1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pupidu
11. čer 2012

@mia75 Tak to je krásný 🙂 Já nekrvácím, nešpiním, nic. Kdyby tak šlo poznat, že je všechno v pořádku...

sophie32
11. čer 2012

@maybee Ahojky! Co by moj manzel dal za taky dobry spermiogram... 🙂 Ok, nie je to super, ale je to stale v pohode. Patologia 96% znamena, ze len 4% maju spravny tvar. Ostatne mozu byt nejakym sposobom deformovane. Len neviem, preco tam dali do 96% a nenapisali presne cislo.

maybee
11. čer 2012

@sophie32 ďakujem 🙂 veď preto ma to mýli, že nechápem prečo dali do 96%, vôbec nerobili morfologiu, že čo majú poškodené, len v závere napísané toto. ale na to sa už opýtam za dva týždne doktora, len som mala strach, keďže som tomu vôbec nerozumela 🙂 a keď sú deformované, to znamená, že sú vpodstate nepoužiteľné, alebo by sa mohlo narodiť postihnuté bábo, keby sa podarilo prirodzene? možno blbé otázky, ale ja tomu fakt nerozumiem 😀

kcvrcekz
11. čer 2012

@pupidu
@sophie32
Ahojky holky trochu jsem vás dočítala😅 . Pupidu kolikátý den po et jsi? A sophie32 já taky chodím do Reprofitu a na krev jsem po ET měla jít i když byl test negativní i teď mám dojít na krev a když bude test pozitivní( v což doufám) mám se objednat za 14 dní na utz. Asi to je u každé jiné...

sophie32
11. čer 2012

@maybee No ono vobec nie je jasne, ci taka deformovana spermia dokaze oplodnit vajicko. Mozno dokaze, ale je mozne, te sa plod neudrzi...To ti fakt neviem presnejsie povedat...to je fakt otazka na doktora. 🙂 Napr pri IVF zo spermii filtruju len tie zdravo vyzerajuce. Aj ked ani pri nich nie je zaruka, ze nesu tu spravnu informaciu...to uz je vsak debata pre vyssie odborne kruhy andrologov a embriologov... 🙂 A kvoli comu Vam navrhli rovno IVF? Kvoli tej patologii?

dadenka111
11. čer 2012

@marmina @zana21 @rory_g
Babuľky, volala som výsledky z dnešnej kontroly. Ostáva mi dávka Gonalu 150IU a od dnes (8DC) pridávam Luveris a od zajtra aj Cetrotide. Dúfam, že som to nedoplietla 😀 a ďalšiu kontrolu mam až vo štvrtok (14.6.)
Zatiaľ vôbec netuším ani aké veľké ani koľko ich bolo. Na pravý vaječník mi viac klikal, tak tam bude úroda. Ľavý vaječník mi zase asi spi, tak moc neklikal a nemeral. Nabudúce budem rátať 2kliky na jeden folík 😀

sophie32
11. čer 2012

@kcvrcekz Ahojky! No ja Ti fakt neviem, lebo ja som tam volala minuly piatok, ze sa chcem objednat na sono za tych 14 dni a hned som sa pytala, ci mam prist aj na krv skor a sestricka mi povedala, ze netreba, staci prist len na to sono 🙂 Mozno ma nechceli zbytocne prehnat zo Slovenska 😉

pupidu
11. čer 2012

@kcvrcekz Dneska su 6. den po ET (měla jsem ho 17DC). Kdy máš jít na tu krev?

maybee
11. čer 2012

@sophie32 IVF navrhli kvôli mojej endometrióznej cyste. Minulý rok mi ju laparoskopicky vybrali a znova sa mi vytvorila, zatiaľ sa snažíme iba pol roka o bábo, ale doktor mi hneď vypísal lístok do centra, na prvotné testy, ja pôjdem ešte na krv a potom sa rozhodneme.

kcvrcekz
11. čer 2012

@sophie32 jooo tak to určitě. Já myslela, že bydlíš někde v Brně🙂. Tak to bude ono🙂. Moc držím pěsti ať je vše ok🙂

kcvrcekz
11. čer 2012

@pupidu já mám ještě čas test mám dělat až za 14 dní jsem úplně na začátku.🙂 a jak se cítíš? Já jsem dneska jak po pařbě....

evikj33
11. čer 2012

@sophie32 Tak to je asi tím že to máš tak daleko,já tam puvodně na krev měla jet,ale byla dovolená,(chodím do Olomouce k Macháčoví),tak jsem pak dostala email at si skočím na krev a pro recept na Utrogestan ke svému gyn.Ten vzal krev a rovnou udělal UTZ.Já bych se ke svému dr.vnutila že mně bolí břicho a mám strach s mioděložního,tam by ti UTZ měl udělat,překvapuje mne reakce tvého dr.že se k tomu tak postavil,vždyt jsi stále jeho pacient a jak skončíte v Car i nadále k němu budeš docházet na poradnu.V tomhle byl muj dr.uplně vztřícnej ani jsem ho nemusela prosit,koukl na mně a hned mrkl že uděláme UTZ.

sophie32
11. čer 2012

@kcvrcekz Dakujem! 🙂 Aj ja Tebe, aby Ti to tentokrat vyslo 🙂 Ku komu chodis v RF?

sophie32
11. čer 2012

@evikj33 No vsak ja tiez zvyzujem, ze zmenim mojho gynekologa. Jeho postoj ma uplne odrovnal...dal mi len recept na Utrogestan, co som si vypytala...no vsak uvidim. V RF mi spravia sono a potom som zvedava, ako sa k tomu postavi moj doktor. Vravel, ze potom k nemu budem v pohode chodit. Je neviem, bol z toho nejaky vystraseny, asi ci mi tam nedali mimozemstanov alebo co.... 🙂

kiwisek
11. čer 2012

@maybee ahoj, ja mam pocit, že ten spermiogram je dobrý. Nám andrológ vravel, že patológia do 95% je v norme.. tiež nás to dosť škovalo. a u Teba všetko OK? IVF vam odporučili na základe partner. spermiogramu? Lebo podla info, čo viem, tak by ste mohli skúsiť IUI - keď má tak dobré množstvo aj pohyblivosť - je to oveľa menší zásah do organizmu.... a ako dlho sa snažíte ak sa možem spýtať?

maybee
11. čer 2012

@kiwisek Ahoj, ďakujem pekne. nie, IVF nám odporúčali na základe mojej endometrioznej cysty, minulý rok mi ju odstránili laparoskopicky a teraz sa vytvorila znova a o bábo sa snažíme pol roka. Zdá sa mi to aj tak krátka doba na to, aby ma hodili hneď na ivf. na laparoskopiu ma posielať už nechce, rovno vypísal lístok do centra a hotovo. Mám "iba" cystu, žiadne ložiská, ani zrasty, nič.

marmina
11. čer 2012

@nemorosis jsi hodná, že nás sem chodíš uklidňovat, jsi taková naše "mamka" 😉 Jak se cítíš? Koukám už jsi 16.tt, to tak letííí! Stále propolouváš těhotenstvím bez příznaků, myslím, že už musí být bříško pomalu vidět,viď? 😵

rox
11. čer 2012

@maybee POkud jsou spermijky deformovane nejsou schopny oplodnit vajicko,ale pokud jich mate 190 mil a z toho je 96% deformovanych, porad jich zustava dost kvalitnich.

pupidu
11. čer 2012

@kcvrcekz Jáááj, nedošlo mi, že ty jsi teď vlastně začala 😅 Já su dneska po dlouhé době v pohodě - konečně jsem neprospala půl odpoledne a vypadá to, že mě to skolí až večer. Že by to bylo tím Utrošem? 😀 Jak to máš s tou PN? Seš doma a odpočíváš?

kiwisek
11. čer 2012

@maybee tak uvidíš, skúste sa poradiť v centre... netuším či sú aj iné možnosti na odstránenie cysty ako laparoskopia.... niektoré baby tu v téme s tým majú skúsenosť... Každopádne na konzultácii v CARe by som sa popýtala na to IUI... robí sa to často, hlavne keď je dobrý spermiogram.. je to menšia hormonálna, ale aj finančná záťaž... 😉

evikj33
11. čer 2012

@kiwisek Jak jsi vlastně dopadla dnes v Car,dal ti dr.ten protokol?

kcvrcekz
11. čer 2012

@sophie32 chodím ke Kuřecové ke komu ty?

kcvrcekz
11. čer 2012

@pupidu jo jo jsem doma a odpočívám. Dneska teda kór. Od rána jsem unavená jako kotě a teď mě vzbudilo, že mi je zle od žaludku.

A tak se taky ptám holky čím to může být, že mi je 2 den od et tak blbě. I včera mi teda bylo blujno, ale jen do chvíle než jsem se najedla. Toto jsem při prvním et neměla. Že by utroš?

marmina
11. čer 2012

@kcvrcekz já bych to tipovala na ty megadávky utroše, taky mi po něm nebylo hej, a to bylo moje maximum 6 kuliček denně

kcvrcekz
11. čer 2012

@marmina ty jo jako je to síla. Při prvním jsem to neměla tak se diví, ale taky si myslím, že je to utrošem na vše jiné je brzo. No snad to přejde.

pupidu
11. čer 2012

@kcvrcekz Nevím, čím to může být u tebe, ale mně při prvním pokusu ze začátku taky bylo zle a doktorka říkala, že to může být tím utrošem. A toho bereš opravdu dost, tak bych se nedivila...

rox
11. čer 2012

@kcvrcekz A kolik toho utrose beres? A polykas ho nebo zavadis?

zana21
11. čer 2012

@marmina U mě jak druhé IUI skončilo biochemickým těhotenstvím, tak dr z imunologoe říkala, že to určitě bylo ŠŽ. Ale zkus se podívat do HP, často k tomu dělají ŠŽ (mě to zjistili v car z toho).
@rox Tak to je docela fofr, konečně jsem vás dolouskala, tak vím tvou úrodu. Moc pěkné 🙂 Tak budu ve středu držet palečky.
@nemorosis Ty jo, tak to jsi byla taky pěkná nosnice 🙂
@dadenka111 @marmina @rory_g No to příště tedy počítej 🙂 Tak to už se to blíží, hlavně že je vše v pořádku. To máš docela velké pomlky v těch UTZ, já chodím obden, ale asi tvé tělo znají lépe a vědí co očekávat. Mě volala sestřička výsledky krve, tak že mám zvednutou dávku na 3 ampulky menopuru (proč ty folíky tak nerostou?🙂, mršky malé a od zítřka cetrotide. Jen jdeme zítra do divadla, tak jsme zvědavá, jak to zvládnu píchat

unkarka
11. čer 2012

@rox budu na tebe ve středu myslet 😉

kcvrcekz
11. čer 2012

@pupidu
@rox
Jo jo taky si to myslím, že to je tím i když mě zaráží, že minule mi takto zle nebylo. Beru 4-0-4 a zavádím. Doufám, že to přejde.