1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martina_81
9. únor 2013

@pechlinka to je fakt, je to spíš nepříjemný. Sestřička mi hned nabízela Ibalgin, tak jsem si 1 vzala a pak už to bylo ok. no a doma jsem pak ležela, tak to bylo v poho. No uvidíš sama, že to zvládneš, ani nemrkneš. 😉 😉

malinka_02
9. únor 2013

@martina_81 takhle sem to presne mela ty posledni 2 pokusy. Ted uplne sem byla v klidu a neresila to a pak najednou pocit ze to nevyslo a uz sem nemohka to pustit z hlavy ☹

martina_81
9. únor 2013

@malinka_02 ono je to asi tím, že ty první dny je člověk v klidu a jak se blíží datum výsledků, tak se začnou dostavovat pochybnosti a začnou pracovat nervy. 😒 Snažím se uklidnit tím, že kdyžtak půjdu hned na další, ale vadí mi ty nervy okolo a to ježdění do caru. 😒 No a samozřejmě ty prachy. ☹ Když jsem teď švagrovce řekla, že chtějí 4000 za rozmražení a transfér, tak na mě čuměla jak blbá, asi myslela, že je to zadarmo nebo co.

malinka_02
9. únor 2013

@martina_81 no oni si to mysli vsichni.. My platime 5000 a k tomu leky. Takze vzdy tak 6 a k tomu 3 dny doma to sou dalsi penize o ktere prijdu.. Celkem uz sme tam za 40 000.. A pry vsichni vzdyt mate 4 pokusy zadarmo..

martina_81
9. únor 2013

@malinka_02 my už tam máme asi 35. 😖 A to nepočítám naftu, tam je taky spousta tisíc, za tu dobu, co tam jezdíme. 😒 Joo, to když někdo řekne, že je to přece zadarmo, tak bych okamžitě vraždila, takový lidi mám fakt nejradši. to vždycky říkala "tchyně" (Jirkova macecha), že my to vlastně máme nejlepší. Já se nemusím cpát antikoncepcí a až budem chtít dítě, tak se prostě jen někam objednáme a oni nám ho "udělají". 😠 😠 A když jsem jí řekla, že to taky stojí spoustu peněz, tak čuměla jak blbá, že to není pravda, že to přece platí pojišťovny. 😠 😠 a pak se div, že nás lidi nechápou.

saraha2
10. únor 2013

@malinka_02
@martina_81 ahoj!jj,taky nám lidí,že je to zadarmo,tak o co jde 😒 to je na ranu vždy...takže to uvedeme na pravou míru,že nás to stálo 60t..a to nepočítáme cesty a doplatky v lékárně za utrogestan,prednison,agolutin atd....každej je chytrej a přitom ví kulový..

malinka_02
10. únor 2013

@martina_81 no tak to je taky hustý...
@saraha2 no a to nepočítám ty neschopenky..

janulkaa23
10. únor 2013
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@martina_81 Ahojky, tak jak se cítíš? 🙂

martina_81
10. únor 2013

@saraha2 no právě, takoví lidi mě vytáčí nejvíc. 😒 Ale nenaděláš nic. No každopádně, od doby, co "tchánovci" zjistili, že to stojí hromadu peněz, tak už se pořád neptají, kdy vyvedem mladý, nebo kdy začnu přibírat a podobný trapný kecy. 😠 😠 Jirka mě teď maximálně vytočil, když svýmu tátovi řekl, že jsme byli na dalším transféru. 😠 Já to svojí rodině tentokrát neřekla (no, teď už to vědí) a on mu to vyžvaní. A to ještě o Vánocích hučel do Jirky, že by to měl konečně říct mámě (není to jeho máma, jen zlatokopka, co si jeho otce vzala pro prachy), že někam jezdíme a snažíme se o dítě, no chápeš to? Nevidím jedinej důvod, proč by to měla vědět?!? Nic jí do toho není. 😠
@malinka_02 jeho rodiče jsou divný, hlavně ta macecha. 😖
@janulkaa23 ahooj, jsem v poho a je mi fajn, příznaky nehledám. 😉

martina_81
10. únor 2013

@pechlinka ahooj, tak jak Ti je a jak to dopadlo? 😉

malinka_02
10. únor 2013

@martina_81 to je husty no. Ale koukam vsude stejny..

pechlinka
10. únor 2013

@martina_81 Ahoj...je mi fajn....doteraz som spala... 🙂 Zobrali mi 14 vajicok... 🙂 zajtra si mam volat...kolko sa ich podarilo oplodnit.. 🙂 Anesteziu..som zvladla celkom dobre....len ma teraz trocu boli podbrusko...ako pri svalovici..🙂

martina_81
10. únor 2013

@pechlinka 14 vajíček? tak to je nádherný. 😉 Tak snad se jich co nejvíc oplodní, máš ICSI? Podbřišek bude bolet, ale brzo to přejde, hlavně musíš hodně pít, prý se tím tělo dřív srovná. 🙂

pechlinka
10. únor 2013

@martina_81 No..ja dufam...ze sa ich oplodni co najviac...ano...dali sme si ICSI...pol na pol.. 🙂 snazim sa pit...ale nejako mi to teraz nejde... :( nez som odisla, tak mi dali tranfuziu...nejaku tekutinu... 🙂

martina_81
10. únor 2013

@pechlinka to bude ok, uvidíš. Tak držím palce, ať jich je aspoň 13. 😀 😀 😀

mortaliska
10. únor 2013

@pechlinka
Ahoj, tak to mas za sebou 🙂 Tu tekutinu ti dali infuziu lebo si mala vela vajicok.
Davala si 7 prirodzene a 7 na ISCI? Manzel mal dobry spermiogram?

pechlinka
10. únor 2013

@mortaliska No..ano...dali sme to na polovicku... 🙂 ano..mm mal velmi dobry spermiogram.. 🙂

mortaliska
10. únor 2013

@pechlinka
Aj nam odporucili tiez polovicu. Chvalabohu aj my sme dali ISCI lebo vysledok nebol pri prirodzenom velmi dobry, napriek tiez velmi dobremu spermiogramu. Ja viem ze je to individualne ale uz dva dni sa tu snazim hladat aky je ubytok pri ISCI, bez ISCI a po PK.

pechlinka
10. únor 2013

@mortaliska No..ja som si dala..aj PK, aj zonalny Hatching aj embryoskop...tak uvidime.. 🙂

malinka_02
10. únor 2013

@mortaliska a mužu se zeptat proč si dala jen pulku? Kvuli penězum?

mortaliska
10. únor 2013

@malinka_02
MM mal velmi dobry spermiogram tak sme ocakavali velmi dobre vysledky. To sme este rozmyslali ze dame komplet prirodzene, ale potom sme sa pre istotu rozhodli na polku. Embryologicka nam len povedala ze vacsinou sa to tak robi pol na pol. Ziadne odporucanie alebo nieco. Nechavaju rozhodnutie plne na pacientke. Hlavne je to nase prve IVF. Nebola to otazka penazi, tych 100 EUR hore dole a hlavne ked sme platili aj Embryoskop, PK ...

malinka_02
10. únor 2013

@mortaliska ja se jen ptám, protože já sem dala ICSI na všechny, bála sem se riskovt, tak mě zajímá proč to radši zkoušíte napul.

mortaliska
10. únor 2013

@malinka_02
No ak to nevyjde tak budem mat nad cim premyslat 😢 Kolko si mala vajok?

malinka_02
10. únor 2013

@mortaliska určitě to vyjde! 😉 Mě spíš ani nenapadlo nedat ICSI.. Já měla jen 6. ALe stejně mi to bylo na nic. Všechna se oplodnila a prošla PK a všechny byli krásné blastocysty jedno horší tak ho vyřadili. No a mám za sebou IVF a 3 KETY a nic.. už nemám žádne.

karlam
10. únor 2013

Ahoj holky, čtu vaši diskuzi a "vzpomínám", když jsme IVF absolvovali my 😒 Jsou to nervy, že? Chtěla bych vás všechny podpořit, tedy vás, co si tím zrovna procházíte. Nám poprvé IVF vyšlo leč se špatným koncem, až to druhé se zadařilo hned a ačkoliv jsem měla hyperstimulační syndrom a potom další problémy celé těhotenství, raduji se společně s manželem a celou rodinou nyní ze dvou krásných holčiček, už půlročních
Moc vám všem držím pěsti 😉

mortaliska
10. únor 2013

@malinka_02
Ja som velmi chcela aby vysli "prirodzene", teda IVF insemination. Vysledok, z 11 vajicok sa oplodnili prirodzene 2. Velmi si prajem a modlim sa aby dvaja bojovnici prezili aj PK a nasledne na ET. Ak by so mala 6 vajicok, urcite dam vsetky na ISCI tiez. Teraz sa pripravujes na dalsie IVF?

saraha2
11. únor 2013

@martina_81 jak jsi na tom??
@pechlinka krásný počet!a picsi jste nedali??

pechlinka
11. únor 2013

@saraha2 Ahoj dakujem..snad budu niekotre dobre...ano...dali sme...pol na pol.... 🙂

irennn
11. únor 2013

@pechlinka saraha2 nemyslela ISCI, co jste si dali, ale že jste nezkusili PISCI ? Každopádně je to ndherný počet vajíček...snad jich bude co nejvíce kvalitních...ale z toho se už dá určitě vybírat. 🙂 To nejhorší už máš teď za sebou a teď už budeme držet pěstičky k miminku. 🙂

pechlinka
11. únor 2013

@irennn Ahoj....a co vlastne znamena to pisci.. ?..🙂