1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

akashka
30. bře 2013

holky nevíte co budou dělat když mi nedojde ms po prvním týdnu stimulace u dlouhého protokolu? měla jsem to dostat dnes a zatím to tak teda vůbec nevypadá (ani náznak, že by se to blížilo), doktorka, řekla že když budu mít 3 dny zpoždění tak mám zavolat.. nevíte co bude? dají mi vyvolávačku a budou čekat a tím budu hormony brát déle nebo co? Ráda bych věděla s čím počítat 🙂

gabaki
30. bře 2013

@akashka ahoj, mne meškala a dostala som až na 30 deň, normálne som pred tým mala cyklus tak 26-27 dní. Tiež to vyzeralo, že nebude, ale prišla. Potom som išla na kontrolu 4 DC a začala som stimulovať od 5.teho dňa. Dovtedy som si pichala len Diphereline. Teraz stimulujem Fostimonom už 10. deň, teda 15. DC.

akashka
30. bře 2013

@gabaki díky za odpověď, no snad mi teda taky nějak tak dojde 🙂 Jsem z toho nervózní, normálně to mám přesné jak švýcarské hodinky a teď ,když po roce to konečně jednou dostat chci, tak nic :D Bohužel jsem strašnej "plánovač" a jak mi něco z plánu vybočuje tak to špatně snáším 😀

gabaki
30. bře 2013

@akashka ja som tiež panikárila, ale teraz už nie 🙂 Neboj, zvládneme to 🙂

akashka
30. bře 2013

@gabaki ono nám nic jiného ani nezbývá :D Jen nevím kdo sakra vymyslel slovní spojení "plánované rodičovství", když na tom člověk nenaplánuje ani prd :D

martina_81
30. bře 2013

@malinka_02 tak to je taky v pr... 😒 No já zrovna dneska Jirkovi říkala, že bysme mohli v červnu na pár dní někam vypadnout, zrelaxovat (má nám přijít přeplatek z hypošky), a pak se zas do toho vrhnem.

malinka_02
31. bře 2013

@martina_81 tak MS dosla dneska takze v utery uz budu 3 dc, sice rikala mlada doktorka co sem u ni byla kdyz muj nebyl ze mam prijit 2-3dc jestli cysta neodesla, ale zase zavit stimulovat az od 3 dc se bojim 😖 Neslysela sem ze by nekdo zacal az 3dc a jeste mam kratsi cykly. Ale mrzi me to. A presne vratili se nam penize z hyposky tak premyslime ze by sme leteli na vikend do RIma 😀

darazv
31. bře 2013

@malinka_02 a prisla to dopoledne?lebo ak silno nekrvacas tak sa dnes bere ako 0DC ..

akashka
31. bře 2013

@malinka_02 me taky rikali za az dostanu MS tak si mam zavolat a prijit si 2-3DC pro injekce ;)

cuculik1
1. dub 2013

Nemate niekto skusenosti s prednisonom? teda konkretne ako dlho ho mozem uzivat po neuspesnom IVF.... ked mame v plane KET.... lenze KET budeme mat asi az o dva mesiace, mozno aj tri....a teraz neviem ci prednison vysadit , alebo je ho potrebne uzivat dalej, nakolko viem, ze kym zaucinkuje pred samotnym transferom je ho potrebne brat cca 4-6 tyzdnov... teda vyasadit na chvilu alebo nie...???? 😒 😒 😒 😒 ( mam zvysene NK bunky)

malinka_02
1. dub 2013

@darazv prave hned rano jak sem vstala, ale jak mam kratke cykly tak sem miule stimulovala jen asi 8 dni tak bych se nerada o den pripravila a mela pak treba min vajicek.. Prece jen ja jich budu potrebovat asi jeste hoooodne..

malinka_02
1. dub 2013

@akashka u nas prave vzdy rikaji 2dc zacatek stimulace a jak mam kratke cykly tak bych stimulovala hrozne kratce.

malinka_02
1. dub 2013

@cuculik1 musis si ohlidat tech 4-6 tydnu. Spis aby sis pak nehctela dat ket driv a nestihala bys to..

martina_81
1. dub 2013

@malinka_02 noo, tak tolik peněz nám zase vracet nebudou, ale na pár dní v tuzemsku by to mohlo stačit. 😀 Já si myslím, že by nemuselo vadit, že budeš 3.dc, protože mě tenkrát dr. řekl, že pokud budu ten 1.den krvácet jen trošku nebo začnu odpoledne, že ho nemám počítat, pže kdybych začla ty injekce píchat dřív, tak že by neměly takový účinek a bylo by to zbytečný, tak já nevím. Já bych tam zašla a uvidíš. 😉
@darazv a proč Ti vlastně ten Tvůj dr. bude dělat ten hormonální profil? aby se ujistil, že je vše v pořádku? Asi se ptám blbě, ale fakt nevím, tak promiň. 😉

darazv
1. dub 2013

@martina_81 no ja som sa prastahovala a tym padom mam noveho gynekologa a sa ma pytal čim všetkym som si prešla atd a sam mi povedal ze mi urobi HP ako na zaciatku cyklu tak aj po ovulaci ono hlavne vraj po hormonov teda ivf je dobré ženu znovu vyšetrit ako aj cytologiu mi ide robit a po vysledkoch sam zvolí liečbu aka bude najvhodnejšia aby som konečne otehotnela lebo teraz sa to otočilo zatial čo pred ivf bol problem u priatela tak mam pocit ze po neuspesnom ivf bude asi u mna 😒 lebo priatel ma teraz oki spermie a nie a nie otehotnet 😠

martina_81
1. dub 2013

@darazv tak to jsi narazila na dobrého gynekologa, že má takový zájem něco dělat,ne? 😉 Tak snad bude všechno ok a brzo se zadaří. Já jsem zase nasadila gynex, až do ketu, tak doufám, že zase pomůže. 😉

darazv
1. dub 2013

@martina_81 on je velmi uznavaní vela ženam pomohol on je proste taky najprv testy porobit a potom konat 🙂 no mne gynex nepomohol vobec prave naopak rozhadzal mi cyklus 😠 a kedy sa chystas na ket?

martina_81
1. dub 2013

@darazv no mně teda cyklus nerozhodil, ale že by mi třeba pomohl od bolestí při ms, to teda ne. 😒 ale myslím, že třeba díky němu se nám to embryjko teď chytlo, tak ho beru zase, pro ten pocit. 😉 těch pár stovek už mě nezabije. 😀 V pátek jsme byli v caru a domluvili jsme se na červenec, takový kompromis, protože chtěl 6 měsíců (aby se ta děloha dobře zahojila a nehrozilo, že praskne), ale říkala jsem, že mýmu gyn. by stačily 3 měsíce, tak sám navrhl červenec, v který jsem tak nějak doufala, takže jsem víceméně spokojená a budou to zhruba 4,5 měsíce od laparky, takže v poho. Teď jdu ve čtvrtek na kontrolu ke svýmu gyn., řeknu, jak jsme se domluvili v caru, on mi ukončí neschopenku a pomažu na 3 měsíce do práce. 😖

malinka_02
1. dub 2013

@martina_81 jenze ja nezacla odpoledne ale hned rano, ja tim ze mam hodne kratke ty cykly tak bych stimulovala jen par dni tak se bojim zacit o den pozdeji.. Minule sem pichala jen 8dni.

dadenka111
1. dub 2013

@cuculik1 ahoj, ja si myslim, ze by si ho nemala prestat brat. Prednison sa berie dlhodobo a potom ma vyznam. Aby si si tu imunitu nerozhadzala alebo nezhorsila tym vysadenim. Vacsinou je taka schema, ze sa berie tych 6tyzdnov 1tbl. a potom dalej len 1/2tbl. ( vzdy rano) no a ak otehotnies, tak sa berie dalej pol tbl. az do 14-15tt
Ak nevies ako dalej a mas pochybnosti s niecim, tak sa vzdy uisti v centre a zavolaj im. Oni ti musia povedat co a ako, aby ti napr. aj predpisali dalsie krabicky ked treba. 😉

ratatooy
2. dub 2013

@cuculik1 ahoj ja sem brala prednison u ivf u ketu ho neberu

ratatooy
2. dub 2013

@dadenka111 ty jo tak ja sem brala prenison jen po dobu ivf v tehu už ne

cuculik1
2. dub 2013

@ratatooy ja mam zvysene nk bunky...takze je jedno ci et ci ket....inak dnes rano mam ducha na teste tak mozno este nie je koniec....cakat, cakat... 😉

ratatooy
2. dub 2013

@cuculik1 jj vydrž kolikatej den si?

cuculik1
2. dub 2013

@ratatooy 6, ale 4 som mala tiez a 5 nic...som po pk ja viem skoro, ale ja stale dookola prezivam biochemicke tehu... hcg tyzden stupa a potom bum...na druhej strane ma az do dnes boleli prssia a dnes uz nie tak si pockam...

ratatooy
2. dub 2013

@cuculik1 a nemela si pregnyl?to by ješte ten 4den v tele byl z injekce,a kolikrát si to biochem,tehu mela?

cuculik1
2. dub 2013

@ratatooy pregnyl nebol....testovala som aby som vedela kedy vyprcha a vyprchal skor....biochemicke tri krat za posledny rok....ale moj gynekolog ma dnes zoberie na krv a opat o dva dni aby sme vedeli ci to stupa alebo nie...tak budem mudrejsia...

ratatooy
2. dub 2013

@cuculik1 a tebe nehlidají ještě v caru?me nekdy udivuje přistup,a okud je 3x biochem,tehu tak ž meli davno řešit proč

cuculik1
2. dub 2013

@ratatooy vobec nikto to neriesil....aj tie nk bunky som si sama dala vysetrit lebo mi v car povedali ked som sa ich na to pytala, ze aj keby som ich mala zvysene, ze sa s tym nic neda urobit....ja som si na nete nasla ze sa na to dava prednison tak mi ho teda nakoniec predpisali, hoci som ich fakt musela prosit...ale k tomu do kedy uzivat, aku davku, kedy vysadit mi pivedali ze to nech si riesim s nejakym imunologom, ze vedia E praha to robi..... tak si predstav ze sa teraz mam akoze objednat do prahy...? Chore...

cuculik1
2. dub 2013

@dadenka111 mozem sa opytat v ktorom si car? V heliose sa mi k tomu nevedeli vyjadrit...