1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
13. bře 2012

jezdí některá z vás do Pronatalu Praha?

marmina
14. bře 2012

tak jsem si letmo pročetla zpětně diskuzi a asi tu nikdo z pronatalu není. To je dobře, aspoň má každý jiné zkušenosti ! 🙂

saraha2
14. bře 2012

marmino to budeme mít taky prodlouž.kultivaci a ještě asistovaný hatching-pokud to píšu správně teda..rory mě bylo řečeno,že klasiky mají více vedlejších účinkůů,ale jinak že mudr nemůže říct,že by pera byly v něčem lepší,krom toho,že jsou komfortnější..dnes frčím na sestřih,už jsem se nemohla dočkat,mám to jak rozára,tak si vás dočtu,jak se vrátím.pěkný den vám všem!tady je jaksi černo,snad nezmoknu☹(nechce se mě tahat paraple..včera jsem dala poslední utrogestany 3,tak dnes už jen stříkat..

marmina
14. bře 2012

@saraha2 tady už prší 🙂 my asistovaný hatching neměli (ani nám ho vyloženě nenabízeli) Dr. nám spíš vysvětlovat prodlouženou kultivaci, do té jsme šli (i když to lévné také není...) Já za léky v peru dala 4 tis, měla jsem celkem malé dávky.

nemorosis
14. bře 2012

Dobré ráno všem. Tak my budeme mít transfer s konečnou platností zítra. Zdravě se vyvíjejících embryí je 8, takže zbyde na případný KET. Hihi, dneska už si mě pamatovali a radši mě hned přepojili na embryoložku. To jsem si zas udělala někde ostudu. 😀

marmina
14. bře 2012

@nemorosis jů tak to je úroda! kolik si necháš zavést?

nemorosis
14. bře 2012

Jinak my asistovaný hatching nakonec mít budeme, lékař říkal, že podle celonárodních statistik z loňska to dělá 30% těhotných s AH a 20% bez něj...to je přece o 50% vyšší šance s AH. Snad se to vyplatí. 😉

nemorosis
14. bře 2012

@marmina Jen jedno, manžel si ještě dobře pamatuje, jak jsem tu odpadávala s prvním dítětem, když byl věčně v práci a říká, že mě nenechá starat se ještě k tomu o dvojčata. S naším štěstím bysme je určitě čekali. 😀

marmina
14. bře 2012

@nemorosis já si říkám, že někdo musel zvládnout i trojčata, takže bychom to snad nějak také zvládli, ale moc nevěřím, že se obě chytnou 😉 AH si necháme když tak na druhé IVF, ale snad nebude třeba, máme ještě tři mrazáčky. Moc by se mi nechtělo podstupovat další stimulaci, je to určitě pěkná zátěž, i když jsem to snážela dobře, nic mě nebolelo, netlačilo, ohss taky ani náznak. Teď do sebe také láduji léky horem dolem...

nemorosis
14. bře 2012

@marmina Přesně to jsem si taky říkala. Zrovna má kolegyně z práce měla chlapečka a tři roky na to dvojčata. Vždycky říká, že je ráda, že to tak měla. Ale co se dá dělat, počet embryí je naše společné rozhodnutí a manželovy argumenty mají hodně do sebe.
A vy bydlíte v Praze? Jak jste v Pronatalu spokojení?

marmina
14. bře 2012

@nemorosis jsme od Liberce, jsem v Pronatalu spokojená, díky nim máme chlapečka a moje sestra taky 🙂 jsou tam profesionálové (je tam pár nových dr. které moc neznám, jsem nejradši když jdu ke starým známým)

jak jsi snášela odběr vajíček? (narkozu a po probuzení?) jedna paní přede mnou šla bez uspání, nemohli ji napíchnout žílu...ale vydržela to, prý pro mimčo všechno (já bych se asi složila, často omdlívám)

zelvik
14. bře 2012

@nemorosis Jůů, tak to držím palce, ať se mrňousek okamžitě začne zabydlovat!!!!!

nemorosis
14. bře 2012

@marmina Narkóza byla v pohodě, ani jsem po probuzení nebyla ospalá, zmatená, nebylo mi špatně. Ještě v den odběru mi nebylo vůbec nic, až druhý den se mi zalilo břicho vodou, špatně se mi dýchalo, ale podle doktorky to všechno bylo normální. No radši už bych si všechna další IVF odpustila. Teda té paní před tebou je mi líto, nechtěla bych slyšet konverzaci na sále. 😀

nemorosis
14. bře 2012

@zelvik Děkuju! A jak je tobě?

zelvik
14. bře 2012

@nemorosis No mně se bude chýlit ke konci MS, objednaná jsem na 2.4., takže si vás tu budu pěkně sledovat a sbírat info. Když se mi to tak oddálilo. Říkám si, že mám ještě domácí pokus k dobru, ale mm chytil průdušky, tak s ním toho asi moc nezmůžu. A kdoví jak pak bude vypadat spermio.

plumeria
14. bře 2012

@nemorosis 8 embryek? To je perfektní. Moc gratuluju🙂

plumeria
14. bře 2012

@nemorosis Jak je to s tou vodou v břichu? Musí ti ji odsát nebo se vstřebá sama?

nemorosis
14. bře 2012

@zelvik Začátek dubna je za chvíli! Za 14 dní máš skoro konec března, někdy mám pocit, že to letí rychleji než bych chtěla. Měla bych právě začátkem dubna začínat v nové práci pokud IVF nevyjde, nějak rychle se to blíží. To budeme každá něco nového začínat. 🙂

nemorosis
14. bře 2012

@plumeria Moc děkuju. 🙂 Ta voda se vstřebá sama a když je jí příliš, myslím, že jí odsávají a rovnou doplňují albumin (bílkovinu) a ionty, které člověk rychle ztrácí. Ale tady se opravdu pouštím na tenký led, vlastní zkušenost nemám. Mně už se toho dost vstřebalo a řekla bych, že tak do konce týdne to bude v pohodě úplně. Ty jdeš na OPU zítra, viď? Budu na tebe myslet!

plumeria
14. bře 2012

@terez80 Ahoj a vítej 🙂 Injekcí se neboj, není to sice nic příjemného, ale ani hrozného, zvládnout se to dá. Já včera měla čtyři za den a to jsem pěkná měkota 😉 Záleží na tom, jakou mají jehličku. Ty injekce v peru ji mají kratší a menší, takže jenom štipne ten vpich, pak dobré. Dvakrát jsem dokonce ani nic necítila, asi náhoda a žádná nervová zakončení. Ty obyčejné injekce jsou trochu větší a širší, štípne to s nimi o něco víc, ale taky se to dá. Já mám teď navíc injekce na ředění krve a to je horší, dost bolí nejenom ten vpich, ale i když se tam ta látka vpouští a i potom po vytažení to bolí a štípe. Proti tomu jsou ty hormonální injekce pohodička🙂

nemorosis
14. bře 2012

@plumeria A proč máš vůbec Zibor už během stimulace?

plumeria
14. bře 2012

@nemorosis Jj, děkuji 🙂 Bojim, bojim, už ať je to za mnou.
Já jsem na netu hledala nějaké bližší informace o tom syndromu, proč se tam ta voda vytváří atd., ale nic moc jsem nenašla...by mě to zajímalo.

plumeria
14. bře 2012

@nemorosis Já přesně nevím. Asi prevence vzhledem k tomu OHSS. Něco málo, co jsem se k tomu dočetla, je, že se během něho může srážet krev a může tak dojít k poškození orgánů. Tak se to asi takto rozhodl pojistit, nevím.

nemorosis
14. bře 2012

@plumeria Neboj, všechno bude v pořádku, uvidíš. 🙂 Je dobře, že ti OHSS hlídají tolik už předem. Taky jsem teď hledala informace a zjistila, že patofyziologie dosud není známá. Mě fascinuje, jak moc je to naše tělo chytrý a jak moc málo o něm zatím vlastně víme. 😉

plumeria
14. bře 2012

@nemorosis Jj, mě by ještě zajímalo jaké procento pacientek ten syndrom, ať už v jakémkoliv stupni, má. Říkali mi, že minimum pacientek, v papírech z centra byly psané 3%. Ale nechce se mi tomu věřit. Když si tady člověk prochází jednotlivé diskuze, řekla bych, že to procento musí být mnohem větší.

nemorosis
14. bře 2012

@plumeria Asi to takové malé procento bude. Nám říkali asi 5% a u pacientek s PCO (což jsem třeba já) už je to 20%.

marmina
14. bře 2012

@plumeria držím palce na OPU, také jsem se bála, příště už bych to brala více v pohodě 😉 přeji vajíčkovou úrodu (velikonoce se blíží 🙂
Ten den, co jsem byla na odběru, tam prý byla paní s 60 vajíčky, to je síla! já se svými 9 jsem teda břídil 🙂

pistaciaa
14. bře 2012

Ahojte dievcata idem vas povzbudit, lebo som si vas obcas citala, ja som teraz po 1 IVF a vcera som mala na 14 den HCG 1258, takze da sa to zvladnut aj na prvy pokus, dufam, ze s uspesnym koncom 🙂. Drzte sa...

nemorosis
14. bře 2012

@pistaciaa Ahoj a moc gratuluju! To je úžasné! Kolik embryí sis nechávala zavádět?

pistaciaa
14. bře 2012

@nemorosis Dakujem, aj ked zatial sa tesime veeeelmi opatrne, davali sme 2 embryjka.