1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pupidu
11. čer 2012

@sophie32 Já chodím na Obilní trh v Brně - tady berou na ultrazvuk až kolem toho 20.dne po ET, protože do té doby prý není nic vidět, takže berou aspoň tu krev, abychom věděly na čem jsme 🙂 Určitě ti to dopadne dobře a čárka na testu bude jen sílit 😵

rox
11. čer 2012

@zana21 Hm, ja je 7DC mela vetsi, ale taky zalezi jak dlouhy mas cyklus. Ja mam 30 denni. Ale ony to jeste muzou dohnat, neplas!
@alinah A kolik ti je babicko?

cuculik1
11. čer 2012

@rox tak dobre ze to dobre dopadlo, aj u mna, ja mam asi 10 vajicok v rozmedzi 17-20mm a dalsich desat trosku mensich, tak som rada ze ta cysta to neovplyvnila, tiez picham vecer pregnyl, v stredu opu, tak to mame narovnako...aj u mna je uz aj vyssi vek, tak uvidime kolko kvalitnych vajok bude🙂

sophie32
11. čer 2012

@pupidu Budem Ti drzat palce, aby Ti to vyslo...a nech su dve...ked uz su dve v brusku 🙂 Ja budem vediet viac az o dva tyzdne, tak dufam, ze vsetko bude ok 🙂 Ciarka je velmi silna...na teste je skor ako ta kontrolna a je silnejsia ako kontrolna... 🙂

zana21
11. čer 2012

@rox No, mám krátky protokol. Aplikuji injekce pouze 5 dnů.A jak velký jsi měla?

nemorosis
11. čer 2012

@zana21 Buď naprosto v klidu, myslím, že taková velikost je normální. Mně po 5 dnech stimulace říkali, že se vaječníky ještě neprobudily a přesto jsem 15DC byla na OPU a vajíček měla nějak 23 nebo kolik. 😉

kive76
11. čer 2012

@pupidu no a což teprve na výsledky...imunologie 4 týdny, genetika 5 týdnů, a tím se vše posouvá..

pupidu
11. čer 2012

@sophie32 no tak to je parádní s tím testem 🙂 Tak nám po té kontrole napiš, jak bude miminko vypadat, jo? Určitě už dostaneš i fotečku z ultrazvuku 🙂 Musí být krásný tam toho drobečka vidět.
A moc děkuju za přání, seš zlatá. Hned jsem si bříško pohladila a řekla prckům, že se mají držet 😀

pupidu
11. čer 2012

@kive76 To se čeká na výsledky tak dlouho??? No páni, co na tom tak dlouho dělají? Já myslela, že do týdne se třeba může volat kvůli výsledkům. To je teda binec!

kive76
11. čer 2012

@pupidu u těhle dvou..je to dýl, asi že mají hodně těch odběrů krve a spermií na tu imunologii a u genetiky taky asi toho mají dost......taky přesně nevím...no je fakt, že já si ted nechávám dělat odběry stěru z dásně ohledně DNA kvůli kardiologickým chorobách, a tam mi taky řekli, že výsledek bude taky tak za 3 týdny...

rox
11. čer 2012

@cuculik1 No to mas krasnou urodu!! 🙂 Ja jdu rano v 8 tak si budeme vzajemne drzet palecky!! Me ty male ani nepocitala, tak nevim, jen rekla ze tam jsou a merila jen ty velke. 20mm uz je mas teda dost velike. Dneska vecer uz nemam davat synarel.
@zana21 Ja jsem ten 7DC mela kolem 10mm to neni zas takovej rozdil! Bud v klidu, mas jeste cas aby se to zmenilo.....nejhorsi je, ze ono se to v tom tele deje samo a nijak to nemuzeme ovlivnit co? 😖

koblichzek
11. čer 2012

Ahoky všem. 🙂

koblichzek
11. čer 2012

@pupidu Já s těma drobečkama taky mluvila hned od začátku, aniž bych věděla, že je to ok. 😀 Ale myslím si, že to prostě pomáhá. Držím palce

marmina
11. čer 2012

@alinah no, tak se to vyjasnilo, štítnou žlázu mi letos nedělali, co říkala sestra, tak to bylo AMH a ne štítná žláza. Tak už mám jasno a přestávám se v tom pitvat 😉

@alinah
@mia75 holky, už na screening, to je fofr co 😉 hlavně ať je vše v o.k.!!! mia, teda ten dr. se s tebou nemazlil, by měl být teda na těhulku obzvlášť opatrný!!! 😖

pupidu
11. čer 2012

@koblichzek Taky si myslím, že to pomáhá... I kdyby ne drobečkům, tak mně určitě 😀

pupidu
11. čer 2012

@kive76 tak doufám, že ti to dobře dopadne. Dej pak vědět, hm? 😉

koblichzek
11. čer 2012

@pupidu Je to fakt. Mě bylo dobře, že jsem žila s vědomím, že mluvím k malé fazolce 😀. A později mi doktoři zakázali bříško hladit.

pupidu
11. čer 2012

@koblichzek Proč ti zakázali hladit bříško? Já ho hladím vždycky, když s nima mluvím 😕

koblichzek
11. čer 2012

@pupidu Pak později mi říkli, že tím dráždím dělohu ke kontrakcím. Ale já myslím, že to bylo jen u mě. Měla jsem konrakce od 5,měsíce.

pupidu
11. čer 2012

@koblichzek Ou, tak to je teda hodně brzy... Ale všechno dobře dopadlo, ne? I když jsem tu četla, že tě ještě čeká nějaká operace ☹

maybee
11. čer 2012

Ahojte, ja neviem, či sa niektorá z Vás v tom vyzná, ale tiež sme boli doporučený na IVF a teraz prišli manželovi prvé výsledky zo spermiogramu, ak niekto viete, preložte mi to do zrozumiteľnej reči, ďakujem:

ph 8,2 zhlukovanie 5%, koncentrácia 190 mil./ml
celkový pohyb 89%, rýchlo prog. 46%, pomaly prog. 33%, neprog. 10%, imobilné 11%, stupeň prog. 2-3, index mob. 214, patol. do 96%

To asi nie je dobré, však? Ďakujem pekne

zana21
11. čer 2012

@nemorosis Děkuji moc za povzbuzení, dr se mě snažila ulidnit, ale jsem starý plašan 🙂 A zvedali ti pak dávku? Kolik jsi měla nakonec dobrých vajíček? Snad budu mít také takový pozitivní konec 🙂
@rox Přesně, ty nic nenaděláš. Kdyby jim šlo domluvit 🙂

nemorosis
11. čer 2012

@zana21 To víš, že budeš mít dobrý konec. 😉 Dávku mi nezvyšovali, celou dobu jsem měla 150 i.u. gonalu, poprvé si mě pozvali asi po 6 dnech stimulace, podruhé asi po 3 a pak už obden. No a 23 nebo 22 byl počet právě těch dobrých, dozrálých vajíček. Ale odsávali mi folikulů 45 a jednu cystu, tak kdoví, kolik bylo těch nezralých.

kcvrcekz
11. čer 2012

@unkarka no tak já to mám jak na houpačce, ale dávám to za vinu Utroši🙂

rox
11. čer 2012

@maybee Ja si myslim, ze naopak, ze to je hodne dobre. Koncentrace 190 mil....za plodneho chlapa se dneska bere koncentrace kolem 5 mil, takze je to kanec! Teda podle koncentrace, ty ostatni cisla moc nerozumim.

maybee
11. čer 2012

@rox ani ja tomu nerozumiem, no v závere má napísané: normospermia podľa WHO 2010, patologia do 96%
Neviem ako si mám vysvetliť tú patológiu, keďže morfologiu nemá vyčíslenú. ach jaj, keď to pošlú mailom a nevysvetlia a ja sa mám aj pototo.

pupidu
11. čer 2012

@maybee Já tomu moc nerozumím, ale taky mi to připadá víc než dobrý. Můj manžel měl 19mil/ml a pohyblivost ani tvar nebyli nic moc a na IVF to i tak bylo dobrý 😉

kiwisek
11. čer 2012

@marmina uff, těžko říct, ale zkusila bych se na to zeptat toho endokrinologa u kt. si byla, co si on o tom myslí.. ten nemá důvod Ti lhát...

mia75
11. čer 2012

@alinah Jej, tak sa mozeme bat spolu 🙂 dufam, ze nam to dobre vyjde. Ale ja som tusim este od teba starsia, takze asi aj ja na tu genetiku musim.. Uf, ten stres asi tak skoro nepominie..
@marmina Ten doktor sa smial (ale nie ironicky), ze tam bolo urcite uz nieco vacsie ako klieste, ze co blbnem 🙂 Nuz, taky ohladuplny starsi pan 😀 Ale mal pravdu, neviem, co panikarim pri vysetreni 🙂
A ty mas uz o tyzden zase dolezity termin 🙂

mia75
11. čer 2012

@koblichzek @pupidu Ja s malym hovorim uz od ET 🙂 Aj som ju/ho poprosila, nech mi da vediet, ci je v poriadku, ked som spinila. A snivalo sa mi so zdravym dievcatkom 🙂