1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
5. čer 2012

@kiwisek to je síla teda........a že si to dovolí,že???je tolik Carů..v dnešní době se divím teda....

evikj33
5. čer 2012

@saraha2 Ahoj kočko a co to dávkování,psala jsi že ti muže dázt víc už od začátku,takže přece jen změna?Já zustala u Menopuru,pač dr.říkla že je levnější a účinek totožny.A jsem za to ráda,říkal že peníze navíc,máme schovat na kočárek.Jde jen o komfort aplikace.(názor se také liší)Jakou jsi měla poprvé urodu?Jinak stím kafem s tebou souhlasím,plno ženských ani neví že jsou těhu a vesele pijí,nejen kavu a kouří atd.a děti mají a zdravé.Takže nic se nemá přehánět. 🙂

evikj33
5. čer 2012

@kiwisek Možná počítají s tím že máš u nich schválenu žádost,tak jim nikam neutečeš,nevím zda se to dá přenést do jiného Car,nebo bys musela zas čekat 3měsíce na podání nové žádosti.Skus se poptat jinde a zda si to umí s pojištovnou nějak pořešit,že si tu žádost převedou na sebe?Taky by mně to pěkně nas... 😠

kiwisek
5. čer 2012

@evikj33
@saraha2 holky, díky za spoluúčast 😉 volala jsem do ISCARE, tam mi řekli, že bych musela tu žádost na poišťovně stornovat, pak se objednat k nim na konzultaci a oni by za mě poslali žádost ( to jsou další 3 - 4 týdny na schválení), takže by to ve finále sice v komplikovanější verzi vyšlo na stejný cyklus (měsíc) jako v Motole... No asi budu mít dost práce uklidnit mm... má děsnej vztek a pocit, že to odfláknou stejně jako 1. krát 😖

marmina
5. čer 2012

holky, dneska bych vám udělala tabulku, prosím prosím, napište mi novinky do IP!!!, je toho tady hrozně moc a já jsem dneska nějak mimo ☹

rox
5. čer 2012

@zana21 mam kratky - synarel + clostik +225 ml merionalu.

rox
5. čer 2012

@kiwisek To jako malujou dva mesice? Ja myslela ze se maluje max 3 dny

mmirunda
5. čer 2012

Moc Vás zdravím holky.

saraha2
5. čer 2012

@evikj33 no já začla na 225..pak 250jednotek a když viděli,že nic,tak 275..takže ted už ví,že může dát větší dávky hned...já právě nevím..no..stejně mě to píchá kamoška,tak i proto bych mohla mít menopur..a ušetřím 6tis na picsi..

mmirunda
5. čer 2012

Mám dneska docela radost, můj chlap už nepodepsal smlouvu ve staré práci, že si najde novou a hned od července ( bez jedinýho dne prodlevy) jde do nové práce, tak snad se začne blýskat na lepčí časy. Uvažovali jsme že bychom šli do stimulky už v červenci, ale přijde mi to blbé vůči kolegyním v práci, které mají naplánované dovolené a já bych pak byla na PN tak nechci dělat zle. Co vy na to??? původně počítali v práciaž ze srpnem ...

mmirunda
5. čer 2012

@saraha2 Ahojky ty si nenecháš dělat PICSI??

saraha2
5. čer 2012

@rox a ky jsi začla se sprejem?já myslela,že když je synarel,tak je to dlouhý protokol??protože s tím začneš ještě před MS..a holky,co měly krátký,tak sprej neměly..jsem z toho matěj 🙂
@mmirunda právě,že nechám!posledně jsme ho neměli..takže pokud bude zase 8vajíček,tak 10tis navíc 😉 plus AH a pokud bude co zamrazit..no tak budu ráda,když se do 30ti vlezem...

saraha2
5. čer 2012

@mmirunda špatně jsem to spočetla..ne do 30ti..ale do 40ti...

mmirunda
5. čer 2012

@saraha2 No to mi ani neříkej, jse z toho šílená ☹ budeme si fakt muset vzít asi půjčku, protože do toho srpna nenašetřím víc jak 38 tisíc ☹

evikj33
5. čer 2012

@saraha2 Už proto bych riskla ten Menopur,skus najít nějaé odborné články.6000na cestě nenajdeš 🙂

pawlla
5. čer 2012

Ahoj holky tak to vypad ze konecne po 7 tydnech po revizi prisla po tydnu jen spineni MS tak konecne se bude neco hybat po MS jdu do CAR na ultrazvuk a naplanovat stimulaci no mam docela strach uvidime jak to dopadne

radina
5. čer 2012

@lca180 Cozeee? 😒 dobre vediet 😉

rox
5. čer 2012

@kiwisek ja si myslim ze by to byly komplikace, ptz nove centrum chce nove vysetreni....a taky by se to tahlo. Tak mozna ten pokud tam jeste doklepej, a pokud by to naaaaaaaaaahodou nevyslo, tak bys presla jinam.

rox
5. čer 2012

@mmirunda Teoreticky by ti to mohlo bejt fuk, ze jsou dovolene, ale prakticky zalezi jake tam mas vztahy. A pokud jsou dobre a mrzelo by te to, tak bych asi pockala. Taky zalezi zda ti cekani vadi nebo ne.

rox
5. čer 2012

@saraha2 No Marmina uz rikala ze mam nejakou divnou kombinaci 😀 Rikam, divnej dr, divna kombinace, divne centrum 😀 Se necham prekvapit a bude to prekvapeni za 60 tis 😖 😖 Zacala jsem 2DC, rano a vecer.

rox
5. čer 2012

@pawlla ja taky cekala na MS vice nez 7 tydnu

mmirunda
5. čer 2012

@rox Tak čekání mi vadí, ale vydržet by se to dalo. Vztajhy jsou jak kdy, spíš na houby, ale má mít dovču zrovna ta jediná kterou mám ráda a nerada bych jí to zkazila, tak váhám. ještě uvidím ...

danny38
5. čer 2012

@saraha2 Já měla také Synarel na krátký protokol 🙂

danny38
5. čer 2012

@mmirunda Tak to je super 🙂 No, pokud kolegyně počítaly se srpnem, asi bych se jich zeptala jestli by měli něco proti, když by jsi do toho šla už v červenci 🙂

radina
5. čer 2012

Ahojte kocky, mala som cas daco pogooglit a prelozit zo zahr. stranok. Takze tu su nejake rady pred IVF:
-Hlavny „hint“ je rozmaznavat sa 😀
-Oddych je velmi dolezity aj pred transferom, lebo vsetky rastuce vajka zoberu vela priestoru a energie.
-Uistite sa, ze spravia simulovany transfer pred tym realnym, co je dolezite, aby vedeli hlbku vasej maternice, aby vedeli, kam embryo umiestnit. (Toto u nas vobec robia? )
-Male mnozstvo alkoholu pravdepodobne nepriaznivo neovplyvni teba alebo tvoje vajicka, ale o kofeine bolo preukazane, ze ma vplyv na plodnost aj v malom mnozstve, takze sa mu snaz vyhybat.
-Najdi si niekoho, kto prechadza tym istym, takze si mozete radit 😝
-Zacni brat prenatalne vitaminy, minimalne kyselinu listovu (400 mcg) 3 mesiace vopred , aby ste zregukovali vrodene defekty, ako napr. razstep chrbtice. Odporuca sa 800 mcg pocas tehotenstva.
-Niektore kliniky veria, ze strava obsahujuca vela proteinov a malo soli a draslika vam moze pomoct predist hyperstimulacii. Najlepsie je pit vodu , alebo napoje s nizkym obsahom soli, napr. Pedialyte.
-V urcitej faze OHSS prilis vela tekutin moze skodit !
-Niektore mozeme mat bolesti, ako vajicka dozrievaju, volne oblecenie moze pomoct.
-Nerobte si starosti s vahou, ta sa strati, ked dostanete menstruaciu, a ak mate to stastie , ze otehotniete, na vahe uz nebude zalezat 🙂
-Prebytocna tekutina moze sposobit zapchu, zvyste prijem vlaknity a tekutin, aby sa tomuto predislo.
-Nehovorte s partnerom prilis vela o jeho ulohe, moze mu to sposobit zvysenu uzkost v tomto stresujucom obdobi, a zvyseny stres moze zhorsit jeho prejavy uzkosti, ktory muzi maju v den odberu.(No toto ma pobavilo 😀)
-Ak je toto vase 1. IVF, budte konzervativni, co sa tyka poctu blastocystov alebo embryi pri prenose, aj ked su dobrej kvality.
-Ak ste mali viac ako 1. neuspesne ivf, zvazte zmenu kliniky, najma ak vas DR. neurobil zmenu vo vasom planovanom protokole.
-Pamatajte si, ze cykly nie su rovnake. Ten isty protokol pri dalsom pokuse i na rovnakej klinike, moze viest k roznym vysledkom.
-Niektore kliniky pouzivaju lieky na prevenciu odmietnutia embya (nizka davka kortikosteroidov), ktore mozu zvysit vase sance. Informujte sa na svojej klinike, aky to bude mat na vas vplyv. (Toto sa robi aj u nas? Nepocula som o tom ).
-Dohodnite sa dopredu s partnerom, kolko embryi chcete zaviest, ci budete mrazit, alebo nie, ci vyuzijete selektivnu redukciu, pretoze to su veci, ktore sa nerozhoduju tesne pred transferom.
-Cyklus pred ivf je naplanovany, mozes dostat antikoncepciu. Znizuje to OHSS a tvorbu cyst, a moze dokonca zlepsit sancu na uspech.
-Vseobecne plati, ze porodnost u kazdeho ivf cyklu je 30-35 % u zien mladsich ako 35 r., 25 % u zien vo veku 35-37 r., 20% u zien vo veku 38-40r. Po darcovskych vajickach je miera uspesnosti stale vysoka aj vo veku 40 r. so 45 % uspesnostou.
No, to je zatial vsetko, potom ked daco dalsie najdem, pridam 🙂

mmirunda
5. čer 2012

@danny38 Jj aspoň něco konečně vychází, po té smůle, už bylo na čase 🙂 Tak snad bude už jenom dobře a děkuji za názor, ještě to zvážím ....

rox
5. čer 2012

@radina No skvely, tak chudacek chlap muze mit stress, ale ze my se musime pichat, podstupovat narkozu,tloustnout, je nam spatne, mame rozlitane hormony, to je fuk....hlavne at je milostpan v klidu. To je fakt dobry!!
Taky me pobavilo - kdyz dr nezmeni protokol, odejdi, a dalsi bod nech si stejnyp rotokol, muze byt odlisny vysledk 😀
Po 40 veku uz jen darcovske vajicka? Svoje uz si nevysedim??

Ty kortikosteroidy me teda hodne zaujaly,na to se poptam. Reknu ze jsem cetla na zahr. serveru - odkud jsi to stahla prosim? ....i kdyz ten silikon, kterym bych to mimino proste prilepila je furt nejlepsi 😀 😀

mmirunda
5. čer 2012

@rox Ty kortiko myslí Prednison. vím že ho tady holky berou ....

mia75
5. čer 2012

@rox vysedis aj po 40tke, len tá šanca s vlastnými je podľa jedného zdroja cca 10%

saraha2
5. čer 2012

@mmirunda beru to podle posledního pokusu,ti to vypíšu,co jsme měli:puregon 6tisíc,ICSI 8ks bylo 10tisíc,pak prodloužená kultivace 4tis...takže nás to vyšlo na 20 a to jsme neměli mražení,AH a ani PICSI...