1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
7. pro 2012

@zelvik Kočko, píšu ti to tady. Moje poradna vypadá asi tak že dám sestřičce moč, ona mi změří tlak a já nahlásím váhu ( můžu se vážit doma ), pak jdu k dr, on zkontroluje miminkovi srdíčko, zapíše to do průkazky a zeptá se zda jsem v pořádku, ale v podstatě rychlovka. Břicho mi neprohmatává vůbec, ale jestli tebe to bolelo, tak miminko to nebolí určitě 😉 mě takhle dr. na screeningu mlátila sondou do bříška až mě to bolelo, ale miminko bylo v pořádku 😉

zelvik
7. pro 2012

@mmirunda Děkuju ti za info. Srdíčko nekontroloval vůbec a mám přijít za měsíc - no to se zblázním!!! Kolikrát už jsi byla v poradně?

mmirunda
7. pro 2012

@zelvik zatím dvakrát a taky jsem teď byla 20.11 a teď jdu až 19.12. takže po měsíci 😖 Je to šílený, ale co nadělám ... Jinak mě dělá UTZ pokaždé, ale prý to není běžná praxe, tak nevím. Vždycky se chce ujisti, že je srdíčko v pořádku a bouchá 😉

adriene
7. pro 2012

@zelvik Já chodím 1x za 14 dnů a v ten den mám vždy i velký UZ... ale podle mě se neřiď, u mě je to jiné... Jinak v prenatální poradně mi vyšetří ranní moč, změří tlak, zváží a pak mi doktor koukne na čípek... buď ultrazvukem, nebo gynekol. vyšetřením.. a zeptá se , jak se mám. Nic víc 😉

pawlla
7. pro 2012

@zelvik u me v poradne je to tak stejne a to uz jsem vystridala tri doktory ..... Moc, tlak, vaha, pak me prohmata( prijeme mi to taky neni ale vydrzet se to da zjistuje tak jestli deloha roste) Vysetri me vnitne asi cipek nebo nevim co tam kontroluje a utz nedela pokud neni problem jako spineni krece a tak ted chodim jednou za 3 tejdny

pawlla
7. pro 2012

@mmirunda ja srdicko kontroluju sama pac mam nekdy desne predstavy a pocity jsem uz paranoidni ale snazim se to omezit abych tam miminku moc nerusila soukromi 😀

danny38
8. pro 2012

@zelvik U mě je to také jako u holek. Tlak, moč, váha a pak se mně doktor ptá na to jak se cítím, vyšetří čípek a je pravda, že mi ultrazvuk dělá pokaždé, když přijdu, ale jen takový bleskový. Chodím jedenkrát za 4 týdny, ale od příště už budu chodit častěji na monitor, protože se to nezadržitelně blíží 🙂

evikj33
8. pro 2012

@zelvik Tak umně je to taky podobné moč,tlak,váha u sestry pak uděla dr.gyn.prohlídku(čipek) s prohmatáním břicha,ale teda šetrně mně nikdy nic nebolí.,pak dělá UTZ aby zkontroloval zda prdelky stejnoměrně rostou obvod bříško,hlava,a srdíčko.Ale to dělá až ted posledních pár kontrol,předtím jen kouk v mžiku na srdíčka 🙂 poptá se jak se máme a co a jak dál a frčím.Chodím co 14dnu,ale proto že jsou to dvojky 😉

malinka_02
8. pro 2012

@janulkaa23 tak drzim palce!

bambula27
8. pro 2012

Ahojte. Chcem sa opytat, ci mal niekto podobnu situaciu. Nase 1.IVF dopadlo tak, ze som mala 20 folikov a vseky boli prazdne - cize syndrom prazdnych folikulov. Pichala som Diphereline a potom Gonal 180 jednotiek. Samozrejme ma neminul OHSS. Teraz ideme na 2.IVF, prave stimulujem 9.den Gonalom, Prvych 7 dni som pichala 150 jednotiek a od vcera len 100 jednotiek. Vcera som mala usg a vraj je tam opät nad 20 folikov, ale vraj strukturou su ovela lepsie a videl tam vraj aj dobre foliky. A vraj mi opät hrozi OHSS. Ja sa citim ovela lepsie ako pri prvom IVF, dnes ma akurat pobolieva pravy vajecnik, ale nic viac. Mala niektora z vas taky pocet folikov a predsa z toho boli nejake embryjka? Mam strach ze sa to znova zopakuje ☹

evikj33
8. pro 2012

@bambula27 Tak já měla při 2IVF 20 odebraných foliku a z toho bylo 13zralých OPU byla cca14den a zavedli nám 2embrya po 5dení PK a čekáme dvojčata 🙂 Na mrazák nic nezustalo a měla jsem jako prevenci OHSS od OPU 1x denně tabletku Dostinexu na cca 8dnu.Břicho mně bolelo nejvíc v den OPU a pak to pomalu odeznělo a v den ET(5den) už jsem byla OK.Hodně štěstí 😉

bambula27
8. pro 2012

@evikj33 Jeej, tak to ti blahozelam, vidim, ze cochvila a su na svete 🙂 To sa vam podarilo na prvy krat? A ty si mala nabeh na ohss? To ti Dostinex predpisali v CAR?

adriene
8. pro 2012

@bambula27 Já sice náběh na OHSS neměla (jen 6 folíků), ale ví, že pokud u nás mají holky už jen náběh na OHSS, tak píchají do zadečku injekce s bílkovinami... jako prevenci a zaléčení.
Přeji, ať ti to tentokrát klapne 😉

bambula27
8. pro 2012

@adriene tak nerozumiem, preco u nas nic ako prevenciu nedavaju ☹ A dakujem za prianie.

evikj33
8. pro 2012

@bambula27 Ne bylo to naše 2IVF u prvního byla slabá reakce jen 2vajka-pouze 1zralé a to se neoplodnilo.Ano Dostinex jsem dostala v Car hned v den OPU i s pokynem jak ho brát.Náběh se předpokládal vzhledem k mírnému PCO-ale naštěstí se to zvládlo bez problému,jen jsem hodně pila a brala ty tabletky.. Tak hodně štěstí-každé centrum postupuje posvém 😔

adriene
8. pro 2012

@bambula27 No je to bohužel pravda... a jak říká @evikj33 , tak každé centrum to má trošku/více jinak... Důležité je, aby ti to klaplo a byly v těch folíkách kvalitní vajíčka 😉

pechlinka
8. pro 2012

@malinka_02 To iste som mala aj ja pri IUI-cka... :( teraz to sledujem...ako babam co to vyslo...pribudaju tyzdne.. 🙂

mia75
8. pro 2012

Ahojte holky, ozyvam sa uz konecne z domu, po viac ako 5 mesiacoch v spitali, lezim uz doma a chystam sa na planovanu sekciu. Uz o menej ako 14 dni. Dcerka je v poriadku, uz ma 2900g (v poslednych tyzdnoch som uz na dietu kvoli cukrovke kaslala 🙂) denne pekne kope, aj CTG vychadzalo dobre. Aj ked si musim davat denne tabletky proti bolesti, je to fajn.

danny38
8. pro 2012

@mia75 Ahojky, teda to to uteklo a je fajn, že už jsi doma 😵 Malinká je šikulka 🙂 Tak se holky pěkně držte, myslíme na vás 😵

mia75
8. pro 2012

@danny38 Dakujem, aj tvoj tyzden uz vyzera velmi optimisticky 🙂 vsetko ok?

evikj33
8. pro 2012

@mia75 Tak nám tady zahájíš porodní vlnu?Tak to už se trochu bojím jak to pak pofrčí 😀 Ty @vall83 atd... Hlavně žádné předbíhání těhulky na všechny se dostane 😉

adriene
8. pro 2012

@evikj33 😀 Jojo, jen se nepředbíhat... hezky pěkně postupně a vždy po každém porodu, jednu novou pozitivní těhulku 😉

mia75
8. pro 2012

@evikj33 Musim povedat, ze sa na ten porod vyslovene tesim. Tieto posledne tyzdne su dost zahul, ale asi u mna ako vsetky 😉 Ale doki povedal, ze musime vyckat na ukonceny 38tt. Jasne, ze porodene dietatko musi v tabulke nahradit dalsia stastna tehulka, s tym pocitame 🙂

danny38
8. pro 2012

@mia75 Jj, vše je ok a už se těším až bude malá venku 🙂 Připadám si už jako buldozer a malá umí pěkně dloubat 😀

mia75
8. pro 2012

@danny38 ako casto sa ti hybe? Ja ked spinka, znervozniem a budim ju 🙂 steklim ju na nozicke az zacne kopat 😀

danny38
8. pro 2012

@mia75 No, já bych řekla, že se mi hýbe docela dost často 😀 Takže jsem ráda, když spinká a nechávám jí, abych si od těch dloubanců odpočinula 😀

zelvik
8. pro 2012

AHoj holky - všem vám MOC MOC díky za postřehy z poradny. My dneska od rána pobíhali v Praze po obchodech, mám dost, tak teď se válím.

kaijko
8. pro 2012

@zelvik Tak pritel je Rh pozitivni...Ale to uz jsem jakoby vedela pred testem. Sel si ho udelat sam at to pak dr rekneme..S dr jsme jeste krev neresili, to az priste, ale sestra mi dala uz vysledky k prukazce do obalu.., pry uz je to do porodnice a mam to tam zviraznene..Nemuzu se dockat screeningu!!!!

malinka_02
8. pro 2012

@mia75 je to ti to uteklo a za chvili mas malou na svete a jmeno mate ?

saraha2
9. pro 2012

@janulkaa23 mě říkali taky,že mám jedničkový embryjka..na 1s hvězdičkou..