1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kacaul
10. čer 2012

@mmirunda děkuju ;)

radina
10. čer 2012

@cuculik1 Ja som mala amh v januari 1 a v aprili 0,87 😖 ..... ale uz som mala aj dva foliky naraz , proste niekedy ani nepukne a niekedy mi vybehnu aj 2.

saraha2
10. čer 2012

@kacaul no mě bylo taky jasné,že to nevyšlo,tak jsem to myslím jednou polkla a byl to pěknej hnus,jak je to velký,tak jsem to vysadila..a řekla jsem to i doktroce,že jsem to vysadila a ona že dobrý,ale prednison at beru dál,protože jsem hned další cyklus šla na IUI

saraha2
10. čer 2012

@kacaul já začla 9tý den po ET špinit a 10tý už tekla červená,takže to jsem už utrogestan nebrala..to byl pátek a v pondělí jsem měla jít na krev..

radina
10. čer 2012

@unkarka Ahoj, mne by dali stimulku, keby bola do 1 cm, ale bohuzial nebola. Momentalne ma uz nepicha vo vajku, tak sa modlim, aby bola uz fuc. 😉

evikj33
10. čer 2012

@kacaul Tak to mně mrzí že to nedopadlo,ale jak píšou holky,máte zamraženo,tak Ket bude jistej 😉

evikj33
10. čer 2012

Jinak hezké dopo.všem 🙂 @verry Ty už neplaš s testama,navíc pokud máš pořád mamatest 10 tak ti to rostoucí HCG už nemusí vubec zachytit, a ty budeš akorat nervovat.Nešpiníš,nekrvacíš tak už nech testy na pokoji,budou jiné duvody ke stresu,neboj a bude jich dost 😉 Tak si dej pauzu a relaxuj s bublinko/kama 🙂

rory_g
autor
10. čer 2012

@saraha2 no tak to je jasné...tady těžko čekat na klasickou mrchu, co 😔 A máš nějakou odezvu od ní, abys to poznala?

danny38
10. čer 2012

@kacaul Je mi líto, že to nevyšlo, ale je dobré že máš mrazáčky a KET už najisto vyjde, budu moc držet pěsti 😉

kacaul
10. čer 2012

@danny38 děkuju moc 😉 A tobě ať mimi krásně roste ..

danny38
10. čer 2012

@kacaul Také děkuji 🙂 Zrovna dneska je mi nic moc, ale spíš je to k tomu, že jsem trochu nastydlá, tohle počasí je za trest 😒

kacaul
10. čer 2012

@danny38 to máš pravdu, já jsem včera přiletěla z Ibizy, kde bylo pořád krásně modré nebe .. tak mám dva nepříjemné šoky najednou 😲 a zítra práce .. pěkně do třetice .. Jó to je život 😀 .. A tobě ať je brzy líp, oočívej.

kcvrcekz
10. čer 2012

Holky zeptám se asi blbě, ale za jak dlouho se zavrtá hatchující blastocysta? nevíte? Někdo říká prý do 24 hodnin to mi příjde divný....

danny38
10. čer 2012

@kacaul Tak práce mě čeká taky a navíc si to tahám i domu, protože nestíhám 😀 Tak na Ibizu bych letěla taky, jééé to by bylo parádní, vyvalovala bych se tam jak vorvaň 😀

danny38
10. čer 2012

@kcvrcekz Taky jsem četla, že to tak je ... u blastocyst všeobecně píšou 1-2 dny

kcvrcekz
10. čer 2012

@danny38 To je teda frkot...Se mi tomu ani nechce věřit, že tak brzo...😲 A je hatchující blast. jakoby jedno stádium před expandovanou? Já jsem si vždy myslela, že hatch. je víc jak expand, ale asi nééé..Koukám na to jak z jara...🙂

kacaul
10. čer 2012

@danny38 já si teď pořàd vyčítám ten let :( než jsme odleteli, tak jsem se cítila hodně divně, bolely mě prsa a pak na dovče to postupně přešlo.. Možná, že ten přetlak v letadle ☹ vím že už je to jedno teď, ale trápím se tím.. Jo práce, taky si to beru domu, jsem zvědavá, co mě tam zítra čeká.

danny38
10. čer 2012

@kcvrcekz Všeobecně embryo se většinou zavrtává 7. DPO, proto, když transfer probíhá po třídenní kultivaci trvá zavrtání 3-4 dny jelikož embryo se ještě stále vyvíjí, po 5-ti dennní kultivaci, kdy embryo je většinou ve stádiu blastocysty to zvládá za 1-2 dny 🙂 no fofr to určitě je, když zvládne rozpouštět sliznici třeba během jednoho dne a pak se zanoří 😀

kcvrcekz
10. čer 2012

@danny38 Mazec....Jako koukám fakt jak puk na to jak je to rychlé..🙂

danny38
10. čer 2012

@kacaul Nic si nevyčítej, bohužel to všechno musíme brát tak, že co se má stát se stejně stane, ať už jsme kdekoliv nebo děláme cokoliv. Já když jsem šla do IVF, tak jsem si říkala, jestli se to může podařit, protože s každým rokem navíc můžou nastat jakékoliv problémy, jinak jsem se víceméně cítila zdravá jen prostě bez hlavních cestiček vejcovodů. Měla jsem i obavy jak to bude s manželem, protože docela dost občas kouří a navíc měl v dřívější době nějaké problémy s prostatou, ale nakonec mu vyšlo spermio na výbornou. Ono těch faktorů na to zda se to podaří či ne je strašně moc a asi je vážně lepší nad tím co nejméně přemýšlet. I tak zastávám stále stejný názor, že ženské které musí podstupovat umělé oplodnění si ty miminka zaslouží víc než kdokoliv jiný 🙂

danny38
10. čer 2012

@kcvrcekz Já jsem si začala dost věcí vyhledávat, normálně by to člověka nenapadlo, ale pokud začne podstupovat umělé oplodnění, tak zjišťuje tolik věcí, že je z toho div živ 🙂

kcvrcekz
10. čer 2012

@danny38 No povídej mi o tom...Můj nejlepší kamarád je teď strýček google a pak tetička Wikipedie..🙂 Ale některé věci prostě najít nemůžu... Měla jsi nějaké příznaky?

kacaul
10. čer 2012

@danny38 to máš tedy pravdu a také se to snažím tak brát, ale to víš dneska mám depka den .. Navíc jsem doma sama, asi vezmu auto zajedu se psem do lesa ;) ať tu dumavou palici trochu vyčistim. Nemám se ráda, když jsem taková, ale někdy to nepvládám 😖 .. A jak dlouho jste se snažili sami? Mně doktor říkal, že se kouření v poslední době moc přeceňuje, dřív hulili všichni jak fabriky a měli dětí jako smetí. Když mi babička vypráví, jak se každý měsíc modlila, aby to dostal, tak mi to přijde fakt legrační 😀 .. No jo no nebyla antikoncepce, hormony v jídle a šlo to. A pak si někdy říkám, že je tolik dětí bez rodičů, jak bych ráda některému pomohla .. možná k tomu dojde, nevadilo by mi to.. jen to čekání ☹

danny38
10. čer 2012

@kcvrcekz Ano, i já tyto kamarády využívám 😀 Myslíš příznaky těhu? Tak to jsem neměla skoro vůbec. Asi tak 2x mě pálila žáha a zvětšily se mi prsa a jsou citlivá, ale to jsem měla vždycky i před ms. Dokonce i větší žravost patří do skupiny příznaků nadcházející ms 😀 Je pravda, že jsem víc unavenější a to jsem byla i při stimulce, ty hormony musí dávat tomu tělu docela dost zabrat.

kacaul
10. čer 2012

@danny38 no takové pocity jsem měla těsně po ET taky, takže po takových dávkách hormonů se ženské tělo těžko poslouchá, jak všude píšou, že žena sama nejlíp pozná, že je těhotná, tak v tomhle hormonálním procesu to snad ani nejde .. já bych byla přísahala, že jsem.. No a byly to hormonalní hrátky menopuru a utroše 😝

sophie32
10. čer 2012

Caute dievcata! Tak v piatok som bola u svojho gynekologa, ze nech mi potvrdi, ci som tehotna....no a ten sa ma ani dotknut nechcel 🙂 Ani krv mi nebral, ze on veri tehotenskemu testu a ultrazvuk mi tiez nechcel robit...vraj on nebude do toho radsej zasahovat....ze mi ho maju spravit najskor v centre a on si ma potom prevezme...no len neviem, ci ja este u neho zostanem....uzasny pristup 😒 Tak teraz idem az 22.6. na ultrazvuk do Brna.

danny38
10. čer 2012

@kacaul Naprosto tě chápu. Já než jsem byla se současným manželem, tak jsem byla v pořádku. Mám dvě děti přirozenou cestou. Když jsem se po prvním manželství rozvedla a měla pak nového přítele, bylo to šílené. Jeden rok jsem otěhotněla mimoděložně a do nemocnice jsem šla za 5 minut 12. Přes noc mě hlídali a ráno hned na sál, řekli mi, že jsem měla ve vejcovodu embryo (nebo jak to přesně pojmenovat nevím) 4-6 cm, takže kdyby to bývalo prasklo 😒 ....tak šel vejcovod ven, no a rok na to jsem znovu otěhotněla mimoděložně, takže téměř to samé a i druhý vejcovod pryč ... od toho přítele jsem nakonec utekla, jelikož mě psychicky i fyzicky týral, takže na jednu stranu, ještě že to dopadlo takto ... se svým nynějším manželem jsme 3 roky a letos v dubnu jsme se vzali 🙂 o miminku jsme se bavili už loni a letos jsme se rozhodli navštívit car, šlo to docela rychle 🙂 bohužel jsme teď ve finanční krizi, ale nelitujeme ani jediné koruny investované do umělého oplodnění ... jediné co mě štve, že pojišťovny všem ženám, které musí toto podstupovat nehradí vše bez omezení a nechala bych klidně věkovou hranici 45 let, protože ony nemohou za to, že to prostě přirozeně nejde 🙂

koblichzek
10. čer 2012

Ahoj, mohla byh se přidat? Mám za sebou také 1.IVF.

danny38
10. čer 2012

@sophie32 Tak to mi hlava nebere, proč byl pro něj problém udělat ti UTZ a nabrat krev, to je to nejmenší co může udělat 😒 Bože, to zdravotnictví fakt stojí za starou bačkoru, na co tam ty doktoři pak tedy jsou 😠

danny38
10. čer 2012

@koblichzek Ahojky 🙂 A v jaké fázi jsi teď? 🙂