1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
9. dub 2012

@saraha2 a jak se cítíš?? nějaké new poznatky tvého těla??? 😅 já nic, jen od včera mi je furt horko...jinak doma chodím pomalu v kožichu...ale ted jen ve triku a hicuju 😀 jinak vůbec nic u mě new... 😨 😨

saraha2
9. dub 2012

@verry u mě taky nic!!žádné tlaky,bolesti nic..akorát včera ta zvýšená teplota!to jsem jen tak testla,další až tak ve čtvrtek..máme udělané chlebíčky,tak se cpem a koukáme na pohádky.. 😉

verry
9. dub 2012

@saraha2 mě dokonce přijde že i ty prsa mě přestavají bolet... 😖 jak jsi na tom ty s kozenkama?

saraha2
9. dub 2012

@verry taky to pozoruju ale radši jsem ani nemukala!!!! ☹ jako když je mám v prsence,tak dobrý..ale tak na omak jsou citlivější..si je tady omakávám a manžel oči vyvalený,co se děje 😀 tak mu čtu,že se ptáš,co kozenky 😀

martina2207
9. dub 2012

ahojte kočky. Môžem sa pridať? Minulý týždeň som bola na ET a krvička ma čaká 12.4. Mám také zmiešané pocity lebo neviem čo čakať. Aj sa teším, aj sa bojím. Sanžím sa veriť že sa to podarilo.

saraha2
9. dub 2012

@saraha2 ale neboj!!!to,že se cítíme dobře a nic nám není je určitě dobré znamení!!!!musí!!!!a fertig 😉

saraha2
9. dub 2012

@martina2207 ahoj!já byla na ET 3.4. a verry byla 4.4..a pociťuješ něco?nějaké změny?bolesti v podbřišku?který den jsi byla?

saraha2
9. dub 2012

@martina2207 já jdu na krev 16.4.

verry
9. dub 2012

@saraha2 😀 😀 si mě rozesmala, manža asi musel čučet... 😅

verry
9. dub 2012

@martina2207 ahoj, vítame tě! nějaké pocity a poznatky?? jsme se saraha2 napnuté jak kšandy a nevíme co čekat... nic nepocitujeme

martina2207
9. dub 2012

@saraha2 ja som bola 2.4. 🙂 A či niečo pociťujem? Občas mierne bolesti v podbrušku, veľa cikám ale prsia ma už prestali bolieť tak je to dúfam dobre znamenie lebo pred mrchou ma bolia nonstop. Občas mám ťažobu na žalúdku. Neviem ako sa mám cítiť. ☹ Moja dcéra sa narodila pred 6 rokmi a bolo to také chaotické že si to ani nepamätám. Dokonca som šla k lekárovi až keď som bola v 15 týždni pretože môj cyklus bol tak rozvrátený že som si myslela že som ho stratila úplne. mala som zdravotné problémy ktoré pretrvávajú a ona bola taký zázrak že sa mi pretlačila cez takmer úplne nepriechodné vajíčkovody. Teraz ich už mám nadobro prerušené takže asi tak.

martina2207
9. dub 2012

@verry no ja sa stále utešujem že to bude dobré, pretože v mojom prípade by to nemal byť problém. Mám polycystické vaječníky, neminul ma ani OOHS ale je to už fajn. Mala som plne dozretých 40 vajíčok, 6 som darovala a vzniklo 26 embryi takže 20 mrazáčikov.

verry
9. dub 2012

@martina2207 no příznaky bys měla 🙂 a testíkovala jsi ???

vall83
9. dub 2012

ahojte holky preji krasnu sibacku 😀 😀
nas uz manzel vysibal....od dcery dostal vajicko a od maminky stamprlik 😀 😀 a kazda sme mu dali stuzku na korbac...dcera bola z toho happy 😀 😀 😀

@marmina ahojcek na tu imunologii urcite chodte....len si napiste ako sa volali tie antibiotika a lieky co ste uzivali....to je nas staly problem...dr.sa nas pytaju co sme uzivali a mi nevieme vlastne ako sa to vola 😀 😀 😀
no a stou stitnou si to daj do poriadku, lebo ak nieje o.k. mozu to odlozit....tak z imuno hned na endo.... 🙂

@saraha2 ahojky tak zvysenou teplotu...neviem presne kto, ale tusim to tu niektora uz pisala ze to tiez moze byt priznak tehotenstva.....tak pekne zakutat a drzat.... 😉
a to ze bil bilej? to je ozaj skoro ...ale uplne ta chapu...ja su stejne ja by som bola schopna si ho robit hned na druhy den...musim manzelovi povedat nech ziadne do 8 dna domov nenosi 😀 😀

@verry ahojcek verry az 13? bud kolektivni a kaaaamos a urob pre sarah 😀 😀 😀 ale neee delam si kozy... 😀 😀 je dobre ze sa vies ovladat....toz mi podaktore to nedokazeme 😀 😀 😀 😀 uz sa vidim ako uchylacka vykupim vsetky tehotenske testy v lekarni a budu curat kazdej den 😀 😀 😀 😀

martina2207
9. dub 2012

@verry nie. počkám radšej na krv. nechcem sa tým stresovať. veľa báb je potom vynervovaných keď ukáže / a to ja nechcem. chodím normálne do práce a správam sa ako obvykle. a vy ste na tom ako?

verry
9. dub 2012

@martina2207 tybrdoooo, tak to máš teda taky pěknou nadílku sněhuláků 😉 to je super!
já jich mám 5 bráchů v mrazáku 🙂

martina2207
9. dub 2012

@verry aj to je úspech. 🙂

verry
9. dub 2012

@martina2207 já zatím netestovala, možná tak v pátek,ale uvidíme... jinak já mam dovču a vállím se a odpočívám. příznaky zatím žádné, jsem 5den od ET

verry
9. dub 2012

@vall83 😀 😀 😀 já se právě nechci vůbec ukvapovat, abych nebyla hned zklamaná víš? takže zatím se na to necítím,tak ne.. ale testů mam ve skříni taky dost 😀 😀

martina2207
9. dub 2012

@verry ja nie. asi by som to doma nevydržala. a válania si užijem keď sa to podarí 🙂

vall83
9. dub 2012

@verry ty brdo mas moj obdiv...mat ich doma...ja su hrozna v tomto...to by bolo velke drazdidlo pre mna.... 😀 😀 😀

saraha2
9. dub 2012

@martina2207 vy jste teda všechny pořádné nosnice tady! 😀 já jsem bez mražáčků,takže to holky prostě musí vyjít!!!!!!!!!a zvlášť,když jsme tak pěkně den po sobě všechny tři!!!!!!vall ty jsi mě pobavila s tím čůráním každý den 😀

saraha2
9. dub 2012

@martina2207 já bych taky čekala na krev,ale mám jít 16.4 a protože to mám v sobotu nedostat,tak proto jsem taková zvědavá..o víkendu to rozhodne menstruace...kdybych šla na krev třeba v pátek,tak netestuju..ale když až v pondělí,tak jsem napnutá,jak šle 😉

verry
9. dub 2012

@vall83 je ještě brzy na mě, ono holky já minule testla brzy po IUI a měla // čárky - já jásala jak blázen... no a další den to mizelo až zmizlo uplně. všude píšou že pregnyl ti do 10 dnů vyprchá, no a je to blaf, nebo já jsem iná 😀 já měla pregnylovou čárku na testu ještě 12 den...
takže ted nechci zažít zklamaní z testu....takže tak 😠 😠

verry
9. dub 2012

@saraha2 budeme věřit a vyjde to! 😎

martina2207
9. dub 2012

@verry
@saraha2 ja by som odporúčala netestovať. aj keby som mala čakať ešte týždeň. som taká napätá. 🙂
ale verím že sa nám to podarí. 🙂

vall83
9. dub 2012

@martina2207 ahojcek Matrina....ako citam tusim si Slovacka, ze? a kde si podstupovala IVF? akolko to stoji na slovensku vsetko?

martina2207
9. dub 2012

@vall83 ahoj. áno, som zo Slovenska. Podstúpila som IVF v Ginfiive v Bratislave. U nás cyklus prepláca poisťovňa. Doplácala som asi dve tretiny liekov čo bolo necelých 400 eur potom ICSI 12 vajíčok 335, mrazenie 150, a PK 150. Prečo sa pýtaš?

vall83
9. dub 2012

@martina2207 lebo mi sme tiez zo slovenska povodne....aj sa planujeme tam vratit a vahali sme ci si to nechat spravit tuna,alebo az na slovensku...tak sme si to nechali spravit tuna v nemecku a uz sme za to nechali 3000 eur...a sme z toho celkom smutny... 😢 a pocula som ze vraj na slovensku to stoji 2000 eru...ale asi to bol blud...no to ani manzelovi povedat nemozem...dakujem za odpoved, teraz ma ide doslova.......ked viem ze sme mohli tolko usetrit....moje nervy... 😅

martina2207
9. dub 2012

@vall83 no na odbere vajíčok so mnou bola jedna paní ktorá žije v chorvátsku, tam podstúpila 3 neúspešné IVF ktoré si platila sama, tak došla na Slovensko cez poisťovňu. Skutočne to aj s tými doplnkovými službami ktoré som si zaplatila lebo ich poisťovňa neprepláca zaplatila okolo 1000 eur. No mňa by tiež šlahlo dať 3000 ale keby to bolo nutné tak sa nedá nič robiť. A ty si teraz na tom ako?

vall83
9. dub 2012

@martina2207 no oni nam dali sumu ze celkova je nieco cez 3000 a ze poistovna preplati 1700 zaokruhlene...a tak sme si mysleli ze teda nas to bude stat polovicu...vsetky fakture co nam posielaju posielaju dvojmo....a tak si myslim a aj dufam, ze tie druhe mame posielat do poistovne...aby nam z toho polovicu vratili....ale neviem...nevieme ako to tu funguje....musime sa na to spytat ked tam pojdeme....dufam ozaj ze to len je zatial nedorozumenie a polovicu nam vratia....lebo aj som mala vela vajicek 46 a ze vraj vsetky oplodnovali ICSI a 25 sa ich ujalo a hned ich dali zamrazit...
mala som velky nabeh na ten syndrom, lebo mam tiez tie polycysticke vajecniky, tak mi dali odklad a vkladat budu az na dalsi cyklus....uz zacinam spinit, tak snat zajtra aj menzes dostanu a na 8 den ult. a potom nam povedia kedy zavadat....budu robit aj predlzenu kultivaciu, ale tuna to robia az po rozmrazeni....4 dni pred vlozenim rozprazia...tak asi takto....co myslis, mame este sancu, ze nam polovicu penez vratia....ved inak naco by nam vsetky tie fakture posielali dva krat...?