1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malinka_02
2. črc 2012

@rox no právě.. tohle bylo fakt moc..
@pawlla my vyšetření máme, jen by mě zajímalo kolik stojí ten cyklus? ICSI, PCSI, PK a mražení to všechno vím kolik stojí ale nevím co cyklus.Já bych za 100 tisíc změnila teda radši pojišťovnu..
@ramdy držím palečky!
@mmirunda to je klasická depka u chlapa, prostě to taky mají, my brečíme oni sou sprostý, u nás to taky proběhlo všechno, vitamíny nejí a já se modlím aby to šlo i bez nich pokud ne tak se zastřelím asi.. U nás proběhlo i to že to moc hrotím a že počkáme, přitom má 2% spermii..To jen já sem tak něžná že mu neřeknu že děti vlastně přirozeně mít nemuže...

unkarka
2. črc 2012

@martina_81 ahojky prave jsem si přečetla ten článek a normálně bych zvracela z těch nazoru 😠

ramdy
3. črc 2012

@rory_g dekuju moc

marmina
3. črc 2012

ahoj holky, v noci tady byla šílená bouřka, nešek proud, řachy jak blázen 😝
@mmirunda ajaj, nemáš to s tím svým jednoduchý ☹ ale jak psaly holky, asi to na něj sedlo, uvidíš, srovná se! Měli byste si promluvit a pořešit to, doufám, že ti dá dneska příležitost...

četl někdo ten článek od @zigzag (str 355). Je mi z něj úzko, co když na tom je něco pravdy...doteď jsem spíš myslela, že riziko nese nejvíc žena, ale o leukémii u dětí jsem neměla potuchy ☹ Nevím, nakolik se dá článku věřit, je dost možné, že si ho někdo vymyslel, kdo nesouhlasí s IVF aby nás postrašil, docela se to povedlo 😒

ramdy
3. črc 2012

@mmirunda Ahojky, snažila jsem to všechno pročíst a nepřijde mi to jako dobrý začátek, s mým manželem jsme měli taky 2% šanci na přirozené oplodnění a tohle jsem vůbec nazažívala. Ale je pravda, že nám spousta lidí říká, že my dva máme úplně jiný vztah, něž si kdo dokáže představit. Třeba to je opravdu jen tím, že se snaží být zahnán do kouta a má strach z budoucnosti, jestli se o Tebe, o Vás postará, mají to prostě v genech. Někteří chlapi tohle prostě snáší hůře no a potřebují čas, aby se s tím srovnali. Tak mu ho dopřej a uvidíš, že to bude ok.

pupidu
3. črc 2012

Ahoj holky, tak se po delší době hlásím - v pátek jsem byla v caru a doktorka mi oznámila, že podle výsledků imunologie mám alergii na spermie. Dala mi Prednison, který mám začít brát na začátku cyklu, kdy se rozhodnu pro další pokus (bude dlouhý protokol). Nic víc jsem se nedozvěděla, takže jsem objednala sebe i manžela na imunologii v Brně (http://www.viameda.cz/page.php?p=iml.neplodnosti), ale na netu jsem četla, že je lepší jít přímo na reprodukční imunologii. Ta je ale prý jen v Praze, Plzni a Hradci Králové... Máte třeba s tou v Praze některá zkušenost? Nebo myslíte, že stačí jít do té Viamedy?

mmirunda
3. črc 2012

Dobré ráno holky, tak tady bouřka nebyla 😠 😠 a já si ji tak přála

mmirunda
3. črc 2012

Chlap se včera vrátil asi v půl jedenácté, ale stále se mnou neprohodil ani slovo, nebavíme se. Ani dobrou noc jsme si neřekli a ráno ( i když to obvykle dělá) mi nedal ani pusu jak odcházel do práce, tak nevím..... Já mám dneska odpolední a přijdu až v devět večer, takže nějaká rozmluva asi nepřipadá v úvahu, ale vnucovat se teda nebudu

zaneta2
3. črc 2012

@mmirunda ahoj Mirko, copak se stalo?

ivapo
3. črc 2012

@mmirunda ahoj.. Nevnucuj!!!ach Jo viď! 😖

mmirunda
3. črc 2012

@zaneta2 Ahojky, vůbec nevím ☹ včera jsem byli mamce popřát k narozeninám a Martin jak jsme šli odtam se se mnou přestal bavit . prý se mu zdálo, že jsme tam byli dlouho, ale my tam byli asi hodinu a půl a nemohli jsme hned odejít, když mamka měla nachystané pohoštění. Jinak jsem mu nic neudělala. Včera se večer sebral a někam šel a neřekl mi ani kam a když jsem se ho slušně zeptala, odpověděl mi že je mi po tom ho.no kam on jde, tak jsem celý večer proplakala ...

mmirunda
3. črc 2012

@ivapo jj ach jo ☹ Bordel je tady jak v tanku, ničeho si ani nevšimne, tak musím jít aspoň trochu poklidit ...

zaneta2
3. črc 2012

@mmirunda tak to je mi líto, bohužel takové mužské záchvěvy znám. myslím že je to teď na něho hodně. ikdyž to tak možná nevypadá ale pochybení je na jeho straně tak jako u nás a chlapi to prostě hůř nesou že selhali. my když byli po první schůzce v unice tak bylo doma peklo, nedalo se mluvit, pořád byl chytlaví. chtěla jsem to řešit co a jak a nedalo se s ním mluvit. možná se to v tvojem všechno nahromadilo a prostě tak zareagoval. ☹ je mi to líto, ale určitě ho to přejde. neboj

ivapo
3. črc 2012

@mmirunda u mne to same.. Ale nechám to na večer.. A večer si řeknu zas .. Nechám to na rano.. Ach Jo.. Jak sem sama doma tak se mi fakt nechce nic...

mmirunda
3. črc 2012

@zaneta2 Tak to jsem ráda, že nejsem jediná, kde proběhla trošku bouřka, ohledně tohoto. Mě připadal jaksi se vším smířený, tak nevím co se v něm zase pere, nebo kdo ho naštval. Nejvíc mě štve, že to vždycky odnesu já a nikdy nevím co konkrétně ho může nštvat, čemu bych se měla vyhnout. Ještě že budu dneska odpoledne v práci a nebudu s ním doma, ať si je tady sám a zítra na odpoledne si raději vymyslím nějaký program, abych taky nemusela s ním být doma, když je takovej. Myslím že to taky všechno souvisí s tou novou prácí co má. Myslel si, že to bude lepší, že ho to bude bavit a ono ne, nelíbí se mu tam, ale ví, že odejít nemůže, protože pokud se zadaří, budeme potřebovat každou korunu navíc, takže to vidím jako ten největší problém .....

mmirunda
3. črc 2012

@ivapo tak já tím, že je takové vedro, tak jsem v momentě mrtvá a když si pak představím ještě osm hodin v práci, tak se mi už teď nechce, ale nikdo jiný to za mě neudělá ☹

zaneta2
3. črc 2012

@mmirunda určitě je to všude kde jsou takové problémy. můj mi připadal taky se vším smířený, ale chlap ti to prostě neřekne že ho to štve a že je něco špatně. vždycky jsem to taky odnášela já, přitom jde o nás hlavně a my bychom měly být spíš špatné. pak jsem mu to i říkala že to tam jenom odevzdá ve skleničce a to je všechno, to jsem si samozřejmě mohla dovolit až časem, na začátku by mě asi sežral 😀 pak když viděl jak si píchám první injekci, tak se u toho tvářil, ale co jsem měla dělat. s prací to taky známe. můj jezdil hodně let kamionem, pak jsem se měli stěhovat do nového tak jsem řekla že jedině s ním, tak si musel najít jinou práci, taky není úplně nadšený, ale hypo se splácet musí. prostě to už nějak přešel. neboj i vy to nějak překonáte a bude zase všechno dobré. musíš mu nechat jenom čas, aby se z toho dostal sám. oni totiž nechtějí o tom mluvit, všechno dusí v sobě. to není jak my, dozbřečíme se, vylejeme si srdíčko a je mám lépe 😉

kiwisek
3. črc 2012

@mmirunda ahojky, taky jsme měli težké chvilky... ten můj mě štval průběžně s tím, že omílel dokola, že si najdu někoho jiného, když on je k ničemu... a vztekal se, když sem řekla, že mi ty hormony dali zabrat, tak že chci do případného dalšího poskusu nejdříve za 6 mes.... to se desne vztekal, ze se spermiogram muze jeste zhorsit a ne zlepsit a ze to si rovnou muzeme koupit psa!!! takze sem si taky pobrecela... no preslo ho to, nastesti 😉
jinak s tou praci.. nejspis je z ni opravdu nervozni a prenasi to na tebe... ten muj kdyz ho neco hodne stve v praci, tak se s nim kolikrat neda mluvit par hodin jak je nasr... 😠
drzim palce, at je to brzo OK. 😉

ivapo
3. črc 2012

@zaneta2 presne tak... Jsou jina odrůda.. 😉

mmirunda
3. črc 2012

@zaneta2
@kiwisek Holky děkuju, ale změníme už téma. Jakpak Vám dneska je? @kiwisek kdy budeš testovat? a @zaneta2 tobě už to pomalinku utíká, za týden už jdeš skoro na UTZ

zaneta2
3. črc 2012

@kiwisek
@ivapo
@mmirunda to jo chlapi jsou jiná odrůda 😀 to já jsem zase nemohla moc říkat že je něco špatně na jeho straně, protože by byl oheň na střeše. a určitě by začal i s tím ať si najdu někoho s kým mi to půjde a že on je k ničemu. chce to fakt čas a oba se s tím vším musíte srovnat. asi si uvědomil, že má velkou zodpovědnost co se týče práce tak možná proto vybouchl. jinak co se týče spermia tak mi měli každý další výsledek horší, a nám doporučovat gyn změnu práce aby se zlepšil. bylo to právě naopak, práce je teď víc stresující a i můj byl sám překvapený jak se to může zhoršit, domluvili jsme se tedy s panem gogelou, že si máme nechat zamrazit nějaké sady spermií ať máme pro případný další pokus. dělala jsem si z mojeho pak doma srandu, co kdyby jsi chtěla s nějakou jinou paní pak mít děti, tak ať má schované 😀 prostě je to všechno na palici, na peníze, tak to s náma všema hodně pracuje. 🙂

ivapo
3. črc 2012

😉 No a já jdu na ultrazvuk dnes v 13. 00..... Do nemocnice a pak ještě znova ke svému gyn...p.s onn je primář té nemocnice... V 16 oo hod.tak ted osprchovat.. Na chvíli do 12 ti do práce... Vzít auto a jedu!!!! 😅

zaneta2
3. črc 2012

@mmirunda jojo utíká. zrovna včera jsem si říkala že tento týden mi uteče. ještě jeden den v práci, pak 4 dny volna a to většinou letí jako blázen. a příští týden už nějak doklepu a dočkám se čtvrtka 🙂 včera mi došel první balíček z mmb. balíček pro holčičku 🙂 jsou tam i neutrální oblečky. prostě krásnéa krásnou cenu. mám i albíčku

zaneta2
3. črc 2012

@ivapo jé taky bych jela hned na utz 🙂 to není ale tvůj první ne?

ivapo
3. črc 2012

@zaneta2 to teda Jo... Mi měli nejdriv špatně spermie.... Pak se narodila dcera.. Přirozené... Pak ještě horší pri1 Ivf co skončilo potratem...a ted při druhem Ivf bylo spermiogram o jen malinko lepší prý! No a ted uz konečně.......mimi 😉

ivapo
3. črc 2012

@zaneta2 ne ne asi uz 5 ty.. Ale bez fotky .. Řekla jsem si pozde vždy o ne... .. Tak snad uz daji... Ve 4 tydnu jsem jim totiž ležela na pozorování týden v nemocnici s podezřením na mimidelozni tehotenstvi

zaneta2
3. črc 2012

@ivapo tak se děsím, když tady čtu o potratech. má velký strach, ale bohužel s tím člověk musí trošku počítat že se může stát něco takového. nedovedu si to vůbec představit, že po tom všem bych ještě měla o malé dojít ☹ budu doufat že všechno bude na utz v pořádku a hlavně potom. 🙂

zaneta2
3. črc 2012

@ivapo tak vidím že to nemáš jednoduché 😉 určitě se fotečky dočkáš 🙂 hlavní že jsi malé už viděla. to já se nemůžu dočkat

ivapo
3. črc 2012

@zaneta2 no Jo nejlepší radši nic nečíst.. Ale ono nám to nedá.. Manžel taky pořád říká.. Prosím tě s kým si porád píšeš .. Nech už toho... To oni nepochopí ze to prožívá mě jinak.. Že 😉

ivapo
3. črc 2012

@zaneta2 přesně tak........jsme všichni takové nedočkal ky jak se těšíme a móóóc a móc... Máme srdíčko hold na správném místě...