1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
7. led 2013

@irennn Jasně, že zvládnete 😉 Ten největší krok už máš za sebou, teď už je to všechno na matce přírodě a tu už nikdo nepřečůrá 😉

danny38
7. led 2013

@irennn Obrovská gratulace a na krev a utz držím moc pěstičky 😵

danny38
7. led 2013

@kive76 Paráda, držím pěsti na zítra 😵

adriene
7. led 2013

@irennn Gratuluji!! Vysetreni u dr se neboj... nejdrive ti potvrdi tehu z krve (hcg) a pak s odstupem bude vaginalni sono, aby se koukli na mrnouska a jeho srdicko. Pro tebe a mimi nic nebezpecneho 😉
@kive Uzasna zprava a obrat ve stimulaci!! Take gratuluji a tfuj tfuj tehu bacily na ET 😀

irennn
7. led 2013

@kive76 Mám radost!!! Určitě dej vedět, držím palečky!!

kive76
7. led 2013

@evikj33 zítra mi prý oni sami zavolaj, jak to vypadá...

kive76
7. led 2013

@danny38 díky

kive76
7. led 2013

@mmirunda no cítím se tak nějak normálně, tak lepší by bylo abych už věděla, jestli to nějaký zv.ládlo, a ještě raději a bych už nějaký měla v bříšku......jsme přišly domů, a ještě jsem na 3 hodiny dospávala po zákroku

malinka_02
7. led 2013

@danny38 no ja prave sem vzdy tak smirena s tim ze to nevyjde ze to taky nsni dobry..
@kive76 tak to je super!

janulkaa23
7. led 2013
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

Tak holky máme srdíčko a v bříšku je jeden prcek 🙂

janulkaa23
7. led 2013
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@irennn Gratulace, určo dej zítra vědět 🙂

malinka_02
7. led 2013

Tak vas pobavim..volala sem si na imunologii.Rikam ze bych se chtela zeptat vic k vysledkum. On pry vzdyt sem vam vysledky dal do caru.Ja ze sem je ale nemela v ruce, ze mi rekli ze vysledky hranicni ale nebudeme resit. A on ze po ivf a 2 ketech by se to resit melo a ze tam napsal doporuceni co dal- ze mam uzivat prednison 1 denne nejlepe mesic pred transferem a pred nim snizit na pulku ( tomu tedy nerozumim myslela sem ze pred transferem prave ma byt davka velka).Ze uzivani jen pred KET je zbytecne. Pak ze mame pouzivat kondom porad ne jen mimo ovulaci ze jinak me manzel neustale aktivuje a tvori se znovu protilatky. No super to mi taky nerekli.A pokud ket vyjde tak do 15 tt vzdy kondom.Pokud nevyjde tak ihned znovu imunologie

evikj33
7. led 2013

@malinka_02 A po tom všem máš knim s manžou ještě duvěru 😠 nepoprosila jsi ho zda by ti nemoh poslat Kopii s doporučením ..tak co ted už čekáš na Ketík a máš vubec Prednison doma ještě od minula..No nevím po tom všem už bych se ozvala a na 2IVF už tam určitě nešla...Pak to asi nebude tvou hlavou,ale opravdu je tam několik společnejch faktoru u vás obou a oni tahaj jen peníze když to nechtěj řešit.Samo je to jen muj názor 😔

radina
7. led 2013

@malinka_02 Ahoj, ja mam to iste 🙂 len pred ivf ho mam brat 6 tyzdnov , teda 1 tab a potom polku. mam ti prepisat co mi napisali do zaveru?

cuculik1
7. led 2013

@malinka_02 ten predniston ti predpisal len kvoli protilatkam na spermie? prave dnes som sa o tom bavila s lekarom z centra kde chodime, mam za sebou jedno neuspesne ivf a ket a 4 krat potrat pri spontanom otehu.... tiez som sa pytala ci nie je treba predniston a doktor mi povedal ze nie, ze je to agresivna liecba a davaju ju az po troch neuspesnych ivf splu s ket.....

radina
7. led 2013

@cuculik1 Ahoj, to ti povedali co mne, ale podla mna je ovela horsie ist na 3 nespesne ivf s tolkymi hormonmi ako brat prednison par tyzdnov. .... na letaciku je napisane, ze sa berie 1-12 tab denne. vacsinou baby beru 1 denne a potom polovicu, cize to nie je az taka mega davka.

mmirunda
7. led 2013

@malinka_02 No tak to je teda super, přesně jak píše @evikj33 já bych k nim už důvěru neměla a přijde mi to jako tahání peněz ... a jen se vymlouvají na Tvoji psychiku. I mě přišoo, že když nám jakoby "nutili" všechny ty metody, které jsme nakonec dali, tak to bylo o výdělku a ne o tom, jestli je to fakt strašně moc potřeba. Bohužel je to jeden velkej byznys, ale já už bych po tomhle neměla žádnou důvěru ☹

danny38
7. led 2013

@malinka_02 A to je přesně ono! Tady je jasný důvod proč se nedaří a s tím Prednisonem se to takhle opravdu léčí. Já bych je v tom caru nejdřív dořvala a pak ihned odešla 😠

malinka_02
7. led 2013

@evikj33
@danny38 zkusim ten ket a uvidim pak.Statistiky maji dobre i zelvik a adrienne tam otehotnely. Zkusim tu doktorku ktera je vedouci. A uvidim.Prednison jeste trochu mam.
@radina a tu pulku mas brat kdy?
@cuculik1 no ja uz mam za sebou ivf a 2 kety neuspesne.
@mmirunda no o penezich to asi neni me naopak rikali ze muzem dat vsechno a uspech to nezaruci a ze spis doporucuji to az pozdeji..

mmirunda
7. led 2013

@malinka_02 ano později a proč? aby měli jistý přísun peněz později. Já nevím. Jak myslíš, ten KET bych teda asi absolvovala, ale případné další IVF rozhodně ne

radina
7. led 2013

@malinka_02 Tu polovicu po 6 tyzdnoch.
BI mirne pozitivni, dopor. sanaci event. gynekol. zanetu, dusledny kondom.styk, zene Prednison 5 mg denne cca 6 tydnu, pak snizit na 2,5 mg/den a skusit koncepci (ivf), mimo ovulaci nadale kondom, Prednison mozno vysadit v cca 15.tydnu gravidity.
Cize ja to chapem tak, ze po 6 tyzdnoch uz mozme aj bez kondomu ale len v casu ovulacie. Ale toto mu este asi zavolam, ci som to spravne pochopila, predsa len, neviem ci som to z cestiny spravne pochopila 😀

malinka_02
7. led 2013

@radina no me rekl ze kondom i pri ovulaci ze se jinak furt aktivujou ty protilatky. Ja spis nechapu ze se pred transferem najednou davka snizi.
@mmirunda o penize si myslim ze tolik nejde fakt, nikdy me nic nenabizeji jen ket. Oni porad tvrdi ze cim mene leku tim lip ze se nemam zbytecne cpat hormonama.

mmirunda
7. led 2013

@malinka_02 hmm .... tak ty musíš vědět, jak se tam cítíš 😉

radina
7. led 2013

@malinka_02 Asi preto, ze tych niekolko tyzdnov sa imunita stlmi a tou polovicnou davkou sa to uz len udrzuje.
Pytala som sa v care na to , ci kondom stale, vraj u mna ano, lebo u nas to pojde len s ivf, ale inak sa kondom cez ovu potom nemusi, ak je sanca na realne otehotnenie. Niekde som tusim citala, ze prave cez ovulku ta imunita nebojuje proti spermiam. ... lebo zasa v papieroch mojho muza DR. napisal: dop.docasnou kondom. ochranu mimo ovulace (prevence imunizace partnerky ).
cize ja to stale chapem tak, ze na zaciatku tymi vyssimi davkami sa to stlmi. a potom staci ta polovica a potom sex bez ochrany len cez ovulku. Ved ja tam zavolal este, potom ti dam vediet. 😉

malinka_02
7. led 2013

@radina no ja uz sem ze vseho jelen..ale kdyz to nevyslo prirozene 2 roky tak tezko ted..
@mmirunda hele uvidim po tom ketu..ja uz neverim ivf ne tomu caru vis..

radina
7. led 2013

@malinka_02 asi by bolo dobre dat si urobit este jedny testy, ci sa ta imunita skludnila. .. teda po niekolkych tyzdnov, ja asi pojdem po case na dalsi kontrolny test. lebo ten prednison tiez nemozem brat donekonecna.

adriene
7. led 2013

@malinka_02 Prednison bašti, ten ti rozhodně neublíží, naopak. A jinak si nemyslím, že zrovna Podolí tahá prachy (oproti jiným CAR), už jen kvůli tomu, jak v mém případě udělali AH a řekli mi, že mi udělali proto, že si mysleli, že tím zvýší šanci na oplodnění, ale že to je od nich gratis.
Spíš bude problém v přístupu a náhledu některých lékařů. Ty si vždy sepiš na papír dotazy, které máš a prodiskutuj je! Ať na nic nezapomeneš 😉

adriene
7. led 2013

@malinka_02 A pozor... pokud bys šla na imunologické další testy, tak ano, souhlas... ale 3 měsíce po té, co dobereš Prednison, abys ty výsledky neměla zkreslené.

malinka_02
7. led 2013

@adriene ja si taky myslim ze tam penize netahaji. Ja se ale na vse zeptala- na imunoogii mi rekl Darebny ze hranicni a nebudem to resit, na prolaktin ze je hranicni a nenudem tomresit a kdyz sem se zeptala na estrofen tak mi rekl ze problem u me bude psychika, no tak ptej se pak jeste..
Madar mi rekl ze staci mesic po dobrani ze po neuspesnem pokusu se rovnou objednat.

malinka_02
8. led 2013

Koukam tady mrtvo..asi ste vsechny v te tehu diskusi ☹