1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
26. čer 2012

Tak teda nevím, ale když přijdete s RP normálně do lékárny a máte Ovitrelle, tak je doplatek strašně velkej, něco kolem 1000,- ☹

mmirunda
26. čer 2012

A na ten Pregnyl je fakt 7 korun 😀

mmirunda
26. čer 2012

@martina_81 Akorát ten profilact se asi přestal dělat nebo je výrobní výpadel, či co 😖 A ta vláknina stojí 250g 200,- a 500g 350,-

martina_81
26. čer 2012

@mmirunda asi jo a ani se nedivím. 😒 Na podzim jsem ho kupovala za 300 a teď v květnu za 370,- (podotýkám, že v té samé lékárně), myslela jsem, že se tam vyvrátím. a je fakt, že paní říkala, že ho nemají a že se koukne, jestli ho výrobce ještě vůbec nabízí, takže asi končí. 500g za 350? no jestli toho stačí troška, tak to není špatná cena. 😉

mia75
26. čer 2012

@rox musím pozrieť ako v Čechách, na Slovensku áno.

mia75
26. čer 2012
malinka_02
26. čer 2012

@radina nebo rikat ze deti mit nemuzem..jinak uz nevim..
@rory_g mozny to je ze se je snazili zachranit..
@rox u me proste nemam zastup takze kdyz pujdu na pn na cely tehotenstvi budou muset nekoho hledat tak je pro ne lepsi najit ho hned a mit tam nekoho jistyho nez mi porad tolerovat doktory a vedet ze nakonec odejdu..

mia75
26. čer 2012

@rox Nie je to samozrejme jasne vyhrané vopred, ale ak by tam uviedla skutočnosti, že sa jej pýtali otázky v rozpore so zákonom a preto nebola prijatá (napr. by bol prijatý chlap) mohli by to poprieť a tvrdiť, že je skúsenejší bla bla. Ale verím tomu, že by firma vôbec nebola rada, ak by k tomuto prišlo a veľmi rýchlo by upustili od diskriminačných praktík. Alebo keby mňa niekto vyhodil, lebo chodím na ivf. To by bol poprask 😉

malinka_02
26. čer 2012

@rox tak presne takovou sefovou mam jenze na konci nikoho nevyhodi jen ho vystresuje pak se tim bavi a rekne ze teda jen vytka strhne prachy a bavi se a furt dokola, sem tam jen proto ze mi prochazi zatim natajno doktori a nechce videt papiry od nich.
@mia75 jenze kdyz te chteji vyhodit staci ze koukas z firemniho pc na soukromy mail nebo fb..
@cisielko co se deje s VZP? Taky tam sem a budu podavat zadost..

mia75
26. čer 2012

@malinka_02 Veríš, že nie? Venujem sa tomu dosť dlho 😉 Opäť diskriminácia. stačilo by, akoby museli dokázať, že sledujú každého (bez výnimky) a každého rovnako za rovnaké "pochybenie" prepustili. A okrem toho, toho nie je dôvod na hodinovú výpoveď. Takýto spor by firma prehrala cobydup

danny38
26. čer 2012

@martina_81 Jo, hlavně když se mi uleví 😀

@mmirunda Paráda, další možnost, to by bylo, aby se mi neulevilo 😀 Jinak držím pěsti ať je ta mrcha mrchovatá ráno v plném proudu 🙂

mmirunda
26. čer 2012

@danny38 Doufám v to, vypadá to slibně,ale nechci to zakřiknout 😖

danny38
26. čer 2012

@mmirunda Já jsem za Ovitrelle platila jen 30,- jako za recept, dostala jsem ho přímo v caru 😕

mmirunda
26. čer 2012

@danny38 hmmm tak možná je to jinak, každý tři měsíce se mění úhrady pojišťoven ☹

rory_g
autor
26. čer 2012

@mia75 nejhorší je Miuško, že si důvod vždycky najdou...víš...u mě třeba reorganizace, ale že to bylo kvůli častým návštěvám dr mi to řekl jen při tom, když mě propouštěl. Dostala jsem odstupné a "kopanec do řiti" ☹ A na moje místo (které nazval jinak) přijal holku za nižší mzdu, než platil mě... Ale Ty se vůbec nerozčiluj Beruško 😵

ivapo
26. čer 2012

@martina_81 ted jsem se vratila z kina.... Pekne.. O dětech o porodech... Jo ale občas do prače chodím... Ve vychazkach... Abych nepřišla o všechny zakazňice.. Aspon prozatím.. Jsem Kadeřnice!

mia75
26. čer 2012

@rory_g 🙂 ja sa nerozčulujem, len je to nefer.. Veľa ľudí je prekvapenych, aké veci sa začnú diať, keď začnú za seba bojovať. mám dnes celkom mizerný deň, zomrel nám pes a ja som mala bolesti. Už nech mám termín porodu 😀

martina_81
26. čer 2012

@ivapo tak to máš super, taky bych brala nějakou kadeřnici. od té doby, co mi ta "moje" otěhotněla, je to děs. 😉 Ale teď jsem se stříhala sama a jsem spokojená,tak to asi budu praktikovat, protože k normální kadeřnici si to nebudu moct dovolit. 😒

ivapo
26. čer 2012

@mia75 Chudáček.. To je mi líto!!!jo Jo taky se těším az mi daji konečně termín porodu. 😎

ivapo
26. čer 2012

@martina_81 musíš vybírat dobře a ne drahé!!! 😎

mia75
26. čer 2012

@ivapo Ja by som tak brala, keby ma uspali a zobudili po pôrode. Aj tak tu nemám v špitáli čo robiť, tak na diaľku pracujem a nervačím sa 🙂 Ty sa cítiš v poriadku? Všetko ok? 🙂

martina_81
26. čer 2012

@ivapo to se Ti řekne. Ta moje známá kadeřnice vždycky chtěla 50 za stříhání, tak jsem jí dala 100, později 150 a byla jsem spokojená jak želva, došla až ke mně domů, no super. A já byla vloni 2x na stříhání a melíry. Poprvé u kadeřníka, od kterýho jsme kupovali byt a na kterýho jsem slyšela samou chválu. To jsem měla svoje blond vlasy a chtěla jsem hodně ostříhat a červený melíry. Tak mi to jen prostříhal, že prý je to škoda, tak dlouhý vlasy stříhat, ale fajn. Melíry se mi po PRVNÍM UMYTÍ!!!!! vymyly, fakt nekecám, ještě, že jsem si to vyfotila po příchodu od něj, abych tu krásu měla aspoň na fotce, a díky tomu prostříhání si každej myslel, že mám prodloužený vlasy. A za to jsem dala 560 Kč. O pár měsíců později jsem byla u mladé holčiny, co mi dělala červený a blond melíry, konečně mi to zkrátila, jak jsem chtěla a byla jsem spokojená jak želva, melíry držely několik měsíců.A platila jsem 720 Kč. Jenže aby to bylo pořád pěkný, tak si nemůžu dovolit tam chodit tak často, jak bych chtěla, to by mě přítel asi zrušil. 😒

ivapo
26. čer 2012

@mia75 ted uz ano uz 4 ty den konečně nešpiním!!!za týden jdu na krev a na ultrazvuk.. To je asi ten Screening že? A ty uz si jak dlouho v nemocnici? Spinim nebo krvacisnebo proč?

ivapo
26. čer 2012

@martina_81 to víš cervene meliry se brzo vymírají!!! Ale ty barvy nejsou zrovna levne a nějak si vydělat musíme.. Je to naše práce.. Já bych za 50 teda nestihla.. To bych si ne vydělala ani na chleba.. Platit 18oo Kč socialku1800 zdravotni měsíčně . Naje . Elektrika .. Voda4000 Kč no a pak nejaký výdělek přece!!! To nejde...

mia75
26. čer 2012

@ivapo Krvácala som silno. Hroziaci potrat ☹ ale uz 5 dni som nešpinila a dnes zase. Tak som chytila miernu hysteriu. A čo ti povedal lekár na špinenie? Nie je to sranda, nechcem však plašiť..

martina_81
26. čer 2012

@ivapo To bylo před 10ti lety a to chodila jen jako přivýdělek hned po škole. Já to chápu, že je to všechno drahý a že to taky nemůžete dělat zadarmo, ale dovolit si to prostě nemůžu. 😒 Kdybych mohla, chodím každej měsíc. 😀 😀 A uznej,že na to, aby se mi melíry po prvním umytí smyly, fakt nemusím platit tolik peněz. Když jsem to pak říkala té holčině, tak nechápala. a od ní mi vydržely fakt dlouho, to bylo super.

ivapo
26. čer 2012

@martina_81 J. O Jo. Chapu.. Ale to blond se mi líbilo vic 😉 ale záleží na tom v čem se cítíš lepe... A ty se chystas na Ivf ne bo? Ted nemam přehled?

ivapo
26. čer 2012

@mia75 no že pokud je to trochu takze o. K... No ale stejně jsem nervózní jestli je mimi. V pořádku..

ivapo
26. čer 2012

@mia75 take. Mám v papírech hrozící potrat.. Hrozná diagnóza!!

ivapo
26. čer 2012

@mia75 a jak si dlouho v nemocnici? Děsné viď? Já tam byla týden!