1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
21. čer 2012

@dadenka111 @pixie18 holky hodně štěstí!!!! 😵
@winterska Tobě úspěšnou kontrolu s fotečkou 🙂
@malinka_02 ahoj a vítej 🙂

zelvik
21. čer 2012

@pupidu No já se na to Dr. ptala a ona mi říkala, že ideál je kolem 14mm. Takže nízká je blbě a vysoká taky. Že ta vysoká už se neudrží a dřív a víc se odlučuje...Jenže stref se, abys měla sliznici (a ono i všechno ostatní) podle tabulek 😉

absti
21. čer 2012

@kiwisek
a jaký je cenový rozdíl mezi ICSI a PISCI?

radina
21. čer 2012

@kiwisek Ahoj moja, v pondelok mam kontrolu v CARe, antikon. by som mala potiahnut este do konca juna , takze predpokladam ze zaciatkom jula zacnem stimulovat.
Drzim palce na zajtra ! a ako sa citis?

kacaul
21. čer 2012

@kcvrcekz mrzí mě to strašně moc :( umim si představit, jak se cítíš. Tak jsem doufala, že tovyjde. Nemam teď moc čas sem psát, ale občas sem nakouknu.. Kočko ale tu krev si nech vzít určitě. Někdy se to na testu opravdu neukáže vůbec, četla jsem o mnoha případech. Ale máš ještě mrazáčky viď? A když je šance vždy 35% tak třetí pokus je už jistej ;)

rory_g
autor
21. čer 2012

@kcvrcekz ach ne...mrzí mě to, pokus se oklepat a bojovat dál, jak píše Marminka, nech si udělat všechna možná vyšetření, jsme s Tebou

kcvrcekz
21. čer 2012

Tak jsem došla z krve, ale nečekám zázrak. Jinak psala jsem Dr. a co se vyšetření týká říkala mi, že se udělat můžou, ale že si nemyslí, že nám to ukáže něco o co bychom se mohli opřít. Tak nevím, každopádně jsme objednaní na konzultaci, ale až 16.7. Tak jsem zvědavá.

rory_g
autor
21. čer 2012

@absti ahojky, oni Ti dr poradí a proberou s Tebou všechny možné metody, které jsou pro vás nejvhodnější, vzhledem k vašim výsledkům, dostaneš k IVF "manuál" 😀 kde jsou jednotlivé metody i ceny popsány 😉

rory_g
autor
21. čer 2012

@zelvik ahoj Želvinko, v jaké jsi teď Ty fázi? Máš "odkládá se"...Ty na mě čekáš, viď 😎 😀 😀

absti
21. čer 2012

@rory_g
tak to až ten ceník uvidím to se složím, ne??

mmirunda
21. čer 2012

@absti tak já se třeba málem složila, ale už jsem to rozdýchala 😖

zelvik
21. čer 2012

@rory_g Ahojky, jojo, čekám na tebe 😉 Jdu 28. na UZV, jak to tam vypadá s tou cystou. Ale protože mrcha není nijak nestandardní a občas mě v břiše dloubne, tak si myslím, že ta cysta sama nezmizela ani teď. Pak chceme jet na dovolenou, takže se do všeho ostatního hodlám vrhnout po hlavě zase na konci léta. Ty máš ale za sebou IUI, třeba už jsi mi utekla 😉

rory_g
autor
21. čer 2012

@absti nooo...trošku 😅 Je to cca 7tis. za ICSI, 2tis. za AH jednoho embryjka, 2.5tis. za PK, 6tis. za mražení vitrifikací (to je nějaké superrychlé, potom nabízejí i standart za 3tis.) apod., už si to moc nepamatuju. Jako je to celkem mazec, nám s výborným spermiem to vycházelo za necelých 20tis...ale nedošlo k ET, takže se nic z toho nepoužilo a platila jsem jen doplatky za léky.
@zelvik no, my na dovču nepojedem, závidím 😎 Jj, utekla...no, je to IUI, takže si naděje nedělám, měla jsem před IVF už 4 a nic 😝

absti
21. čer 2012

@mmirunda
@rory_g
no holky díky. My máme taky žížalky dobrý, u nás je problém jen s NK buňkama...

pupidu
21. čer 2012

@absti Prosím tě, co jsou to NK buňky a jak jste zjistili, že máte problém?

kiwisek
21. čer 2012

@radina tak držím palce na potvrdemie dobrých správ, moja 😉 sa cítim nic moc, dost ma bolia vajecniky...citim ich pri každom pohybe už 3. den dosť aj mi je nejak blivno, ale zvladam v ramci možností. sa teším na zajtra, že už to budem mať za sebou... snaď bude kvalitná úrodička a aj spejmijky sa "pochlapia" 😀 aby sme mali čo najviac embryjek, chceli by sme aj PK... no keby to vyzeralo, že to nezvládnu, tak chcem ET 3 den. už len veriť embyológom, že to dobre odhadnú... ale nechcem predbiehať 😉

radina
21. čer 2012

@kiwisek Drzim straaasne moc palce aj na nohach 🙂 Vajka bolia asi preto, ze ti pekne narastli folikulky, no nie? najvyssi cas ich povyberat 😎 Co je to to PK ?

kiwisek
21. čer 2012

@absti jak kde, v Motole to bohužel nedělají, ale koukala jsem třeba na ISCARE tak tam ISCI (2 - 10 ks) je za 8 tis. a PISCI dalších 13 tis. k tomu... aspoň myslím, že je to k tomu a ne celkem, ale jista si nejsem...

kiwisek
21. čer 2012

@radina si zlata, budeme to potrebovat 😉 PK je predĺžená kultivácia embryjek

radina
21. čer 2012

@kiwisek 😀 aha, to uz asi bude na rozhodnuti doktora , nie ? ci sama si to musis rozhodnut?
Idem micka off , pridem poobede, musim ist trosku vyvencit psa a aj seba 😉

kiwisek
21. čer 2012

@radina hej tak nejak... no plati sa to, tak sa ta spytaju ci chces... ale celkom to odporucaju.. to embryjko je uz viac "rozdelene" zrelsie a ze je vecsia pravdepodobnost, ze sa uchyti... ale je tu 2 stranka veci, ze sa im v tom "kultivacnom mediu" (hrozne to znie v com sa nam "robia deticky") nepaci a tak sa prestanu delit... myslim, ze ak ma niekto do 3 embryii, tak PK neriskuju a aspon 1 alebo 2 vlozia 3 den. ale myslim, ze mrazia sa iba 5 den...

winterska
21. čer 2012

@kcvrcekz tak to mi mrzí ☹ bohužel ti prodali špatný testy.. Holka, drž se, příště to vyjde 🙂

malinka_02
21. čer 2012

@marmina ja vim psali sme si na diskusi Podoli..Jete maluji u Apolinare..Blby je, ze o tom homocysteinu skoro nikdo nic nevi..Hlavne mi mlada dr.rekla ze to neni problem a ze to posunem pritom sem se na to vylozene ptala, ze v fervenci nemuzu a pak sestry ze to nejde.
@mmirunda taky doufam, ze konecne pujdem na IVF tak se na mrchu tesim, ale jsem teprv 5DC coz je, ale dobre, protoze stihnu CAR po malovani..
@danny38 pikud mrcha nedojde driv tak to stihnu potom 9.7.pokud nebude nejaka cysta, ale nikdy nebyla..

Omlouvam se za preklepy docitam v praci z mobilu.

malinka_02
21. čer 2012

@kcvrcekz drzim palce na krev..
@rory_g dekuji moc.My chceme dat v cervenci IVF a jdyz to nevyjde tak potom dovcu na spraveni chuti..
Holky vy tady mate zkusenosti, chci se zeptat, muj manzel se boji mi pichat injekce jemu se dela zle a klepou se mu ruce, tak chce to pero, abych si je pivhala sama, ale budu mit asi do bricha i ten heparin..A hlavne ze zkusenosti jsou hormony v peru stejne dobre jako injekce?

tulipanek82
21. čer 2012

@marmina
@danny38
@mmirunda
Holky, dika za povzbuzeni....super,ze existuji tyhle chaty...

tulipanek82
21. čer 2012

Holky, kdy jste ktera pichaly? Je to lepsi rano nebo vecer? Dekuji...

kcvrcekz
21. čer 2012

Tak i krev je negativní.

tulipanek82
21. čer 2012

@malinka_02 Nam rikali, ze to vyjde nastejno,akorat ze to pero je drazsi, takze z financnich duvodu pichame-hodi se nam ted kazda kacka.Dokonce nam rikali, ze ani neni rozdil mezi levnymi a drahymi preparaty...pry to je jen obchodni strategie, ze z vlastnich zkusenosti vi, ze tam ten rozdil opravdu neni...

tulipanek82
21. čer 2012

@kcvrcekz Tak to je mi moc lito, ale neboj, kdyz ne ted, usmeje se stesti priste......co ted? Pujdes do transferu zmrazenyho embryjka?Je to myslim ten KET?

kcvrcekz
21. čer 2012

@tulipanek82 toto byl můj první KET nevyšel nám ani ET. Teď uvidím co napíše doktorka a ráda bych měla v ruce i jiná vyšetření a pak se rozhodneme zda bude další KET. Máme ještě 3 sněhuláčky.