1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malcovka
30. bře 2012

Děkuju a cítím s tebou a držím palečky. 🙂 Neboj musíš věřit a já tomu věřím....

plumeria
30. bře 2012

@vall83 Děkuji 🙂 Chtěla jsem napsat, vám ať se embryjka krásně dělí, ale čtu, že je už máte zmražené. V Německu se mrazí hned druhý den? Budete mít po rozmrazení prodlouženou kultivaci nebo jak? Jsem z toho zmatená, v Čechách je to trochu jinak.
Stejně to letí, co? Přijde mi to jako před chvílí, kdy jsem začala stimulovat a ty ses vyptávala na podrobnosti ohledně IVF a teď už máš většinu za sebou 😉 Mrzí mě ten náběh na OHSS. Přeji, ať jsi brzy fit 🙂

marmina
30. bře 2012

@plumeria jůůů, to je skvělé, tak se opravdu šetři čerstvá maminko ať ti hezky roste miminko! 😵

s tou tabulkou to promýšlím, hlavně jak dělat ty aktualizace...já už se tady taky ztrácím, nejlepší by bylo, kdyby do úvodní tabulky dal o sobě pár info každý sám, ale nějak nevím, jak to zrealizovat 😕

vall83
30. bře 2012

@plumeria dakujem, jo utieklo to, ale dost to moje telo znicilo.... 😢 😢 ano tuna to hned zamrazia a 4 dni pred vlozenim rozmrazia a pak je ta kultivace....uz nech ich mam v sebe...to by taky uz mohlo urychlene utect... 😀 😀

plumeria
30. bře 2012

@marmina Děkuji 🙂 S tabulkou taky nevím. Na některých diskuzích to dělali tak, že všichni napsali o sobě základní info (v jaké jsou fázi, kdy bylo OPU, ET, kolik zavedených embryek...) jednomu do IP a ten to pak dal do jednoho normálního příspěvku. Ale je pravda, že to musí být pro toho člověka zdlouhavé a pak ještě ty aktualizace... Na začátku diskuze by to bylo super, ale to jsem tady ani nikde neviděla.

plumeria
30. bře 2012

@vall83 Neboj, uteče 😉 Jak zničilo? Myslíš možné následky hormonů do budoucna? Já se jich taky bojím, moc. Ale zase pokud to vyjde, tak to za to stojí.

verry
30. bře 2012

@saraha2 super! taky jsem zvědavá jak se budou vyvíjet... uvidím zejtra. Tak už to máme aspon obě za sebou! 😀
jinak mě taky pobolívá břuch, a do teď jsem chrupala. Jsem taková unavená celkově. Ale zejtra musím na celej den do prace, takže dnes to musím vyležet 🙂 My měli spermio taky super, ale pro jistotu jsme zvolili taky ICSI-přeci jen to je jistější 😅 říkali ti kdy bude ET? Mě to řekne asi zítra,podle toho jak to bude vypadat 🙂

verry
30. bře 2012

@plumeria gratuluju!!! kolik jste si nechali zavést?

verry
30. bře 2012

Holky,vám co IVF vyšlo, mám dotaz- co jste robili po ET??? Opravdu jste jen leželi, nebo fungovali normálně?

plumeria
30. bře 2012

@verry Díky. Nechali jsme si zavést jedno. Doporučil nám to doktor, protože jsem měla náběh na OHSS.

saraha2
30. bře 2012

@rory_g děkuji!!už mám nalitý litr a půl v konvě,tak piju...
@veverka.terka děkuji!!!
@vall83 taky děkuji a pít se snažím!!!!!doufám,že to budou bojovníčci,když je jich oproti tobě tak málo..je vidět,že jsi lépe zahřívala 😉
@plumeria moc gratuluju!§takových zpráviček víc!!!!

saraha2
30. bře 2012

@verry mě nabízeli neschpopenku...já taky cítím břicho-jakoby nafouklé a občas jako bolest při MS,ale už funguju,mám vypraný,vařila jsem si rýži s masem...a krvácíš?já zatím nic..ty jsi nedostala utrogestan?já tam volala a nikdo to nebere,tak to jdu znovu vyzkoušet..

nemorosis
30. bře 2012

@plumeria Juuuu, gratulace obrovská!!!! 😵 😵

saraha2
30. bře 2012

@verry my máme volat až v pondělí!!tak podávej info!!!!!!!jsme šikulky,že jsme to tak zvládly 😉

saraha2
30. bře 2012

@verry říkali,že ET úterý,středa..a taky jsme dali ISCI..nabízela i PICSI,ale to jsme nevzali..a AH že uvidíme potom,jak to bude vypadat..

nemorosis
30. bře 2012

@verry Já polehávala v den ET, ale hned ten další už to nešlo. Byla jsem doma sama s dítětem, pořád jsem ho někam musela zvedat a odpoledne jsme si spolu dali 3 km procházku, tedy spíš poloběh za ním a jeho motorkou. Byla jsem naštvaná, že to proto určitě nevyjde, hodila to za hlavu a začala normálně dobíhat mhd jako vždycky. 😀

plumeria
30. bře 2012

Holky, díky všem, i když nechci to zakřiknout, dost se bojím, zvlášť kvůli tomu špinění. Tak zatím taková tichá radost 😉
@nemorosis Tak teď už jen abychom mohli oficiálně pogratulovat i Tobě 🙂 Kdy jdeš na krev?
@verry V den ET a dva dny po jsem se snažila šetřit, ale ne že bych ležela v posteli a odpočívala, to vůbec. Ono někde se radí odpočívat, někde naopak trochu se hýbat, aby se prokrvovala děloha. Ani v centru mi neříkali, že bych měla ležet, jen mít klidnější režim.

verry
30. bře 2012

@saraha2 ty joo, seš dobrá, já jsem taková znavená. Když jsme jeli dom,tak jsme se stavili v restauraci na obídku, ale snědla jsem tak půlku...asi stáhlej žaludek od včera 😀 nekrvácím, a ani jsem netušila že bych měla. Když jsem byla po zákroku,tak sestřička jestli si zajdu na malou, a já že jo, měla jsem žížu tak jsem pila o závod. Přišla jsem ze záchodu a sestr-krvácíte hodně?? A já že vubec.. Ale pak jsem byla na wc, a jakoby trošku špiním, na toaletaku, ale kalhotky čistý. 🙂 Ten utrogestan mám vyfasovanej od začatku a sestra říkala dnes po obědě spolknout a večer zavést. A od zítra zavádět 3xdenně. to je divný,že ty ho nemáš. 😖
PICSI nám nenabízeli, za to kamerku jo, ale my to odmítli.

saraha2
30. bře 2012

@verry právě ho mám,ale nevím,kdy s ním mám začít ☹ ani manžel si napamatuje,jak nám to říkali..mám jest,nebo zavádět 2-2-2,nebo že to mám střídat-jednou sněst,pak zavést..takže večer zavedu..já zatím taky nešpiním,mám sice vložku,ale zatím nic..čurat jsem byla až ted před chvílí a taky nic-žádné špinění..

saraha2
30. bře 2012

@verry taky jsi dostala včeličku agolutinu do zadečku hned,jak tě dovezly?my obě jo

marmina
30. bře 2012

KDO CHCE BÝT V TABULCE:
Napište mi ve zkratce do IP co máte za sebou, co vás čeká apod. (např. kdo teprve stimuluje, začátek stimulace, kdo byl na OPU tak datum a kolik měl vajíček, kdo byl na ET, kolik nechal zavést embryí, kdo našel dvě čárky, tak kdy je našel a kdy půjde na uzv apod.) Já to když tak zestručním, aby to bylo nějak přehledné.
Pokusím se sestavit nějakou úvodní tabulku, pak se bude průběžně aktualizovat a myslím, že to už jen budeme kopírovat a dotyčná si tam může dopsat co se změnilo. Myslíte, že takto by to mohlo probíhat, že aktualizovat může kdokoliv v tabulce? Já bych asi neměla na sledování všeho kapacitu...

verry
30. bře 2012

@saraha2 tak začni jak já to brát, a je 😉
jo, přivezli mě a sestra jestli mě bolí břicho a chci na to něco. Tak já že určitě! 😀 a ona jestli chci prášek-ten že zabere do hodiny, nebo injekci-ta zabere do půlhodky, anebo čípek-ten že zabere hned.
A představa,že mi dava čípek... 😅 jsem zvolilla injekci 🙂

plumeria
30. bře 2012

@marmina Určitě 😉

vall83
30. bře 2012

@plumeria no aj do budoucna, ja som mala problem s hormonami...a aj teraz, necitim sa najlepsie a od zakroku mam stale teplotu, tk dufam ze to prejde....ak bude cele tehotenstvo bez komplikacii a deti budu zdrave, tak to stalo za to...dufam ze aj mi maminki po tom vsetkom budeme zdrave...

verry
30. bře 2012

@marmina super napad!! 🙂 🙂
jasny, každý rano si to každý zaktualizuje,ne? kdybys to měla na starosti jen ty,tak by ses nehla od pc 😅

verry
30. bře 2012

@saraha2 hele v lekarne ti určitě museli napsat davkovani na krabičku toho léku-tak na to mrkni! 😉

marmina
30. bře 2012

@verry no já myslím, že každý den se to ani aktualizovat nemusí, prostě podle toho, jestli se něco změní, to necháme na každém 😉

verry
30. bře 2012

@marmina to je fakt! 😉

vall83
30. bře 2012

@marmina poslala som ti IP prisla?

verry
30. bře 2012

@vall83 ahooj, jak je ti?