1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
5. črc 2012

@rory_g
@marmina
@nemorosis děkuji za info..no je to zajímavé..mám taky vzp,takže bych měla hradit to,co rory..a vím,že tady psaly holky,že je to novinka a bez doplatku tyto léky..tak u nás asi prdlajs ☹ ale pokud to je tak,jak píšou na papíru z car,tak se asi nedoplatím...je blbý,že si léky nevyzvedávám sama..dala jsem zase tu zálohu 20tis a z toho oni si ty léky odečtou..ale obávám se,že to budu účtovat za takovou pálku...co je psáno,to je dáno....se nedá nic dělat,ale chtěla jsem se poptat vás,at vím,jestli je to normal cena,nebo jak to je..
@mia75 drž se!!!!!za chvíli budeš doma,neboj!!uteče to!!!!!!!!!!důležité je,at jsi ty i mimi v pořádku!!

saraha2
5. črc 2012

@verry no ty jsi ale hlava děravá 😀 s jednotkama na mě nechoď..tady se to bere na ampule 😀 pusť si fukar,dej si něco dobrého a relaxuj a pohlaˇd bříško!!!!!
@mmirunda moje doktorka to pití neschválila..prý to může ještě naopak zhoršit..takže babo raď...

pawlla
5. črc 2012

@saraha2 ty nedostavas recepty a nevyzvedavas si leky sama tobe je rovnou daji ?

saraha2
5. črc 2012

@nemorosis na další ultrazvuk jdu v pondělí už i lačná a budou brát krev na narkozu...

saraha2
5. črc 2012

@pawlla mě dávají léky rovnou v tašce sestřičky v caru..

verry
5. črc 2012

@saraha2 😀 😀 😀 😀 si mě rozesmála... ahaa, no já nevím co ty ted bééreš... 😀 já měla beztak něco jinýho... ale to ví bůh, co to bylo 😅 já mám fakt cementozu 😀
břuch pohlazen 😵 taky tě zdravíme! 😉

saraha2
5. črc 2012

@nemorosis pardoon!§to mělo být pro verry...to ty vedra 😀 😀 😀

saraha2
5. črc 2012

@verry no menopur osobo!!!!!! 😀 😀 😀

pawlla
5. črc 2012

@saraha2 nooo tak my dostanem recept a muzem k nim do lekarny nebo do mesta do lekarny to je uz na nas tak se preve divim ze to nekde funguje jinak.... Takze tvoje dr rikala ze piti ne jo tak kdo se v tom pak ma vyznat me akorat po et rikali ze mam hodne pit

verry
5. črc 2012

@saraha2 tak to mi nic neříká... takže jsem to asi neměla 😀

saraha2
5. črc 2012

@pawlla mě o pití nic..a jedna měla při prvním pokusu hyperst.,tak jsem jí v čekárně radila,at hodně pije,že to pomáhá a ona mě asi nevěřila a jak šla k mudr.,tak se jí na to ptala..no a ta že né,že to nepomůže,že se to může naopak zhoršit...takže si vyber..no.. ☹

saraha2
5. črc 2012

@verry co???? 😀 a co jsi teda píchala???? 😀 😀 😀 píchala jsi vůbec něco??? 😀

verry
5. črc 2012

@saraha2 vím já??? 😅 😅 😅

pawlla
5. črc 2012

@saraha2 noo takted jsem z toho uplne zmatena no tak uvidime doufam ze me to neceka ☹ pac me tim dr mi ule strasil

verry
5. črc 2012

@saraha2 normálně si mě donutila zagoooglit a už to mám 😀 měla jsem puregon 😉
teda myslím... 😅 je mi to nějak povědomý 😀 😀

nemorosis
5. črc 2012

@saraha2 V pohodě 😀 Ono je to právě s tím byznysem tak, že stimulační léky jsou vázány na CAR a výkon. Tady ti dát recept nemůžou. Oni ho vypíšou, ale léky vyzvednou v jejich vybrané lékárně, s kterou mají dohodu, a tobě už ho dají s doplatkem. Teď záleží na tom, jakou marži si lékárna nastaví. S tím bohužel nic nenaděláš. Mně tedy poprvé dali takový doplatek, že se mi protočily panenky. Zavolala jsem na SUKL, kde mi to pořádně vysvětlili a na poslední kontrole před OPU jsem jim to v CARu pěkně řekla. Bum a Gonal byl hned o 300 levnější. 😀 Doktor se sice čílil a div mě nevyhodil z ordinace, ošíval se, ale nakonec to šlo. Člověk se nesmí bát, jinak nic nemá. 😉 Nehledě na to, že v CARu jsou povinni ti přesně vyúčtovat z lékárny, kolik které balení stálo. A rovných 700 za stabilní cenu je nesmysl. Neboj se a vyžaduj informace.

rory_g
autor
5. črc 2012

@saraha2 Beruš nechci nic říkat, ale ten Tvůj CAR je vážně nějaký podivný, i ty ceny výkonů mají nějako přemrštělé 😒 No ale hlavně, aby všechno vedlo k vytouženému cíli, potom vem čert prachy 😉
@kiwisek moc mě to mrzí...a chápu, že nechceš o dalším pokusu ani slyšet. Za čas zkuste zauvažovat nad jiným CARem, nezdá se mi ten postup, že by ani v zamražených vzorcích nenašli pár zdravých spermií ☹ A taky zkus písnout @vall83, jestli si nevzpomene, co bral její muž a co mu dali vypít v den OPU. Teď přeju hodně sil, drž se...
@pawlla jinak také jsem měla hodně pít, voda prý zabraňuje vzniku volné tekutiny v břišní dutině a zvětšování vaječníků 😉

saraha2
5. črc 2012

musím vám udělat chutě...jsem vykopla na zahrádce brambůrky a peču je s česenkem...toto vonííííííííí 😉 😉 jsem já to ale zemědělec 😉 😀
@pawlla ale třeba vall měla 49vajíček,hodně pila a měla jen náběh na hyperst....že se jí nerozjel..a v nemocnici byla se mnou jedna,co měla tuším 9vajec a ležela 8dní na ARU...

saraha2
5. črc 2012

@verry tak já mám asi dost..byla jsem si 100%jistá,že jsi měla menopur..... 😕 to je situace toto 😀

saraha2
5. črc 2012

@nemorosis ani při prvním pokusu jsem žádné vyúčtování nedostala!!!puregon byla za 5800-tak to psali a tak to i bylo..při vyúčtování odečetli tuto částku..oni tam napíšou nplus konzultace je to vyřízený raz,dva..
@rory_g právě.....

mmirunda
5. črc 2012

@saraha2 já bych měla mít menopur 😉

verry
5. črc 2012

@saraha2 😀 😀 😀 tyjoo, tak já ti fakt nevím, jedině zajed na začátek diskuze a tam by se to dalo dopátrat. Určitě jsme si tam psali jak to dopadlo na každý kontrole a kolik čeho píchám... 😅

mmirunda
5. črc 2012

@saraha2 hele a to mě chceš říct, že toto je státní CAR? No ty vole potěš koště

nemorosis
5. črc 2012

@saraha2 No ty bláho! Já fakt zírám, co si některá centra dovolí! Teda přiklepnout si ke každému balení 700 sobě do kapsy, to už je i na mě moc. Přitom jim každou konzultaci i prohlídku pojišťovna velmi bohatě zaplatí. Na SUKLu mi říkali, že každé centrum dostane na jeden cyklus IVF kolem 80 tisíc (teda tu částku si úplně přesně nepamatuju) a jsou v tom všechna vyšetření, ultrazvuky, OPU i ET. Docela dost peněz na to, že léky jdou i s doplatky za tebou a "konzultace" už by si tedy mohli odpustit.

pawlla
5. črc 2012

@saraha2 Jej no ja myslela ze hyperstimulak souvisi s poctem vajicek no tak uvidime me dr minule rikal ze mam ve vajecnicich strasne moc malejch nezralejch vajuch nebo jak se tomu rika tak ze mam davat pozor na hyperstimulak priste ale jak mam davat pozor nerekl to jsou zase informace 😖

saraha2
5. črc 2012

@verry tak jsem se dopátrala a měla jsi puregon 😉

verry
5. črc 2012

@saraha2 tak to jsem ráda, že nejsem uplně za blbce 😀

saraha2
5. črc 2012

@mmirunda joo??už nechceš péro? 😉 😀

saraha2
5. črc 2012

@mmirunda tak,tak..státní...a pak,že státní jsou levnější...to vidím teda...

saraha2
5. črc 2012

@pawlla to jsem si taky myslela,že musí být hodně vajuch a není to tak....