1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

evikj33
2. lis 2012

@malinka_02 No super dnes snad budou už jen krásné zprávy 😉 Já už bych vše nechala být-ani grepík ani kontryhel-má se jen do OVU,peřinka je slušná možná bych jen pokud bude chut dala 2dc červeného vínka 😉

lucia2505
2. lis 2012

@kathrin17 ahoj, mne to vo všeobecke trvalo 7 týždňov. Všeobecka je na prd a neschvalujú toľko liekov koľko lekár napíše do žiadosti, že treba. Rozhodujú miesto lekárov. Napríklad lekárka ti napíše, že potrebuješ na stimuláciu 4 krabice puregonu a oni ti schvália len 3.

saraha2
2. lis 2012

@pawlla málo..vždy to chci vyfotit a pak zapomenu...ale musím v něčem hodně upnutém,jinak to není vidět..
@malinka_02 huráá!!!!!!!!!!!!tak a teď tfuj,tfuj a chci tě vidět u nás ve spodní části!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zelvik
2. lis 2012

@malinka_02 Jéééé, huráááá, to je paráda, takže držíme sněhulákovi palce, ať se pěkně rozmrazí a pak zavrtá!!!!!!

saraha2
2. lis 2012

@evikj33 ale na to červené víno raději pozor..u mě je to spouštěč MS 😒

daduliana
2. lis 2012

@chilinkaxxx no zrejme tam mas jeden folikul. a to je ale zvlastne pri stimulacii. Ved uvidis podla dalsieho ultrazvuku. Ja som mala pri prvom IVF 34 vajicok, a teraz po utz mi lekar povedal, ze to zas vyzera na vela🙂uz vies kedy budes mat priblizne odber??ja si este picham do nedele a potom v pondelok na utz a potom mozno v stredu odber. A este sa chcem spytat kam chodis a kolko platis?

adriene
2. lis 2012

@malinka_02 To jsou krásné zprávy 🙂 Tak vidíš... konečně to vyšlo tak, jak si přála... teď už ho tam jen "šoupnout" a hezky vrtat!! 😎

malinka_02
2. lis 2012

@evikj33 tak to je super ze cukrajdu nemas!
@pawlla aby mi zas ta sliznice nelehla 😀 a jake vitamink?

malinka_02
2. lis 2012

@evikj33 no zrovna dnes jdeme posedet tak mozna dam cervene misto bileho 😀
@zelvik no kez by!! Darebny mi dnes dopurucil jen 1 ze pry dvojcata narozeny ve 26 tydnu nic moc..a to Rezacova rikala 2. Tak snad do tretice vseho dobreho a zleho!!!
@saraha2 Tak rikas radsi zustat u bileho 😀
@adriene no doufam!!
Jo a potom co sme dali 2x AH a embryoglue a nikdy to nevyslo tak ted nedame nic..

pawlla
2. lis 2012

@malinka_02 Vitaminy brala jsem femibion jnak nic neboj neklesne to kdyz uz narostla tak tam je a nezmizne 🙂

zelvik
2. lis 2012

@malinka_02 On takhle hned strašil dvojčatama z 26. týdne? No to se teda povedlo, to je fakt taktní 😒 My teď teda ty dvě zavedli, je fakt že to byly nervíky, aby se nechtyly obě🙂 ,ale když mi i embryoložka řekla, že z KETu dvojčata ani téměř nemívají... tak jsem to riskla. Ale je fakt, že mnohdy stačí jen zavést to jedno - a věřím, že to bude tvůj případ a ten jeden bude vytrvalec a zvládne to 😎

pawlla
2. lis 2012

@zelvik tak me taky rikala ze dvojcata z ketu temer vubec nemivaji tak jsme dali dva je to bud a nebo bud je aspon jedno z embryek ok a uchyti se nebo jsou ok obe ale to je fakt vyjimka u ketu

chilinkaxxx
2. lis 2012

@daduliana tak nakoniec som mala v lavom vajecniku necinny folikul a v pravom som mala tri vajicka ;)
Cize ma caka buduci tyzden odber. Lekarka vravela,ze je dolezita kvalita ako kvantita. Stale je sanca ze sa to podari 🙂

adriene
2. lis 2012

@chilinkaxxx To víš že jo, někdo má 30 vajec a prd z toho, nakonec. A někdo pár, zato kvalitních! Teď už jen počkat na odběr, aby se mrkli na ty, co tam jsou 😉
@malinka_02 Darebný je srandista 😉 To je jasný, že dvojčátka v 26tt narozená nejsou asi to pravé, že? Tak i já doufámm, že je unosím déle. Oni to samozřejmě doporučují... závádět po jednom, aby se předcházelo vícečetnému těhotenství, tak se mu nedivím. Mě to taky doporučoval... a jak jsem dopadla 😀 😀
Sliznice ti neklesne, spíš bude mít ještě tendenci růst. Klesla by případnou menstruací. No děvče... jsi připravena 🙂

saurer
2. lis 2012

@malinka_02 tak mi to doktor normálně píchnul a ikdyž to je idiot, byl rád, že jsem šla do caru
asi že ho dál nebudu otravovat 🙂

malinka_02
2. lis 2012

@zelvik ja jsem dve chtela, ani dvojcatka by mi nevadila nez to pak absolvovat vse znovu ale uz mame jen 2 mrazacky a tak sem chtela mit jeste pocit ze kdyz to nevyjde tak na nas jeste neco ceka 😉
@pawlla ja vim..a proc myslite ze z ketu nebyvaji? Ze je tam o tolik nizsi sance?
@adriene prave Rezacova minule doporucovala 2 tak kazdy neco jineho..

adriene
2. lis 2012

@malinka_02 Já myslím, že většinou u ketu doporučují 2, protože ta šance, že se chytí alespoň jeden z nich je vyšší. Navíc ušetříš za jedno rozmražení...
A ano, u ketu je šance na uchycení nižší, než po klasickém ET po IVF.

pawlla
2. lis 2012

@malinka_02 no tak me to rikal dr ze je tam mensi sance uspechu tak ze dvojcata z ketu moc nemaji ja dvojcatka taky chtela a moc ale jsem rada ze se aspon jedno uchytilo

pentagras
2. lis 2012

@malinka_02 tak to moc gratuluju a držím palec, já jdu 6 na utz 🙂

pentagras
2. lis 2012

já bych taky klidně 2, ale my tam máme jen jednoho mraženáčka, tak snad nám to vyjde...bojím

pentagras
2. lis 2012

@adriene holky, kolik stojí to rozmražení, nevíte?

malinka_02
2. lis 2012

@pentagras tak budu drzet palce! Rozmrazeni še plati jak kde podle caru,v podoli je to 5000kc
@pawlla no ja vim ze tam je mensi sance ale nemyslim ze je to tak o dvou je to podle me o vsem je proste celkove nizsi sance oproti ivf.
@adriene o usetreni mi ted vubec nejde..a myslim ze je vyssi sance ze 2po 20% nez u jednoho s 25% 😀 Ale hlavne ted kdyz 2nevyski tak me to mrzelo vic takhle me to bude treba mrzet min a hlavne jeste jeden mrazacek tam zbyva pro jistotu 😉

pawlla
2. lis 2012

@malinka_02 tak je tohlavne o embryjku jak je silne a jak se zakousne takze klidne staci jeden peknej bojovnicek 🙂 6 bude stastnej den a smitec mam utz a tobe daji pekneho bojovnicka do briska

chilinkaxxx
2. lis 2012

@adriene hej odporúčajú sa vložiť dve? my teda nebudeme mať mrazákov - iba mrazené spermie, embryjká - ak sa podaria - tak pôjdu fresh 😉 chcela by som dvojičky, no bojím sa, že keď si dám vložiť dve budú štyri a to by som ani neporodila, ani neprežila 🙂

gyty
2. lis 2012

@malinka_02
ahoj, ja moc premejslela jestli jedno nebo dve. uz za sebou mam 6 ketu a nic. doktor nam doporucil dat dva. uz jednoho prcka mame tak sem se tech dvojcatek bala. navic vim , ze je to rizikovy a predcasny porody....atd. ale nas doktor zase uprednostnoval klady, to ze je vetsi sance a kdyz se chytnou obe, tak je pry lepsi planovany cisar nez pokazeny normalni porod. nakonec jsme se rozhodli pro dva s tim ze je opravdu asi vetsi sance a uz tolikrat nam to nevyslo. a chytly se obe! a popravde radost z toho ze cekame miminka mi sem tam tak trosku kazi obavy z toho jak to zvladnu.....

kaijko
2. lis 2012

@gyty Moje mamča porodila a vychovala dvakrát dvojčata 🙂 To zvládneš 🙂 Ale je to něco, 6x ket po jednom a nic a pak rovnou dvě..

evikj33
2. lis 2012

@gyty Tak to jsi natom jako já.Mi taky jednoho klučíka máme a měli jsme 2Embrya jedno A jedno B v den ET a manža konstatoval že dáme dvě že je větší šance a zítra začínáme 28tt s dvojčátky a ještě nám to hezky namíchali že je to páreček-na začátku jsem se taky bála a měla smíšenej pocit-ted už si ani nedovedu představit že by bylo jedno a moc se na prdelky těšíme 🙂 A to byl náš 1ET u 1IVF jsme se k ET nedostali-bylo jen 1zralé vajčko a to se neoplodnilo a u 2IVF to klaplo hned na 200%

pentagras
2. lis 2012

holky, já se začínám bát, máme tam jen jedno na KET, jsem z toho nějak mimo, doufám že to vyjde...

adriene
3. lis 2012

@pentagras Niceho se neboj 🙂 U IVF a to resp. u ET se doporucuje davat spise po 1... lip se chytaj. No a u KETu spise po 2.... nicmene, mas-li 1, das jeden. To jsou jasny pocty 😎 Bude to to nej embryo na svete a na cestu mu budem drzet palce 😀
Kolik stoji rozmrazeni... jak kde, koukni do ceniku ve vasem CARu.

evikj33
3. lis 2012

Hezké ráno kecky 🙂 Maly mně ukecal jdem péct perníčky a trošku lineckého-dokud to dávám.Jinak nám dnes začal 3trimestr 😉