1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

plumeria
16. bře 2012

Jj, je to tak asi lepší. Já, když jsme se ještě snažili přirozeně, jsem na sobě kolikrát pozorovala tolik příznaků a nic. Uvidí se, držím pěsti 🙂

nemorosis
16. bře 2012

@plumeria Přesně tak, byt a peníze počkají vždycky, děti ne. Nehledě na to, že opravdu s každým rokem ubývá sil, ať si říká kdo chce co chce. Tak to prostě funguje a děti potřebují mámu plnou energie ještě hodně dlouho. Držím vám moc palce, ať to vyjde hned napoprvé. Přece z tolika vajíček to ani jinak nejde! 😀

pistaciaa
16. bře 2012

Ahojte dievcata, co sa tyka tehu priznakov, tak necakajte zazraky 🙂, ja som tiez nic nepocitovala okrem bolesti podbruska asi od 2 dna po et do 5teho a potom az na daky 12 den a to som mala dost silne krce vecer a cakala som, ze je to stratene a ze z toho nic nebude, potom aj 13 a 14 den som mala bolesti v podbrusku, ale take ako na mrchu, a v den odberu krvi mi dlho nevolali, tak som to uz pomaly oplakala, ze urcite to bude negativne a predsa nebolo :D. Takze ziadne bolesti prs, ani ine zmeny na nich, a skor som trpela nechutenstvom ako prezieranim.

marmina
16. bře 2012

@nemorosis a co ty? šetříš se? co řekli ve vašem CARu že smíte a nesmíte?

saraha2
16. bře 2012

@plumeria šikulka!!tak to nepříjemné máš za sebou a ted už budou jen dobré zprávičky!!!! 😉 musí!!že?

saraha2
16. bře 2012

@plumeria co čtu tak různě info z netu,tak bolení podbřišku je norální!!dej tomu dva,tři dny a budeš fit!!

saraha2
16. bře 2012

@terez80 taky stříkám🙂dnes měla přijít MS a zatím nic☹(( x let chodí na minutu přesně,že můžu řídit orloj a když ji ´potřebuju,tak nic...já ještě injekce nemám,čeká se na MS-pak ultrazvuk a dostanu další léky..

nemorosis
16. bře 2012

@marmina Řekli mi, že mám mít klidový režim. 😀 Úplně koukám, že by se nemělo žehlit a tak, o tom se nikdo nezmínil. Jen pořád dokola řešili, že nesmím zvedat dítě, ale tomu se prostě nevyhnu. Dnes ráno jsem ho musela nějak do jeslí dopravit a manžel už samozřejmě volno nedostane. Říkám si, že je na to zvedání tělo stejně zvyklé a snažím se to omezit jak jen to jde. Mám na tebe takovou hloupou otázku, jak to řešíš se zaváděním utrogestanu, když máš doma Ondru?

plumeria
16. bře 2012

@saraha2 Díky 🙂 Já mám taky poměrně pravidelnou MS a na tu před zahájením stimulace jsem x dní čekala. Mohl by to být jeden z Murphyho zákonů: Pokud menstruaci dostat nechcete, zcela jistě se dostaví na hodinu přesně nebo dokonce o nějaký ten den dřív, pokud na ni netrpělivě čekáte, jistě bude mít zpoždění.

nemorosis
16. bře 2012

@saraha2 Dává si na čas, zrovna když jí jednou potřebuješ včas, co? 😀 Držím palce, ať už je tu! A ty bys mohla jít na UTZ i o víkendu?

marmina
16. bře 2012

@nemorosis no já ho zavádím ráno, když ještě spí a večer když už spí 😀
ty pracuješ? myslela jsem, že jsi také na rodičovské

plumeria
16. bře 2012

@marmina Právě studuju stránky různých CAR a sleduju, co se teď s embrijky může dít, a mimoděk jsem narazila na to, na co jsi se ráno nebo kdy ptala. Pohlavní styk můžeš mít po 3. dnu od ET.

nemorosis
16. bře 2012

@marmina Aha, to u nás právě moc nejde, musela bych ho ráno zavádět tak v půl šesté a večer po půl desáté 🙂 Ještě to budu muset nějak vymyslet. Pracovala jsem do konce října na půl úvazku, rodičovskou mám na 2 roky, tak jsem si posledních pár měsíců chtěla s Ondrou užít a co nejvíc ho naučit. Pokud nevyjde IVF, vracím se v dubnu do práce naplno. Rozhodli jsme se proto začít s jeslemi už v březnu na 4 hodiny 2x týdně, aby se Ondra postupně zvyknul, případně si srovnal imunitu a nebyl to pro něj potom naráz takový šok. Dost mě překvapilo, že si vůbec zvykat nemusel, okamžitě zapadl a vždycky ráno běží mezi děti aniž by se ohlédl. A zatím ani jednou nezakašlal, to bych měla někam zaklepat. 🙂

nemorosis
16. bře 2012

@marmina A díky @plumeria, nám v CARu o styku neřekl nikdo nic, vlastně mě ani nenapadlo se hned ptát. 😀

plumeria
16. bře 2012

@nemorosis No mě taky ne. Kromě toho břicho mě bolí tak, že bych to ani nedala. Ale marmina se ptala a já na to teď narazila, tak jen posílám info dál.

marmina
16. bře 2012

@plumeria díky, já jsem už 5.!!! 😉
@nemorosis tak to je šikulka! já jsem doma na tři roky, poslední rok věnujeme snaze o druhé mimčo.

tak my jdem načerpat sluneční energii, zatím pa

saraha2
16. bře 2012

@nemorosis ano,tady to funguje i sobota-neděle..

saraha2
16. bře 2012

@nemorosis to je sranda,jak píšete,že se vás nenapadlo se ptát 😉 to manžel se mě ptá už dopředu,at se tam zeptám,jak to budeme dělat 😀 takže já se optat určitě nezapomenu...

nemorosis
16. bře 2012

@saraha2 Ono si toho sexu budete muset časem odpustit ještě hodně a přizpůsobíte se. 😀

plumeria
16. bře 2012

Holky, tak prý se oplodnilo 15 vajíček. Ale zarazilo mě, že mi rovnou řekli termín ET a do té doby si už volat nemám. Myslela jsem, že termín se upřesňuje dle toho, jak se embryjka vyvíjí. No jsem z toho zmatená a rozladěná 😒 Bych chtěla být v té laboratoři a hlídat si je sama 🙂

nemorosis
16. bře 2012

@plumeria A na kdy Ti termín dali?

plumeria
16. bře 2012

@nemorosis Na úterý.

marmina
16. bře 2012

@plumeria neboj se! já si taky neměla vůbec volat a rovnou mi řekli, kdy bude transfer!
byla jsem z toho nervózní, ale oni ti je pohlídají, jsou to odborníci, věř jim 😉

marmina
16. bře 2012

@plumeria a máš pěkný počet! nám to ani do telefonu neřeknou, takže jsem byla strašně nejistá

plumeria
16. bře 2012

@marmina Tak nic jiného než věřit ani nezbývá. Akorát že když jsem z toho tak nervózní teď, nechci se vidět po ET 😀

marmina
16. bře 2012

@plumeria já šla taky 5. den po OPU, máte taky prodlouženou kultivaci viď? Fakt se neboj, den před transferem nám tři zamrazili, protože na to měli nejlepší kondici a na transfer mi nechali dvě, a ty jsme si obě nechali 🙂

plumeria
16. bře 2012

@marmina Ano, máme prodlouženou kultivaci. Tak mě tak napadá, že se nás ani neptali, jestli ji chceme nebo ne. Ale my ji samozřejmě chceme, tak je to jedno.
Embryoložka mi dnes řekla, že si máme do úterý rozmyslet, kolik jich případně budeme chtít zamrazit.
Jak si to máme rozmyslet, když nevíme, kolik jich zbyde? Předpokládám, že si každý nechá zamrazit všechny, které jdou, ne?

marmina
16. bře 2012

@plumeria asi myslela kvůli ceně (?), my do transferu nevěděli kolik jich je, to máte lepší, můžeš být klidnější, když víš, že jich máte hodně

marmina
16. bře 2012

@plumeria ale jasně, že nikdo neví, kolik jich zbyde, to nevědí ani oni, mají zvláštní otázky...

nemorosis
16. bře 2012

@plumeria Nebo možná podle toho, kolik si jich nakonec necháte zavést? Nás se taky ptali pořád dokola jestli nechat jedno nebo dvě a zbytek zamrazit. A v úterý to máš úplně nejlepší, nám říkala embryoložka, že ten 5. den po OPU, kdy už se embrya dostanou do blastocysty, jsou nejúspěšnější. Gratuluju 🙂