1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martinazvo
28. zář 2012

@mmirunda neboj, vsetko bude v poriadku... sledujem Tvoju opatrnost uz zopar dni a plne Ta chapem, asi ani ja nebudem vediet tomu uverit ak sa to konecne podari 😉

melisska
28. zář 2012

@mmirunda ja sa bojim, lebo nic necitim, vvies keby som nieco citila testnem skor 😉 po tolkych neg. pokusoch som v tomto zbabelec 😀

mmirunda
28. zář 2012

@martinazvo No člověk na ty dvě // tak dlouho čeká, že prostě pak nevěří svým vlastním očím, když se tam opravdu objeví. Je to poprvé kdy jsem je viděla. To víš, že doufám, že bude všechno v pořádku, ale dvě // jsou teprve začátek dlouhé cesty 😉

mmirunda
28. zář 2012

@melisska Noo ani se nedivím, po tom co sis všechno zažila 😖 Ale já taky nemám nějaké zvláštní příznaky těhu, kdybych to neviděla na testu, tak tomu snad ani nevěřím

martinazvo
28. zář 2012

@mmirunda to mas pravdu, ale verim ze to nebude Tvoj pripad! 🙂

b.bardyova
28. zář 2012

@mmirunda
@zelvik Nepodarilo sa :( ale vraj mozme ist hned na dalsi cyklus :D je mi to velmi luto ale asi to tak malo byt

mmirunda
28. zář 2012

@b.bardyova je mi to moc moc moc moc líto kočko. Posílám aspoň virtuální obejmutí. Příští pokus to vyjít už musí!!!

adriene
28. zář 2012

@b.bardyova aj... to mě mrzí... nezbývá než držet palečky na další pokus 😉

adriene
28. zář 2012

@martinazvo Vítej mezi námi 🙂 ať se ti tu dobře kecá 😀

melisska
28. zář 2012

@b.bardyova je mi to luto 😔 ale podari sa 😉

danny38
28. zář 2012

@b.bardyova To mě moc mrzí ☹ Budu držet moc pěstičky na další pokus, ten už určo vyjde, budu posílat hooodně moc těhu bacilů 😉

saraha2
28. zář 2012

@mmirunda jak na střídačku??jeden bude můj,ne přece??!! 😀 teda Vás dočíst to je něco..člověk se chvíli věnuje předhodovému úklidu a pak tady nestíhá 😀 manžel se teda hrne k porodu,ale já bych tam měla raději neteřinku 😉 tak vezmu oba a bude 🙂

mmirunda
28. zář 2012

@saraha2 NOo jooo dobře, tak jeden bude Tvůj 😉 Pokud ho sama neseženeš 😉

saraha2
28. zář 2012

@ivapo taky máme dnes špagety 😀

skaredekacatko
28. zář 2012

@martinazvo áno tú už máme dlho len sa čakalo kvôli genetike. @mirunda to uvidím v utorok že aký budem mať, len pani z genetiky ma vystrašila, lebop povedala, že najskôr to vidí tak na november december. tak neviem či to kvôli nej lebo sa bude robiť predimplatačná ale preparáty prídu za dvatýždne a mužovi berú krv už teraz na otestovanie tých preparátov či sú dobré , tak neviem 😒

saraha2
28. zář 2012

@b.bardyova to je škoda ☹ ale nezoufej a hurá na mražáčky!!!!!!!!! 😉 hlavně se pozitivně naladit a bude půl hotovo!!

b.bardyova
28. zář 2012

@saraha2 no dobre bude mozno zajtra ...:D

saraha2
28. zář 2012

@b.bardyova já vím,jak ti je.....první IVF nám nevyšlo..ani se to nechytlo,9tý den po ET přišla MS...ale tušila jsem,že to nevyšlo,takže jsem byla až nadržená k dr. a doufala jsem,že nám hned povolí další IVF,protože jsme mražáčky neměli bohužel ☹ po druhém ET už to bylo jiné...to už jsem říkala,že na další pokus nejdu..a opět nám nezůstali mražáčci..takže věř bojovníčkům!!!!!!!!tady verry odsud měla taky neúspěšný ET,ale KET vyšel!!držím moc,moc palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

evikj33
28. zář 2012

@b.bardyova To mna moc mrzí,ale nejsi v tom sama,známe to zklamání všechny.Já poprvé nedošla ani k ET a mrazáčky nemáme žádné ani z IVF.Tak snad už nebudou potřeba.Příště už to určitě dopadne dobře a miminka se zakousnou.Musíme věřit,víc bohužel nezmužem. 😔

evikj33
28. zář 2012

@martinazvo Vítám a držím pěsti na uspěšný pokus 😉

evikj33
28. zář 2012

@melisska Nezlob,nebo bude naholou 🙂 v RF jede další těhu vlna,tak proč bys neměla taky frčet 😉

kaijko
28. zář 2012

Ahoj Holky, zítra jdu na OPU, jsem docela nervózní.. Mám za sebou píchání menopurem (toho jsem se bála zbytečně, píchala jsem si ho sama..) a včera jsem si píchla Pregnyl. Je to moje první IVF. Měli jste nějaké bolesti po OPU?

denulka85
28. zář 2012

Zdravím, chcem sa spytat ze za aky cas po laparoskopii sa moze ist na umele oplodnenie? a kolko asi stoja tie injekcie a tableky.dakujem

kaijko
28. zář 2012

@denulka85 Ahoj, mě doporučili po půl roce ( mám endometriozu a odstraňovali mi docela velký myom, který prorůstal do dělohy, takže velký řez). Po půl roce, koncem srpna, jsem byla na kontrole a teď mám po stimulaci a zítra jdu na OPU. Některý holky píšou, že si mohli vybrat léky, ty které proplácí pojišťovna nebo dražší. Mě doktor naordinoval Menopur a za ten jsem neplatila, sám mi řekl, že budu za něj doplácet kolem tísícikoruny, ale nic nechtěli v lékárně..Nejvíc stojí laborky, které neproplácí pojišťovna. Uvidím taky až po transferu, kolik to bude..

adriene
28. zář 2012

@denulka85 Ahoj, záleží, zda tvá laparka byla/bude diagnostická - pouze, nebo se při ní bude dělat i nějaký zákrok - a záleží jakého rozsahu. Těžko říct. za jak dlouho Ti pak dovolí jít na umělé oplodnění. Tvá laparka může ukázat třeba nějaké důvody k léčbě, atd.
Jinak co se IVF týká, tak opět záleží, co ti lékař nabídne ke stimulaci - zda krátký či dlouhý protokol a pak léky, za které se připlácí či ty, které hradí pojišťovna. Já měla Merional a neplatila jsem nic, ostatní léky mě stály asi 400 Kč. Dražší jsou pak jak psala @kaijko ... laboratorní zpracování embrií... jako je metoda ICSI, AH, zamražení, prodloužená kultivace... atd. To se může šplhat do tísíců.
Přeji Ti úspěch 🙂

adriene
28. zář 2012

@kaijko Po OPU jsem byla jen zbytek dne hodně spavá... ale záleží i na tom, zda ti to budou dělat v celkové krátkodobé anestezii či jen v analgosedaci.
V našem CAR se preferuje analgosedace... nebolelo mě to, jen jsem byla zbytek dne tak trochu nepoužitelná a spavá. Trochu mě pobolívalo břícho, sem tam i píchlo. To trvalo pak i pár dalších dní, ale nic výrazného. Často bolívá později i na vaječnících, protože i po OPU dozráají další folíky a ty praskají, což vyvolává hormonál. stimulace... 😉
Jooo a měla jsem tak trochu problémy s nadýmáním, takže pomohl Espumisan, atd.
Ať ti to dobře dopadne! 🙂

adriene
28. zář 2012

Jinak já se teď holky tak trochu "rozšoupla" a nakupovala na eshopu 😀 Manžel řekl, co se Ti bude líbit, tak už nakup... 🙂 Tak jsem si dělala trochu radost 😉

evikj33
28. zář 2012

@adriene Tak hned jak věcičky dojdou hod do alba at se pokocháme. 😉

adriene
28. zář 2012

@evikj33 No jasné 😀 TAk já zatím kupovala takové všeobecné... 2 monitory dechu, chůvičky, nějaké avent lahvičky...atd. Ale včera jsme byli v lékárně, tak jsem koupila dvě balení dudlíků, Bepanten a prsní vložky a nechala jsem tam skoro 1000... jsem myslela, že to se mnou sekne 😅

zelvik
28. zář 2012

@b.bardyova ☹ ☹ ach jo, držela jsem ti palce...tak ale příště už to vyjde - MUSÍ!!!!