1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

janulkaa23
7. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

Taaaak dneska v půl 2 ET, 2 morulky k zavedení a 3 ke zmražení 🙂 ostatních 5 se zastavilo ve vývoji :(

zuzullik1001
7. pro 2012

Baby som nestastna dneska som bola u lekara a mam iba 3 vajicka na OPU co idem pondelok na narodky sak to je malo ze tri ze su tam drobne vajicka ale dobre tri no nejebne ma ze malo som reagovala a co ja za to mozem ooch joooj povecte mi nieco pekne

ria191
7. pro 2012

@zuzullik1001 viem ako sa cítiš. Ja som mala pri 2. IVF iba tri oocyty, ale nikto ma na to nepripravil vôbec ma na sone neupozornili, že ich bude tak máličko a keď som sa prebrala z narkózky a prišli mi povedať, že boli iba 3 oocyty, tak som zostala v riadnom šoku a musím povedať, že som prerevala celý deň od sklamania. Ale dostali sme sa k ET a to je najdôležitejšie aj keď to nedopadlo dobre, ale to je pesnička o inom. A vtedy na OPU bola ešte jedna kočka a tá mala iba jedno a vysmiata od ucha po ucho. Každá sme iná a každá to znášame inak. Jedna v poho a druhá si to odreve. Ale neboj sa môže ich byť kľudne viacej a možno budeš milo prekvapená a keď nie, tak väčšinou keď ich je málo tak bývajú kvalitné a určite sa dostanete k ET čo je najdôležitejšie. Držím ti silno palce, aj keď to je teraz ťažké na psychiku 😀 . Veľa šťastia 😀

adelinkkaa
7. pro 2012

@zuzullik1001 taky jsem měla tři vajička.Nakonec mě zavaděli jednu morulku 1 kvality a jedno mame v mrazáčku🙂Nezaleží na kvantitě ale na kvalitě🙂

pupendo5
7. pro 2012

Nestracajte nádej, stačí len 1!!! Ja som mala 1 jedine vajicko, išla som si oči vyplakat. Či bude zrele, či sa oplodni, či sa neprestane vyvíjať, že cyklus v keli, nic na zamrazenie a čo ked nabuduce nebudem mat ani jedno, atd. .. Zaviedli mi ho na 2 den, 4 bunkove.. Ze PK nemala zmysel... A je to veľký bojovník-možno sa za pár dni dozviem či bojovník či bojovnícka ;) veľmi vám držím palce!!!!

pupendo5
7. pro 2012

.. Teda 2dnové na 3ti den..

zuzullik1001
7. pro 2012

@ria191 dakujem ze su reagovala na moj prispevok.. Mam pokazeny cely den a sa nejako zmierujem ze to
Nemusi vyjist och joj som kukala jak puk ze tri nach je ich len viacej ja som ta videla viacej nez slepy doktor nezhovorcivy ledva nieco povie sa musim pytat jak jebnuta stale... A ze malo reagujem tato veta ma dostala chodim tam kazdy druhy den sak to vidi
Mal zvysit davky nechapem ach jaj tusim chcu len zarabat na nas... Uvidim pondelok snat to dopadne dobre vsetko 🙂) aspom jedno nech prezije... A ty jako ivf?? Kolko krrat si bola...

zuzullik1001
7. pro 2012

@adelinkkaa sak ja viem dufam ze to bude dobre bo som dost mlada snat sa to na tom ukaze su bojovnicky 🙂)a ties si bola stoho smutna ked tinpovedali ze tri??a teraz cakas vysledok??

adelinkkaa
7. pro 2012

@zuzullik1001 smutná jsem nebyla,byla jsem vděčná že mám vubec něco🙂Moje AMH je 0,09% takže mě DR.už před stimulkou říkala že možná nebudu mít ani jedno a měla jsem nakonec dvě vynikající kvality.1 ET neuspěšný a v lednu se chystáme na KET.

harley26
7. pro 2012

@zuzullik1001 muj doktor rika, ze i s jednim vojakem se da vyhrat valka!!! Tak hlavu vzhuru 🙂

ria191
7. pro 2012

@zuzullik1001 ja som bola už na 3. IVF. Zatiaľ ani jedno nevyšlo, ale stále verím. Prvé 2. IVF som odrevala, lebo som zle reagovala na stimulku. Bola som z toho veľmi sklamaná. Tak som si dala vyšetriť AMH a mám ho nižšie iba 0,5. Tak to 3. IVF som ani nečakala zázraky a bola som pripravená, že zase bude málo oocytov. A čuduj sa svete bolo 7 vajíčok a dokonca sme prvý krát mrazili dokonca až dve. Ale musím sa priznať, že po dvoch neúspešných pokusoch sme zmenili centrum a išli sme do Reprofitu a sme veľmi spokojní. Predtým som mala aj dlhý protokol a teraz krátky a to je oveľa lepšie 😀 . Vieš môže ti hocikto hocičo hovoriť, ale keď je menej oocytov, tak je to veľmi ťažké na psychiku, lebo sa bojíš či ti z toho mála niečo zostane. Ale my tu z vlastných skúseností vieme, že tie oocyty bývajú fakt kvalitné a ako vidíš všetky sme sa dostali až k ET. Neboj sa aj ty sa dostaneš k ET. Ja tomu verím 😀 a stráááááááášne ti budem držať palce 😀

lenkavav
7. pro 2012

@malinka_02 ahoj. ano, vela ludi to nechape, no zaraza ma ich sebeckost. a presne ako pises, aj ja sa obzeram kolo seba a vidim ako ostatnym uz deti rastu a raduju sa z nich...a my stale nic...tak nejak cas pri tom velmi rychlo uteka...

lenkavav
7. pro 2012

@zuzullik1001 Ahoj, nebud nestastna, aj to je uspech. Ja som tiez pri 1. ivf mala len 3 vajicka. Pri druhom mi nasadili uz viac hormonov, tak ich bolo 9 vajicok. Zamrazili nam 4 a teraz po rozmrazeni prezili len 2. No a podla vcerajsich testov sa neuhniezdili. Takze ani s vyssim poctom nie je nic zarucene. Dolezite je, aby sa embryjka dalej vyvijali a hlavne aby sa uchytili. Nezalezi na pocte ak dovedies co by len jedno embryjko k uspesnemu koncu= babatku.

sarah321
7. pro 2012

@harley26 Moc ti gratuluju,jsem šťastná za tebe,že se usmálo štěstíčko.Užij si Vánoce určitě teď budou mnohem veselejší 😉

lenkavav
7. pro 2012

Zienky, potrebujem od vas radu. Ja som bola na vsetky ivf v Kosiciach v SPLN. Tam nerozpravaju s nami tolko a ani nerobia tolko vysetrenie ako popisujete vy. Este name narok na 1 ivf. Myslite, ze by ho slovenska poistovna preplatila aj ked by sme si to dali spravit v Prahe? Kde v Prahe chodite? Zvazujem Prahu preto, ze moj priatel tam ma byt, takze by nas to nestalo tak vela nakladov.
Zaroven sa chcem opytat na vysetrenia genetiky. Kto z vas ich absolvoval, co to obnasa, ako je to casovo narocne a co vlastne sa pri nich zistuje?
Mozno je to blbost, no chodim k jednemu liecitelovi. Vidiel a povedal mi tolko veci, ze som z neho ostala najprv v soku. Dnes som s nim telefonovala, ze testy su negativne a on mi vravel, ze vidi, ze embryjka su este u mna a ze sa bunky rozmnozuju, no neuchytili sa zatial, lebo vraj vidi nejaky problem v genetike. Vravel, ze este nemam hadzat flintu do zita, ze este je vsetko mozne. Neviem, co na to povedat. Neviem, ci este dufat alebo uz nie. No viem, ze mi povedal veci, co nikto na svete nevedel. Viem, ze nieco vie a vidi, lebo mnohym ludom pomohol, no aj tak....

sarah321
7. pro 2012

@janulkaa23 Hodně štěstíčka ať se vše povede a mrňousci se pořádně zavrtají 😵

adriene
7. pro 2012

@lenkavav Já chodila do CAR Podolí, genetiku nám dělali vstupně oboum, protože manžel měl horší spermiogram. Genetika obnášela vstupní pohovor, odběry oběma, čekání na výsledky asi 6 týdnů a následně opět sezení s doktorkou ohledně výsledků z genetiky. Pak už jsme další měsíc hned rozjeli IVF.
Je otázkou, co máš všechno za sebou, jaké vyšetření? Dělali ti například laparoskopii?? Jestli je to tvé poslední hrazené IVF, tak by to stálo za to, vše dovyšetřit...

janulkaa23
7. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@sarah321 děkuji moooc 🙂

lenkavav
7. pro 2012

@adriene Ahoj, tak nam robili vysetrenia hned na zaciatku, mne brali niekolkokrat krv pocas cyklu, robili mi ultrazvuk niekolkokrat pocas cyklu a partnerovi spermiogram. Ja mam PCO syndrom a partner nizku pohyblivost. Ziadnu laparoskopiu mi nerobili, lebo podla ultrazvukov mam vsetko v poriadku, teda okrem toho, ze nepravidelne ovulujem. Ak som sa pytala na vysetrenia,tak mi vraveli, ze po 1. odbere vajicok boli vysetrene aj moje vajicka a su ok. Vsetky tieto vysetrenia, pokial sme zacali 1. ivf trvali cca mesiac.
Co sa genetikou zistuje?

evikj33
7. pro 2012

@janulkaa23 Moc držím pěsti at se pěkně zakousnou a pustí až v porodnici 😉 a ještě máte sněhuláčky to je úspěch.Budou kvalitní 🙂

adriene
7. pro 2012

@lenkavav Ta genetika je velmi individuální, u nás byla indikace právě manželův spermiogram a to nízký počet spermií, ani tak o pohyblivost nešlo. Indikace je z důvodu cystické fibrózy, zda není přenašeč (oni právě mívají málo spermií), což lze genetikou zjistit. Ale není to zaměřeno jen na toto, ale lékařka během toho 1. sezení s vámi udělá rozhovor a zeptá se na rodinnou anamnézu, kreslí si strom života, ptá se kdo kdy zemřel, na co, zda ten či onen ještě žije, co má za nemoci... zda ten či onen měl/neměl děti a kolik. No a podle zjištěných úmrtí, nemocí... atd. vypíše žádanky na odběry. Nám tedy vyšetřovali: u mě: trombofilní mutace, karyotyp a ZCA (zlomy na chromozomech), u manžela to byl: karyotyp, nejčastější mutace v CFTR genu a mikrodelece Y.
Jinak to, že ti dělali sono, ještě neznamená, že je vše OK. Sono například neodhalí různé srůsty, nebo endometriózu... Jsi po nějaké gynekologické operaci?
No a pak je ještě otázka imunologického vyšetření. Když už bys šla do dalšího cyklu, tak bez imunologie bych do toho nešla.

janulkaa23
7. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@evikj33 to doufáme 🙂 jsem ráda za vaší podporu 🙂

harley26
7. pro 2012

@sarah321 Moc děkuju, víš, to moje štěstí by bylo daleko větší, kdyby se to podařilo nám všem. Na jednu stranu jsem štastná, na druhou se hrozně bojím, na třetí jsem smutná za ty, kterým to nevyšlo. Protože sama vím, jaké to je ... je to strašně nefér a člověk je s prominutím nasraný na celý nespravedlivý svět... Ale všechny se musíme snažit zůstat optimistické, ikdyz je to nekdy az nad nase sily ... ale ver, ze se vse v dobre obrati a u toho vanocniho stromku si prej to nejdulezitejsi prani a vim, ze ti ho jezisek priste splni 🙂

danny38
7. pro 2012

@janulkaa23 Také držím moooc pěsti a posílám pořádnou nálož těhu bacilů 😵

janulkaa23
7. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@danny38 děkuji za podporu 🙂

lenkavav
7. pro 2012

@adriene tak tu anamnezu robili aj nam, ale my mame v rodine vsetko v poriadku. moj priatel uz ma vlastne deti, takze aj z toho sa vychadzalo. no musim si nacitat presne o tej genetike a imunologii a uvidime, asi o to poziadam. Ja som nemala ziadne problemy, nastali az s problemami stitnej zlazy pred 4 rokmi a vtedy som zacala vynechavat aj MS no a potom prisli na PCOS. Najprv mi nasadili lieky a ked sa nam po 2 rokoch nepodarilo babo, tak nas odporucali do SPLN. No a tam spravili tie vysetrenia a hned sme sli na IVF. ked sa nam nepodarilo ani 2. ivf tak mi moj doktor este robil vysetrenia, vytery a pod. ale vsetko je v poriadku. Takze mi lekari tvrdia, ze nevedia aky dovod je tomu, ze sa embryjka neuchytia. Ale imunologiu nam nerobili.

adriene
7. pro 2012

@lenkavav Ono je rozdíl v normálně sebrané anamnéze a anamnéze při genetickém vyšetření. To se nesmí míchat. Ta genetička se na to ptá, aby si udělala představu, zda jsou v rodině např. onemocnění srdce, žil, mozkové mrtvice, náhlá úmrtí novorozenců, atd...
Imunologie je vcelku dosti důležitá, můžeš mít například protilátky proti manželovým spermiím, či jiný problém... Proto je vhodné to před dalším pokusem dovyšetřit, abys zbytečně poslední pokus nevyplýtvala.

zuzullik1001
7. pro 2012

@lenkavav dakujem velmi pekne za podporu...drzim ti palceky nech to vide..🙂 sak ja viem ze staci len to jedno...ale ked to nevide ,tak to bude strasne na psychyku....a este ked ich bude menej sa to vsetko zmensuje sanca...ja uz nechcem ist na dalsie IVF:...:/ :/ ael musim mysliet pzitivne a vide to aj snasimi troma...🙂

saraha2
7. pro 2012

@zuzullik1001 hlavu vzhůru..na mém 1pokusu se mnou byla jedna,co měla taky jen 3kousky..a podařilo se..my měli 8 a čekal nás druhý pokus..

janulkaa23
7. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@saraha2 tobě vkládali pokaždé jedno?? Nějak si už nepamatuji :(