1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
28. črc 2012

jsem to dala každé zvlášť a hned to jde 😉

evikj33
28. črc 2012

@mmirunda Tak to jsi kousek od mé práce.Makala jsem v Opavii 🙂 No tak snad příště. 😎

mmirunda
28. črc 2012

@evikj33 Ty jo, to je fakt kousíček 🙂 Tak příště si to budu pamatovat. Možná sem pojedeme zase za 14 dnů

evikj33
28. črc 2012

@mmirunda Jasně tak se ohlas včas at se někde slezem,městská ti jezdí každou chvilku a u Koule už jsi taky jistě byla.To je klasická potkávačka ve městě 😀 Tak by jsme skákli na dobré kafčo(ja bezkofeinové) a něco na zub. 😉

mmirunda
28. črc 2012

@evikj33 No jasně, to by šlo 😵 😵 nevím jestli jsi tady byla, ale z koule je bomba 😠 😠 nevím kdo takovou prasečinu vymyslel

evikj33
28. črc 2012

@mmirunda Jj vím o tom,je to každéj rok,minule z toho na několik tejdnu udělali plechovou kostku,nebo co.Jsou to nějací recesisti...Ale naštve to když přijedeš do Opavy na návštěvu a jedna z dominant je takhle zprasená 😠

mmirunda
28. črc 2012

@evikj33 no hlavně se to před tu krásnou radnici vůbec nehodí ☹ No tak snad to brzo sundají 😠 😠 a co ty a mimísci? Kdy jdeš zase na kontrolu?

mmirunda
28. črc 2012

@saraha2 hele nezmoklo Vám to???

evikj33
28. črc 2012

@mmirunda Já jedu do Op v pondělí ráno,tak jsem zvědavá co mně dr řekne,bude čerstvě po dovolené a já už po screningu.Snad koukne i na mrnouse 🙂 Jinak mám pocit že mně roste pupek i když mám přez 5kg dole,jak je mně zle 😝 Už se to kapku lepší,tak snad to brzo skončí.Jinak Ok,dnes jsme dovezli od našich přebalovák po malém,manža ho trochu vylepší a ještě poslouží.Pomalu už mám posháněno.Druhou postýlku,druhej fusak atd.nebudem kupovat vše nové.Jo a v září malujem a na 4.12.mám objednáno čištění kobercu,tak snad ještě budu v poho 😀

mmirunda
28. črc 2012

@evikj33 No já taky asi jednou nebudu mít na mimíse vše nové. Na to ani nebudou penízky, když bude IVF stát i tak dost peněz, takže všechno seženem tak nějak jak to půjde 🙂 Tak hlavně hodně štěstí ke kontrole, ať jsou mimísci v pořádku. Už by pomalu mohlo jít i vidět co to bude ne? Necháš si to zjistit?

evikj33
28. črc 2012

@mmirunda No já právě doufala že už to naznačí na tom screningu,ale prd 😒 mám operované břicho tak je horší viditelnost,říkala že to snad pujde poznat okolo 20tt,já jsem baba zvědavá a chtěla jsem to vědět 😀 Tajně doufám v alespon jednu holčičku.(předpověděla mně ji už před svatbou kartářka)a vše se mně od ní doted s odstupem plní. 🙂 Ja si říkam že nějaké to sváteční oblečko koupíme samo nove,nějaká bodička a tak,ale to ostatní pořešíme v rodině mam super manželky bratrancu a děti máme tak nějak postupně,tak od každé dostanu to lepší co maj po dětech,ja to taky po malem hned expedovala dál.A penízky necháme na pozděj na pokojíček a třeba hezkou dovču a ZOO atd.Taky máme ještě dodělky na domečku tak at je co nejvíc hotovo než prdelky dozrají 🙂

mmirunda
28. črc 2012

@evikj33 No to já jsem taky zvědavá 🙂 To by v tom byl čert, abys tam neměla aspoň jednu holčičku, kterou bys mohla oblíkat do šatiček, česat culíčky a tak. To je můj sen. Na jednu stranu obdivuju maminky dvojčátek a mám respekt a na druhou stranu se bojím, jestli já bych to zvládla 😖 ale uvidíme, když už samotné oplodnění nebude na přírodě, tak aspoň to další na přírodě necháme 😉 Tak třeba se dozvíš zítra něco 😉

evikj33
28. črc 2012

@mmirunda Tak taky se bojím,kecala bych že né,ale beru to tak jak to přišlo.Kolik holek vkládalo 2-3embryjka a maj jedno nebo žádné mimi a holky co dávaly jedno to se rozdělilo a čekaj dvojky.Příroda naznala že to asi zvládnem tak to tak nechala a já to tak beru.Chodím občas juknout na holkky co maj nebo čekaj dvojčátka pro rozumky,tak všechny píšou že ze začátku je to mazec,ale jak se sladí a zaběhnou že to jde a jak jsou větší je to super,protože se zabaví hodně spolu.Navíc to strašně letí,malej bude příští rok školák.A za pár let už jsou rodiče jen na otravu 😀

mmirunda
28. črc 2012

@evikj33 No to určitě, na tom začátku to teda musí být mazec, než si v tom mamča najde nějakej systém. Musí to být šílený zápřah. Já si zatím nedovedu představit ani jedno natož naráz dvě, no ale ono to nějak dopadne. Beru vše 😀

herbie
28. črc 2012

holky krasny kocarky mate vyhlidnuty ja mam taky, uz vybrano a doma mam skovany takovy krasny chlupaty backurky koupila jsem si je kdyz jsem byla 1 tehotna tak snad je ted po 3 letech vytahnu a bejbynko je vynosi!!! 😀 soupnu vam sem moje favority http://www.mt-nabytek.cz/7597-kombinovany-detsk... a nebo pak tenhle http://us.pegperego.com/babyproducts-catalog/20... a pak jeste tenhle http://www.eshopbaby.cz/tramonto-kombinovany-ko... jejich hodne krasnejch tezko vybrat.

chmurkaxy
29. črc 2012

@pawlla @marmina ahojte baby, zatial iba potichucky, ale vyzera to, ze sme to zvladli aj bez umeleho po dlhom case.. merala som bazalnu teplotu a dali mi lieky na stitku, takze mozno aj preto 🙂 teraz by som mala byt 4+3 (podla PM), ale podla mna 4+0, lebo som mala ovulaciu neskor, takze ak to vyjde, tak babatinko budeme mat 7.4.2013. tymto vam chcem ukazat, ze niekedy aj motyka vystreli a po 3x neuspesnom IUI, 1x neuspesnom IVF a jednom neuspesnom KETe, nehovoriac o dokopy styroch biochemickych tehu, by sa to mohlo snad podarit aj spontanne. tak nehadzte flintu do zita 🙂 ked budem mat info od doktora (dostanem sa zo zahranicia az po 18.9.), pridem vas sem vsetky nakazit 🙂) PS.: Pawli, neviem, co s tabulkou, kedze nie som IVF tehulka. PS2: Marmi, cakam podobne vyhlasenie od teba v najblizsich mesiacoch :*

briuska
29. črc 2012

Ahoj holky, tak teď tu brečím jak želva ☹ ☹ ...v pátek jsem byla na té punkci a Dr. mi řekla, že si mám v neděli zavolat, jak to vypadá s vývojem. Tak volám a v laboratoři mě sestra či kdo řekla, že se pokračuje v kultivaci a mám si zavolat až ve středu! Že mi víc neřekne, že tak od paní doktorky nic nemá, takovou info a po telefonu ani nesmí nic říkat!!!! Já myslela, že se dozvím, jak se embryjka vyvíjejí a ne tohle! Hned zítra ráno volám do Pronatalu, co to má znamenat. Nebo je to normální????? Přece jsem si neměla volat jen proto aby mi řekli že se pokračuje v kultivaci. Jak jste na tom byly vy?? 😒

herbie
29. črc 2012

@chmurkaxy gratuluju to je krasny!! Drzim palce 🙂

briuska
29. črc 2012

@chmurkaxy potichoučku moc gratuluji, nádhera 😉

mmirunda
29. črc 2012

@chmurkaxy Já už ti to psala k testíkům. Potichounku gratuluji aby se miminko nevyplašilo. Třeba ještě není vše ztraceno ani u nás a jednou se nám miminko podaří i přirozeně 🙂 Krásná zprávička ♥♥

mmirunda
29. črc 2012

Jinak všem krásné dobré nedělní ráno, škoda, že už je neděle a zítra se už musí do práce ☹ ☹

fionna
29. črc 2012

@mmirunda Dobré ránko, já už budu mít za chvilku dovařený oběd 😀 .Dnes se mi nechtělo nějak vůbec spát 😒 .Jinak včera jsem byla na krev 21.dc a každou chvíli bych to měla dostat. Mívám krátké cykly.Takže nejspíš půjdu ještě tento týden na 3.dc.A další týden 10dc na ultrazvuk,ten bychom chtěli stihnout i se spermiem (manžel se zatím neobjednal, 3 denní půst ,jsou pro něj muka 😀 ). Tak aspoň se něco děje a rychle to uteče.
Děvčata tak moooooc držím pěsti ať to výjde
@evikj33 Holka tam bude
@saraha2 jak to dnes vypadá?
@mmirunda pořád držím pěsti
@chmurkaxy gratuluji 😉

fionna
29. črc 2012

@pawlla Jak je dnes?

danny38
29. črc 2012

@chmurkaxy Taktéž ti potichoučku gratuluji 😉

fionna
29. črc 2012

@martina_81 Tak kdyby ta motivace s nakupováním pomohla 😀 , tak pak hned začnu ve velkém 😉

fionna
29. črc 2012

@malinka_02 Ahoj, tak jak se dnes cítíš po ET?

radina
29. črc 2012

@briuska Ahoj, ja som volala do caru vcera, mne napr. povedali, ze mam prist v pondelok na vklad, ja ze ci ziju vsetky, ona ze ano, ale ze uvidi sa do pondelka, ze sa moze stat, ze sa prestanu vyvijat .... ze ich nebude vytahovat, lebo ze kazde vytiahnutie, znamena znizene sance na ich prezitie. 😖 .... to som hovorila priamo s embryologickou.
Ked som im volala 1x vo stvrtok po OPU, tak mi povedali len pocty, kolko z nich bolo vhodnych na oplodnenie, kolko zamrazili, kolko nechali a pytali sa ma, ci chcem predlzenu kultivaciu.

briuska
29. črc 2012

@radina aha, každé vytáhnutí snižuje šanci? tak to mě nenapadlo. Mě rozhořčil ten přístup, ...asi jsem už tak dlouho v napětí, že pak i malé zklamání se mnou takhle zamává...děkuji za tvou odpověď 🙂 . Já vím, že k oplodnění bylo vhodných 7. A že 1 ještě možná dozraje. Myslela jsem, že mi právě řeknou, jak to vypadá s tím 8 vajíčkem. PK jsem si domluvila rovnou na 5 dní. A tobě nějaká zamrazili hned po OPU?