1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
18. črc 2012

@bes22 já vůbec..bylo to hned..jak na první,tak druhý pokus.. 😉
@briuska mě řekli po OPU,že ten se šetřit..podbřišek pobolíval,ale nic strašnýho..druhý den už normal režim říkali a je fakt,že jsem byla fit druhý den..

herbie
18. črc 2012

ahoj holky, jeste jsem vas nedocetla to dohonim pozdeji ale napisu vam muj postup nez zase pujdu od pc takze 23 cervence mam dostat mrchu, 3 den mrchy mam zacit brat antikoncepci a jenom ji brat tyden skoncit ji posledni den mrchy. 2 sprna mam jit na ultrazvuk a lab testy stejny den mam zacit jist aspirin a zacit jist zithromax a ten mame jist oba dva je to na bakterie v tele tu zahubi ci co 😎 pak 6 sprna zacinam si pichat denne gonal-f a menopur. 9 sprna mam dalsi usltrazvuk a lab testy ... 12 sprna mam zacit brat ganirelix acetate. 14 sprna znova ultrazvuk a lab testy. a zacnu si pichat ovidrel a doxycycline. a 17 srpna jdu na brani vajicek a pritel na spermo zacnu brat crinone, estradiol valerate a medrol. 😢 😢 😀 pak 22 sprna jdu na embryo transfer mam pak 3 dny jenom lezet v posteli nic nedelat a 4 zari jdu na krevni test doufam ze bude // teda to je toho co kdo se ma v tom vyznat hahaha tak ja letim holky vecer vas doctu pa 🙂

pawlla
18. črc 2012

@mmirunda no jo doufam ze uz to miminko ted mit budu ze to vyjde pac uz ted jsem se silama jen tak tak

berunka1975
18. črc 2012

@mmirunda @
@fionna dakujem za privitanie, vlastne to kedy pojdem zavisi od kontrolneho utz na ktory idem 1.8., som totiz po troch potratoch v 10tt, prvy som mala 05/11, druhy 02/12 a treti 06/12... ty ides kedy?
hej mam dvojicky no uz su to paradny pubertaci 🙂

fionna
18. črc 2012

@herbie Dík za postup, už se tak trochu orientuji, co a jak 😉

saraha2
18. črc 2012

@herbie tý br´do!!takovej plán!no já zírám!jak to můžou tak dopředu vše naplánovat????? k čemu ten aspirin?

pawlla
18. črc 2012

@berunka1975 ahojky vitej, a dvojcata jsi mela prirozene? A uz to delali nejake vysetreni nebo tak neco v CARu?

mmirunda
18. črc 2012

@berunka1975 Já půjdu snad v sprnu, nějak se nám to pořád prodlužuje 😖
ty jo takhle velký dvojčátka tak aby nebyly zase 😉

berunka1975
18. črc 2012

@pawlla skusim trochu objasnit, prvu dceru som mala hned ako som chcela, hned som otehu a vsetko ok, po roku aj daco som videla zenu s kocikom a mala dvoch chapcov, boli rovnako obleceny a mne sa to velmi pacilo, tak som chcela druhe, o mesiac nato som otehu a v 20tt mi oznamili ze cakam dvojicky 🙂
teraz mam druheho manzela on deti este nema a bola som 3x tehu a skoro vsetky tri v 10tt diagnoza zamlknuty potrat, po druhom nam robili vsetky vysetrenia, nic nezistili a teraz po tretom mi kyret robili v centre a dali sme spravit genetiku embria a zistili trizomiu chromozomu 13, ktory moze za potraty, takze preto nam odporucili IVF ale vlastne koli genetickemu vysetreniu pred transferom, kedze s otehu problem nemame, najneskor som otehotnela v druhom cykle snazenia...

berunka1975
18. črc 2012

@mmirunda preco sa ti to predlzuje? ja dufam ze toho 1.8. bude vsetko ok, ms by som mala dostat cca 7.8. takze dufam ze hned pojdem na to... ziadost mame poslanu, buduci tyzden by mala byt schvalena, takze uz nic nebude stat v ceste

mmirunda
18. črc 2012

@berunka1975 My máme špatné spermio a chlpaovi zjistili něco v krvi, tak mu píchám injekce do břicha, šest týdnů. Příští týden jdu na UTZ mám cystu na vaječníku tak se musí rozhodnout co s ní a pak by taky příští týden měla přijít mrcha, začnu brát cca tři týdny antiko a pak v půlce srpna začne stimulka 😉

berunka1975
18. črc 2012

@mmirunda zacinas v polovici cyklu? mne vraveli ze od druheho dna cyklu budem pichat 10dni a medzitym ko utz a podla toho asi na 12 den odber, ty to mas asi trochu ine... ako dlho sa snazite?

mmirunda
18. črc 2012

@berunka1975 nene od poliviny ne. teď při mrše nasadím antiko a tu vyberu těch 21 tablet a pak přijde mrcha vyvolaná antikem a pak začnu 😉

mmirunda
18. črc 2012

@berunka1975 my se nesnažíme dlouho, v září to bude teprve rok, ale bohužel spermio je hodně špatné a jiná možnost asi není ...

berunka1975
18. črc 2012

@mmirunda ahaaa uz chapem... 😉

mmirunda
18. črc 2012
darazv
18. črc 2012

Holky ja som tiež z tých hormonov pribrala vyše 10kg 😠 nebola som nikdy modelka ale toto je des mam dole len 3kg 😠 ale si hovorte čo pre mimi neurobime 😉 ked budeme mat mimi a bude behat okolo nas ani sa nenazdáme a kilá pojdu raz dva dole 😉

pawlla
18. črc 2012

@mmirunda no ja mam taky desny strach at se to zase neposune ale doufam ze ne ze k tomu nebude duvod no nemuzu se uz dockat co se dozvim

bambula27
18. črc 2012

ahojte. chcem sa opytat, po IVF ste uzivali DUphaston alebo Utrogestan? Citala som, ze ovela lepsi je Utrogestan a mne dr. v CAR napisal Duphaston.

mmirunda
18. črc 2012

@darazv taky se na to tak dívám a ptala jsem se toho mého, jestli mě bude mít rád i o deset a více kilo těžší a říkal že jo 😉 tak snad nekecá

mmirunda
18. črc 2012

@pawlla neboj, bude to dobré 😉

berunka1975
18. črc 2012

@mmirunda ja som strasne zvedava ako budem reagovat na tu stimulku, precitala som si dost veci a mam trochu obavy, aj preto lebo jedna baba mi pisala ze si dala spravit tiez tu genetiku pred vkladom a nezostalo jej nic na vklad, vsetky embria boli chore... nakoniec caka dvojicky s darovanymi vajickami,,, takze aj to je riesenie, ked zena chce babo, urobi aj nemozne...

pawlla
18. črc 2012

@berunka1975 aha takze budete pred transferem delat genetuku embryjka jo, ale dulezite je ze s otehotnenim nemas problem to je dobre tak doufam ze se brzo zadari.ná dr nenasel vubec nic jsme prej oba zdravi tak nevim proc se porad nedari

mmirunda
18. črc 2012

@berunka1975 přesně tak .... a já jsem ochotná podstoupit cokoliv ( říkám teď ale myslím si, že tak budu mluvit i potom )

berunka1975
18. črc 2012

@pawlla nooo som zvedava, dufam aj ja...mali ste spravene vsetky vysetrenia? vidim ze mas 3-rocnu dcerku kolko sa snazite o druhe?

berunka1975
18. črc 2012

@mmirunda budes uvidis... ono ja som po poslednom potrate povedala dost, stacilo, bola som moc sklamana a nahnevana na cely svet, ale po niekolkych preplakanych dnoch som nasla silu bojovat dalej az do konca, nebudem sa vzdavat, budeme mat babenko 😉

mmirunda
18. črc 2012

@berunka1975 🙂 to jsme MY ŽENY, stále jenom bojujeme a i když nás ledacosr srazí na kolena, stejně sebereme zase sílu se postavit a jdeme dál .. ♥

pawlla
18. črc 2012

@berunka1975 no uz skoro tri roky 🙂 a porad nic jo jo mame vsechny vysetreni a nic nenasli tak nevim no 😒

mmirunda
18. črc 2012

No nic babulenky, jdu na kutě, ráno opět vstávám před pátou. Tak dobrou noc a sladké sníčky 😉♥

pawlla
18. črc 2012

@berunka1975 no to ti verm ja po jednom potratu jsem tak mela dost a nechtela jsem uz o zadnem ivf slyset ale nejak jsem se oklepla a jdu do toho znova