1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martina_81
14. črc 2012

@mmirunda díky za info, já to zrovna vyčetla v albu u @zaneta2 (díky ti za to 😉 ), má tam krásný rozpis léčby a dole je právě napsaný,že místo injekcí agolutinu může být podáván Utrogestan 3x2,což já beru,tak mě to vážně uklidnilo,protože aspoň nemám pocit,že u mě něco zanedbávají. 😀 😀 No mě to zavádění sice občas štve,ale těch injekcí mi přišlo i tak dost,tak jsem radši za ten Utroš. 😉
@pawlla no vidíš, estrofem beru taky až teď před KETem a vy většinou už i při stimulce. 😒

pawlla
14. črc 2012

@mmirunda jo u tech vajich kde se nedela icsi myslim ze je to potreba uhnizdeni mimiska je pak mnohem lehci. Pri AH je narusi zona pelucida a obsah vajicka ro embryjko se snadneji uchyti v deloze. U icsi uz je ta zona narusena tim jak tam davaji tu spermii

pawlla
14. črc 2012

@martina_81 no pri stimulce jsem ho brala taky ze prej to je dulezite aby spravne narostla sliznice rikal dr.

mmirunda
14. črc 2012

@pawlla No ale mi Google říkal, že ICSI a i na ty vajíčka po ICSI i AH, tak jsem z toho jelen, to je už podle mě zbytečný ne?

mmirunda
14. črc 2012

@martina_81 Jojo, takovej rozpisek asi dostanu taky 😉 nebo ne? Ty ho @pawlla nemáš?

briuska
14. črc 2012

holky děkuji vám za odpovědi ...

já četla na Netu, že po ICSI jsou častější vady u miminek...ale nevím, čemu věřit...Dr. říkala, že ty studie nebyly podložené. Mám strach z toho, že už to není vůbec na přírodě. Spermii ti vybere embryolog, zatím co při IVF si spermie vajíčko najde sama. Zároveň mám ale strach, že mám asi nekvalitní vajíčka, třeba už mají tvrdý obal a tak tam spermoši nikdy neproniknou. Přes všechny obavy půjdu do ICSI, mívám velmi málo vajíček, tak si asi nemohu dovolit plýtvat...a kdyby jich bylo víc jak , tak zbytek necháme přirozeně...

martina_81
14. črc 2012

@pawlla Takže když to při icsi naruší, tak zas ten AH není potřeba,ne? 😀 a mně se nezavrtali ani ti narušení. 😉 Jestli to pak už nejsou jen zbytečný prachy. ☹
Tak teď estrofem beru,tak jsem teda zvědavá, jak se prckům bude ta moje estrofemová sliznice líbit. 😀 😀 😀

martina_81
14. črc 2012

@mmirunda já měla taky stimulační protokol a rozpis s intrukcema, ale ne takhle krásný a barevný. 🙂 🙂

pawlla
14. črc 2012

@mmirunda ano to je protoze ta zona pelucida kolem embryjka je uz narusena ale tak na skodu to neni kazdopadne to neublizi ale jsou to penize navic no pro ne 😒

pawlla
14. črc 2012

@martina_81 no me se zavrtali ale nevydrzeli no ☹ doufam ze ted se jim u me budu uz libit

mmirunda
14. črc 2012

@pawlla Tak já nevím, uvidím co mi google poradí, klidně zainvestuju, hlavně aby se to vyplatilo 😉

pawlla
14. črc 2012

@mmirunda jasne tak hlavne aby to vyslo to ke dulezite ale ze se nam to cekani tahne zeee

martina_81
14. črc 2012

@mmirunda @pawlla nám třeba řekli,že pro začátek by doporučili jen ICSI a podle toho,jak se bude dařit,tak by při dalším pokusu přidali i jiný metody. Že při prvním pokusu by určitě nezkoušeli všechno.

mmirunda
14. črc 2012

@pawlla strašně Pavli, strašně ☹ Já se snad nedočkám. Za chvíli už zase budu čekat na mrchu 😠 😠

pawlla
14. črc 2012

@mmirunda jo ten rozpis dostavaj vsichni sestricka ti ho pak vysvetli ja ho nemam jeste se to dava az s lekama na zacatku stimulky

mmirunda
14. črc 2012

@martina_81 tak mě rovnou řekli že by bylo nejlepší všechno, tak já nevím jestli je to jen tahání peněz nebo ne

mmirunda
14. črc 2012

@pawlla
@martina_81 Holky mám konečně padla tak mizím, ale jen se přesunu a z domu se opět přihlásím 😵 😵

pawlla
14. črc 2012

@mmirunda a kdy ma mrcha dorazit? Ja zas cekam na utz a doufam ze mi daj rovnou leky a muzem na to jinak me fakt uz je*ne

martina_81
14. črc 2012

@mmirunda nám říkala laborantka,že první pokus je takovej "zkušební",že je zbytečný dávat všechno, když by třeba stačilo málo. Ono je to těžký, myslím,že si můžeš dát všechno a nechat v tom šílený prachy a když Ti pak tělo embryjka nepřijme,tak je to stejně k prdu. Jak ten monitoring embryjek. My měli embryjka suprový,až z nich embryoložka nechápala a rozplývala se nad nima,jak jsou ukázkový,takže třeba u nás by ten monitoring byl úplně zbytečnej a 5000 nebo kolik za to chtěli by bylo jen tak v háji. 😖 ale pokud ti třeba u prvního pokusu zjistí,že se třeba hůř vyvíjejí a ta "kontrola" jim nedělá dobře,tak bych to třeba zkusila,záleží,co Ti poradí,ale rozhodnout se pak musíš sama,do čeho všeho chceš jít. 😉

martina_81
14. črc 2012

@pawlla taky se Ti život omezil jen na čekání??? 😀 😀 😀

radina
14. črc 2012

@saraha2 Som zvedava, ako nam tie davky rozhadzu cely organizmus 😒
Ja ich musim mat kvoli tomu mojmu nizkemu Amh ☹ Snad daco vysedim 🙂

pawlla
14. črc 2012

@martina_81 anopresne tak´od brezna cekam a cekam pak brecim a pak zas cekam

mmirunda
14. črc 2012

@pawlla mrcha by měla dorazit 25.7. ale nevím jestli zase nebude meškat. Mívám cyklus 28 dnů, ale posledně bylo 35 😖

malinka_02
14. črc 2012

@zelvik ja zatim zacla..mam 150 gonalu v peru..manzel neni doma obcas a dost se mu klepou ruce tak sme brali radeji pero..Byla jsem tam 1 u Melicharove a ta strasna tak se snazim k Darebnemu a tdn je super.tak snad to bude dobre..Me zadny problem nenasli jen srazlivost na tu mam tabletky ale mame spatny spermiogram..Tak uvidime..

zelvik
14. črc 2012

@malinka_02 no já chodím od začátku k Řezáčové, odborně OK, lidsky trochu suchá, ále co. Jen tam u sebe měla asi 2x Melicharovou - než jsem zjistila, kdo to je, myslela jsme ,že je to nějaká na zaučení. Přišla mi dost marná...Tak se snažím jí vyhýbat, co to jde. Já měla klasické injekce, manžel mi to míchal a já si to píchla. S jehlama problém nemám, chodím darovat krev, tam jsou jehly hodně velké a silné. No uvidíme, co bude. Držím palce, ať tam absolvuješ tenhle jeden pokus a víc tam nemusíš🙂

malinka_02
14. črc 2012

@martina_81 ja budu mit taky jen utros tak me tu trochu holky desi..

zuzij
14. črc 2012

Já mam Gonal v peru a od čtvrtka Cetrotide, ten si musím míchat a picham si oboje sama. Uz mám na břiše pár minimodřin.

pawlla
14. črc 2012

@zuzij to ja znam

malinka_02
14. črc 2012

@martina_81 @pawlla holky presne tak to vidim..jen cekani..nejdriv na druhy spermio, pak na genetiku, pak na trombozy..takhle nam ten zivot strasne utece..
@mmirunda @martina_81 ja chodim do podoli (statni) a dr rikal ze muzem zaskrtat vse ale ze je to mraky penez a nikdo uspech nezaruci..ze AH je k ICSI zbytecne, PICSI ze by poprve take nedaval..a jeste sem koukala na embryo ue to ma byt lepidlo ktere pomaha embryjkum zachytit se..mela ste to nektera? Je to za 1500..

malinka_02
14. črc 2012

@zelvik my ji prave chytli samotnou..sli sme po genetice na konci cyklu a ona ze by jeste udelala rozbor krve na homocystein pritom na genetice rikali zecje na to stejne jen listovka..tak rikam ze to je zbytecny cas ona ze se zepta Rezacove a vratila se ze je to zbytecne ale manzela to uplne zvyklalo tak chtel pockat..nakonec mi dali listovku ale cekala sem zase takze stimuluji ted uprostred leta misto more coz sem jedine nechtela..