1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martina_81
23. črc 2012

@mmirunda jéé,tak to mamka řekla moc krásně. 🙂 🙂 Tak to je super zpráva!!! 🙂 Takže co nevidět začneš? 😀 😀

mmirunda
23. črc 2012

@martina_81 Jojo, jsem ráda 🙂 i se mi rozjelo špinění u dr. takže ms dorazí co nevidět a začínáme. Vlastně ode dneška za tři týdny začínáme 😉

martina_81
23. črc 2012

@mmirunda konečně má někdo taky pozitivní zprávy, huráá. 🙂 🙂 🙂

mmirunda
23. črc 2012

@martina_81 ani nevíš jak jsem ráda 😉

petris82
23. črc 2012

ahoj, muzu se pridat do vasi diskuze? uz nejaky cas vas procitam a jste tu vsechny moc sympaticke, ale stale jsem nenachazela odvahu se pridat. Snazime se o miminko pres 2 roky, ja si zacla delat ruzna vysetreni po roce a neco snazeni, vse mam v poradku, manzel ma spatne spermio. Byli jsme v Caru v breznu - rovnou nas poslali na genetiku- ja mam leidenskou mutaci, manzel v poradku. Doporucili nam rovnou IVF ale v cekani nam rekli, ze muzem zkusit inseminaci ( bed stimulace) mezi cekanim na svoleni od pojistovny. Samozrejme jsme vedeli, ze to nevyjde a taky nevyslo. V cervnu jsem sla na IVF, u ktereho jsem cekala ze urcite vyjde, ale bohuzel. Cekam na pristi mrchu v srpnu a potom 21.den pujdu na UTZ a zacnu dlouhy protokol, protoze u kratkeho jsem mela pouze 4 vajicka. Tak doufam , ze i kdyz to bude me uz druhe IVF, ze me prijmete do vasi skupinky 🙂

malinka_02
23. črc 2012

@radina to je nase prvni IVF tak nemame nic zmrazene.Urcite nikdy v zadne injekci nesmi zustat vzduch, je nebezpecny si ho pichnout..
@martina_81 dekuju 😉
@mmirunda tak to je super!!

malinka_02
23. črc 2012

@petris82 ahoj urcite se pridej, vitame te..a meli jste ET nebo ivf vubec nedopadlo?
@mmirunda presne tak konecne pozitivni zpravy 😉

martina_81
23. črc 2012

@petris82 ahooj. 😉 Takže z 1.IVF ti na zamrazení nic nezbylo? 😒 A to Tě nechají jít tak brzy do druhého? U nás vyžadují 3 měsíce odstup.

mmirunda
23. črc 2012

@petris82 ahojky, vítej mezi námi 😉

danny38
23. črc 2012

@petris82 Ahojík, také tě vítám 🙂

mmirunda
23. črc 2012

@malinka_02 ještě že tak, klepala jsem se ráno jak drahej pes a měla jsem příšernej strach. Teď mám strach taky, ale úplně jinej. Jde do tuhého 😕

mmirunda
23. črc 2012

@danny38 Jééé ahoj, tebe jsem dlouho neviděla. Už tak často nechodíš co? Jinak jak se máš? Co mimísek?

malinka_02
23. črc 2012

@martina_81 u nás taky, dnes to říkali, že chtějí 3 měsíce.
@mmirunda to bude dobrý, aspon dobře že se něco děje.. lepší než čekání 😠 😠 😠

Dneska sme tam byly dvě a byly tak s námi 2 holky na nativ. Teda s náma.. Oni stimulovali jen velmi nízkou hladinou hormonů a šli na OPU bez narkozy 😲 😲 😲 Prostě si už vyčerpali všechny pokusy a nemajé finančně na to. Ta jedna si s náma povídala,šla zaživa a pak tam strašně jásala že má 3 folíky, protože to je při nativu obrovský uspěch. Tak sem si říkal že doufám, že to nezažiju jít na nativ 😨

petris82
23. črc 2012

Dekuji moc za krasna privitani 🙂 @malinka_02 meli jsme ET 1embryo. Ze 4 vajicek jsme meli 2 embrya po PK 5 dni - jednu morulku a jedno uplne opozdene, ktere rekli , ze na zamrazeni neni a jde do odpadu ☹
@martina_81 nic mi nezbylo na zamrazeni a mam rozestup 3 menstruace. OPU jsem mela 4.6. , takze uplynou ty tri mesice mezi dalsi OPU.

mmirunda
23. črc 2012

@malinka_02 to je fakt, lepší jak čekání určitě, konečně se něco děje, ale bojím bojím 😕 😕

martina_81
23. črc 2012

@petris82 aha, tak to máš asi úplně stejný. 😉
@malinka_02 když by se mělo zadařit,tak ti stačí 1 kvalitní. Holčina z naší diskuze (no už spíš paní 🙂 ) byla taky na tom nativu, měla 1 vajíčko, oplodnilo se a už je pár měsíců krásně těhotná. 🙂 🙂
@mmirunda to je normální, bojíme se všechny. 😉

mmirunda
23. črc 2012

@martina_81 já vím 😉 ale teď to na mě nějak dosedlo 😕

malinka_02
23. črc 2012

@petris82 aha, tak ted u dlouhého protokolu to určitě bude lepší..dnes se mnou byla holčina která měla minule 6 a ted při dlouhém 16.
@mmirunda to víš všechny se bojíme, já se furt těšila a ted se taky strašně bojím, že to nevyjde a jak to dám.. když to nevyjde pojedem na dovčum, ale nedokážu si představit čekat ty 3měsíce, zase na druhou stranu vezmi si že sou 4 pokusy ty mužem takhle za rok vyčerpat a pak je konec a pak nativ..

Jo a to sem vám neřekla, kecaly sme s tou druhou holčinou, minule měla jen 6 folikul ale OHSS že nedošlo ke KETU měla 3 embrya - 1 pomalejší - to nepřežilo rozmražení a když jí dělali KET tak jim to nešlo takže ho nezavedli, poslali jí na rozšíření děložního hrdla a pak druhý KET jenže to poslední embryo bylo 2x rozmražené takže to stejně nevyšlo.. A tak sem sidnes řekla o zmražení každého zvlášť pokud bude co mrazit.

martina_81
23. črc 2012

@mmirunda tak to odžeň pryč. 😀 😀 to přejde,neboj. Já ještě před 14ti dny taky brečela,že když se teď nezadaří,tak to vzdávám,protože ty bolesti byly fakt příšerný,ale když už to přešlo,tak je mi jasný,že bych do toho stejně šla znovu,kdyby bylo potřeba,protože nic jinýho mi ani nezbyde. 😒

malinka_02
23. črc 2012

@martina_81 já vím, doufám, že ten 1 šampionek nám tam zustane!

petris82
23. črc 2012

@martina_81 jj myslim ze mene nez 3 mesice by nenechali! Koukala jsem na netu, ze v UK maji odstup dokonce 6 mesicu... :-O

mmirunda
23. črc 2012

@martina_81 no jo snažím se 😉 ale jsem ráda, že to takhle dopadlo

danny38
23. črc 2012

@mmirunda Neboj se nic, i když málo píšu, každý den se na vás všechny chodím dívat a čtu jak to u vás pokračuje a samozřejmě stále držím pěsti 😉 Jsem ráda, že už se to u tebe začne rozjíždět 🙂 Jinak já se mám stále unaveně a kdyby bylo mistrovství lenochů, vyhrála bych 😀 Mimísek zatím v pořádku a příští týden bych se měla dozvědět jak dopadne screening 🙂

saraha2
23. črc 2012

@petris82 ahoj!vítej 😉 já mám taky druhý pokus a taky jsem tu 😀 oba jsem měla s dlouhým protokolem a výsledek stejný-8kousků...z toho zůstaly dvě na zavedení a nic k mražení bohužel ☹ tak doufejme,že druhý pokus u nás bude ten pravý.....první pokus jsem měla v březnu,OPU 30.3

mmirunda
23. črc 2012

@danny38 Ty jo, to strašně moc utíká 😉 Pomalu už by taky mohli vidět co to bude zač ne? Jestli pipinka nebo camprdlík. Jojo konečně jsem se taky dočkala a začne se to u nás konečně někam hýbat. Trošku mě to nabilo energií. S tím mistrovstvím lenochů pozor, jsem taky horký adept na vítěze 😉

martina_81
23. črc 2012

@malinka_02 tak to je teda drsný. ☹ S tím mražením jsi mi připomněla,jak jsme se byli domlouvat v laborce na rozmrazení embryjek a já se ptala,jaký budou rozmrazovat, jestli ty den 4 nebo den transféru a že jestli to mají nějak poznačený,tak na mě nechápavě koukal a smál se,že samozřejmě a že nejdřív rozmrazují ty "mladší",ale že kdybych trvala na těch "starších",tak není problém. Jsme občas asi s přítelem za debily,ale když tomu nerozumím,tak se zeptám,že jo? Ještě,když v tom máme tolik peněz. 😖

petris82
23. črc 2012

@malinka_02 no jsem zvedava jak zareaguju na ten dlouhy a uz ted se stresuju , ze toho tam zase moc nebude. i kdyz jsem mela jen 4 vajicka, myslim ze vyrostly docela dost rychle. Mela jsem 8 folikulu,ale 4 prazdny, ale doktor nevedel proc.

saraha2
23. črc 2012

@petris82 u nás v caru můžeš jít hned další cyklus,pokud jsi neměla problémy se stimulací atd...já šla hned další cyklus na IUI-to se nepovedlo,ale našel se polyp,tak ho odstranili a hned jsem začla stimulovat na druhé IVF..

petris82
23. črc 2012

@saraha2 pevne verim ze nam ten druhy pokus oboum vyjde 😵 koukam ze jsi mela 1.OPU na me narozeniny 😀 JInak smim se zeptat co mi to pri tom protokolu daji tech prvnich 14 dni? neco aby vubec neprisla mrcha a pak se zacne s injekcema a nebo normalne prijde mocha?Rekli mi ze mam prijit 21.den po srpnove menstruaci, bude UTZ nejake leky ci co a 14 potom dalsi UTZ a potom by mela zacit stimulka. Nikdy se tam nestiham zeptat na vsechno co chci vedet, ach jo.

saraha2
23. črc 2012

@malinka_02 gratuluju,že jsi to tak statečně zvládla!§a neboj se nic!!není důležitý počet,ale kvalita 😉