1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
27. únor 2012

@zelvik já se na to dr ptala, ona říkala, že jsou ty léky srovnatelný, jde jen o konfort v aplikaci...tak jsem se po zkušenosti s píchnutím Pregnylu rozhodla, že nedám 6000 za pero, ale radši 1500 za srovnatelný lék...
My měli spermiogram dobrej, akorát se dr divila, že jen 13mil:D ale my jsme netušili, že bude ovu tak brzo, tak jsme večer ještě řádili 😅 😀

zelvik
28. únor 2012

@rory_g Tak paráda, to si taky vezmu ty levnější varianty. Je dobře, že to vím dopředu, abych si rovnou o to řekla. Protože mám dojem, že mi budou nabízet to pero. Když jsem tam byla posledně (v Podolí), mají tam všude na ty pera reklamy a upoutávky, tak tím asi dost žijou 🙂 Ale na mě si s tím nepřijdou 🙂
No tak to máte super spermio, i když jste byli těsně po tulení. To my bychom asi takhle nedali 😉

rory_g
autor
28. únor 2012

@zelvik no jo, spermio sice máme dobrý, ale nemůžeme otěhotnět spolu už 5 let 😒 Takže všude je něco...
Nám dr taky ukazovala to pero i jak funguje, ale pak to přiznala, že jde v podstatě o pohodlí, tak jsme se rozhodli alespoň na tomhle ušetřit, 4500 není zrovna málo.

zelvik
28. únor 2012

@rory_g No my taky už 5 let 😠 Ach jo, už se to snad prolomí!!!! Můžu se zeptat, kolik ti je?

rory_g
autor
28. únor 2012

@zelvik je mi 32...ale to dáme, určitě!! Tento rok už se to musí prolomit 😉

zelvik
29. únor 2012

Ahoj, tak jak se cítíš po IUI? Nějaké změny? Zejména ty pozitivní? U mně nového nic, za týden už budu po návštěvě Podolí a předpokládám, že už s nafasovanýma injekcema.

rory_g
autor
1. bře 2012

hojky, cítím se dobře...podezřele 😀 Týýýjo, už za týden...Ty se tak mááááš, moc se těším na dojmy a zkušenosti, škoda, že se mi to takhle posunulo..no ale dr má samozřejmě pravdu 🙂

zelvik
2. bře 2012

@rory_g Kdy budeš testit? Asi kolem příštího víkendu, ne?No představ si, co řeším - neřeším, jestli mě to píchání bude bolet či co jiného, ale momentálně mám životní problém číslo jedna s tím, KAM a jak se likvidují ty ampulky, jehly apod... Nejsem blázen???? 😀 Do koše se mi to příčí,abych to hodila, to si to jako bduu hromadit někde doma a pak s tím se slávou nakráčím do lékárny?? Musím se zeptatněkde ostatních, jak to řešily 🙂

majcam
2. bře 2012

@zelvik ahoj,promiň,že sem lezu,ale použité ampulky a injekce jsem vracela do CARu,v mém případě do Gennetu,dali mi na to i takovou plastovou jakoby popelničku 😉

zelvik
2. bře 2012

@majcam Ahojky,
neomlouvej se!!! Naopak děkuju, že jsi se vyjádřila, už budu mít klidnější spaní 😉 tobě moc gratuluju k těhu, protože jsem do Gennetu taky chvíli chodila, dost jsem pročetla i vaši diskuzi a i teď tam juknu, abych se přiučila🙂

ivetka77
3. bře 2012

Ahoj holky, nakoukla jsem take do vasi diskuze, snad to nevadi.Moca vam vsem drzim peti.Ja mam ted za sebou prvni ivf,mam zrovna po transferu.Transferovalli vam take nekomu zamrazeny embrijko? Myslite, ze jsou stejny sance jako kdyz transferuji nezamrazeny embrijko?

zelvik
3. bře 2012

Ahoj, tak to netuším, já jsem na začátku celého toho kolotoče. 😒 Tak neporadím. Ale držím palce, ať jsou ty šance velké!!!! Určitě dávej o sobě vědět, jaké máš pocity a tak...

rory_g
autor
3. bře 2012

@zelvik ahojky, měla bych testovat příští pátek..tyjo, já mám tu injekci od Pregnylu z ledna pořád doma, v obálce, taky jsem nevěděla co s tím 😀
@majcam děkujeme, žes mezi nás přišla a budeme moc rádi, když přijdeš častěji, jsme úplný nováčci 😅 Já taky přemýšlela o lékárně, příště jim to hodím do Gennetu, tam mají na tohle popelnice.
@ivetka77 ahojky, co jsem se kde dočetla (snažím se pročítet spoustu diskuzí, abych věděla, co mě čeká), tak by šance sněhuláčků měly být stejný, jako při transferu nemražených embryjek, pokud přežijou rozmražení v pohodě - což ti Tvoji evidentně zvládli 😵

petrufa86
3. bře 2012

@ivetka77 ahojky, jestli můžu přidat svůj názor, tak v prosinci mě transferovaly při ETu 2 blastocysty a nechytla se ani jedna. teď v únoru taky 2 embryjka - 1 výborné kvality, druhé průměrné kvaliy a jsem těhu. Od včera to mám potvrzeno z krve. Všechny statistiky uvádějí, že je úspěšnější ET, ale jak to tady čtu a i v mém případě byl úspěšný KET.

ivetka77
4. bře 2012

@petrufa86 Me to tak nejak tvrdil pan doktor, ze maji zkusenost, ze paradoxne pri KETu je vyssi sance, nez kdyz se to dava cerstve do delohy hned po stimulaci...tak asni neco na tom bude 🙂 🙂 tak to jsi me uklidnila, dekuju

rory_g
autor
5. bře 2012

@petrufa86 gratuluju k těhu 😵

rory_g
autor
6. bře 2012

Ahojky @zelvik dnes na Tebe moc myslím a závidííím a držím palce!! A těším se, s čím přijdeš, co si nakonec vyberete a za kolik a vůbec 🙂

zelvik
6. bře 2012

@rory_g Ahoj, tak jsem zpět a nějak nevím, co si mám myslet 😒 Nenafasovala jsem nic, ale zařadila mě hned do programu na IVF. Protože máme hotovou genetiku, tak to bude rychlejší. Napsala tam i že budeme mít metodu ICSI, podle posledního mm spermia - početně OK, ale tvarově se jí to moc nezdá, tak holt do kažeého vajucha vstříknou ručně jednu spermii. Pak mi udělala ultrazvuk a tam jsme skončily, protože ji zarazilo, že mám moc vysokou děložní sliznici - 18mm!!! Tak mi řekla, že až dostanu MS (dneska jsem 23.den cyklu, dostat bych ji měla tak v pátek, v sobotu), ať první, nebo druhý den přijdu ještě na ultrazvuk (brrr, to je představa vnitřního ultrazvuku v plný parádě menstruace 😝 ). Nejpozději však 3.den a podle výsledku ještě ten třetí den můžeme stimulaci začít. Takže všechno závisí na té výšce sliznice. Nějak jsem z toho byla vyjevená, že jsem se nezeptala, čemu by tak vysoká měla vadit...

rory_g
autor
6. bře 2012

@zelvik ahoj, no to je teda...ale asi je to v pohodě, mně taky dr říkala, že mě bude chtít vidět na utz cca 3 dny před očekávanou MS...asi se podle toho určí dávkování léků, nevím 😖 Každopádně Ti to měla všechno vysvětlit...
Nám bylo předběžně doporučeno jen klasické IVF, ale bojím se...i když má mm spermio ok i tvar, počet a všechno, tak aby se něco oplodnilo. Ale to se asi uvidí až na základě imuna. Jinak psala už papíry na IVF, tak snad to jsou ty na pojišťovnu? Nebo jestli je taky musíme podepsat?
Jo a dnes jsem si dělala ráno test, jsem 11DPO, bílej jak lilie 😝 Takže bych to měla také dostat nějak o víkendu, jen nevím, jestli jít ještě na 5.IUI...

zelvik
6. bře 2012

@rory_g No já právě jsem dneska tak 3, možná max. 5 dní před MS, takže časově jí ten ultrazvuk vyhovoval. Jen ta sliznice ji zarazila:( Jojo, o pojišťovně něco říkala, že vypisuje žádost. Nic jsem nepodepisovala.
Jéé, tak test nevyšel? :( Zkusíš ještě jeden později? A jak se cítíš? Případně příznaky nebo něco?

rory_g
autor
6. bře 2012

@zelvik asi zkusím ještě ve čtvrtek, 13DPO a pak vysadím utroš a budu čekat na MS...test jsem dělala, protože mě pobolívá už asi od 3.dne u pupíku, ale asi to je z utroše.
No a sliznice asi má být vysoká před MS ne, vždyť z těla odchází?? Třeba chce zkontrolovat, jestli nejsi těhu

plumeria
6. bře 2012

Ahoj holky, tak jestli pozvání platí, ráda se k vám přidám.

plumeria
6. bře 2012

Ten ultrazvuk těsně před zahájením stimulace je kvůli vyloučení cyst na vaječnících. Kdyby tam nějaké byly, mohl by to být při stimulaci problém. A krev se bere první dva dny, nanejvýš třetí den cyklu a určuje se podle ní dávkování hormonů.
Mně menstruace bohužel vycházela na víkend, tak si mě pozvali už v pátek. Udělali mi ten ultrazvuk a krev nebrali (dokud nezačne ms, nic z ní nevyčtou). Hormony mi dali odhadem, tak jsem zvědavá, co mi řeknou na kontrole.

zelvik
6. bře 2012

@plumeria Príma, tak asi zůstaneme v téhle diskuzi, jo? Ať se někde nenaháníme po celém Koníkovi 🙂🙂No u mně to vypadá, že MS vyjde taky na víkend, je to fakt peklo, jak je to všechno složitý. A ultrazvuk ti nějak okomentovali?

rory_g
autor
6. bře 2012

@plumeria ahoj, no jasně, budeme rády 🙂 Co máš za léky, jaké dávkování, mícháš si sama a jak je bereš?
@zelvik já mám jít na 4D utz, až budu mít mrchu, ale asi mi to vyjde na později, tak možná, že už nebudu MS mít...

nemorosis
6. bře 2012

Ahoj holky, mohu se taky přidat? Párkrát jsem zaskočila už do diskuze o únorovém IVF, ale nám se nakonec posunulo až na březen. Právě stimuluju, zítra mě čeká další UTZ a v pátek snad konečně odběr. 🙂

plumeria
6. bře 2012

@zelvik Určitě, zůstanu tady. Ultrazvuk? Tak sledoval, jestli tam nemám ty cysty. Naštěstí nic. A taky mi řekl, že mám vysokou sliznici, což potvrzuje, že menstruace co nevidět dorazí. Přišla druhý den ráno.

plumeria
6. bře 2012

@rory_g Zatím jen Gonal, 187,5 jednotek. Píchá mi to manžel - je šikovný, ale i tak se vždycky nevím jak dlouho odhodlávám 😀

plumeria
6. bře 2012

@nemorosis Ahoj, konečně někdo, kdo taky stimuluje. Už jsem si myslela, že jsem v březnu jediná 🙂

saraha2
6. bře 2012

ahoj plumerie!nejsi jediná,neboj!!já začínám 8.3 brát utrogestan a od 9.3 synarel..je to naše první ivf..ted se dívám na papíry a nevím,jestli vzít i icsi,nebo ne..poradí někdo?kdy jsi začla se stimulací?já byla dnes pro léky..