1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
25. zář 2012

@malinka_02 ahojky, jj, le to barva lime 😵 Ve skutečnosti je nádherná, taková limetka a vůbec ne nijak řvavá 😵
@danny38 krásné video 🙂 😵

evikj33
25. zář 2012

Kezké ráno 🙂 @saraha2 @danny38 Jj holky test na cukr je nutnej a dělá se standartně všem těhulím běžně po 24tt,pokud jste rizikové dříve,ja u malého nato byla a už ted mně to děsí,jsem málem taky vrhla a to se k tomu ještě dávala moč co hodku a seděli jsme v nevětrané čekárně s duchodcema a jejich pachama nalačno,přes 2h a byl společnej záchod pro ženy i muže 😝 Já už se bojím další kontroli od začátku těhu jsem -6kg,minule jsem 1kg přibrala a ted ho mám zas dole a sestra už mně upozornovala že bych měla něco přibrat,jenže mně ještě popřád drží ranní nevolnosti a proto se děsím i toho testu(pokud vyblinkáš-musíš za týden znova)

adriene
25. zář 2012

@danny38 No je to standartni vysetreni a absolvovat je ho vhodne... nejen kvuli sobe, ale predevsim kvuli miminku. V tehotenstvi je riziko gestacniho diabetu, cimz se zvysene uklada cukr do miminka, to pak roste - neprimerene. Vim ze je to hnusne vysetreni, ale co by clovek pro blaho svych deti neudelal... a mezi nami ruku na srdce... jsou mnohem horsi vysetreni a zakroky nez jednorazove oGTT 🙂

saraha2
25. zář 2012

@evikj33 chůdě naše!!pořád nevolnosti?,a zkoušela jsi zmrzlinu?,tu mě doporučovala kosmetička,že jí to doporučil doktor,když byla těhotná...i když po ránu do sebe cpat ztmrzku není zrovna o.k...no..a že takhle dlouho,co??zajímavé...a dr.ti nic nedoporučili,jak nabrat,nebo jak bojovat s nevolností???

evikj33
25. zář 2012

@saraha2 Mám sníženou funkci štitky,tak beru léky a musím 30minut před jídlem(nalačno) a někdy mám problém i stím.Dr. to zatím neřešil protože jsem měla nadváhu tak říkal že v začátku nabrat nemusím,ale sestra už minule koukala do prukajdy a doktor na Endo mně taky říkal že už bych mohla pomalu něco nabrat,ale to fakt nejde já jím pořád stejně.Blbě je mně ráno na lačno a co dva dny tak 2dny zvracím,pak mně po jídle tlačí žaludek a nebo pálí žáha,opravdu nevím co budu dělat pokud budu mít těhu cukr.protože jím hlavně chleba třeba se sýrem,banán,pár kuliček hrozna,jabko a jinak hlavně polévku a sem tam druhe.Čerstvou zeleninu nemužu takřka žádnou,vrací se mně a je mi špatně.Už jsem měla jednou zánět záklopky na žaludku a připadá mně to dost podobné a po mamce mám problém se žlučníkem,ona má odoperovany.Dle toho co jsem četla maj miminka méně místa a zvracení je celkem běžné,tlačí na žaludek atd.. 😅 Jen doufám že mně nebude honit po špitálech na štitku jsu 11.10 a k dr.8.10.A hlavně prdelkam at nic neschází.Proto beru pořád i těhu vitamíny,ze jidla nedoplním.

adriene
25. zář 2012

@evikj33 Hypofunkce je blba 😒 co se toho zvraceni a nevolnosti tyce, moc dobre vim, o cem mluvis... tohle mame vazne podobne. Takevsi myslim, ze to je vystupnovane z dvojcat 😕 Mne se to trosku ustalilo, musim to zaklepat. Ale pravdou je, ze jsem se s tim malinko naucila szit. Chleba jim tedy vyjimecne, zda se mi kyseli, ale rohliky mi delaji dobre, jim je i ve 3 rano, preventivne aby mi nebylo ramo tolik zle 😀 Vzdy kdyz jdu v noci na malou, tak ukousnu 😉 No a zeleninu teda nejim vubec, to bych vrhla!

evikj33
25. zář 2012

Jinak holky oblečky prtatum mám odsud,maj sladoučké věcičky a celkem rozumné ceny a odesílaj bleskově.Já nakupovala tady http://www.dupydup.cz/kojenecke-soupravicky/

danny38
25. zář 2012

@evikj33 @saraha2 @adriene No jsem z toho vyjukaná, nikdy mi takové vyšetření nedělali, ale je pravda, že naposledy těhotná jsem byla před 16-ti lety 😀
No, budu to muset nějak přežít, ale bude to síla. U nás se také nejvíce hromadí právě na odběrech důchodci a už jen ten odérek mi dokáže přizvednout žaludek. Tak to jsem zvědavá co mi řekne doktor, Asi by mě na to měl upozornit už ten příští týden, protože na KO chodím po měsíci a příští týden už budu 22tt.

mmirunda
25. zář 2012

@saraha2 brouku, zinkovou mast klidně můžeš, ta ničemu nevadí. a ta maminka vychází dneska. Je tam jako příbal usínáček pro miminko, stojí 50,- a je jen v trafikách Relay, Geco a ještě jedna a tu si nepamatuju 😀

mmirunda
25. zář 2012

@pawlla Jojo zítra už bude poslední 😉

mmirunda
25. zář 2012

@danny38 No jo, Utroš zvládnu, co mi zbude jinýho 😉

saraha2
25. zář 2012

@mmirunda děkuji za info!!my tady trafiku nemáme ☹ ale stejně se chystám do města,tak třeba ještě bude 😉
@danny38 pak si pisnem zážitky,kdo byl statečnější 😉 🙂

mmirunda
25. zář 2012

@saraha2 Kdybys hledala tak v podchodě na hlavním nádraží je trafika Relay 😉 a kdyby jsi nesehnala, tak já mám dvě 😉 Pokud bych měla jednoho špunta v bříšku, jedna maminka a jeden usínáček bude tvůj 😉

pupidu
25. zář 2012

@rory_g
@malinka_02 a další.... Nechtěla jsem tu dělat reklamu nebo tak něco,ale šlo o detoxikaci těla podle MUDr. Jonáše (kapky Joalis). Já tomu ze začátku opravdu nevěřila, ale když jsem zjistila, že to jsou jen bylinky, tak jsem si říkala, že to je fajn způsob připravit tělo na další IVF...no, a podařilo se i bez toho 😵
@mmirunda neboj se ničeho, všechno dobře dopadne 🙂 Já se taky pořád pozoruju (občas mě pobolívá v podbřišku jako před ms),ale pak si říkám, že si drobeček určitě poradí 🙂

absti
25. zář 2012

Ahojky holky,
tak jsem byla včera na kontrolní ultrazvuku v den kdy jsem byla 10DC a vše je OK. Sliznice jsem měla prý krásnou 8,2 a na KET jdu v sobotu. Tedy pokud to naše embryjko zvládne rozmrazení 🙂

mmirunda
25. zář 2012

@pupidu Jonáše znám a věřím mu, taky jsem tam chodila na detoxikace kvůli ekzému a taky mi pomohli .... sice je to drahé, ale bylo to super 😉

adriene
25. zář 2012

@absti Tak to drzim moc a moc palecky 😉

pawlla
25. zář 2012

@absti tak to je super drzim moc palecky aby to vyslo 🙂

Ja se dneska uz pul dne probiram tema letackama z prenalat boxu a zjistila jsem ze chci pulku veci 😀

zelvik
25. zář 2012

@malinka_02 @danna38 Hele, nedělejte si ze mně srandu, jóóóóó 😀 😀 😀 , na to, aby se mi roztahovala děloha týden po KETu - sakra, říkaly, že mi tam dávají 2 embryjka, ne 8 🙂🙂

zelvik
25. zář 2012

@rory_g Ten kočárek je krááásnej!!!!

adriene
25. zář 2012

@zelvik Nekteri prcci jsou hamouni a potrebuji. hodne mista 😀

absti
25. zář 2012

@adriene
@pawlla

holky díky, už se těším..

zelvik
25. zář 2012

@mmirunda Hmm, chudák @saraha2 to nic nedostane 😉 , protože ty tam máš mimísky určitě 2 podle těch tvých testů 😀

mmirunda
25. zář 2012

@zelvik 😀 😀 nestrašte mě fuuuurt 😀

mmirunda
25. zář 2012

@zelvik a hlavně buď v klídečku, mě od včera bolí bříško jako na menzes ... chvilkama jo a chvilkama ne, tak jakoby mě tam loupe 😉

saraha2
25. zář 2012

@mmirunda já si myslím,že tam máš jedno 😉 tak schválně.... 😉

mmirunda
25. zář 2012

@saraha2 Taky si myslím, že tam je jedno ... můj vnitřní pocit 😉

petruska83
25. zář 2012

@saraha2 Ahojky a ty jsi byla před ivf na iui? Já si právě v práci píchla na wc pregnyl, no bylo to zajímavé. Ale stejně si myslím, že ovu už byla, tak uvidíme...

saraha2
25. zář 2012

@mmirunda mě bolelo jako na MS ještě hooodně dlouho.......a druhý termín MS po ET jsem měla takové křeče,že jsem myslela,že se MS provalí..pak to nějak ustalo,ted jsem měla o víkendu termín MS,tak jsem s hrůzou čekala,co zas bude a ono nic 😉

saraha2
25. zář 2012

@petruska83 já byla na IVF,pak na IUI...taky jsem si myslela,že mě to dělají pozdě..při IVF jsem křeče z pregnylu neměla,ale při IUI jsem myslela,že padnu.....ale už jsem měla v děloze polyp,takže to nevyšlo..a pak jsme se vrhli rovnou na druhé IVF