1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
29. čer 2012

@mmirunda jsem netušila že pregnyl je i pro mužský?!

mmirunda
29. čer 2012

@marmina no jooo, taky jsem to nevěděla. Píšou o něm toto
Přípravek obsahuje lidský choriový gonadotropin získávaný z moče těhotných žen. Stimuluje steroidogenezi v gonádách, protože má biologický účinek podobný účinku hLH (lidský luteinizační hormon, totožný s hormonem stimulujícím intersticiální buňky). U mužů podporuje produkci testosteronu a u žen produkci estrogenů a zejména progesteronu po ovulaci. Protože hCG je lidského původu, neočekává se tvorba protilátek

mmirunda
29. čer 2012

@marmina Teď z toho možná bude mít pozitivní těhotenskej test 😀 😀

pawlla
29. čer 2012

@mmirunda
@marmina
no to ja jsem taky nevedela ze si to muzou pichat i chlapi..... Nooo tak to ´e teda pekne rozesmalo 🙂 manza museml mit radost 😀 a jak dlouho si to bude muset pichat ?

mmirunda
29. čer 2012

@pawlla Šest týdnů, ale jenom jednou týdně, každej pátek 🙂

pawlla
29. čer 2012

Normalne ja se na to vykaslu mela jsem 6 dni MS a ted je to tejden co skoncila ale porad spinim a nekdy i dost ale ne v kuse a bruch boli jako pri MS ale uz ne tak moc ale citim ho a to beru HA asi fakt budu muset k tomu dr. Ten ze me bude mit teda radost

pawlla
29. čer 2012

@mmirunda takze 6 tydnu a pak jdete do stimulky ?

rory_g
autor
29. čer 2012

@marmina ne ne, 4. bych to měla dostat 😀

mmirunda
29. čer 2012

@pawlla No já bych měla za tři týdny jít na UTZ s tou cystou a u další MS nasadím snad ten Marvelon a pak se začne, ještě je to na dlouho. Martin taky bude muset na kontrolní spermio

pawlla
29. čer 2012

@mmirunda no to u me je to taky jeste na dlouho kdo vi co se vyklube z tohohle krvaceni

dadenka111
29. čer 2012

@marmina ja to stale tvrdim, ze by sme 3 musketieri mali testovat spolu v pondelok. ja budem 16DPO, @zana21 14DPO a @rory_g bude 13DPO. 😵

kiwisek
29. čer 2012

jak se tešíte na víkend holky? já se nudim v práci a ještě tady musím tvrdnout 1,5 hodky 😕
tak moc bych se šla někam o víkendu koupaaaat 😔 ale nechci to riskovat... 😝

marmina
29. čer 2012

@dadenka111 to je rozumné! 😀
@rory_g budeš teda testit doma? a žádný tajňačky 😀

marmina
29. čer 2012

@kiwisek v přírodě bych to neriskovala...ačkoliv v bazénu asi taky ne, všude můžeš něco chytnout a zrovna ve tvé situaci by to mohlo mít zlé důsledky...

malinka_02
29. čer 2012

@zaneta2 a PCSI se plati navic k ICSI jak tu nekdo psal nebo ne? V podoli je za 3-10 oocytu ICSI za 7000 a PCSI za 8000 tak jestli se to scita tak to je uz dost a pak 5000 mrazeni a 3000AH a pokud to pero tak to sou dalsi 2000.

kiwisek
29. čer 2012

@malinka_02 jak psala @marmina ceny se nesčítají. Mám to potvrzeno i z ISCARE... tem jsem se ptala na kolik by vyšek nativ - tak s PISCI (na 1 vajíčko ) a PK by to bylo 27 tis! 😠 strašnýýýýýýýýý penííííííze za to chtejí... jakoby nestačilo, co musíme podstupovat

malinka_02
29. čer 2012

@mmirunda taky bych chlspovi nejske ty injekce doprala aby chapal co to pro me bude, ze v lete ve vedru budu natekla a priberu a injekce..
@strapula ja jsem si blba koupila 3 veci pro mimco na zacatku snazeni a ted kdyz jje zahlednu ge skrini je mi do breku nejradsi bych to vyhodila..

marmina
29. čer 2012

@kiwisek nojo, to jsem se tě chtěla zeptat, jeslti ti to nakonec sečetli nebo ne. saraha říkala že u nich to sčítají! u nás je ICSI kolem 7 a PICSI 11, kdyby to sečetli tak to je hrůza!!!

marmina
29. čer 2012

@malinka_02 ber ty věcičky jako obrovskou motivaci!!! brzy do nich oblíkneš svoje mimi 😵

kiwisek
29. čer 2012

jinak holky nedávno jsem se zamýšlela nad tím jak diskriminační je, že IVF se schvalují pouze na r.č ženy... proč nejsou nějaké pokusy taky na r.č muže... On má šanci teoreticky s jinou... ale co chudák žena? zvláště v případě, že jsou potíže na straně muže... co si o tom myslíte? 😖
uděláme petici? 😀

marmina
29. čer 2012

@kiwisek to je dobrý postřeh, takhle jsem o tom nikdy neuvažovala! to je fakt, chlapi to maj zase jednodušší 😀

malinka_02
29. čer 2012

@kiwisek no jo jeste PK.To je szejne divne PCSI je za 8000 a pro vic jak 14 oocytu je to za 10 000 tak to by se jim nevyplatilo..

malinka_02
29. čer 2012

@marmina kez by no..
@kiwisek je to asi proto prave ze chlap pak odbehne a aby ta zenska ty deti mela..

kiwisek
29. čer 2012

@marmina no v Motole PISCI nedělají, tak jsme měli klasické ISCI, ale ptala jsem se na to v ISCARE. Sahara PISCI platila, nebo si jen myslí, že je to tak?
ale jsem nad tím přemýšlela... embrolog mi pracne vysvetloval, ze z toho udajne hroznyho vzorku hodiny vybiral nejake vhodne spermie (z 19 vajicek odplodnili pouze 4)... a predstav si, ze sme meli 5 zmrazenych davek... z toho rozmrazil jedinou (udajne tu nejlepsi) a tam pry nebylo nic pouzitelne...k vzteku!
no ale taky proto si rikam, ze priste urcite PICSI... a taky s Motolem sme skončili... ale neztrácím naději, že se to povedlo! 😉

marmina
29. čer 2012

@malinka_02 asi jsem to přehlédla, ale co nového víš po včerejší konzultaci? kdy půjdete do ivf? omlouvám se, jestli jsi to už psala.. 😉

@kiwisek saraha ještě picsi neměla (plánuje ho), ale psala, že to mají v ceníku výslovně uvedené, že se to sčítá, ale třeba to jsou taky jiné ceny, to už nevím

strapula
29. čer 2012

@malinka_02 to je mi luto,ale vsetko ma svoj dovod a urcite tie vecicky vyuzijes!!!!!

strapula
29. čer 2012

@kiwisek to mi tiez minule napadlo!!!!!! mm ma inu poistovnu a mne keby neschvalili ziadost mame smolu,mozeme si to vsetko platit my!! a pritom by to fakt mohlo ist aj na mm poistovnu!

malinka_02
29. čer 2012

@marmina rikali ze mam homocystein v poradku takze Uzv na konci cyklu tedy 9.7. a pokud nebude cysta jdeme na to zadost se podepisuje uz v prubehu..Takze 9.7. se budu modlit. 😉

strapula
29. čer 2012

baby,je tu vikend😀DDD juchuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,budem oddychovat, opalovat sa a uzivat si klud🙂 ja sa tak tesim!!!

saraha2
29. čer 2012

@malinka_02
@kiwisek tak,tak.,jak píše marmina...já to mám v ceníku přímo napsané,že k ceně PICSI je nutné přičíst cenu ICSI...kdyby to bylo za jednu cenu,tak jsme to udělali hned.....ted budeme dávat pokud se zadaří na 6 oboje a to bude 8tis ICSI plus 8tis PICSI...takže 16tis jen toto..plus léky,AH,PK a piokud bude něco k zamražení,tak ještě to...