1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

chmurkaxy
15. kvě 2012

@vall83 ahoj Vall, neboj, ked som bola po prvom IVF, tak mi pocas krvacania doktor na pohotovosti povedal, ze spinenie a hneda krv mozu byt pokojne napriklad nejaky hematom, co bol a cisti sa, teda to je stara krv a novej cervenej krvi niekedy byva pocas tehotenstva tiez trosku. zaklad vraj je, ze to nesmie byt viac ako na jednu vlozku denne. ja osobne by som pri cervenej cerstvej krvi radsej isla na nejaku kontrolu, ale spinenie a hneda krv su ok.

marmina
15. kvě 2012

@vall83 nevím co je huhlavec, ale jestli je to hlen (nerada to vyslovuji..) tak i to se může stát a nic to neznamená. Když jsem byla ve 12.tt, šla jsem na dlouhou procházku, hodně do kopce, šla jsem pomalinku teda...no a po návratu jsem začala špinit a vyšel mi právě i takový hnědý "to" Jela jsem okamžitě na pohotovost, mimčo bylo úplně o.k. pak jsem užívala ascorutin, znovu nasadili Utroš a hlavně jsem šla na PN a hoooodně odpočívala. Všechno se spravilo, tak se neboj, určitě to bude dobrý! Moc na tebe myslím, je to těžké tohle zvládnout, ale neboj, mimčo to taky zvládne, tak buď silná!

plumeria
15. kvě 2012

@vall83 Ahoj, neboj 😉 Já jsem už taky několikrát špinila a dokonce i jasně červenou, Dr. říkal, že pokud nemám křeče a krev vyloženě neteče, nemusím se znepokojovat. Ale vím, že je to o nervy. Taky jsem se pak bála na WC, co bude. A popravdě někdy i teď, kdy jsem v pořádku. Prostě nejenom okolo IVF, ale i po něm zůstává hromada strachu, aby vše bylo OK. Ale nejhorší je prý pro mimi stres, takže nestresovat se, odpočívat, pokusit se něčím zabavit...se mi to lehce řekne, co? 😀

marmina
15. kvě 2012

Vítám mezi námi další snažilku:
@unkarka 1.IVF květen/12 (neúspěšné, mrazáčky nemá), po imunologii a genetice 2.IVF – hodně sil do dalšího kola! 😉

Miminko si moc přejí:
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 3.5. stimulace 2.IVF, 14.5. OPU – 20 vajíček z toho 13 embryí, ET bude 19.5. ve 12:45 – zdárný vývoj embryjek! 😵 😵 😵
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 16.5. konzultace před 2.IVF - tak už ti to pamalu začne! 😉

@dadenka111 (GYN-FIV Bratislava) 4x IUI (neúspěšné), 14.5. konzultace před 1.IVF, až dorazí MS začne stimulaci (Gonal, krátky protokol)
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 20.5. stimulace na KET (červen)
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET (2 E)
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF (červen/červenec)
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 30.5. konzultace před 1.IVF
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 11.5. UZV – KET se odkládá na červen
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), 2.6. stimulace na 1.IVF
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), mrazáčky nemá, 30.4. IUI (neúspěšné), 2.IVF (červen/červenec)
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (dlouhý protokol)
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (46 vajíček), 25 E zamraženo, KET 27.4. (2 E), 9.5. krev – oficiální potvrzení těhotenství, UZV 15.5. – 5+2tt vypadá to na 1 mimi, další UZV 25.5. – hodně moc odpočívej a neboj, mrňousek se tě nepustí 😉
@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, 30.4. 5+4tt, UZV 9.5. 6+5tt, dnes propuštěna z nemocnice (náběh na OHSS) – ať jsi brzy o.k.!
@mia75 (Obilní trh Brno) 17.4. ET (2.IVF - 2 E), mrazáčky nemá, 30.4. – oficiální potvrzení těhotenství, 10.5. UZV – zač. 6.tt
@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), UZV 20.4. 7+6tt, 21.5. výsledky screeningu
@plumeria (CRM Zlín) 20.3. ET (1.IVF), UZV 11.5. 11.tt

Pokud chcete něco doplnit nebo pozměnit, napište mi! 😉

mia75
15. kvě 2012

Ste zlatíčka 🙂 doktorka sa na mne už smiala (ale v dobrom), že či sa chcem báť dalších 240 dní a potom celý život. Že sa musím vedome dostať do kľudu. Má pravdu lebo v strese dychame plytko a sťahujeme svaly. V podstate tie kŕče vyvoláme. Niekedy si hovorím, že by nás mali pred ivf uspať a zobudiť o 9 mes 😀

unkarka
15. kvě 2012

@marmina juuuu uz jsem oficialně mezi Váma 😀 😀 😀 dekujiii

mia75
15. kvě 2012

@vall83 prečítaj si toto, opakuje tam, že je to ok. Mierne špinenie aj mierne zakrvacanie. Mimi sa rozťahuje a rýpe do sliznice 🙂 môže to byť aj po vyšetrení. Hlavne nech ti pozrie, či tam nemáš hematóm. Ja vraj nemám.
http://www.livedoctor.cz/home/detail?id=912

kacaul
15. kvě 2012

@saraha2 děkuju ;) zitra jedu na první utz, tak jsem zvědavá.. Koukám, že ty už toho máš teke dost za sebou. A v jaké jsi teď fázi? Máš embryjka v mrazáčku?

kacaul
15. kvě 2012

@marmina ahoj, tak já .. Gest Praha, 1. IUI neuspesne, 2x neuspesna stimulace, nyni ivf

unkarka
15. kvě 2012

@kacaul hlavu vzhuru to zvladnes 😉

marmina
15. kvě 2012

@kacaul a v jaké jsi fázi v tom IVF? první uzv to je ještě před stimulací nebo už stimuluješ? díky

saraha2
16. kvě 2012

@vall83 dobré ráno!tak jak jsi na tom??neboj,neboj!!mysli na to,že máš v bříšku velkého bojovníčka a že to zvládne!!!!!!!!!!jasný??a žádný brečení a stres!vím,že se to lehce řekne-píše,ale dokázal se zavrtat a drží se!takže odpočívej a koukej na fotečku a mysli na to,že je vše,jak má být,že spousta dalších holek tady špinilo a mimísci se drží!!!!!!!!!!
@verry ahoj!copak u tebe nového?jak se cítíš??

saraha2
16. kvě 2012

@kacaul mražáčky bohužel nemáme,proto jsme vyzkoušeli IUI...já jsem na tom tak,že to vypadá,že MS se dnes ukáže-jak bude končit,tak oltrazvuk a hupky dupky na další IVF...jen jsem zvědavá,jestli něco změní ve stimulaci atd,protože se mimísci ani neuhnízdili..jsem četla,že někomu dávají injekce,aby se lépe zavrtali,tak se na vše musím poptat a zjistit info..myslím si,že někde změnu udělat musí-nebo by měli aspoň...uvidím začátkem příštího týdne po ultrazvuku...

evikj33
16. kvě 2012

Hezké ráno holky 🙂 @vall83 určitě bude vše v pořádku,jen hezky odpočívej 😉 @verry Krm sebe i broučky jen dobrotama a hezky relaxuj at se zabydlí až do porodu 🙂 @saraha2 Tak at už tě ta Karkule nezdržuje a dojde v plné parádě at na to mužete vletět 😎

saraha2
16. kvě 2012

@evikj33 jaké máš ty pocity?natěšená na embryjka?

pawlla
16. kvě 2012

@vall83 ahojky mooc na tebe myslim vsechno dobre dopadne, jak se dnes citis ?

unkarka
16. kvě 2012

dobré ranko devcatka vsem 🙂

pawlla
16. kvě 2012

Ahoj holky vsechny vas zdravim a poctive vas ctu a ze toho je hoodne jste ukecane 🙂 ja mela ted nejake depka obdobi, nekdy to clovek chce vsechno vzdat a jen s povzdali koukat jak ostatni vozi kocarek je to tezke i pro vztah. Ale jak vas tu tak porad ctu tak mi to dodva silu a kazda dalsi tehulka je mou velkou inspiraci a mam z toho radost, a tak i ja se snazim dal 🙂

saraha2
16. kvě 2012

@pawlla ahoj!!!samozřejmě!přece se nenecháme porazit jen tak a vzdát to??no to nééé!!a ty máš obrovské plus,že víš,že se to to zahnízdilo..to já,které se to nechytlo vůbec aspoň teda beru jako velké plus!že víš,že to jde!takže hurá do boje!!!!!!bude nás víc s druhým pokusem,tak snad!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@unkarka dobré ráno! 😉 tak to vypadá,že se mrcha uráčila dostavit,tak hurá..příští týden ultrazvuk a budu zase o něco chytřejší..hlavně jsem moooc zvědavá na jejich další postup,jestli něco změní atd....

unkarka
16. kvě 2012

@pawlla ahojky nic nevzdavej i ty nam jiste brzo napises ze jsi tehu 😉 a copak vše mas za sebou?Ja tu jsem mezi devčátky kratce ale hodně me to tu pomohlo psychicky.dozvis se tu spousty uzitecnich rad a to je fajn.Hlavu vzhuru a hodně stesticka 🙂

unkarka
16. kvě 2012

@saraha2 me ta mrcha dostala uplne bylo zak blbě ze jeste ze jsem byla doma sama a i kdyz manzilek je zvyklej.Rano dorazil domu ted hrupe a já jen cumim a nic nedelam abych ho nevbudila.

unkarka
16. kvě 2012

@saraha2 no uz jsem taky objednana na imunologii a genetiku tak se to zase zacina hybat a HURA do dalsiho pokusu jsem zvedava jak budem tentokrat postupovat a jestli nam neco pozmeni.Doufam ze ano a budem uspesny 😎

saraha2
16. kvě 2012

@unkarka já taky nic nedělám,venku je zima a zatažený,tak se mě ale vůůbec nic nechce...tak hupnu za kamoškou na kávičku a nejradši bych i zatopila ☹ mrcha se zatím nerozjela,jen ráno jsem viděla náznak,tak už jsem zašpuntovaná...

saraha2
16. kvě 2012

@unkarka právě!na to jsem taky zvědavá,jestli něco změní a co udělají proto,aby se to tentokrát uhnízdilo!!četla jsem tady-ale na IVF podruhé..jedné napsali injekce po ET,aby se to lépe uhnízdilo..což si myslím,že i v psychice pomůže,když víš,že máš něco,co pomůže..takže uvidíme,co udělají s nama,kterým se to ani nechytlo... 😒 a můžeme porovnávat 😉

unkarka
16. kvě 2012

@saraha2 to prijde neboj.No me se taky nic nechce ale jelikoz jdu do prace az v po tak mam casu 😀 me dneska manzilek pozval na veceri abychom prisli na jine myslenky.Semlelo ho to stejne jako me ☹

pawlla
16. kvě 2012

@unkarka tak ja byla na konci brezna na prvnim IVF uhnizdile se obe embryjka ale bohuzel v 7tt jsem mela spontalni potrat a musela na revizi delohy tak ted cekam na ms ktera furt nic a pak zacatkem cervence druhe IVF, no hodne jsem se nabrecela a berecim porad no ale vim ze se budem dal snazit
@saraha2 druhy pokus uz musi vyjit hlavne jsem zvedava kolik bude vajicek

pawlla
16. kvě 2012

Dneska jsem se bavila se znamou jen tak na okraj prisla rec na mase snazeni a tak jsem dostala studenou sprchu rikala mi ze cele umele oplodneni manipulovani s nenearozenejma detma je proti prirode ze co kdyz ty deti podedi po me tyto problemy jestli s tim budu moct zit a podobne no to jsem uz zurila radeji jsem se s ni nehadala a odesla ale prastila bych ji necim po hlave 😖

rory_g
autor
16. kvě 2012

@pawlla ahojky, to je teda ........ ta známá, chtěla bych vidět jí...tyhle předpotopní názory miluju, že takovíhle lidi raději nedrží ústa, než ukazovat, jak jsou hloupí!!! 🙄

unkarka
16. kvě 2012

@pawlla jen si pobrec me se tim vzdy tak nejak ulevi to je mi lito ale podruhe bude lip a vyjde to.

unkarka
16. kvě 2012

@pawlla tak to je sila ale co takove ubožačce vysvetlovat.Myslim ze kdyby prodelavala to co my tak bude rada za kazdou moznost,