1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
24. bře 2012

@saraha2 ty joo, zvyšili davky, jo? Chudíku.. ale to zvládneš 😉

verry
24. bře 2012

@coralin ahoj, vítam tě! 😉 neboj, tohle IVF ti určitě výjde! 😵 jinak já začínam teprve píchat včelky, a je to mé první IVF.. a věřím! 😵

nemorosis
24. bře 2012

@coralin Ahoj 🙂 Máte toho za sebou dost, vždycky jsem obdivovala všechny, kteří mají sílu projít tak dlouhou cestu. Určitě už to teď vyjde a je skvělé, že se těšíš. 🙂
Já žádné změny ani únavu nepociťovala, jen trochu oteklé nohy a po OPU nafouklé břicho. Zato teď se mnou nálady hází. 😀

nemorosis
24. bře 2012

@verry No teď už ti to všechno rychle uteče, pondělí je za chvíli a potom už jen chvilku stimulace. 😉

nemorosis
24. bře 2012

@saraha2 Na kolik ti ty dávky zvýšili?

vall83
24. bře 2012

@verry ahojcek, no pichani uz iba do pondelka, v pondelok idem na ultr. a potom dochtor usudi ci na narkozu v utorok alebo streda...vedlajsie ucinky mam az teraz ku koncu, som unavena velmi...coz inak mne rikaju ze su duracelka....takze si myslim ze su to u mna vedlajsie ucinky...a podbrusko ma boli ale to ztoho ako rostu tie vajecniky...inak nist....

vall83
24. bře 2012

@saraha2 ahojcek , tak ako si dopadla? ja idem v pondelok znova na ultr. , dneska mi zistili , ze mam velmi vela vajicek....tak ako tu niekto pisal , myslim si ze to tiez nieje dobre..no co uz....uvidime , snad niektore budu dobre, davky mi nezvysili, stale mam rovnako...v pondelok mi povedia kedy na OPU ci v utorok alebo v stredu...tak dufam , ze uz to budem mat coskoro za sebou....lebo sa uz zazinam citit vselijako, a hlavne mi vadi ze som ostala velmi unavena, alebo hnila....nic nestiham spravit...a ani nemam chut nieco robit... ☹

saraha2
24. bře 2012

@nemorosis na 275..
@vall83 tak já budu píchat do ponělka a v úterý další ultrazvuk a krev-už i na předoperační..mudr.říkala,že pravá strana reaguje pěkně,ale ta levá moc ne,takže mě zvedli dávky puregonu na 275..dali mě 3balení po 300,takže to bude každý druhý vpich na dvakrát.-((na ulrazvuku mě mudr.přivítala slovy:dobrý den,vy jste 7dní do IVF..tak nevím,co tím myslela..četla jsi to o tom čase,jak jsem psala?mě mudr.řekla,že hodinu nehraje roli,at si píchám,jak jsem zvyklá..

saraha2
24. bře 2012

@vall83 jsi unavená::já zatím nic nepozoruju a to mám větší dávky 😉 pokračuju i se sprejem do nosu a s prednisonem..v pondělí na tebe mooc myslet,já uvidím v úterý,co bude...tady je krásně,venku máme víc stupňů,než doma,takže pořád něco kutím..ted jsem si dala pauzičku,tak koukám,co je tady nového a hlavně mě zajímalo,jak jsi dopadla!jdu pokračovat,ale večer určitě počtu,co je nového!!!

saraha2
24. bře 2012

@verry no..ale co už..snad už to uteče!

vall83
24. bře 2012

@saraha2 tak to je super mozo pojdeme obe naraz na OPU 🙂 to mi je luto stym pichanim, ale si silna a zvladnes to...jo cetla, puregon mozu j ja hodinku hore dolu....aöe ten orgalutran musim presne na hodinu...a ked oboje picham naraz tak asi kvoli orgalutranu ostanu u stareho casu...a jak se citis?

verry
24. bře 2012

@vall83 ty brdoo, tak to je super, že už jen do pondělka. a pak OPU a pak ET...... to to letí 😵 Dáváte si prodlouženou kultivaci?? a budete mít ICSI??

verry
24. bře 2012

@nemorosis já vím, už abych měla po ET 😅

verry
24. bře 2012

@vall83 a kolik si dáte zavést mimísků? 😵

vall83
24. bře 2012

@verry je to super, velmi sa tesim uz ked budu u mna... 🙂 s manzelom sme sa rozhodli pre dve, ale chceme sa este pre istotu opytat dr. ci sme sa dobre rozhodli....
prodlouzenou kultivaci myslim ze nemam, pockaj co to je? popis co to je a ja ti povim ci to mam alebo ne 😀 😀 😀 😀 a to stejne s ICSI co to je? vies tuna vsetko inak nazyvaju tak som z toho trocha mimo, napriklad aj folikuly su u nich v preklade bublinky...a ja stale na manzela jake bublinky co su to bublinky, az potom ma trklo ze to budu asi tie folikuly... 😖

verry
24. bře 2012

@vall83 😀 😀 teď jsi mě pobavila 😀
no prodloužená kultivace je,že si necháte dýl embrijka vyvíjet. Tak se vkládají až asi 5-6 den po OPU, jsou zralejší a je vyšší šance na uchycení...
a ICSI? to je napíchnutí spermie do vajíčka, dělá se když jsou horší nebo špatný spermoše, tak vyberou ty nejlepší a vpíchnou je do vajíčka. My sice máme spermoníky na 1, ale i tak jsme se rozhodli pro půl vajíček přirozeně oplodnění a pro půl pro vpíchnutí.... no,teda ještě nevíme kolik jich vůbec bude, to jen tak dopředu jsme se o tom bavili. 😅
jinak jste rozhodli pro dvojičky? juuu 😵 😵

saraha2
24. bře 2012

@vall83 ty jsi rychlík teda!!!!!začla jsi den přede mnou a podívej,jak to uteklo!!!!!!!!že?

saraha2
24. bře 2012

@vall83 já dobrý,jen ted se trošku bojím té narkozy..ale nejsem v tom sama,je super,že to máme tady tak skoro zároveň,tak aspoň mě to teda mooc pomáhá!!!

vall83
24. bře 2012

@verry diky to ja umim pobavit lidi 😀 😀 😀 😀 , ze rado se stalo 😀 😀 😀
ale docela si mne zaskocila, nas sa na take veci vobec nepytali, oni len povedali ze urobia vsetko len to najlepsie aby to klaplo...tak nevim...prodlouzenou kultivaci zistim podla toho kedy do mna zavedu mrnusku....a ICSI si myslim ze nam budu robit urcite, lebo manzelove spermie su na tom velmi velmi zle... ☹
tak asi tak 😉
jo zelali by sme so dvojicky....ja to podstupuju prvy raz a naposledy, nechceme to uz s manzelom druhy raz podstupit, tak aj preto hned duo balenie 😀 😀 😀 😀

vall83
24. bře 2012

@saraha2 co ja ale aj ty si rychlik....alebo mi sme rychlicky 😀 😀 😀 😀
jo jak zacnes pichat tak to uz nejak utika...i ja se bojim narkoze...mohli by nam to dat v ten isty den a v istu hodinu a v spanku se stretnou jako v pohadke...ale ze vraj to je len taka inutova narkoza, ze to je taka bleskovka... 😖
i mne to pomaha...mi to zvladneme neboj...vyhajame sa a potom sa nebudeme moct dockat kedy nam ich daju... 🙂 🙂

marmina
24. bře 2012

@vall83
@saraha2
@verry
holky, já byla z narkózy vyklepaná doslova jak ratlík, ale fakt zbytečně. Sladce si pospinkáte. Nestresujte se tím, ať dozrávají vajíčka v pohodovém prostředí plném hormonu štěstí 😵

saraha2
24. bře 2012

@vall83 mělo by to být 10-20min.ta narkoza,tak uvidíme,ale jsme holky šikovný,tak to zvládnem!musíme!

zelvik
24. bře 2012

Kočky, narkózy se nebojte, to je to jediné, na co se z celýho procesu těším🙂Měla jsem narkózu v životě 3x (jednou mandle, dvakrát laparoskopie) a moc se mi to líbilo🙂

saraha2
25. bře 2012

@zelvik to je fajn číst,že někdo má rád narkozu🙂))

verry
25. bře 2012

holky, já narkozu měla jen jednou při laparoskopii. A zrovna dobré vzpomínky nemám 😅 zvracela jsem jak šakal 😀 😀 😀 ale myslím si,že to bylo hlavně tím,že jsem od odpoledne nic nemohla jíst od půlnoci nemohla pít a na řadu na tu operaci jsem šla až druhý den ve tři odpoledne.... to mi bylo ouvej už tak, měla jsem žízen. A pak jak jsem se probrala kolem pátý po laparce, tak to ze mě šlo pěkně... 😅 (žaludeční šťávy se vytváří furt, takze tak.. )
jsem zvědavá,jak to bude teď. Třeba to zvládnu bez toho 😀

verry
25. bře 2012

@vall83 my se rozhodli,že když budeme mít 3 broučky a víc. Tak si poprvé necháme zavést 1. A pak po dvou. Ale kdyby nahodou byli jen 2,tak si nechame taky zavést 2.
no, uvídíme jaká bude úroda. Doufám,že co největší 😵 😵

verry
25. bře 2012

@vall83 nám to Dr. dost rozmlouvala, ty dvojičky. A prej je stejná šance uhnízdění jednoho, jako dvou... takže tak.

cuddle
25. bře 2012

@verry a ja bych ti to rozmluvila, kdyz Ti zustanou jen 2 - priklad, sama jsem mela 2, chteli jsme 2 zavest a sebehl se cely CAR ( u nas zavaddeji opravdu jen 1 - vysledky, zkusenosti atd. ) . nakonec nam to vsechno znovu vysvetlili, ukazaly vysledky pri zavedeni 1 a 2 embyjek - no rozhodli jsme se pro 1 - dikybohu ze to tak reknu - a proc
po OPU jsem byla docela hotova, unava, doznivajici stimulace, nabeh na hyperstimulak, nervicky, netusila jsem do ceho jdu - vse jsem vice prozivala, hlidala se , sledovala - samosebou embryjko se nechytlo - proc to je otazkou, deloha nebyla pripravena, vsechno to vyjmenovane dohromady atd. proste test bilej jako cerstvej snih...
a tehdy jsem byla rada za toho 1 mrazacka, dal mi novou nadeji , ze si muzu jit pro nej za mesic - ze nemusim 3 mesice cekat, nez budememe moci zkusit novou stimulaci, cele IVF atd. takto jsme si sli hned v dalsim cyklu na KET, to uz byla sranda, nic me nebolelo, pekne jsem si to uzila a razem to bylo jine, no a vidis byly tam //, to ze jsem nakonec stejne potratila je vec jina, proste byla v embryu nejaka chyba, ktera nejde pohledem odhalit, ale urcite bych nevolila jinak
i pri 2 IVF jsme to udelali stejne a porad mam jeste 1 mrazacka, ktery na me ceka a tim padem i " nadeji " ze to jeste dopadne 😉

saraha2
25. bře 2012

@verry že ti nedali aspoň kapačku,aby jsi nebyla dehydrovaná,že?no..mě teda taky nedali,ale kamošce dali hned ráno-ale ta byla v jiné nemocnici..co nemocnice,to jiný postup..já mám hrůzu z toho,že vstanu a nebudu se moct napít..když jsem byla na laparo,tak jsem už ležela v nemocnici,takže jak tam ležíš,tak ani žízeň nemáš..ale doma,jak se budu koupat,hystat..to bude horší..ale jak jsem psala..zvládly to ostatní,tak my musíme taky!!!!!!!!a pak už jen ET a věřit a doufat!!!!!!!!!!!!!!!!

saraha2
25. bře 2012

@verry my taky docela řešíme jestli dvě,nebo jedno...ale všichni říkají,že u dvou je větší šance,takže s největší pravděpodobností půjdeme do dvou...nechci nic riskovat..