1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mnaulink
17. čer 2012

Hlavně být psychicky v pohodě a netrápit se, zabavit se a moc na to nemyslet, ikdyž je jasné že to moc nejde..

marmina
17. čer 2012

ahoj @danny38 tak ať ti to rychle uteče 😉

marmina
17. čer 2012

ahoj @mnaulink myslím, že o to se tady snažíme všechny, ale jak píšeš, není zrovna jednoduché se netrápit a nemyslet na to...především holky, co mimčo ještě žádné nemají, to mají hodně těžké. Mě je celkem hej, mám doma skřítka, který mě ve špatné a smutné náladě dlouho nenechá.

rox
17. čer 2012

@danny38 Tak hlavne opatrne a nic netahat ani podrzet!!!

rox
17. čer 2012

@marmina Mas pravdu, ze my, ktere uz deti mame to muzeme zvladat lepe, prave proto ze uz doma prcka mame. Ale ja verim, ze medicina je dneska tak pokrocila, ze drive nebo pozdeji se kazde zadari 🙂 😝

mmirunda
17. čer 2012

Holky kéž by, padá na mě nějaký strach 😖

rox
17. čer 2012

@mmirunda Z ceho proboha??? Vyplivni to v pismenkach, a aspon tretiny strachu se tim zbavis!!

unkarka
17. čer 2012

dobre poledne vsem tak dneska je na odstrel pro zmenu muj chlap.Vcera to zaclo jiskrit a vecer byla bourka.Sedela jsem do 2 v altanu a bulela jak blbec.Jeste ze za mnou neprisel to by bylo slov na jeho hlavu 😀 a dneska asi MOŽNÁ si uvedomil a uvaril mi kavu do postele,a dokonce jede se mnou odpoledne na divadlo 😲 tak bud prijde bourka nebo ho neco osvitilo 🙂

unkarka
17. čer 2012

@mmirunda neboj zvladnes tooooo 😵

rox
17. čer 2012

@unkarka Ono se rika, ze chlapi premysleji prirozenim, ja rikam, ze nekdy i to prirozeni by toho vymyslelo vice nez se chlapovi urodi v hlave!! Ale kavicka v posteli je myslim hodne dobra omluva 😉

rox
17. čer 2012

@unkarka Venku je tak krasne, ze se asi sbalim a pojedu na chatu.

unkarka
17. čer 2012

@rox no necham ho vycukat at si uvedomi ze nejsem zadna blbka.Jako se týká IVF tak byl naprosto uzasnej?to stale lehni si,nepotrebujes neco.To musi rict ze byl v poho ale ted co ma za nazora a ty kecy tak jsem vcera snad i uvazovala ze s nim na druhe IVF nepujdu.

unkarka
17. čer 2012

@rox ja jedu k babičce do Domova duchodcu.Prijedou jim tam detičky s nejakym rogramem tak mi volala ze tam jdou i rodinny prislusnici tak tam pujdu s ni.Vychazky mam do 7 takze pohoda.No tady prselo a je to takove zatazene,ale dusno.

marmina
17. čer 2012

@mmirunda neměj obavy moc dopředu, chápu, že když nás tady čteš, že to kolikrát je hodně dramatický, ale tebe se to týkat vůbec nemusí, propluješ stimulací v pohodě a pak budou // a zjištíš, že to nic nebylo 😉 Spíš v sobě pěstuj těšení na miminko než strach z celého ivf! 😵

rox
17. čer 2012

@unkarka Takze u vas nesviti slunicko?? Ja se chtela opalovat! V praze nam to sviti!

unkarka
17. čer 2012

@rox chvilkama vykoukne ale myslim ze se to vybere.Aspon se nespalis 😀

marmina
17. čer 2012

@dadenka111 už ti volali? jsem hodně napnutá, kolik máš bojovníčků!

tulipanek82
17. čer 2012

@marmina Ahoj , musim souhlasit, ja jsem se netrapila az do ty doby, nez mi doslo, ze uz za chvili zacnu stimulovat.Myslela jsem ze tim jentak projdu a proste to nejak dopadne,ale tak to neni...proste mi to neda na to porad nemyslet...ty injekce, ten zakrok, pak to cekani, ty penize taky, ze jo...ale co se da delat..musime to zvladnout nejlepe jak se da a snazit se zabavit se necim a porad na to nemyslet...Dost mi pomahaji tyhle diskuze-s vami holky to pujde vsecko lip 😵 😵

tulipanek82
17. čer 2012

@rox
@unkarka Holky my jsme dnes na vysocine na chalupe, pali tu uz od rana o sto sest... 😎

tulipanek82
17. čer 2012

@mmirunda drzim pesti, niceho se neboj a jak rika marminka-tes se na mimi a nic jineho si proste vuuubec nesmis pripustit-zacinam pristi tyden, a taky to tak zkusim udelat 😉

unkarka
17. čer 2012

@tulipanek82 ja jsem taky z Vysočiny a je u nas pod mráčkem a rano pěkne pršelo 😲

kiwisek
17. čer 2012

holky, nevíte jak to je s pokusama IVF, u kt. nedojde ET? me dr. rikala, kdyz jeste byli jen 3 pokusy schvalene poistovnou, ze mam narok na 4. ted kdyz jsou normalne 4 tak mam narok na 5? vite o tom neco? Manzelik je nejaky nestastny a pesimisticky, ze to v Motole zase odflaknou....

martina_81
17. čer 2012

@kiwisek ahoj, pokud při IVF nedojde k ET, neměl by se Ti ten pokus počítat, takže by jsi měla mít o další pokus navíc.

kiwisek
17. čer 2012

@martina_81 ahoj, díky. taky jsem myslela, takže snad 5 pokud si v prvnich 2 nedame zavest 2 E. a nevis jestli to plati i opakovane? (jestli by se ET nekonal ani pri 2 pokusu??)

martina_81
17. čer 2012

@kiwisek myslím, že teoreticky by to mělo platit opakovaně. Kde byl problém, že se ET nekonal, jestli se můžu zeptat?

marmina
17. čer 2012

@kiwisek no já jsem někde četla, že pojišťovna hradí 4 stimulace, ale ivf jen tři (teď už asi o ten jeden pokus víc když dáš jen jedno E). Tak jsem to pochopila, že když nedojde k ET máš jednu stimulaci vyčerpanou, ale fakt nevím, jak to teď je...nejlépe poradí přímo dr.

marmina
17. čer 2012

@tulipanek82 který den začínáš stimulku?

mnaulink
17. čer 2012

@marmina já vím, byla jsem 4 krát a nic, vzdala jsem to a pak najednou přirozenou cestou mám 2 děti, trochu si říkám jestli to není o tahání peněz..

rory_g
autor
17. čer 2012

@kiwisek ahojky, u mě nedošlo k ET a dr říkala, že mám ještě 3 pokusy. Takže je to tak, že se pokus sice počítá, ale jakoby sis zvolila 1E a tím pádem Ti pojišťovna hradí 4 pokusy 😉 Ale neboj, vyjde to 😉

kiwisek
17. čer 2012

@martina_81 v den OPU manžel neměl ve vzorku žádné sperma 😖 tak ho poslali do komůrky 2x tam prý ojedinělé ks našli, ale nepodařilo se jim oplodnit ani jedno vajíčko... s ISCI 😠