1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

anina32
6. bře 2012

Ahoj holky, tak já vám jdu zvednout náladu 😉 Na přelomu listopadu a prosince jsme absolvovali naše první IVF v Hradeckém Sanusu a výsledek by se měl narodit v srpnu 😉 Měla jsem krátký protokol, píchala jsem Puregon (pero), od čtvrtého dne přibyl antagonista (certotide), to byla normoš injekce která se musela napřed namíchat a pak jsem měla ještě jednorázově 2 dny před odběrem ovirele. Všechno se to píchalo do břicha, ale pro ty kdo ještě nezačaly, žádný strach, nebolí to, spíš jenom psychycký blok si něco píchnout, ale když jsem to zvládla já 😀 Měli jsme ICSI kvůli špatnýmu spermiogramu a prodlouženou kultivaci. Čtvrtý den po odběru mi zavedli 2 morulky, uchytila se jedna 😉 Neviditelnýho dušíka na testu kterýho jsem si spíš domýšlela jsem objevila už šestý den od transferu, ale osmý den jsem si už byla jistá 😉 Všem vám držím palce ať to vyjde taky 😉 😉 😉 😉 😉

saraha2
7. bře 2012

ahoj anino!moc děkuji za tvé info,je příjemné číst něco pozitivního,když člověk právě začíná a neví do čeho jde...do prodloužené kultivace asi půjdeme určitě,ale ICSI vynecháme-máme nadprůměrný spermiogram..já začínám zítra s utrogestanem a v pátek začnu stříkat synarel..můžu se zeptat,kolem jakého období je pak transfer?jestli myslíš,že třeba v dubnu už,když zítra začínám s dlouhým protokolem?moc děkuji za všechno info!

rory_g
autor
7. bře 2012

@anina32 ahojky a taky moc děkuju za povzbuzení a hlavně MOC gratuluju k zázraku v bříšku 😵
Holky, podle čeho dr určuje, jestli bude krátký nebo dlouhý protokol? @saraha2 Ty víš, kde je u vás problém? My máme taky super spermio, já mám hypo šž a cukrovku a čekáme na výsledky imuna...
Děkuju 🙂

anina32
7. bře 2012

@saraha2 ahoj, já se přiznám že nemám zkušenosti s dlouhým protokolem, ale snad nemůže být tak dlouhý abyste nestihli transfer v dubnu? Já měla krátký protokol. 19. listopadu přišla menstruace, 20. jsem si začala pichat, 2. prosince byl odběr vajíček a sperma a 6. prosince transfer. Moc držím palce ať to taky vyjde😉 U nás bylo ICSI nutnost z důvodu špatného spermiogramu, přirozeně jsme prý neměli žádnou šanci.

anina32
7. bře 2012

@rory_g ahoj, držím palce ať to taky co nejdřív vyjde😉 já myslím že dlouhý protokol dávají když je problém na straně ženy a mají obavy aby stihly nárůst folikuly tak to jistí tím dlouhým protokolem, ale to je jenom moje spekulace.

zelvik
7. bře 2012

@anina32 Ahoj, moc gratuluju a díky za povzbuzení. Taky si říkám, že to píchnutí injekcí zvládnu, i když jsem srabík 🙂 ICSI nás nemine, ostatní uvidíme až operativně, co a jak využijeme.

rory_g
autor
7. bře 2012

@anina32 to zní rozumně 😉 A zbyli Ti nějací mrazáčci?
@zelvik ahoj, jak to s Tebou vypadá? Co MS a nebudeš testovat? Abys měla jistotu? 😉 😎

zelvik
7. bře 2012

@rory_g Ahoj, testovat se mi zatím nechce, jsem 24.DC, tak myslím, že jistota by nebyla žádná, co? 😒 Pořád mám rýmu, ale že bych měla jakékoli příznaky těhu - to ani náhodou. Takže spíš bude zase jen někde problém 😖
Co ty? Nějaký další test? Jo a co ten Conceive gel, jak jsi objednávala? Už ho máš?

rory_g
autor
7. bře 2012

@zelvik nene, já testnu až v pátek 😀 na 14. jsem objednaná na 4D utz a tam taky musím být max do 4DC 😝 tak abych to stihla v termínu, ten víkend by mi to kazil 😀 Gel dorazil, ale pozdě, takže na tento cyklus, co bude poslední IUI ho zkusím prubnout, na to IVF by už byl zbytečný 😎

anina32
7. bře 2012

@rory_g Měla jsem 13 vajíček, 8 jich oplodnili ale vydrželo jich jenom 6. Dvě mi zavedli a 4 máme ještě v mrazáčku, na sourozence za par let 😉

zelvik
7. bře 2012

@rory_g Mno tak uvidím, jestli seberu odvahu, že bych testla s tebou v pátek 😀

nemorosis
7. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem po dnešním UTZ ne úplně nadšená. Vypadá to na 36 folikulů, OPU v sobotu a hrozí hyperstimulace. Prý když se mi rozjede hodně, nezavedou mi žádné embryo a všechna zamrazí. Achjo.

rory_g
autor
7. bře 2012

@anina32 no to jsi měla ideální úrodu 🙂 A kam Ty chodíš do CARu? Mě by zajímalo i to mražení, kolik vás to stálo, nám nabízejí dvě metody - standardní za trojku a superrychlé za šest 😝
@zelvik no mohla bys, nebyla bych v tom sama 😉
@nemorosis téééda...no to je dost 😉 musíš hooodně pít, pořád se prolívej vodou a jez bílkoviny, kup si v lékárně Nutridrink, to mi dali v nemocnici po operaci a je to čistá bílkovina 😉

zelvik
7. bře 2012

@nemorosis Ahoj, no z otho OHSS mám taky hrůzu, abych neměla. Takže až dojdu tak dlaeko jako ty, jsem připravená hodně pít a někde jsem četla o přípravku Protifar, je to taky bílkovina, 90%. Prý dost zabírá.Tak držím palce, abys nemusela pokus přerušovat a IVF proběhlo komplet.

@rory_g no uvidíme, uvidíme🙂jsem srabík

nemorosis
7. bře 2012

@rory_g @zelvik Děkuju za rady. 🙂 Taky jsem se tu různě dočetla o vodě a bílkovinách, ptala jsem se proto dnes doktora, jestli můžu sama udělat něco pro to, aby se OHSS zmírnil. Překvapilo mě, že prý vůbec ne. No, i kdyby ne, tak myslím, že pár dní o pár litrů navíc a trocha bílkoviny neuškodí. 😀
Další věc, která mě překvapuje je, že už folikuly dosahují 16-19 mm, i když teda předpokládám, že ne všechny. Kam se do toho břicha vejdou? A hlavně vůbec nic mi není, to ještě před páry dny bylo hůř. 😉 No, zase jsem zabředla. Tak hlavně ať nám žádné nic není a můžeme se těšit na miminka. 🙂

plumeria
7. bře 2012

@nemorosis Ahoj, taky jsem se na to doktora ptala a řekl mi to stejné. Sama to prý neovlivním, to jen oni pomocí kontrol a dávkování hormonů.

Jinak já taky nic moc. Jak mě bolelo v krku, tak se mi tam už stačil udělat čep. Bojím se, že je to angína. No a ještě víc toho, co bude. Aby nám to nestopli. Vůbec nevím, jak se v takových případech postupuje ☹

anina32
7. bře 2012

@rory_g My jsme chodili do Sanusu v Hradci Králové. Mražení nás stálo myslím 2500, ale nejsem si ted uplně jistá 😕 Celé i s injekcema nás to vyšlo na 25 tisíc.

anina32
7. bře 2012

@nemorosis Já jsem měla taky náběh na OHSS, řekli mi že musím vypít 8 litru denne, byl to děs 😖 jak folikuly rostly tak mě pobolívaly vaječníky, poslední večer před odběrem jsem to nemohla bolestí vydržet v práci.

saraha2
7. bře 2012

@rory_g
@rory_g ahoj!u nás není problém žádný-máme v papírech napsaný:diagnoza bez pozoruhodností..já byla na laparo a hystero a vše v pořádku,spermiogram nadprůměrný..a nejde to už moc let..na ty protokoly jsem se ptala a prý dlouhý protokol se dává do 39let a je údajně lepší..

saraha2
7. bře 2012

mě taky řekli,at počítám 20-30tis..a to tam byla i kamarádka a platila 17tis,tak se jí musím zeptat,co vše měla..u ní zjistili,že se jí netvoří vajíčka-ale až během stimulace na to přišli.já zítra začnu zavádět utrogestan a od páteku synarel..

nemorosis
7. bře 2012

@anina32 Jak jsi dávala těch 8 litrů? Panejo! To snad ani není zdravé 🙂 A náběh na OHSS se u tebe projevil čím? Ani nevím, jestli bych ho poznala, odmítla jsem se jakkoli pozorovat a vůbec na to myslet. Spíš mě překvapilo, že mi na začátku bylo dost zle a teď pohoda, včera jsem si ještě krásně hodinku zacvičila a kromě občasného pobolívání vaječníků mi nic není. Bojím se, že to všechno přijde až po odběru a jak já mám štěstí, přijde to v pořádné síle. 😀

nemorosis
7. bře 2012

@plumeria Jejda, to snad ne! Kloktej si pořád dokola a ono to přejde, neboj. Hlavně nemysli na to, co by kdyby. 🙂

zelvik
8. bře 2012

@anina32 Ahoj, 8 litrů si tedy taky nedovedu představit, já dám s bídou 3 během dne a už tak jsem vzteklá, že se nemůžu moc vzdalovat od WC🙂 A to do práce dojíždím a kolikrát už sotva dobíhám🙂 Při těch 8 litrech jsi snad ani nemohla vycházet ven, ne?Ale je fakt, že jestli to má něčemu pomoci, tak vypiju klidně 10 😝

@saraha2 Bez pozoruhodností - to zní divně🙂 Je šílený, že se neví příčina. Já se léta IVF bránila (pořád jsem i přes všechny zdravotní komplikace věřila, že to vyjde samo) a to vím, kde je zakopaný pes. Nevím, jak bych se tvářila, kdyby bylo všechno OK a stejně to nešlo ☹ Držím palce, ať se ty neviditelné okolnosti obejdou a dočkáš se mimi.

@rory_g Ahojda, já se asi picnu - ráno mm vstal s tím, že ho bóóólí v krku. Jestli zase něco chytne (jako minule když měl jít na spermio) a budou z toho zase mizerné výsledky spermia, tak se zjevím ☹

rory_g
autor
8. bře 2012

Ahoj holky, venku hnus 😝
@saraha2 no u nás taky zatím "idiopatická bezplodnost", jsem zvědavá, jestli něco najdou na té imunologii...
@zelvik já taky piju cca ty 3 litry, no ale klidně budu pít neustále, pokud bude potřeba 😀 A neboj, jestli ho teď začlo bolet v krku, nasaď mu vitamínky a nějaký cucací na krk, bere selzink? Ten je prý na spermie super 🙂
@plumeria no...to je pěkný teda ☹ asi bych šupajdila hned zčerstva k dr, i kdyby zbytečně...ale kdyby ne, tak aby se to zachytilo v počátku a neohrozilo pokus, kdyby se nedej Bože musel kvůli nemoci přerušit, tak ho pojišťovna stejně odepíše 😔

zelvik
8. bře 2012

@rory_g Jojo, bere selzink či nějakou takovou podobnou kombinaci selenu a zinku🙂 Jen pořád musím kontrolovat, jestli už mu tabletky nedošly, on si o další neřekne ani si je nekoupí 🙂

tinka1987
8. bře 2012

Ahojte dievčata, niečo na zdvihnutie nálady. V máji 2010 sme podstupili IVF, nebolo to nič ľahké, kedže ja mám funkčný iba jeden vaječník a polovička pomalé potvorky. Nakoniec sme dopestovali 4 vajíčka ( mala som dlhy protkol - injekcie som si pichala sma a dalo sa to vydržať ), oplodniť sa dali len tri. Nasledovali najhoršie dni, mali sme predlženú kultivaciu, po ktorej nas ostalo iba jedno jedine vajíčko, ktoré mi aj vložili. Bola som si ista, že to nevyšlo, až keď ma manžel prehovoril a na ôsmy deň som si urobila test a tam dve ll. Baby to je najkrajší pocit, aký som zažila. Dnes má 1 rôčik má sa k svetu. Týmto vás chcem všetky podporiť, ak budete na niečo zvedavé, napíšte. Prajem všetkým zdravé a usmiate detičky. 🙂

saraha2
8. bře 2012

@tinka1987 moc děkuji za tvoje povzbuzení!!já jsem dnes začla...uklidňuju se tím,že to uteče,bude transfer a že to snad i povede..pokud má tvoje polovička pomalejší spermijky,tak jste asi měli icsi,že?mám taky dlouhý protokol,dnes jsem začla zavádět utrogestan:1-1-1 a zítra k tomu přidám ještě synarel..zajímá mě snad všechno,takže prosím-pokud budeš mít chvilku,tak popiš vše-i tvé pocity při píchání atd..transfer jsi měla kolikátý den od začátku stimulace?

tinka1987
8. bře 2012

mali sme icsi, pozriem presne datumy, a co sa tyka pichania, prva bola najtazsia a potom po dnoch , troch dnoch sa to stalo rutinou a posledna, tu uz nebolo, kde pichnut, mala som male modrinky.

anina32
8. bře 2012

@nemorosis
@zelvik Mě to řekli při ultrazvuku, že po odběru budu muset tolik pít, protože mi hrozí OHSS 😝 Byla jsem na neschopence bez vycházek a pendlovala jsem mezi záchodem a postelí 😀 no děs, bylo mi z toho špatně, naštěstí jsem to mělo dodržovat jenom 5 dní, protože jsem to neměla tak rozjetý. Nejhorší byl den transferu, musí se potom ještě v Caru dvě hodiny ležet s nohama nahoru než může člověk odejít, co vám budu povídat, ta druhá hodina byla nejdelší v mém životě, počítala jsem sekundy kdy budu moct vstát a upalovat na záchod 😝

nemorosis
8. bře 2012

@anina32 Teda, ty sis vážně užila. A oni tě během transferu neuspali? Mně doktor říkal, že si mě pěkně uspí, po půl hodince se proberu, přelezu si na dospávací postel a ještě si schrupnu jak dlouho budu chtít. No a pak už můžu dovnou domů. Já si to teda takhle krásně maluju, abych se nebála. 😀 A můžu se zeptat, jak dlouho ti pak bylo zle, než se to začalo srovnávat? Jestli pár hodin, dní nebo týden... zatím si to neumím představit.