1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

sandra077
3. dub 2013

@mauerka @herbie no uz to je naozaj spinenie slabe..no jasne ze mam este nadej ale ked zajtra budem normalne krvacat tak to bude uz asi jasne...uvidime zajtra dam vam vediet...dakujem za povzbudenie....drzim vam tiez kocky samozrejme palce.. 😉

herbie
3. dub 2013

sandra077 lez a odpocivej dej jsi dneska vecer pod nohy polstar az pujdes spat a hodne pit tekutin drzim ti moc palce doufam a moc si preju aby ti to vyslo zitra dej vedet

malinka_02
3. dub 2013

@reennddyy my sme sice taky mladi ale manzel sportovec nekurak ma sparne spermie, nechapu ale je to tak, mame za sebou ivf kde sme museli mit icsi a 3 ket vsechno neuspesne, deti nemame..

reennddyy
3. dub 2013

@malinka_02 to je mi líto ☹ Ale rok 2013 je plodnej rok,tak i na vás se štěstí určitě usměje 😉

malinka_02
3. dub 2013

@reennddyy no to se rikalo i o 2011 a 2012..

reennddyy
3. dub 2013

@malinka_02 to nevím,ale prý vědci přišli s tím že 2013 bude plodný rok(je velká nezaměstnanost a tak místo aby ženy byli jen tak doma,tak budou na mateřský,atd...)...Ale jen bůh ví jak to bude...Snad vše dopadne dobře a všichni budeme šťastný 😉 Musíme v to věřit a pořád myslet pozitivně i když někdy to prostě nejde...To mi říká moje babička...

sandra077
3. dub 2013

@herbie dakujem si zlata...len sa mi tvoja sprava nikdy neukaze v upozorneniach lebo nedavas pred mena zavinace @ preto odpisujem az tak neskoro idem az teras spat..drzim aj tebe palce 😉

herbie
3. dub 2013

@sandra077 aha to Jsem nevedela s Tima zavinacema zitra dej vedet 🙂

melisska
4. dub 2013

@malinka_02 zajtra volám mojej dr. A dohodneme sa na sone 🙂

martinecka20
4. dub 2013

Jé, holky, zrovna hledám něco o IVF a koukám, že tu tolik příspěvku, že asi nebudu schopna to všechno přečíst. Můžu se tedy taky zeptat? Kdyby tu už odpověď na to byla, omlouvám se a prosím jen o zkopírování 😀
Byli jsme na vyšetření, kde se zjistilo, že jsme oba zdraví, ale i přes to se nám skoro dva roky nedaří otěhotnět. Paní doktorka nám doporučila IVF, teprve včera jsme se rozhodli, že do toho půjdeme, tak máme vše před sebou. Sice jsme četli brožurku, ale můžete mi i tak poradit jak to bude probéhat? Nejdřív bychom měli jít na krev, pak budu brát i nějaké léky a injekce... Nevíte jak často budu muset docházet k paní doktorce? Ptám se kvůli práci, nechceme nikomu zatím říkat, oč se snažíme, abych věděla, jak často budu muset odcházet atd... Jak dlouho tento proces před samotným zákrokem trvá? Děkuji 😉

marverka
4. dub 2013

@martina_81 ja idem na ko ku gynd. 17.4. a ty si bola kolko na pnke od zakroku?? a boli ta este nieco ?? ja mam stale dako nafuknute brucho a zacinam sa bat, trosku ma tam zaboli ale nie vela, dr. povedal ze to nevadi a moze to trosku este boliet. mne povedal dr 3 max. 4mesiace, vraj viac nemame cakat, ale v car som este nebola, tak neviem co mi povedia tam. este ty si mala aj kyretaz, alebo len laparku??ja som mala MMT s odstranenim pr. vajcovodu ale bez kyretaze...

meyryen
4. dub 2013

@martinecka20 Ahoj, od prvotní konzultace do prvního IVF nám to trvalo přesně dva měsíce. Krev, hormonální profil, ultrazvuk, genetika a přes měsíc jsme čekali na výsledek imunologie. K různým dr jsem chodila tak 1-2x za 14dní. Potom při samotné stimulaci to bylo každý třetí den, pak samotné OPU a ET, to jsem zůstala 2 dny doma. Časově je to poměrně dost náročné a v práci se to těžko vysvětluje. CAR mám 10minut od práce, ale i když jsem objednaná, tak vždy cca tak 30minut čekám, pak jsem cca 30 minut v ordinaci.....

martinecka20
4. dub 2013

@meyryen Děkuji za odpověď 🙂 S tím, že to bude časově náročné počítám, snad to bude stát za to 😉

zuzana36
4. dub 2013

ahojte aj ja som sem chodila obcas a hrozne davno, mam krasnu spravicku , cakam miminko, vlozim vam sem skopceny moj text co som uz pisala v inej skupine
ahojte, ja len kratko, brala som inofolic asi 1a 1/2 mesiaca a ostala som tehu. 5 rokov snazenia, jeden MA 3x iui, 3x IVF a teraz , ked som nasadila inofolic som tehu, tak to zelam kazdej z vas. som rada, ze je na nasom trhu a je mi luto, ze som o tom skor nevedela, mozno by som si usetrila kopec trapenia
Dnes o 11:15 • Odpovedz • •

zaroven ostali mi doma lieky- ESTRIMAX 4 balenia, cena za jedno bola 3.59 eur, ja predam za 2.60 za kus, tiez mam este prednison, uz nie cele balenie z 20 ks balenia ostalo 13 tabliet a Parlodel, tie posledne darujem, iba si zaplatite postovne. neviem na co som to uz mala, takze iba tie co vedia, ze to budu brat, ak by ste mali zaujem - napiste.

sandra077
4. dub 2013

@herbie @mauerka no zhorsilo sa to uz viac spinenie aj krv som uz mala trrochu takze asi mi zacinaju kramy... ☹

summer_103
4. dub 2013

@sandra077 aaach, to snad nie ☹ ale aj napriek tomu to este stale moze byt ok, niektore zeny krvacaju na zaciatku, ale viem ze to je slaba utecha... Drzim palce na zajtrajsiu krv nech to dobre dopadne!
Ja chodim na WC stale s malou dusickou, lebo bolesti mam casto aj silne... Takze asi to tiez vyzera na mrchu...

ratatooy
4. dub 2013

@martinecka20 mi meli asi celkem 4návštevy Caru 5 byl ET od opu sem byla doma na neschopence a do práce už sem se nevrátila

mauerka
4. dub 2013

@sandra077 ☹ joooj, skoda...

ratatooy
4. dub 2013

@malinka_02 jo to se řikalo i o roku 2010 a byla to pravda v porodnici nikdy tak přecpáno snad nemely prej

sandra077
4. dub 2013

@summer_103 no mne zacali bolesti tak po tyzdni ako pred mrchou a stale take mam denne aj nafuknute brucho mam a teraz toto spinenie ktore podla mna prerastie do kramov...mam taky pocit aj vcera som bola cely den smutna a potom drb zacalo uz spinenie...achh ☹ asi si budem musiet dat potomto pauzu taku 3 mesacnu...

summer_103
4. dub 2013

@sandra077 no je to hrozny zaberak na psychiku... toto cakanie je horsie ako vsetky injekcie, narkoza a vsetko okolo. Ked toto nevyslo tak tiez sa na to dam az po prestavke, hlavne si chcem dat spravit imunologicke vysetrenie... Nechcem si premrhat platene pokusy IVF a potom sa az spamatat... aj ked moj lekar na to moc neda.

summer_103
4. dub 2013

@sandra077 inak mne bolesti zacali uz v pondelok, to som bola este len 4 den po ET... a ms mam dostat az okolo 10.4. normalne, neviem ci takto po stimulke chodi skor. Ja som vlastne este len 22 DC.

gabaki
4. dub 2013

@sandra077 držím Ti palce, nech je to špinenie len špinenie a nech je výsledok presne podľa priania

olusam
4. dub 2013

@zuzana36 wow,tak to ti blahozelam 🙂 aj ja som momentalne po 2neuspesnom Ivf(mame zle spermie),o chvilu ma caka ket.Inofolic uzivam este len tyzden,tak neviem ako sa prejavi....

hunka
4. dub 2013

@sandra077 neboj, budem drzat palce..ja som bola v pondelok 9den po KET..a rano som zacala krvacat..nie silno..ale bola tam krv..a poobede to preslo do spinenia...a spinila som aj utorok aj vcera..ale ciarky su tam // krasne viditelne..urob testik a uvidis..neboj, len ber tabletky..a verim ze sa to podari..aj ja idem zajtra na krv 🙂

sandra077
4. dub 2013

@hunka no idem si asi kupit daky test...ale ja som testila 10den a nebolo tam nic...tak odvtedy neviem som sklamana ☹ ja som nemala ani pk...

hunka
4. dub 2013

@sandra077 drzim silno palce! 😉

sandra077
4. dub 2013

@summer_103 no mne zacali tiez dako skoro bolesti tak som nechapala..mozno po stimulke sa to pusti skor ale ja si myslim ze 26-27 den cyklu neni az tak nerealny ze je to moc skoro na ms... ☹ ja ti drzim palce aby to bolo uhniedzovanie a ziadne spinenie iba tehulka aby si ostala 😉

summer_103
4. dub 2013

@sandra077 tak to nie je skoro, ale stale dufam ze sa ti to zastavi. Dakujem si zlata no ja som nejako pesimisticky naladena dnes..

sandra077
4. dub 2013

@summer_103 nebud nemas byt este preco uvidis podari sa vam to...my sme asi nemali sancu kvoli tomu jedenmu 2dnovemu embrisku a ten endriom na lavom vajecniku bez pk... ☹