1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
6. čer 2012

@rox já ti nepovím, jestli je to dobrý nebo ne, ale když ti nezměnili dávkování, tak to snad jde podle plánu! neboj, sliznice do transferu určitě naroste a ani příliš vysoká není výhra. jinak při braní clostilu prý je nižší sliznice a ty ho myslím máš, že jo?

mia75
6. čer 2012

@marmina Mrzi ma to, ale zároveň dobre, že začínate tak skoro. Ja som tak teraz otehotnela - po neúspešnom KETe hneď úspešný ET 🙂

marmina
6. čer 2012

@mia75 díky moc. Však mám taky ve vás velikou oporu a inspiraci 😵 😵 😵 Je ti ještě nevolno?

unkarka
6. čer 2012

ahojky všem tak zas po delší době se ozývám.Tak když to tu vidím tak si nebudu kupovat žádné časopisy než to tady vše přečtu to bude trvat 😀 jinak u nás žádné novinky genetiku a imunologii máme za sebou tak už jen čekáme na vysledky a pak se uvidí.Tak snad vše dopadne dobře.Jinak od 1.6 jsem nezaměstnaná takže jsem dneska byla u doktorky a mám neschopenku.Dostala jsem masáže tak paráda už se těším že mě budou hýčkat 😀

unkarka
6. čer 2012

@marmina co jsem četla mě moc mrzí ale hlavu vzhuru jsme tu všichni bojovnice za mimísky tak hodně štěstí 😉

rox
6. čer 2012

Jo holky a jeste jsem resila to OPU a ET a datumy, abych vymyslela neco k tomu soudu a dosla rec na delku kultivace tak mi dr rekla, ze kdyz se to nevyviji dobre, tak to 3. den vkladaji do delohy, ze tam je jim lip nez v misce, jinak PK 5 dnu, kdyz je vse dobry. Tak pak nechapu proc ti marmino vcera to embryjko nevlozili....vzdyt vse bylo pripraveno a nachystano.
Ale kdyz jsem to ted tak napsala tak mi docvaklo, kolik miminek zacalo svoji existenci v misce 😀 😀 😀 nevim jak rpo vas, ale pro me to je desna predstava vedet, ze jsem vznikla v misce pomoci injekce 😀 😀

saraha2
6. čer 2012

@rox tak tobě se už blíží OPu!!no super a podle toho,co píšeš,tak bude i pěkná úrodička 😉 no..mě je celkem jedno,že to vznikne v misce..hlavně,když to vznikne..víš jak...je spousta párů o kterých ani nevíme,že mají dítě pomocí IVF..tak doufám,že ani v našem případě se to nebude řešit-drbny byly a budou pořád..jde mě o to,aby se pak děti ve školce a ve škole neposmívali..rodiče doma něco řeknou a pak to odnáší děti...od kamošky syn má nemocné ledviny..ale je v pořádku,jen musí chhodit na kontroly..a jednoho dne kluk přišel domů s brekem,že bude mít vývod a že má v břichu kukuřici..takže to vidím tak,že nějaké rodiče to doma řešili,děcka si to pobrali po svém a takhle to dopadlo..

danny38
6. čer 2012

@rox To nemůžeš tak brát 😀 😀 😀 Ten základ je stejný - vajíčko a spermie, akorát jiné prostředí a s trochou pomocí 😀

rox
6. čer 2012

@saraha2 ja to Sarus myslela tak, jako ze mimi se tvori mezi maminkou a tatinkem, a ne ze budu rikat diteti, ze "tebe neudelal tatinek ale pak doktor" 😀 😀 😀 je to zvlastni predstava, proste nova doba, urcite jednou budou i umele delohy a zensky si nebudou kazit postavu, Ale jasne ze beru vsechno at to vzniklo jakkoli a kdekoli 😀 😀 Hlavne at je to moje a je to zdravoucke. A jako bonus by to mohlo mit pipinku misto pindika! 😝 😝

rox
6. čer 2012

@saraha2 Ale s tema detma mas pravdu, ony tomu houby rozumi, jen reprodukuji rodice a jeste to pekne zkomoli a popletou, a pak ublizou, ani treba nechteji, nebo se jeden posmiva a ostatni ho napodobuji a slabsi jedinec pak z toho muze mit trauma do dospelosti. zaklad je v rodine, ale mame tu tolik socialne slabych......ze vzdy se nejakej "chytrolin" najde. A ublizit muze i uplne zdravemu diteti. Mam kamaradku co ma adoptovanyho chlapecka a rikala ze pry prisli tak o polovinu znamych - prej jim spousta lidi rikala ze jsou blbi, ze maji doma "neco" ciziho, ale ze se nasli i takovi, kteri uz tomu mesicnimu miminu prorokovali,ze kdyz je adoptovanej, tak to bude lhar,zlodej a kriminalnik, a ze by si to do baraku nikdy nepustili . jako by to dite mohlo za to, ze ho rodice nechteli nebo nemohli mit. Tohle jsem fakt nepochopila. a ze takovych lidi byla skoro polovina me prekvapilo tim tuplem.

pawlla
6. čer 2012

@rox fakt az tak dlouho jo no uz to je 7 tydnu ale vcera normani krvaceni slbe ale dnes zase nic a tak to uz je tyden fakt nevim co s tim a nemam ani zadne priznaky bricho me neboli asi budu muset jit k doktorovi to teda moc radost nemam no uz to vcera vypadalo dobre a ted ... ☹

saraha2
6. čer 2012

@rox udělal tatínek..někdo to musel oplodnit,néé??když byla neteř malinká,tak dělala blbosti,tak říkám:bože,bože..kdo toto stvořil..ona se na mě kukla a říkaá.mamčino vajíčko a taťkova spermie..a to byla ve školce..zírám na ni,že o čem to mluví..a ona prý:ty nevíš teto??no tak to se nedivím,že ještě nemáte mimčo 😀 😀 😀

marmina
6. čer 2012

♥ Ženy, které si miminko moc přejí:
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), 2.6. stimulace na 1.IVF, 6.6. UZV - asi bude slušná úroda 😉, OPU kolem 13.6.
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), KET(červen) se nekonal, 18.6. konzultace před 2.IVF (Gennet Liberec)
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 6.6. stimulace na 1.IVF, 9.6. UZV
@kcvrcekz (Reprofit Brno) 1.IVF květen (neúspěšné), 4 E zamrazena, KET 9. nebo 10.6.
@dadenka111 (Gyn-Fiv BA) 5.6. stimulace na 1.IVF, 11.6. UZV
@tulipanek82 (Helios Brno) 5x IUI, 11.6. výsledky vyšetření před 1.IVF
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 6.6. stimulace na IUI, 13.6. UZV
@danny38 (Art České Budějovice) 1.IVF - ET 24.5. (1 E), zamrazeno nemá, 1.6. test //, 14.6. krev a UZV
@sophie32 (Reprofit Brno) 1.IVF květen/12 (25.5. ET 2 E), 2.6. pozitivní test – kdy jdeš na krev?
@kacaul (Gest Pha) OPU 23.5. (1.IVF) – 9 vajíček, ET 28.5. (1 E), 2 E zamrazena – netestovala jsi znovu?
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), červen stimulace na 2.IVF (DP)
@caroline123 (Gyn-Fiv BA) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET červen
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET se odkládá
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (DP)
@radina (Antolská BA) 1.IVF odklad na červenec
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúsp., mrazáčky nemá), po imuno a genetice 2.IVF (červenec)
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 2.IVF srpen – odklad nás mrzí, hlavně ten důvod
@absti (Gennet Pha) 4x IUI bez úspěchu, 1.IVF (srpen)
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF (srpen) - vylepšují spermio
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)
@chmurkaxy (Gyn-Fiv BA) březen/12 neúspěšný KET (1.IVF), 2. IVF září/říjen

♥ Šťastné ženy v očekávání:
@winterska (Gest Pha) 3.IVF květen/12 - KET 14.5. (2 E), 29.5. oficiální potvrzení těhu, 8.6. kontrola – vypadá to na dvojčátka ♥♥
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET (2 E), 28.5. oficiální potvrzení těhu, 11.6. kontrola
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 14.5. OPU (2.IVF), ET 19.5. (2 E), zamrazeno nemá, 7.6. krev, 12.6. kontrola
@mortiiss (Gyn-Fiv BA) 1.IVF květen/12 (ET 18.5. 1 E, 3 E zamrazena), 1.6. potvrzení těhu
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi, TP 7.1.13
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E),1 mimi, TP 13.1.13
@alinah (Iscare Pha) 1.IVF duben/12 (1 E), UZV 5.6., TP 26.12.12
@nemorosis (Gest Pha) 1.IVF březen/12 (1 E), TP 1.12.12
@plumeria (CRM Zlín) 1.IVF březen/12 (1 E)

Pokud chcete něco doplnit, změnit nebo se chce někdo nový přidat, napište mi (nejlépe do IP)

kive76
6. čer 2012

@marmina ahojky, chromozomální nález to mi jen volala dr..s tím, že to není tak hrozný, a ž e nám to pak vysvětlí až na kontrole z výsledků..ale já jsem si to nechala na jedněch stránkách vysvětlit, co to asi tak znamená... kopíruju : Vážená paní,
jedná se asi o 1% mozaiku. To zn., že jedno procento testovaných buněk vykazuje nějakou chybu. Do 4% se považuje nález za nízké riziko. Pokud je chyba ale na X nebo Y chromozomu a budete podstupovat IVF doporučuji současně provedení PGD vyšetření embryí.

no takže uvidíme co nám pak řekne, dr. z genetiky, a pak zároveň i naše dr. v Motole

rox
6. čer 2012

@saraha2 Ta tvoje neter je pekna rozumbrada 😀 😀 Tak uz te nalezite poucila, tak sup sup 😀 😀

porik
6. čer 2012

@winterska Ještě kromě VZP to bere pojišťovna Bratrská revírní a Metal Allianz, ostatní pojišťovny uznají jen do těch 38 let + 364 dní.

kcvrcekz
6. čer 2012

Holky můžu mít na vás blbou otázku? Kolik vám tak je? Je to asi blbý, ale zajímá mě to jen skrz věkovou skupinu ivfčanek. Díky moc

marmina
6. čer 2012

30 😉

rox
6. čer 2012

@kcvrcekz Hooooooooooooodne moc 😀 😀 😀 .......kdyz vam reknu vek tak se se mnou prestanete bavit 😖

unkarka
6. čer 2012

@kcvrcekz 36 😠 😀

evikj33
6. čer 2012

@kcvrcekz 33 🙂

kcvrcekz
6. čer 2012

@rox ale prd🙂 ale nemusíš. Vždyť je jedno kolik ti je ne? Hlavně že se to povede. Mě to zajíma skrz to abych si udělala obrázek v kolika chdí holky na ivf a jaká je úspěšnost víš.
Jinak mě je 28.

danny38
6. čer 2012

@kcvrcekz 38 😀

mia75
6. čer 2012

@kcvrcekz ja 37. A kľudne to môžeme dať do tabuľky 🙂 @rox takze bude asi dobra úroda? Super 🙂

mia75
6. čer 2012

S @evikj33 a @danny38 sme v podstate vyšli s vekovou farbou von v nick-u 🙂

danny38
6. čer 2012

@mia75 Jj 😀 Já si myslím, že je mi tak akorát 😀

mia75
6. čer 2012

@danny38 já taky. A myslím si to každý rok 😀

danny38
6. čer 2012

Tak jsem si řekla, že co můžu udělat dnes nebudu odkládat na zítra, takže testík proběhl už dnes večer a přidávám foto, omlouvám se opět za děsnou kvalitu, ale můj telefon už jiný nebude 😀

winterska
6. čer 2012

@kcvrcekz XXXX nebo IL - hoodně mooc

winterska
6. čer 2012

@danny38 krása - pěkné dálnice 🙂