1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

trulinka
4. črc 2013

asi budem vyzerat ako somar, ale co je to AMH? 😖

trulinka
4. črc 2013

@stella25
ahoj, to ma mrzi ze sa ti to nepodarilo, bola si nespokojna v Martine, ked si odtial odisla? Ja by som radsej chcela kratky protokol, tak to nie je bohvieco, ked oni davaju najcastejsie dlhy protokol 😒

maxilienka
4. črc 2013

@amonda vdaka za infosky. No ja som sa rozhodla, ze zajtra skusim urobit test. Stale krvacam, zacalo to dnes cca o 13:30 - je to taka slabo cervena krv ako hovoris - ale uz by som to nenazvala spinenim, ale krvacanim - nie je toho malo...zajtra dam vediet ako dopadol testik.

elleonor
4. črc 2013

@amonda ahojky a diky moc za povzbuzeni, jsem rada ze se to nekomu podarilo, tak jsem zvedava jak to bude u me. Jeste moc gratuluji 🙂

elleonor
4. črc 2013

@amonda take mi zbyl gonal, mam ho v lednicce, ale nez by dosel postou v horku, tak nevim, jestli by nebylo po nem.. 😎 gonal a ovitrel jsou tady na recept, platila jsem cen cetritide-asi 50-60 euro 1 ampulka...

biolage
4. črc 2013

Tak se musím pochlubit první ivf zamnou a jsem těhule.....snad to bude i nadále ok 🙂

maxilienka
8. črc 2013

caute baby - moje 1. IVF neuspesne...dnes som bola na krv - hCG 0,17...som z toho smutna. No nezostava mi nic ine ako ist dalej a bojovat...Drzim Vam vsetkym palce!

@biolage GRATULUJEM! Rada citam taketo pozitivne spravy! Napises mi ake embryjka ti vkladali? Mala si PK (predlzenu kultivaciu)?

elleonor
9. črc 2013

takze dneska jsem mela konsultaci-amh je 1,0 a dalsi pokus v rijnu-snad...pokud to bude jak minule, zak to vidim spis na leden... jinak 2 mesice pred (od zari) mam brat HAK...

alexandra2222
9. črc 2013

Tak my sme po prvom neúspešnom IVF. Neviete za aký čas je možné znova? Mrazaciky nemáme žiadne

mauerka
9. črc 2013

@maxilienka Je mi to luto ☹ Co sa kvality vkladanych embryok tyka, tak sa na to velmi "neupinaj" - mne vkladali podla ich bodovania "trojkove"... a je x bab, kt. mali ukazkove 1+ blastocysty a aj tak nic... nabuduce bude dobre, raz sa to podari.

maxilienka
9. črc 2013

@mauerka dakujem mojko...ved tiez som tomu verila, ked mi vkladali 80 bunkovu blastocystu, ze to vyjde a vydis nic z toho....asi sa to neda nijako ovplyvnit - zalezi len od prirody - ona si vybera.

maxilienka
9. črc 2013

@alexandra2222 ahoj moja. Ja som na tom presne ako ty - 1. IVF neuspesne za mnou...ja planujem ist do druheho az ked sa z tohoto trochu psychicky pozbieram. Asi az po lete - sept. - okt. Ale teraz vo stvrtok idem na konzultaciu do CAR a tam sa dohodneme ci je lepsie ist do toho 2.IVF hned alebo dat si radsej pauzu. Dam potom vediet.

alexandra2222
10. črc 2013

@maxilienka ďakujem ti🙂 ja čakám kým domenzesujem a pôjdem do centra, že čo ďalej. Chcem ísť na druhé IVF čím skôr., len rozmýšľam že zmením centrum.

jalaura
10. črc 2013

ahojte baby, prosim vas viete mi povedat ci sa IVF neda urobit tak ze si to zaplatime sami a potom nam to ZP preplati? Teraz sme po mesiaci zistili ze doktorka nam zabudla poslat ziadost do ZP a uz sme boli nachystani ze pojdeme na IVF...a zistili sme ze ju nemame teda ani podanu ani schvalenu...neviete niektora ci by sa toto dalo?
Vopred velmi pekne dakujeeem za odpoved

jalaura
10. črc 2013

@trulinka ahoj reagujem na tvoju spravu. chcem sa opytat ci je moznost ist aj na kratky protokol...da sa aby dali mensie hormony? a teda aj setrnejsie?

jalaura
10. črc 2013

@martinazvo ahoj ja sa chcem opytat na tu sumu co si pisala...700 a 140 Eur...to aj napriek tomu ze ste mali schvalenie od poistovne? toto vsetko si doplacala?

lagunasa
11. črc 2013

@jalaura dá sa, že ti budu refundovat peniaze, ale zistí si presne ako vo svojej poistovni. Inac, to co je za neschopnu doktorku co to takto pokaslala?
a ta cena co si pisala o prispevok nižšie, tak to je ešte jedna z tých menších cien co sa doplaca aj keď ti to poistovna schvali. pozri si cennik centra a ich ukonov a zistis. a dlzku protokolu ti určí lekar podla diagnózy.

lagunasa
11. črc 2013

1.IVF neuspesne. do dalsieho ideme zase až keď budu peniazky niekedy v oktobri a pravdepodobne do Reprofitu.

mauerka
11. črc 2013

@jalaura Kratky protokol vobec neznamena menej hormonov, skor naopak - vysoke davky narazovo pocas kratsej doby.

mauerka
11. črc 2013

@jalaura Poistovna nam preplatila IVF a aj tak sme doplacali cca.1400€, okolo 1000€ doplatok je uplne normalne

martinazvo
11. črc 2013

@jalaura ano, zial ano... lieky sme doplacali cez 400€, cca. 150€ bolo mrazenie spermii (ale to nie je bezne, to sme mali len my kvoli manzelovej diagnoze, tak "pre istotu"), potom este spermiogramy (bolo ich tusim 6-7 po 9€), ICSI oplodnenie na 3 vajicka... a teda vyslo nas to "lacno", kedze sme nemali predlzenu kultivaciu a ani sme nemrazili embrijka (kedze obe co sme mali sme vlozili) a to su dalsie veci co sa platia...

stella25
11. črc 2013

@jalaura Ahoj, aj mne sa stalo, ze mi doktorka neposlala ziadost do poistovne, volala som do poistovne - ja mam Doveru, ze ci mi nevie odkontrolovat v akom je to stadiu, ze uz cakam 2 mesiace a ziadna odpoved, pani povedala ze tam nic nemaju, tak som sa jej patricne vystazovala - co asi sice neovplyvni nijak, lebo to u nich nejaky lekar posudzuje, a potom som to riesila priamo s lekarkou, ze nech to urguje a schvalene bolo zrazu za 2 tyzdne. Oni sa musia navzajom poznat a verim tomu, ze vedia zatlacit na poistovnu.

cudkamicudka
11. črc 2013

Ahoj chtěla bych se zeptat jsem 9 dní po transferu a začalo mě docela intenzivně bolet v podbřišku. Myslíte že je to špatná zpráva.?

darazv
11. črc 2013

@cudkamicudka urob si testik uz by ti malo niečo ukazat 😉

trulinka
11. črc 2013

@jalaura
ahoj, no to ja neviem, sama uvidim co mne naordinuju, na jesen sa chystame na 1 IVF, teraz cakame na schvalenie od poistovne.....

maxilienka
11. črc 2013

@alexandra2222 ahoj. Takze dnesna konzultacia dopadla nasledovne: 2. IVF sa odporuca po 3-6 mesacnej pauze. Ideme na genetiku - kde vysledky trvaju cca 6 tyzdnov a podla vysledkov sa uvidi liecba, ktora musi zabrat, takze najskor to vidim na oktober - november. Ale zajtra idem skusit konzultovat do ineho CAR - aspon si to porovnam a zhodnotim.

vall83
11. črc 2013

@marmina ahojček marmina a babizne....som tu po dlllllhej dobe, a som rada ze vas tu vidim....marminka je mi luto ze ste to vzdali, ale zasa na druhej strane i zazraky se dejou...
mi dneska slavime pol roka....dcera sa vola natalka, mame pol roka a 8,5 kg a to kojime...uz zacinam davat prikrmy....
dam vam holky aj foto pro inspiraci 🙂

alexandra2222
11. črc 2013

@maxilienka držím palce, ja si myslím, že tiež pôjdem niekedy V októbri, novembri. Do ktorého CAR teraz chodíš? Ja som bola V Iscare v ba a rozmýšľam, že na ďalšie IVF pôjdem do Brna.

grandin
12. črc 2013

@cudkamicudka Ahojky, také jsem měla bolesti, ale na testu už se mi ukázala slabá čárka, tak jsem se uklidnila, zkus to také 🙂

cudkamicudka
12. črc 2013

Ahojky zkoušela jsem test včera sice až odpoledne protože jsem musela do lékárny pro něj a byl negativní:'(