1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

winterska
18. čer 2012

@pupidu to je mi líto, ale naděje tu stále je 🙂 drž se!!!

mmirunda
18. čer 2012

Já asi padnu, je mi vedro jak sviňa ☹ a tady v práci i přes zapnutou klimu je otřesně ☹ Taky ji nějakej debil instaloval nad skříň a měla mít pod sebou minimálně metr volna, aby foukala do prostoru, ale skˇřín je hned pod ní ( bohužel napevno přidělaná ) a klima fouká do ní 😠 😠 😠 By měli v takovém počasí zakázat pracovat

pupidu
18. čer 2012

@rox
@kive76
@unkarka
@marmina
@kiwisek
@winterska holky, děkuju za povzbuzení. Od pláče mě bolí oči a nejde přestat, ale příště to snad už vyjde. Děkuju za podporu. Su moc ráda, že si tu nemusím na nic hrát a tvářit se, jak všechno zvládám s přehledem. Někdy je to fakt na pytel.... Jediná dobrá zpráva je, že mi vzali krev na imunologii a ukecala jsem sestřičku, aby nás na genetiku vzali už v pátek (měli termín až za měsíc)

Jdu si teď dát s manželem panáka, odpočinu si a zítra snad už bude líp 🙂

lolitka25
18. čer 2012

@marmina ahojky 🙂 Termin decapeptylu máme na 2.7. - dlhy protokol a potom 16. UZ u mojej dokyne a tak gennet 24.8 - UZ na osmy den stimulky 🙂

kiwisek
18. čer 2012

@martina_81 u kaderřnice, a nejlepší jsou podle mých zkušeností barvy goldwell, no jsou i docela drahé, tak teď číhnu na slevových portálech... 1300,- se mi za to dát nechce :( nebo spíš ty penízky jsou potřeba na IVF...

winterska
18. čer 2012

@mmirunda taky jsem v práci, klima jede o 106, někdy až moc. Za hodinku končím a mám hrůzu jít ven, jaké tam bude vedro.

mmirunda
18. čer 2012

@winterska já končím až v osm ☹

martina_81
18. čer 2012

@kiwisek ? Děláš si srandu? To já se kroutila u barvy za 200, protože když jsem měla dlouhý vlasy, tak mi 1 nestačila. A fantastickej odstín měla Feria od Lorealu, kdybys chtěla, pošlu Ti fotku, ta neměla chybu, ale mám pocit, že zrovna ten odstín přestali dělat. ☹

winterska
18. čer 2012

@mmirunda na jednu stranu nezávidím - tak dlouho, a na druhou jo - vyhneš se těm horkům - v 8 večer je nejlepší si sednout někam na zahrádku 🙂

danny38
18. čer 2012

@mmirunda Holky, o tom vedru mi povídejte, ze mě leje jak z vodovodu 😠 My tady žádnou klimošku nemáme, takže to je děsný. Musím ještě hodinu a půl vydržet a pak honem domu.

marmina
18. čer 2012

holky, jak jste dopadly??? těšíme se na dobré zprávy!! 😵
@mia75
@zana21

briuska
18. čer 2012

ahoj holky, tak jsem se rozhodla nakouknout do diskuze IVF, zatím jsem byla v diskuzi IUI. Dneska mi bohužel dorazila MS ☹ . Kdybych se rozhodla podstoupit IVF, musí to schválit pojišťovna? Vím zatím jen co ta zkratka znamená, ale nevím všechny ty postupy u pojišťovny a doktorů. Můžete mě některá prosím poradit? Chodím do CARu Pronatal, ve středu jdu na konzultaci co dál. Snažíme se téměř 2 roky, mám za sebou zatím jedno IUI, a asi 3 cykly s clostilem a jeden s Menopurem. Dr. mi říká, že není na co čekat. Ve středu zase začínám clostil, je možné, abych podstoupila IVF hned tento měsíc, nebo se čeká na nějaké schválení od pojišťovny, i když bych brala jen ten Clostilbegyt? (mívám po něm 3-5 folíků). díky za každou radu 😉

briuska
18. čer 2012

jinak ceny cca vím, jen mi zajímá zda se schvalují jen léky na stimulaci nebo i ten samotný zákrok

verry
18. čer 2012

@marmina ahooj, tak to je super, nový CAR to jistí! Vzhůru do boje 😉

rox
18. čer 2012

@danny38
@winterska
@winterska ja klimosku taky nemam, ale jelikoz jsem teplomilna tak je mi tak akorat. ani zima ani teplo. 😀

verry
18. čer 2012

@briuska ahoj, jojoo, na schválení asi týden se čeká. To si pošlou v CARu. Nevím,jestli to dokážeš stihnout ještě ted, každopádně bys musela vyfasovat injekce a začít píchat bud 2DC ,když budeš mít kratkej protokol anebo když dlouhej,tak to se začíná v půli cyklu s hormonama.

zana21
18. čer 2012

Ahojky holky, tak se hlásím. Odsáli mi 18 folíků a je z toho 16 vajíček. Embryolog říkal, že nemůže říct, zda jsou zralá, ale že už na první zkouknutí se mu zdálo, že u 3 není moc velká kvalita. Jinak spg vyšel úžasně, doporučoval jít bez ISCI a vsadit na přírodu, ale nakonec jsme to dali půl na půl, tak snad jsme udělali dobře. Říkal, že každá varianta má své výhody a své nevýhody. Jinak se cítím docela dobře, jen mě hrozně bolí podbřišek a trochu špiním. Ale pro jistotu půjdu na PN, alespoň si trochu odpočnu. Zítra budou volat, jak se to vyvíjí. Jo a malá perlička, víte co se mi zdálo při narkóze a samo jsem to také řekla na sále, když mě vzbudili, že jsme na OH v Londýně a vybírám hráče 🙂
@marmina Jsem moc ráda, že gennet na tebe tak dobře zapůsobil. Já měla to stejné, když jsem přešla z gestu, byla jsem jak v Jiříkově vodění 🙂 Důležitá je tvoje psychika, že jim důvěřuješ, to je půlka úspěchu.
@dadenka111 Tak jaké jsou nové zprávičky? Doufám že jen ty nejlepší.
Nevím, která tady měla strach, že folky pomalu rostou. Tak vážně žádné nervíky, u mě u dělali maxi hup na 2 dny 🙂
@pupidu Tak to je mi moc líto, ale je vidět, že jsi spíše optimista, tak snad bude i díku tomu brzo líp. Holky tady jsou senzační, tak že se neboj napsat i ve špatné chvilce a vždy se najde někdo, kdo tě podrží 🙂 Já je tak zneužívám často 🙂

briuska
18. čer 2012

@verry díky za odpověď, tak to asi nestihnu, beru hormony od 3 - 7 DC a ovulku mívám 9 - 11 DC. 😒 tak uvidím ve středu, napíšu sem 😉

verry
18. čer 2012

@zana21 tak to je super! tolik vajec mít...nádhera 😉

verry
18. čer 2012

@briuska a to máte jen jedno IUI za sebou? tak zkuste ještě jedno,hm? nebo jaký máte problém?

zana21
18. čer 2012

@verry Děkuji, tak hlavně, aby se jim dařilo 🙂 Budu se snažit vás napodobit, co to jen půjde 🙂

briuska
18. čer 2012

@verry problém nemáme žádný velký, manžel má sp. v pořádku, já mám trochu nižší hladinu AMH (1,3 myslím), jinak nic neshledali. Teda průchodnost mi nedělali, to prý Dr. viděla na utz, že bude dobrá, a alergii na spermio asi nemám, když už spolu s mm máme jedno dítko (13 let). Dr. mě vždy řekne, že mi IVF doporučovala hned, že jen ztrácím čas. Asi má pravdu, jenže nesedíme na penězích, tak jsme zatím zkoušeli buď sami se stimulací nebo to jedno IUI. do caru chodím teprve od ledna 2012

briuska
18. čer 2012

@zana21 můžu se zeptat, čím jsi stimulovala, že máš tolik folíků????? 🙂

verry
18. čer 2012

@briuska tak to je zvláštní když už spolu dítě máte... asi to chce čas. Možná bych bejt váma zkusila ještě nějaký to IUI, protože když vám to šlo přirozeně, tak proč ne po IUI?

zana21
18. čer 2012

@briuska Určitě 🙂 Stimulovala jsem menopurem. Jinak k žádosti, mě ji pojišťovna schválila za týden, ale muselo k tomu trochu pomoci CAR, začala mi dříve MS 🙂

briuska
18. čer 2012

@verry sama to nechápu, proč to nejde. Možná mi nikdy vajíčka nedozrají. Sice mám folíky, myslím i kolem 22 mm, jednou jsem byla na utz a dokonce byl 36 mm, sliznice 9 mm, nechápu proč to nejde. Dle Dr. je to stáří - vaječníky jsou dle utz již takové malé, to i vypovídá o malém počtu a malé kvalitě vajuch či tak nějak mi to řekla. Ale zase tak stará nejsem, i když biologické stáří je u každé jiné

briuska
18. čer 2012

@zana21 díky 😉 já měla po Menopuru 3 folíky, ale už nevím kolik jednotek, možná to bylo 250 jednotek?

rox
18. čer 2012

@zana21 Ty blaaaaho, mela bys dostat metal "zaslouzila nosnice" 😀 😀 I kdyz vall asi nikdo z nas nedozene 🙂 Moc krasna urodicka......a cekala bych jakykoli sen, ale zrovna OH by me fakt nenapadly 😵
@briuska 36mm? to je strasne hodne, foliky praskaji pri 22mm. me dr rikaal ze s vekem je slupka vajka tlustsi a spermijka se k nemu spatne prokousava, tak jestli to nebude ten problem? Zvlast kdyz ti takto narostou, asi "neumi" samy prasknout?
IUI je dobry, ale jen 10% sance na uspech. A sice mas krasne foliky, ale nikdy nevis, zda v nich jsou vajicka, zacinam mit pocit, ze to je spise pro mladsi, u kterych se da predpokladat, ze tam ty vajicka jsou a ze jsou kvalitni. U nas starsich kousku je IVF asi jistejsi. Ale to je jen muj laicky nazor.

zana21
18. čer 2012

@briuska Mě tedy nepřijde, že jsi stará! Nejsem o moc mladší a dnes mi embryolog pořád opakoval, jak jsem mladá 🙂 Jedna ampulka má 75jednotek, já začala na 2, pak byly 3 a poslední dávka pouze 1 🙂 Já být tebou ještě zkusím IUI, když už jste ho s dr naplánovali a pak uvidíte, co dál, kdyby to nevyšlo 🙂

rox
18. čer 2012

@kiwisek No deti....dva kousky mam, ale deti uz to nejsou ani nahodou, ten starsi ma 187 cm a ten mladsi dokonce 193 cm. Takze kdybych to chtela vyfackovat, tak na ne nedosahnu 😀 😀 😀 To stari je potreba zpestrit zase nejakym prckem, ktery vas bezmezne obdivuje a miluje a neda na vas jako na nejdokonalejsi bytost vesmiru dopustit. Ty starsi potvory uz vidi, ze takovej ideal nejste a do postele se s vami mazlit taky nepujdou 😀 😀 😀