1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zaneta2
28. čer 2012

@dadenka111 já se to dozvím až při utz, na krev zatím nepůjdu, pozitivní mám jenom test, ale jinak to nemám zjištěné. v caru mě objednali zrovna na utz a to by mělo jít vidět už srdíčko 🙂 uvidíš jak ti bude sílit, pokud budeš mít stejnou jako já tak to taky vypadá na dvojčátka 🙂 nebo když si necháš udělat hcg z krve tak to budeš vědět. já si radši počkám až na utz, kdyby náhodou se něco stalo ať nejsem potom zklamaná že tluče jenom jedno 😉 díky za přání - taky přeji dvojky 😀

mortiiss
28. čer 2012

@dadenka111 HCG je fakt velmi individualna . Ja som mala velke, ako pri dvojickach, davali mi jedno, a cakame jedno. Budes muset vydrzat cca mesiac do UTZ 🙂

dadenka111
28. čer 2012

@zaneta2 v pondelok idem do CARu na krv a potom v piatok kontrolny odber, tak uvidime ako rychlo stupne hladina HCG 😉 @mortiiss jj pockam si na sono 😝 🙂

zaneta2
28. čer 2012

@dadenka111 tak to jsem zvědavá 🙂 mě řekli že když bude pozitivní test stačí až cca za tři týdny na utz. jdu 12.7. a už se nemůžu dočkat 😉 a můžu se zeptat to je tvůj první pokus?

dadenka111
28. čer 2012

@zaneta2 ano prve IVF. mala som laparku a nasledne na to 4 pokusy IUI neuspesne a 1 pokus domace snazenie a potom sup na IVFko. celkom fajn som stimulovala. pichala som len 10dni a rozhodla som napichnut ICSI vsetky vajka(bolo ich 9) 8oplodnenych. mala som podozrenie, ze v tom je u nas problem, okrem toho, ze som mala PCOS. takze som zatial milo prekvapena, ze by nam to po tolkych rokoch uz vyslo? 😵 teraz je to uz skoro 5rokov snazenia.

rory_g
autor
28. čer 2012

Holčinky k čemu je Diphereline a Agolutin? Já ho neměla na stimulku a koukala jsem, že některé holky jo...děkuju 🙂

zaneta2
28. čer 2012

@rory_g brala jsem dipreheline na stimulaci a pak agolutin po ET jsou to olejové injekce, které ti pomáhají udržet plod, působí na děložní sliznici. dá se nahradit utrogestanem ale ten nemá takovou účinnost a odchází ti z těla ven, nasazuje se až po pozitivním testu, tak jsem to mám já.

rory_g
autor
28. čer 2012

@zaneta2 aha...a ten diphereline je normálně třeba k Puregonu? Nám předepisují po OPU utroš..

mmirunda
28. čer 2012

@zaneta2 No tak to já nevím jestli tě znám, ale možný je všechno 😀 Brno je jedna veliká vesnice.

zaneta2
28. čer 2012

@dadenka111 tak to jsi toho zažila celkem dost. my se snažili cca rok a pár měsíců. během té doby jsem prošla testy i manžel. bylo nám jasné že to bude na delší dobu, tak jsme čekali až to bude rok a pak jsem se se svým gyn domluvila že nás pošle na kliniku. a tam taky na první pokus nám to zatím vyšlo 🙂 ICSI, PICSI a PK jsme taky měli. chtěli jsme zvýšit šance. u nás byla diagnóza horší spermio. IUI jsem původně chtěla ale dr z caru nám to nedoporučovat, že by to bylo v našem případě zbytečné. tak jsem taky moc ráda, upřímně jsem nevěřila že to vyjde na poprvé, jak to tady čtu po kolika letech a kolika pokusech, tak jsem byla z toho celkem špatná ☹ ale nakonec to všechno dopadlo dobře 🙂

zaneta2
28. čer 2012

@rory_g měla jsem diphereline a k měnu potom menopur, asi záleží jak komu co dávají. v caru co chodím dávají jenom agolutin, prý je lepší, víc efektivní. každopádně je to zase píchání ☹ už to mám naštěstí za sebou

dadenka111
28. čer 2012

@zaneta2 🙂

zaneta2
28. čer 2012

@mmirunda jak jsem tě viděla na fotce tak mi přijdeš povědomá. kam jsi chodila do školy? ale dívám se že jsi starší, možná jsem tě v brně někde potkávala 🙂

mmirunda
28. čer 2012

@zaneta2 No tak chodila jsem na zdrávku kousek od Výstaviště na Lipovou. Jsem ročník 83 tak mě nenapadá odkud bychom se znaly. Odkud že přesně jsi?

zaneta2
28. čer 2012

@mmirunda já jsem chodila jenom rok do brna na vysokou PEF MZLU. jsem z Bořetic.

mmirunda
28. čer 2012

@zaneta2 A nemůžeme se znát třeba odněkud tam? Sedm let jsem chodila s klukem v Hovoranech a hodně se pohybovala tam tím směrem, Čejč, Šardice a tak

rory_g
autor
28. čer 2012

@zaneta2 já měla jen Menopur a skoro jsem na něj nereagovala...třeba ten Diphereline pomáhá, no uvidíme 🙂 Děkuju a gratuluju, koukala jsem do Tvého profilu, nádherné testy 😵

zelvik
28. čer 2012

@rory_g Jasně, v srpnu do toho vletíme po hlavě a bude!!!! já se teď budu ládovat antikoncepcí, to zase bude paráda, po těch letech 😒 a pak uvidíme. Třeba mi malinko utlumí i tu mrchu endometriozu a půjde to líp.

radina
28. čer 2012

@rox Matiku chceli odomna v personalke na pozicii personalistka, na pozicii asistentka, asistentka uctovneho oddelenia, uctovnicka. A to je tusim vsetko 🙂

radina
28. čer 2012

@malinka_02 Inak aj to ma napadlo, ze im poviem, ze ja na deti nie som 🙂

zaneta2
28. čer 2012

@mmirunda to je možné, prostě mám pocit že tě znám 🙂

mmirunda
28. čer 2012

@zaneta2 Tak pokud jsi opravdu tam z toho směru, tak tam jsem cca 7 let hodně jezdívala 🙂 Třeba nakonec máme i nějaké společné známé 😉

zaneta2
28. čer 2012

@rory_g ten diphereline se dává před menopurem, píchala jsem ho nejdřív a pak až zároveň s menopurem. asi má každý jiný obsah nebo co 😀 nerozumím tomu. prostě jsem to musela aplikovat a bylo mi jedno co to je 😉 díky moc za testy jsem moc ráda, ještě mě čeká první utz a budu víc v klidu 😉

zaneta2
28. čer 2012

@mmirunda chodila jsem do školy do klobouk u brna a jinak jsem se pohybovala spíš bořetice, pavlovice a tak 🙂 nebo jsme se právě viděli přes nějaké společné známé

mmirunda
28. čer 2012

@zaneta2 V Kloboukách u Brna jsem akorát zpívala v kostele letos o Vánocích jinak ne 😀 No asi na to nepřijdeme 🙂 ale to je fuk 🙂 Svět je malej ...

zaneta2
28. čer 2012

@mmirunda asi ne, ale to nevadí, teď už se známe 😀

mmirunda
28. čer 2012

@zaneta2 😀 pravda 😀

radina
28. čer 2012

@mmirunda Ahoj, nestiham citat vsetko , lebo pisete ako zerave, ale ak ide tvoj mm pichat Nebido , tak to nech urcite neberie ! Muz by mohol mat potom v spg. 0 ! Nam to urolog tiez predpisal, ale endokrinolog zakazal, ze to potlaca vlastnu tvorbu tst. !

mmirunda
28. čer 2012

@radina Vůbec nevím co mu budou píchat ☹ ale díky za radu

tulipanek82
28. čer 2012

Ahoj holky, k ty diskuzi o dovu embryjkach. Me to osobne treba prijde nebezpecne. Manzel ma v praci kolegyni, ktera si nechala zavest dve a na ultrazvuku pak mela 3. To znamena, ze se asi jeden rozdelil...Protoze ji bylo uz 39,tak ji doporucili zakrok, pri kterym se to jedno embryjko odstrani. No a po tom zakroku prisla o vsechny embryjka:( No a pak moje kamaradka, ktera ma prirozene dvojcatka s nimi lezela od 28 tydne v nemocnici s nohama nahore...Klukum jsou ted dva roky a neznam strhanejsi zenskou, nez je ona :( je mi ji lito...tohle bych fakt nechtela.Pozitivum je, ze ma odbytou materskou najednou 🙂 A ze jsou dvojcatka strasne roztomily...ale ty komplikace...Ja nevim, naproti bych tomu nechodila...Ale to je treba muj nazor, no...ja jsem byla vzdycky lina 😀