1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martina_81
23. črc 2012

@mmirunda teda ta hrubka tam,to je děs. 😀 😀 😀 On si to asi nikdo nedokáže představit,že je to asi o něčem jiným,když Ti tam vloží embryjko a Ty 14 dní čekáš,jestli se uchytí nebo ne. Je fakt,že chvilkama se mi třeba podaří na to pozapomenout a nemyslet na to,ale není to nadlouho,prostě se to nedá. 😖

radina
23. črc 2012

@martina_81 u mna to moc ludi nevie, kamosky, tie sa zaujimaju ako to postupuje, co som absolvovala a drzia mi palce, a z rodiny to vedia len rodicia, a ti su uz teraz nastastie ticho 🙂 ... skor vsetci boli mudri, ked sme sa len snazili byt tehu, ze nemame pri tom na to mysliet atd. to bolo este horsie po psychickej stranke, ako teraz ,ked viem, ze to nejde.

mmirunda
23. črc 2012

@martina_81 jaká hrubka 😲?

mmirunda
23. črc 2012

@martina_81 myslíš v slově Nemysli/y? Nebo kde? tak teď jsem dost doblblá jaký i/y tam vlastně patří

dadenka111
23. črc 2012

@marmina Ahojky, dakujeme 😵 Bola som na predlzenej dovolenke, tak vobec neviem co sa tu deje. Uplne som vypla a som zresetovana. 🙂 Som rada, ze si nas prisla pozriet a ze o tebe vieme.
S malinkym ma napadlo ci to nema nahodou infekcnu mononukleozu? Ja som ju prekonala ako mala a ani som o nej nevedela. Na zaciatku sa prejavuje ako angina. Teploty od 38-40st mozu byt aj 14dni v kuse, zdurene uzliny, bolest v hrdle, dokonca aj pecen je zvecsena a zvysene pecenove testy. Ale nie vzdy sa prejavuje ako angina. 😒
Robi sa potom serologicke vysetrenie na protilatky. Ja ho mam stale protilatky pozitivne po prekonani (to mi neskor zisitli, ze som prekonala). U deti do 5rokov su vysledky negativne aj pri jasnom ochoreni. Ze sa im netvori dostatocne mnozstvo protilatok. Myslim, ze liecba neexistuje (takze ziadne antibiotika), iba ak lieky na vysoku teplotu. Musi mat nizkotucnu dietu (ziadne mastne, vyprazane, tucne jogurty a pod...), kludovy rezim, pit vela vody, regenerovat pecen a hlavne sledovat pecenove testy. Do pol roka by sa mohli testy zlepsit a dietu pomaly rusit. Kolko mu to pretrvava? Obom prajem vela, vela zdravicka a rychle uzdravenie. Ty si mala pecenove testy dobre? 😕

martina_81
23. črc 2012

@mmirunda no jasně, nemysli je správně. 😉 Ale to je ještě v poho,když tady na koňovi občas čtu ty příspěvky,tak nechápu,co jsou lidi schopni napsat za prasečiny. 😠 😠 Jsem na tohle úchylná,tak si to tak neber. 😀
@radina no a počkej po transféru, jak se Tě budou po dvou dnech ptát,jak to dopadlo. 😀 😀 😀 Mně volala mamka už v sobotu,tak jsem jí vysvětlovala,že je ještě hodně brzo. A přítele se minule ptal táta už druhý den po transféru. A pak,že my jsme nedočkavé a chtěly bysme hned výsledek,že? 😉 😉

mmirunda
23. črc 2012

@martina_81 no ale ty jsi ženská a nepíše se tam tvrdé? jsem normálně doblblá, s tímhle běžně nemám problém 😉

mmirunda
23. črc 2012

@martina_81 tak pardon za chybu, taky jsem na to vysazená 😀

mmirunda
23. črc 2012

No nic holky, musím letět na ten UTZ, tak se tu mějte

martina_81
23. črc 2012

@mmirunda chceš si dát opáčko z češtiny? 😉 Výraz "nemysli na to" (rozkazovací způsob) nemá nic společnýho s tím,že já jsem žena,to by muselo být použitý jinak - nemyslely jsme na to,protože jsme ženy a nemysleli na to,protože jsou chlapi. Kolikrát s Jirkou taky nad nějakým výrazem uvažujeme a jak píšeš,člověk je pak tak zmagořenej,že stejně neví. 😀 😀 Ať žije náš skvělej jazyk. 😖

martina_81
23. črc 2012

@mmirunda tak hodně štěstí, Miru. 😉

pawlla
23. črc 2012

@mmirunda drzim palecky a pak dej vedet jak si dopadla

radina
23. črc 2012

@martina_81 ja som rodicom uz davnejsie poslala dopredu mail s podrobnymi info o celom procese, hehe, takze ziadne otazky snad nebudu ! 😀

martina_81
23. črc 2012

@radina to já mamce taky říkala,že výsledky budou za 14 dní a ona mi po týdnu volala,že jak jsme teda dopadli. 😀

saraha2
23. črc 2012

@pawlla takhle vůbec nepřemýšlej a zvlášť ted ne,když už jsi došla tak daleko a sněhuláčci už čekají a těší se k tobě do bříška!!!!!!!!!!!!!!beruško pokud by se to muselo o měsíc posunout,tak to neber,jako něco zlého,ale naopak tak,že tělo se potřebovalo ještě vyčistit a zbavit něčeho a kvůli tomu přišla MS!!lépe teď,než pak,až tam budeš mít bobánky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!slib mě,že i přes MS se budeš snažit myslet pozitivně!!!!!!!!!!!!a neboj se nic..uteče to a za chvíli si pro ně pojedeš!!!!!!!!jo..souhlasím s
@mmirunda vlítnem na tebe spolu!!!!! 😉

martina_81
23. črc 2012

@saraha2 to je dost,že se taky ukážeš. 😀 😀 Jak je? 😉 Co Tě bolí a co ne? 😀

saraha2
23. črc 2012

@martina_81 snažím se..ale jsme na tom stejně,tak co si budem povídat,že???? 😉 nervíky to jsou!§ležíš,nebo jak jsi na tom??já ráno vstala,šla do obchodu..pak lehla..pak uvařila..lehla..ted lehnu až po obědě,měla jsem tu švagrovou na plk..se ptala,kdy že půjdem na ten druhej pokus!!??jsme to tentokrát nikomu neřekli,už nechci,aby se pak každý vyptával co a jak a proč atd....tak jsem jí to zapřela,až se stydím,ale bohužel...
@radina no tak to máš ještě trošku času,tak pěkně odpočívej a zahřívej!!!!

pawlla
23. črc 2012

@saraha2 no jo ja jsem mela asi moc velkou radost no co uz pokud se to rozjede a fakt bude silna ms tak to domtor asi odlozi uvidim mam volat ve stredu nebo ve ctvrtek. Chlap mi na to rano jen rek ze bych si asi mela zacit hledat praci 😖

radina
23. črc 2012

@martina_81 Myslim ,ze ja budem skor nedockava ako oni a budem kazdy den 🙂

radina
23. črc 2012

@saraha2 ako zahrievat ? 🙂) sexovat nemozeme uz 😀

saraha2
23. črc 2012

@martina_81 ááá!co to čtu??zítra???????pokud se nebudeš cítit,tak to nech na středu,nebo nám to neprozrazuj a testni,jak se bdeš cítit,ju??? 😉

saraha2
23. črc 2012

@martina_81 nic mě nebolí!!jenom ty prsa..ale to tak,jako před MS,takže nic zvláštního!!za chvíli si lupnu dva utroše a půjdu odpočnout 😉 😀
@radina no vajíčka zahřívat!!já nevím,co myslíš na akt 😀 ten jsem fakt neymslela,ani mě to nenapadlo 😀 😀 😀

martina_81
23. črc 2012

@saraha2 zítra byl původní plán,ale vzhledem k návštěvě u kámošky jsem to odložila,důvod jsi snad četla. 😉 Teď už neležím, jen chvilkama odpočívám, o víkendu jsem normálně uvařila a včera jsme byli na procházce a parádně jsme zmokli,ale jinak to bylo fajn. 😉 Nic moc nedělám, šetřím se. Já se ti nedivím,taky jsem tu psala,že o Ketu jsme tentokrát řekli jen pár lidem, ze stejnýho důvodu, odpadne vyptávání a budu mít klid.

radina
23. črc 2012

@saraha2 myslim, myslim, lebo som nesexovala nejaky ten den hihi, najskor mrcha a potom hned zacvaknuty nerv v hrudniku az doteraz ! 😝

saraha2
23. črc 2012

@martina_81 ale už by mělo být rozhodnuto,jestli se to uhnízdilo,ne????to se hnízdí kolem 5-7dne...

pawlla
23. črc 2012

@saraha2 a jak to mas s tim utrosem? polyas ho nebo jak ?

martina_81
23. črc 2012

@saraha2 já nevím,někde jsem četla 8-9 den a někde i dřív,tak těžko říct. 😒

saraha2
23. črc 2012

@pawlla zavádím

saraha2
23. črc 2012

@martina_81 blastocysta 5-6den...morulka tak o den déle..i v caru jsme se na to ptali,jak to je.. 😉

marmina
23. črc 2012

Ahoj @dadenka111 jj, mononukleoza mě napadla taky, hned co dr. řekl, ať malýmu dáváme jen lehká jídla, nic smaženého. Já teda nesmažím nic, takže ho šetřím od malička. On měl mírně zvýšené jaterní testy, já jsem v pohodě, byla jsem na předoperačním vyšetření, jak jsem měla jít na hydrolaparku a vše bylo o.k. Taky jsem četla, že má mononukl. příznaky jako angína a tu jsme teď s manželem prodělali oba dva 😒 Uvidíme, jak dopadnou kontrolní testy a co mi k tomu pak řekne osobně doktor. Teploty se mu vracely po 3 týdny, teď mívá často zvýšenou teplotu,ale jinak je v pohodě, má chuť k jídlu, zlobí, je veselý 🙂 Snad bude brzy dobře.

Zdravím i všechny ostatní!!! 😵 😵 😵