1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

ramdy
21. únor 2013

@mmirunda jo to máš pravdu, tak jsem se tak usmívala a i sestřičky a všechny mi gratulovaly, to bylo krásný

martina_81
21. únor 2013

@ramdy kdy jsi měla transfér? 😉 Já myslela, že až po mně (já byla 1.2.) a Ty už máš po UTZ? Jinak moc gratuluju, koukala jsem asi minulý týden, že tam máš //, tak jsem čekala, jestli se tady ukážeš. 😉
@darazv tj, nedočkavá a hlavně doufám, že tam něco bude.

ramdy
21. únor 2013

@martina_81 ET jsem měla 04.02.2013 a příští týden mám další UTZ

martina_81
21. únor 2013

@ramdy tak nejsem blbá, pamatuju si to dobře. 😉 Já jdu na 1.UTZ až příští pátek. 😒

ramdy
21. únor 2013

@martina_81 to jsi dobrá, že si to pamatuješ, já ve vás mám pořád zmatek, tě napínají viď a testy máš pozitivní?

adriene
21. únor 2013

@martina_81 Já šla na 1. UZ až 14 dnů po krvi... a už tam byla srdíčka 😉

radina
21. únor 2013

@malinka_02 presne tu istu, konkretne homozygot, cize od zaciatku stimulky musim brat fraxik. potvrdili mi to aj v slovenskom aj ceskom care.

malinka_02
21. únor 2013

@danny38 tak snad ti neco poradi.. Ne menit nechci, kdyz tak po 2 ivf.
@ramdy Super tak gratuluji!!
@martina_81 ja uz bych radsi 2 nez jednou tohle absolvovat znovu..

ramdy
21. únor 2013

@malinka_02 děkuji

malinka_02
21. únor 2013

@radina ja to mam taky a taky homozygot ale vzdy mi daji jen anopyrin a pry fraxiparin neni treba. Tak doufam ze to tak skutecne je..

martina_81
21. únor 2013

@ramdy já v těch holkách mám taky bordel, tak se Ti nedivím, ale Tebe si pamatuju, že jsme měli ten transfér skoro stejně. 😉 No já byla minulý pátek na krvi a když to bylo pozitivní, tak za 14 dní dělají 1.UTZ. Jak to máte u vás?
@adriene u nás je to stejně, UTZ 14 dní po krvi. To už jsi měla i srdíčka? Já myslela, že to je ještě brzo na srdíčko, že to se ukáže až na dalším UTZ. 😲

martina_81
21. únor 2013

@malinka_02 nj, tak to jsem říkala taky, ale přece jen netuším, jak bych ty 2 zvládla. 😀

malinka_02
21. únor 2013

@darazv no jdu tam 11.3. A 28.2. Jdu na konzultaci k Darebnemu tak sem si rikala ze sem mohla rovnou zacit stimulovat a takhle to bude zas mozna 2 mesice navic..

martinazvo
21. únor 2013

@ramdy gratulujem !!!

slaboska
21. únor 2013

MALINKA_02 asi to ma každy jinak,ale u mě našly stejnou mutaci jak u tebe a u mě to řešili.když jsem těhu neřešila tak jsem vubec nic neuživala,že to se nemus,ale jak jsem se rozhodla pro ivf,tak mi během stimulace nasadili fraxiparin.tak se na to zkus zeptet.

adriene
21. únor 2013

@martina_81 Ano, už měli oba srdíčko a hezky ťukalo... bylo to tedy 4 týdny od transferu 🙂

radina
21. únor 2013

@malinka_02 uff, tak to veru neviem, ale co som nastudovala na nete, tak je dolezite mat zriedenu krv este pred uchytenim embrya, inak kvoli tej hustej krvi v cievach odchadza :(

adriene
21. únor 2013

@malinka_02 Heterozygot MTHFR se neřeší... ale homozygot ano. Některý CAR to řeší anopyrinem, jiný dává nízkomolekulární heparin...fakt jak kde...

martina_81
21. únor 2013

@adriene a není to brzo? No já to budu mít stejně, taky 4 týdny od transféru. 😉

adriene
21. únor 2013

@martina_81 Ono je to velmi individuální a záleží i na kvalitě ultrazvuku, který má případně dr. v ambulanci 😉

ramdy
21. únor 2013

@martina_81 krev mi nedělali vůbec, rovnou UTZ, měla jsem si zavolat po 2 až 3 týdnech po transferu a nahlásit výsledek, u mě byl pozitoivní, tak když jsem tam v pondělí volala, tak mě sestřička hned objednala na čtvrtek na UTZ, viděla jsem tam bublinu, doktro mi ji ukázal, díval se po té druhé, ale nebyla tam, ani sraženina, tak snad to bude v pořádku a objednali mě hned na příští týden na další UTZ, taky ve čtvrtek

slaboska
21. únor 2013

tak ja tomu nerozumin,nejsem lekař,ale mam heter.MTHFR a řeši to,tak jsem asi nějaky zvlaštni připad.nebo možna to je tim,že jsem 2x potratila,tak to v Car nechtěli podcenit.opradu nevim,jen jsem cchtěla poadit.

martina_81
21. únor 2013

@adriene @ramdy tak to jsem teda vážně zvědavá, co tam uvidíme. 😀 😀 Příští čtvrtek? Takže já půjdu v pátek na 1.UTZ a Ty už budeš mít 2 za sebou? To je teda bordel. 😀 😀

radina
21. únor 2013

@malinka_02 Este ma napadlo, dolezite je aj aku mas vysku homocysteinu. Inak, odporuca sa femibion 800, lebo tam je ta kys.listova nejako inak spracovana.

radina
21. únor 2013

@adriene Ahoj, myslis ze fraxik 0,3 je ok? lebo 0,2 som na SR nezohnala, lekar v ceskom car mi kazal ten najnizsi brat, tak snad ta 0,3 je ok, ci? 😖

malinka_02
21. únor 2013

@adriene ja sem homozygot, Rezacova rikala ze pri ivf budu mit fraxik ale pak mi Darebny dal jen anopyrin. Je mezitim rozdil?
@radina ja beru listovku na predpis ve velkych davkach.
@slaboska ja sw na to ptala pred kazdym ketem..a vzdy jen anopyrin.

radina
21. únor 2013

@malinka_02 Tak to je super, a aku davku listovky? ja este nemam zisteny ten homocystein, to este len idem na komplexnejsie vysetrenia.

slaboska
21. únor 2013

omlouvam se ja to popletla ja mam homozy.a před ivf jsem byla znova na hematol.a i tam mi řekli,že v těhu uživat fraxik.v Car mi ho dali během stimulky a i když jsem tedka těhu picham ho dal a Dr.řikal,že budu asi cele těhu.sice nevim kam se picha až mam velke břiško,ale asi nejsem prvni ani posledni co si ho picha. 😖

radina
21. únor 2013

@slaboska Ahoj, tak to mame rovnaku diagnozu. aky fraxik si pichala od stimulky? 0.3 ci 0,2?

slaboska
21. únor 2013

od stimulky si picham 0,3 a to mi zustalo.a taky to maš do konce těhu?ja už mam z toho pichani uplně tvrdy břicho,vubec nevim kam to budu do 9 měsice pichat ☹