1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

chmurkaxy
9. kvě 2012

@zana21 ahoj Zani, platim si normalne doma zdravotnu poistku tu minimalnu (cize ako samoplatca), lebo by mi inak robili problem, keby chcem absolvovat IVF alebo tak. no a na cestovanie sme si dali obaja klasicke komerne poistenie na rok v Unione. len v krajinach, kde su tie platby za osetrenie vyssie, ako v USA, este pre istotu vzdy platim kratkodobu poistku na samotny pobyt. cize napriklad na Filipinach a celkovo v Azii som bola spokojna s tou zakladnou rocnou, no v Amerike viem, ake maju cenniky, lebo kamoske tu operovali slepe crevo a vystavili jej ucet na 320 000 korun. tak mame taky respekt pre USA :D

rory_g
autor
9. kvě 2012

@kiwisek @saraha2 @zana21 tak mi odpověděli z CARu:
Děkujeme za Váš dotaz na naši kliniku.

Ano, pokud je IVF hrazeno pojišťovnou (tzn. 3x IVF cyklus za život) musí se žádat na pojišťovnu o nové schválení. Zda ET byl či nikoli nemá vliv a žádat o cyklus IVF se musí.
Ano, lékař IVF může zažádat na pojišťovnu po Vaší domluvě.
Ve Vašem případě, kdy 1.IVF cyklus měl platnost od 16.3.2012 do 16.6.2012, se znova může zažádat až po vypršení předchozí žádosti, čili další žádost se smí odeslat až 17.6.2012.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Ach jo, to je v pr... ☹ ☹ ☹

chmurkaxy
9. kvě 2012

@rory_g mne by sa asi taka drasticka dieta zisla :D ale ty sa drz a odozen vsetky zle bacily 🙂

rox
9. kvě 2012

@saraha2 Jezkovy voci, 46 vajicek??? To uz je dobra nosnice 😀 😀 😀 Jeste mi prosim upresnete co to je ET a KET, nejak se v tom ztracim 🤐
@vall83 Dekuji Vall....clovek potrebuje trosicku nakopnout

marmina
9. kvě 2012

@rory_g to jsem nevěděla, že se musí čekat na další pokud 3 měsíce jen kvůli platnosti té žádosti! jestli jsem to teda pochopila správně!

marmina
9. kvě 2012

@chmurkaxy zjistitli mi zvýšené protilátky, tj. autoimunitní zánět, takže nasadili léky, prý to byla pravděpodobná příčina, proč se embrya neuchytla ☹

marmina
9. kvě 2012

@rory_g ale @sahara měla jít na další ivfko (pokud by jí nevyšlo IUI) hned další cyklus ne? kdyby se mohla další žádost podat po 3 měsících, tak by jít nemohla

rory_g
autor
9. kvě 2012

@marmina to jsem si také myslela...i dr Šetinová mi říkala, že pokud bude další pokus hned, když nedošlo k ET, že mám pokračovat s Pentomerem...jsem z toho docela smutná

zana21
9. kvě 2012

@rory_g Tak to mě tedy mrzí, ale toho 17.6. bude chvilku po konzultaci u dr, tak že zase tak velké zpoždění to nemusí být. Vím, je to chabá útěcha…Ale napadl mě stejný příklad jako @marmina Jak je možné, že tady to funguje tak to a u @sahara jinak?

zana21
9. kvě 2012

@chmurkaxy Děkuji za info. Není nad to, když ti někdo poradí z vlastní zkušenosti 🙂

rory_g
autor
9. kvě 2012

@zana21 já nevím, štve mě to ☹ to budu muset čekat na MS až na začátek července...a taky nechápu, proč mi napsali 3 x IVF za život, když jsou od dubna hrazeny 4 IVF...což se týká mě, protože nedošlo k ET

marmina
9. kvě 2012

@rory_g mě se to teda fakt nezdá!!! navíc když nedošlo k transferu! přijde mi to děsně krutý ☹

zana21
9. kvě 2012

@rory_g Já vím, je to naprd...pořád se to oddaluje a člověku to leze už na mozek. Uvidíš co ti řekne dr na konzultaci. Ale s těmi 3 IVF bych řekla, že to byl omyl, ale určitě se zeptej dr. Neboj, uteče to 😉

mia75
9. kvě 2012

@chmurkaxy Tak to obdivujem, že ideš primárne (teda sekundárne, po vlastnom IVF) do adopcie. Pre mňa, ak by nešlo IVF je riešením skôr tá náhradná matka. V Čechách to funguje, len je tam právny risk. Ukrajina neviem, ale akosi im nedôverujem 🙂 Akokoľvek, držím palce, aby sa Vám splnil sen o dieťatku čím skôr 🙂

chmurkaxy
9. kvě 2012

@marmina mojko, aspon vies, co sa stalo a tentokrat to uz na 100% vyjde! :*

chmurkaxy
9. kvě 2012

@mia75 fakt to je aj v Cechach? ale asi nie moc dlho, ze? noo, uz by to mladatko nejake mohlo prist alebo by nam mohli nejake pridelit 🙂 cele sa to strasne natahuje.. ale ved, raz to pride. asi zatial mame byt cestovatelia 🙂) ved aj moj otec, co ma teraz druhu rodinu a 1 a pol rocnu malu, ma minule prehovaral, ze nech cestujeme, kym sa da, ze potom to bude strasna rutina :D ale nase dieta bude urcite besne po mne, takze to az taka rutina nebude 🙂)

marmina
9. kvě 2012

@rory_g
Dobrý den.
Z medicínského hlediska doporučujeme obvykle pauzu 3 měsíce. Lze ji ale o 1, výjimečně o 2 měsíce zkrátit. Ve Vašem případě to jistě přichází do úvahy. Problém ale může být v tom, že VZP většinou před uplynutím 3 měsíců další stimulační léčbu nepovoluje....
většinou nepovoluje, tzn. že by to povolit mohla!!! zrovna u tebe, když nebyl ET, jdi do toho, normálně si to zkus dohodnout přímo na pojišťovně, věřím, že ti vyjdou vstříc! (ten dotaz jsem našla ne netu, ptala se paní, že jí už bude brzy 40 tak by potřebovala uspíšit další pokus)

rory_g
autor
9. kvě 2012

@marmina no já to nechápu, když je to schválené, proč nemůžu jít hned 😔

kiwisek
9. kvě 2012

@marmina možná je to proto, že to bylo IUI a pak IVF, tam to je možná jnak - že se nemusí čekat 3 měsíce...
@rory_g
@zana21 no do 17.6 sice není tak dlouhá doba, no nevíme za jak dlouho to schválí pojišťovna ( obvykle 2 - týdny) tak se to celé může ještě posunout o další měsíc 😖 @rory_g to zamrzí, chjo :( škoda 😕

marmina
9. kvě 2012

@rory_g pojišťovna ti musí schválit nové stimulační léky (si myslím)

zelvik
9. kvě 2012

@rory_g No to mi nedělej, co to zase čtu za věci? 😠 Hele, za to nic nedáš, normálně nakráčej do CARu a na všechno se polopaticky poptej... Já si taky myslím, že když nebyl ET, jako pokus se to nebere a mělo by to být rychleji...

zana21
9. kvě 2012

@kiwisek No jo, máš pravdu, to mi nedošlo 😉

marmina
9. kvě 2012

@rory_g na každý pokus ti pojištovna schválí určitý omezený počet jednotek léků (jednou jsem musela na IUI dopichovat Menopurem, protože mi nestačilo pero, tak to tam počítali, jeslti se vejdeme do limitu), kdybys šla teď znovu, asi by ses do toho limitu nevešla, protože už jsi vyspotřebovala něco na první pokus

zana21
9. kvě 2012

@rory_g Pokud cítíš, že to čekání je pro tebe neúnosné. Snažila bych se také o individuální přístup ze strany car, aby ti vyšly vstříc. Přeci jenom je to o tvé psychice, aby to vyšlo. Držím palečky 🙂

rox
9. kvě 2012

Urcite jde o schvalovani kvuli prachum. sice to nakonec "musi" proplatit, kdyz je dano ze to pojistovna 3x (nebo 4x podle poctu embryek) hradi, ale natahujou to, pac VZP ma docela financni problemy. Mozna ale taky kvuli nam samotnym - stale stimulovat hormonama asi taky neni nejdravejsi. Me rikala dr ze napr. clostik se muze jen 6x za zivot.

kiwisek
9. kvě 2012

@rory_g nejspíš proto, že Ti schválili 1. pokus, kt bohužel nevyšel. a další se platí (pojišťovna) celý znovu, proto chtějí novou žádost...

vall83
9. kvě 2012

@pawlla
@kiwisek
@zelvik
@chmurkaxy
moc dekuju holky.... 😀 😀 🙂 🙂 🙂

rory_g
autor
9. kvě 2012

@kiwisek @rox @zana21 @marmina @zelvik @kiwisek holky díky, nevím..konzultaci mám až 29.5. a to mi řekne, že už nebude žádat o uspíšení...a psát nebo volat na VZP, to asi nemá cenu, to je asi na dlouhé lokte. Nedá se nic dělat no, asi mi to není souzeno...
Já chápu pauzu kvůli hormonům, ale když jsem ani nezareagovala, moc mi jich v těle asi nezůstalo...a pokud nejsou zdravotní rizika, nevím, proč to celé prodlužovat, o co jim jde? Stejně mi ty léky proplatí, mám na to nárok...

saraha2
9. kvě 2012

@rory_g tak to jsem překvapená teda ☹ a je to divný!!mě řekla mudr.,že hned další cyklus můžu jít na další,že se na nic čekat nemusí!!!!a vidíš..ted mám IUI a po MS hned IVF..o žádném čekání nikdo nemluvil..tak jsem z toho matěj..

saraha2
9. kvě 2012

@rox ET je embryotransfer čerstvých a KET je transfer zmražených embryjek 😉