1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

ivapo
30. čer 2012

@danny38
@danny38 ahoj.. Tak mi ti dva odjeli k moříčku .. Ach Jo!!! Se mají.. Tam by se mi dycchało lepe!!!ale t cesta.. No Jo no . Budu tu sama s mimi.. Ted jedu ke tchyňi na oběd... Ak asi kouknu někam na plavky.. Podrsenk y mi jsou už malé! Snad mi ty prsa uz neoporstou 😝

ivapo
30. čer 2012

@verry a ten prednison bereš poč? Já jen ten utrogestAn!

verry
30. čer 2012

@ivapo já ale neberu prednison 😅

ivapo
30. čer 2012

@verry aha promin to nepatrilo tobe

ivapo
30. čer 2012

@danny38 a prednison se bere z jakého důvodu ?

verry
30. čer 2012

@ivapo 😅 no a když jsme u toho utroše-kdypak ho budeš vysazovat? a postupně, nebo jak?

kive76
30. čer 2012

@pawlla ahojky, tak v tom případě to PGD je zbytečný...doporučuje se jen, když je nějakej větší ten genetickej nález u páru....přítel je v pohodě, já mám chromozomální nález 1% .. dr. mi to volala telefonem, 7. srpna s ní máme konzultaci tak mi řekne, co s tím..ale někde jsem četla, že do 4 % to není nějake velkej problém..tak uvidíme..

kive76
30. čer 2012

@rory_g já též z gennetu, do Motola 🙂

kive76
30. čer 2012

@pawlla a u jaký jsi pojišovny? já myslela, že prostě je daný, že do těch 39 let to prostě musej proplatit...že to je daný zákonem..

kive76
30. čer 2012

@danny38 nejen u dětí...přítel měl horečku předevčírem..a už je mu dobře... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danny38
30. čer 2012

@ivapo Já ti ani pořádně nevím, proč ho beru 🙂 Prostě mi ho předepsal doktor, tak asi věděl proč 🙂

danny38
30. čer 2012

@kive76 To bude tím, že chlapi jsou dětmi do konce života 😀 Dělám si srandu, ale věřím, že ty horečky probíhají i u dospělých 🙂

ivapo
30. čer 2012

@danny38 já porád ten utrogestan

rory_g
autor
30. čer 2012

@kive76 přesně, změnila bych pojišťovnu...
@marmina to mě mrzí, že máš veget zrušený...ale hlavně, že se maličký netrápí 🙂

rory_g
autor
30. čer 2012

@danny38 @ivapo holky prednison je na snížení imunity ženy, aby lépe přijala embryjko...nebo se předepisuje na základě testů z imuna, kdy je alergie na sperma nebo na embryo. Spousta CARů jej dává preventivně 🙂

ivapo
30. čer 2012

@rory_g aha .. Dik za info 😒

ivapo
30. čer 2012

Tak holky .. Užívejte sobotu.. Neprehanejme to se sluníčkem a já jedu na oběd ke tchyni...zase nAkouknu navečer.. Pa zatim!!

danny38
30. čer 2012

@rory_g Zase jsem o něco moudřejší 🙂
@ivapo Já mám utroš taky, prý ho budu mít do 12.tt

saraha2
30. čer 2012

@marmina ahoj všem!a nemá to z těch veder?
@verry ahooj těhulko!jak je?????

malinka_02
30. čer 2012

@pawlla jé to je hrozný, ale to je tak že byl z toho manžel špatnej.. aa proč vá to neschválili?
@radina no rpávě prý je narušený.
@rory_g AH je cena za jedno embryo?? Takže když to máme za 5000 tak to je za jedno? Téda..
@saraha2 no jsou to strašný pálky, vůbec si to nedovedu předtsavit.. Jo je pravda že je to jen 3x IVF..
Jinak je sem v Podolí taky státní a ceny hrozný..

marmina
30. čer 2012

@saraha2 asi mu to vedro nepřidá, ale snažím se aby na to nejhorší slunko nešel (když je zdravý), doma máme naštěstí příjemně tak doufám že bude celé odpolko spinkat abych měla volno 😉

marmina
30. čer 2012

@danny38 a bereš stále celou tbl prednisonu? většinou právě po otěhotnění ho snižují na 1/2, ale samozřejmě, že to může být u každého trošku jiné

saraha2
30. čer 2012

@marmina právě jak byly ty posledně,tak onemocněl i prcek od kamošky...a nprávě asi z těch veder..no my máme doma taky příjemně..jak s klimou..ale nahoře už je k nevydržení ☹ se asi na noc přestěhuju 😀

danny38
30. čer 2012

@marmina Pořád mi nechal tu 1 tbl., já se ho ptala opatrně, aby si nemyslel, že snižuji jeho znalost předepisování léčiv 🙂 Byl úplně v pohodě a říkal, že je lepší si o těch lékách nečíst nic, že pak jsou jen zbytečné obavy 🙂

pawlla
30. čer 2012

@kive76 no tak pri tom malem procentu byvh tu PGD nedelal je to prce jen roziko pro embryjko
@malinka_02 no je to desne jsem u RBP a tam to prej posuzujou u mladejch pacientk prisneji je mi 25 a nemam diagnozu no docla se s ima hadame ale asi toho nechame a bude se soustredit jen na mimi at uz to stoji co to stoji pac na dalsi problemy uz nemam silu

evikj33
30. čer 2012

@verry No mně se to právě taky nějak nezdá,muj dr.ma dovču a jak říkam zastupující doktorka byla hodně zmatena a nedokazala se dopočítat,pořad mně říkala že jsou miminka větší,i když jsem jí řekla datum OPU I ET,měla jsem pocit že neví jak na to a co je PK,už asi vubec,byla dost mladá,ale vzhledem k tomu že je to placené vyšetření,nerada bych jej promrhala bez výsledku.Asi tam v pondělí znova zavolám a skusím jim to vysvětlit,snad na tom budou lépe než dr.Jinak k mému dr.jdu až 30.7.a to už bude i po UTZ.Mně bylo řečeno že berou jen krev a na UTZ jdeš za 14dnu a tam už má dr.v compu výsledek at ví na co se příp.zaměřit.Na Tr.T taky spoléhat nemužu,pač mně hned řekla že u dvojčat to neumějí nějak přesně vyhodnotit a jsou často falešně pozitivní.Tak se v tom vyznéj 🙄 Já to počítala na netu.Zadala termín poslední M pak Ovulku jsem dala den OPU a vyšlo mně že termín porodu je cca 5.2.2013.Nevím co počítala ona.

marmina
30. čer 2012

ahoj @evikj33 ty jsi byla na hydrolaparoskopii?? já jdu pravděpodobně 17.7., bolí po tom zákroku břicho? Jsem moc ráda,že se dvojčátkům u tebe daří 😵

evikj33
30. čer 2012

@marmina Ja byla na Hydrosalphingografii,myslela jsem že to máš taky,tak ty máš asi klasickou laparku.Já to měla ambulantní rentgenové vyšetření pruchodnosti vejcovodu kontrastní latkou.Ja měla v kabelce ibalgin a byla jsem ráda,bolelo mně po tom zákroku břicho jako při hodně silné menstruaci,ale během dopoledne to odeznělo,taky jsem měla Colu,protože to bylo na lačno a po tom mně bylo trochu špatně od žaludku,tak jsem pocucala Colu a bylo lépe.Tak at to moc nebolí a máš to rychle zasebou. 😉

marmina
30. čer 2012

@evikj33 to jsou názvy, mě vyšetří orgány malé pánve ve vodní lázni 😉 tak říkáš colu s sebou! píšu si 😀 mě o rentgenu nic neříkali, tak asi to mám bez kontrastní tekutiny. Oni prý hlavně chtějí zjistit, jestli nemám někde ložiska endometriozy - že to bývá častý problém u bezpříznakové neplodnosti.

evikj33
30. čer 2012

@marmina Tak to budeš mít jak v lázních,zní to zajmavě,je to určo jiné,u mně nikdo endošku neskoumal,jen zda jsou vejcovody pruchodné,ale nebylo to zrovna příjemné,už bych znova nešla.Tak držím pěsti at tam žádná ložiska nejsou a je to OK.Jinak Kolčou a Tabletkou v záloze nic nezkazíš. 🙂