1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

alinah
29. kvě 2012

ahoj holky, gratuluju novym tehulkam!! tak at je vse jak ma byt..

ja byla dneska zas u dr. - v noci jsem zacala spinit, cely den to neustavalo. tak jsem ted odpol.jela ke gyndr. Moje je v laznich, takze zastup, ten se samozrejme cukal ze nestiha, no vzal me, udelal ze me hysterku, ze mi nic neni a ze pokud spinim tak mam jet na pohotovost.. ach jo. ale delal utz, nas Velikonocni zajicek se neskutecne mrskal, uz krasne byly videt ruce i nohy. fakt super. takze je vse ok.

no ja vidim ze tohle tehotenstvi bude opravdu vesely...

zana21
29. kvě 2012

@rory_g Tedy ty nás napínáš 🙂
@alinah No, co říkat si mohl co chtěl, hlavně že ti udělal UTZ a uklidnil tě 🙂

petruska83
29. kvě 2012

Ahojte děvčata, taky právě jdu na první ivf. Jsem 7.DC a špatně reaguju na fostimon, měla jsem 3 amp.denně a teď mi to do 10.DC zvedli na 4 amp. Je tu někdo s podobným problémem....Mám strach, aby mi nepřerušili ivf.....Díky za rady...

danny38
29. kvě 2012

@petruska83 Ahojky 🙂 Já měla Fostimon taky, první dva dny 4 amp., další dva dny 3 amp. a pak dalších 6 dní po 4 amp. a měla jsem ve finále 20 oocytů 🙂 Doktor mi říkal, že se vajíčkům moc nechce, že jsou lenivé, ale nakonec se jich urodilo celkem dost 😀

petruska83
29. kvě 2012

@danny38 Jejda, děkuji za reakci, to jsi mě potěšila, já měla strach, jestli to nejsou nějaké "druhotné" nedostačující hornony....Tak to jsi si píchala docela dlouho. Já si píchala 5 dní 3 amp., teď si mám píchat 3 dny 4 amp. a pak mi zbudou 3 ampulky,co hradí ještě pojišťovna a pak si budu muset asi koupit, co mi říkala doktorka. Takže ty sis to píchala celkem 11 dní...Tak snad se mi to taky už rozjede, dnes jsem 7.DC ještě špinila a říkala jsem si, jak už se mi to má připravovat na ovulaci, když mi ještě neskončila MS....🙂 Ale moc tomu nerozumím....Přesně to mi říkala i moje doktorka, že se vaječníků moc nechce a spíš mě upozornila,že si asi budem muset připlatit víc ampulek ,ale o stopnutí mi zatím nic neřekla a dokonce mi chtěla dát 5amp.podle uzw, ale podle krve mi dala teď jen ty 4, tak jsem se i z toho radovala jak blecha...🙂

danny38
29. kvě 2012

@petruska83 Já jsem si těch 8 amp. musela doplácet už za plnou taxu a zrovna moc levné nejsou 😀 U mně se docela dost nechtělo levému vaječníku, jsem z toho chvílema byla i nešťastná, ale když mi po OPU řekli, že odebrali 20 oocytů tak jsem byla ráda 🙂 Já jsem vždycky na kontrole číhala na ultrazvuk a krásně to tam bylo vidět, že na té pravé straně krásné velké a na druhé nic moc miniatury, ale po zvýšení se to zlepšilo a při dalším UTZ už byly folíky i na levé straně větší 🙂

petruska83
29. kvě 2012

@danny38 A kolik jsi doplácela za jednu ampulku. Já se na to taky připravuju, ale raději tato možnost než přerušení....A podařilo se ti otěhotnět?

verry
29. kvě 2012

@kcvrcekz určitě joo! 😉

danny38
29. kvě 2012

@petruska83 Jedna ampulka stála 438,- 😖 24.5. jsem byla na ET, takže teď vyčkávám, až budu moct testovat 🙂

petruska83
29. kvě 2012

@danny38 Děkuji ti moc za info a přeji ti moooooc //.

danny38
29. kvě 2012

@petruska83 Děkuji a přeji ti totéž 😉 a neboj, folíky určo porostou 🙂

kcvrcekz
29. kvě 2012

@mmirunda no snad🙂 to se uvidí dle utz v pátek😉. Ty jo tu cystu ti nezávidím mě praskla s ms a bolest teda neskutečná.☹ tak snad brzo praskne.

zana21
29. kvě 2012

Ta @rory_g na nás asi zapomněla. Nebo se dozvěděla tak pozitivní zprávy, že to šla zapít 🙂

marmina
29. kvě 2012

Vítám mezi námi další novou tvář:
@danny38 (Art České Budějovice) 1.IVF - ET 24.5. (1 E), zamrazeno nemá, testovat plánuje 5.6. – přejeme pohodové čekání na // 😉

Miminko si moc přejí:
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF – tak šup sem s novinkami!!! Jsme napnuté jak psí kšandy 😀
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 14.5. OPU (2.IVF), ET 19.5. (2 E), zamrazeno nemá, 26.5. našla na testu //, 30.5. krev – zítra už to budeš mít oficiální! 😵 😵 😵
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 30.5. konzultace před 1.IVF – pomalu se připrav ke startu 😉

@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 31.5. konzultace před KET
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 31.5.UZV před KET
@radina (Antolská BA) 1.IVF začátkem června - brzy se uzdrav a naber sílu na maraton 😵
@kcvrcekz (Reprofit Brno) 1.IVF květen (neúspěšné), 4 E zamrazena, 1.6. UZV před KET
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), zač. června stimulace na 1.IVF
@dadenka111 (GYN-FIV BA) zač. června stimulace na 1.IVF (Gonal, KP)
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 28.5. gyn. operace, 5.6. konzultace před 2.IVF
@kacaul (Gest Pha) OPU 23.5. (1.IVF) – 9 vajíček, ET 28.5. (1 E), 2 E zamrazena - kdy plánuješ testovat?
@caroline123 (GYN-FIV BA) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET červen
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (DP)
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 2.IVF červenec
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúspěšné, mrazáčky nemá), po imuno a genetice 2.IVF (červenec)
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF koncem srpna (vylepšují spermio)
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)

Šťastné ženy, které otěhotněly po IVF a jsou naší velkou inspirací! ♥
@winterska (Gest Pha) 3.IVF květen/12 - KET 14.5. (2 E), 29.5. oficiální potvrzení těhotenství – blahopřejeme! 😵 😵 😵, kontrola 8.6.
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET (2 E), 28.5. oficiální potvrzení těhotenství - kdy že máš kontrolu ty? 😉
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E),1 mimi, TP 13.1.13
@alinah (ISCARE Pha) 1.IVF duben/12 (1 E), UZV 5.6., TP 26.12.12 - odpočívej, bude dobře!
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi
@nemorosis (Gest Pha) 1.IVF březen/12 (1 E), TP 1.12.12
@plumeria (CRM Zlín) 1.IVF březen/12 (1 E)

Pokud chcete něco doplnit, změnit nebo se chce někdo nový přidat, napište mi (nejlépe do IP).
ღ♥¸¸.•*´¯`♥ღ♥´¯`*•.¸¸♥ღ♥¸¸.•*´¯`♥ღ♥´¯`*•.¸¸♥ღ♥¸¸.•*´¯`♥ღ♥´¯`*•.¸¸♥ღ♥¸¸.•*´¯`♥ღ♥´¯`*•.¸¸♥ღ♥¸¸.•*´¯`♥ღ

zana21
29. kvě 2012

@marmina Ty tvoje komentáře jsou boží, mám pak pocit rodiny 🙂

vall83
29. kvě 2012

@alinah ahojcek mojenko, nic si z toho nerob, ja krvacam uz vise tyzdna, raz cerveno potom hnedo a nespinim ale krvacam...no mam aj dobre dni ze iba spinim....a dr. hovori ze je to v norme...a babo rastie je zdrave....tak uz sa tym netrapim...ja mu proste verim ze ono zvladne vsetko.....ver mu a neboj sa....

marmina
29. kvě 2012

@zana21 jé, díky, to mě moc těší 😵
ahoooj @vall83 jsi hodná, že jsi zase nakoukla, s tím krvácením to jsou asi pěkný nervy 😒 Ale jak píšeš, když je mimi v pořádku a hezky prospívá, tak je lepší se tím netrápit. A bolesti jsou teda pryč? Taky mi v CARu potvrdili PCO, vůbec jsem netušila až donedávna, že to mám... 😒 ty jsi se s tím nějak extra léčila před otěhotněním?

marmina
29. kvě 2012

@vall83 a ty už se budeš brzy vracet domů viď? A přeci jen s tím suvenýrem, jak jsme si tady všechny přály 😉
Holky, já jdu mrknout na poslení díl Kriminálky Anděl (manžel sehnal od "kamaráda" 😀 ) Tak doufám, že už tady pak budou novinky od @rory_g 🙂

marmina
29. kvě 2012

Chtěla bych ještě hromadně pochválit všechny, které si daly místo kreslené holčiny svojí fotku! všem vám to sluší a lépe si vás pak pamatuju 😉

rox
29. kvě 2012

No me asi klepne pepka - pred 3 tydny jsme byli s jednou holcinou co ma priusnice, antonio je asi chytil ptz ho boli pulka hlavy....no a ja je taky jeste nemela mi rikala mama!!! Tak ted vubec nevim co delat.

evikj33
29. kvě 2012

@rox Valte k dr.u chlapa kor je to nebezpečné a v těhu taky,tak at vás zavčas skontrolují

rox
29. kvě 2012

@evikj33 Parada...ja pred IVF, mozna s cernym pasazerem v brise uz.....zejtra jde milacek k dr a pokud je ma, tak ja tam valim ve ct.

evikj33
29. kvě 2012

@rox Ted už stím stejně nic nenaděláte,hlavně na to přijít včas

rory_g
autor
29. kvě 2012

@zana21 @marmina @zelvik ahoj holky, teď jsem teprve dorazila dom. Na další pokus můžu jít nejdřív v SRPNU 😔 Prý si musí vaječníky odpočinout, že by prý nereagovaly vůbec na stimulku, říkala jsem, že jsem si myslela, že by naopak měly reagovat, tak opak je prý pravdou...prý by byl možný Nativ, ale úspěšnost je jen 8!!!!%, což je stejné, jako IUI. Ptala jsem se na IVM, prý by to nebyl problém, úspěšnost je prý cca 28%, ale vzhledem k mému věku si dr myslí, že by výsledek nebyl jistý...navíc se to započítává do hrazeného pokusu pojišťovny, finančně to vyjde nastejno...takže půjdeme v srpnu na druhý pokus, změníme protokol a asi i léky. Příští cyklus, červnový, zkusíme aspoň IUI...takže jsem z toho rozpačitá, ach jo...
No, doufám kočky moje, že všechny do té doby otěhotníte, i když tu zůstanu sama, moc vám to přeju, mám vás ráda rodinko 🙂

danny38
29. kvě 2012

@rox to je jak naschvál, viď 😒

@rory_g Pokud mi to teď nevyjde, bude mě čekat to samé co tebe, taky budu moct jít na další až v srpnu 😖

rory_g
autor
29. kvě 2012

@danny38 ale Tobě to vyjde, neboj 😉

marmina
29. kvě 2012

no ahoj @rory_g až v srpnu? ajaj, to bude dlouhé léto...Tak to celkem také nechápu, proč si musí vaječníky odpočinout když vlastně nereagovaly 😕 No ale když půjdeš mezitím do IUI aspoň se bude něco dít a nikdy nevíš, třeba to vyjde! A vůbec se neboj, že do toho půjdeš v srpnu sama, bůhví, jaká tady bude fronta, však už teď tu máme @mmirunda a @kive76, které jdou až koncem léta. A když mi to nedopadne, půjdu pak s tebou! 😉 Doufám, že mají doktoři s tím odpočinkem pravdu. Ale když tak uvažuji, je vidět, že třeba nehoní prachy...Já mám taky už skoro 3 měsíce pauzu po neúspěšném IVF. Ale celkem to uteklo, my ti to pomůžeme překonat!

@rox příušnice jsou fakt pro mužské nebezpečné, ale když máš ty před ivfkem, tak by onemocnět bylo dost blbý 😒 doufám, že budete OK!

marmina
29. kvě 2012

@rory_g takže bys měla mít dlouhý P a pero?

marmina
29. kvě 2012

@danny38 jooo, další fotečka 🙂

danny38
29. kvě 2012

@marmina Jj, odtajnila jsem se též 😀 Teď se na vás všechny budu ksichtit z fotky každý den 😀