1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pupidu
13. lis 2012

@mmirunda No, tak já mám ještě o pár kilo víc - 88 😝 Nikdy jsem nebyla štíhlá, ale zato docela vysportovaná. No, jak jsem začala chodit s Marťou, tak jsem zlenivěla a tohle je výsledek. Ale co, po porodu bude na hubnutí času dost. To s kočárkem nachodíme dloooouhý kiláky denně 😀
@pawlla Doktorka se na mě sice dívala nějak divně, když říkala, že prcek je lenoch (jako kdyby to měla mít po mamince 😀 ), ale hlavní je, že zjistili všechno, co je potřeba, no ne? 😵

pawlla
13. lis 2012

@pupidu to ja jsem nela prcka desne aktivniho porad se ale schovaval a zakryval si hlavicku no nechtel ukazat nic az po hodine na utz se konecne dalo zmerit aspon to co bylo poreba 🙂

adriene
13. lis 2012

@malinka_02 Já tě rozhodně nechci přesvědčovat, na co myslet, či zda myslet pozitivně, negativně, či vůbec. To je nakonec jen a jen tvoje věc 😉 A rozhodně to není tak, že když jsem šla do IVF, tak jsem byla přesvědčená, že to vyjde a dál jsem nekoukala. Naopak. Ale to už jsem tu kdysi psala. Já to prostě brala velmi rezervovaně, spíš tak... stane se tak, jak se stát má. A to, že se to povedlo, za to jsem samozřejmě šťastná, ale to tu je určitě každá. S velkou rezervou jsem do toho šla především proto, že již 8 let sleduji kamarádku, která se snaží otěhotnět. Teď se chystá na 5. IVF... proto pro mě umělé oplodnění není a ani nebude nic snadného a samozřejmého.

adriene
13. lis 2012

@pupidu Gratuluji k úžasným zprávám a přeji již jen pohodové těhulkování 😉

pupidu
13. lis 2012

@adriene Děkuju, seš zlatá 🙂

kalista32
13. lis 2012

ahojte žienky ktorá z vás čaká na schválenie IVF zo všeobecnej poisťovne a koľko sa teraz vlastne čaká na Bratislavu ďakujem 🙂 🙂 🙂

pentagras
13. lis 2012

@malinka_02 kočko ale ted už je to na tom jak se embrouš zabydlí, myslím že strach a nervy máme všechny, koukni na mě, mě začnou nervy až jestli se to povede a celej 9 měsícu a aaaa hlavně konec, to je zase pro mě peklo.je fakt že tedka jsme se uklidnila jak jsme si blastíka odvezli domu ale vím že to teprv začne, nám se to minule podařilo hned ale ten konec :( a to bylo 2IVF a tohle embryjko bylo jediný z 2IVF, pokud se nezadaří jdem do 3IVF doufám že pujdeme jednou do 3 IVF ale pro druhý dítko 🙂))Bát se budem vždycky ale je fakt že tamto před porodem už zažít fakt nechci

adriene
13. lis 2012

@pentagras Moc moc držím palečky, aby to klaplo tak, jak má 🙂

evikj33
13. lis 2012

Ahoj ženy tady se zas kecá 🙂 Tak dnešní poradna OK čipek drží,váha stejná a chlapeček ma cca 1212g a slečna 1180g a jsem 28+4 tak prej jsme v normě.Akorát 3D se unás konat nebude mimi nechtěj pozovat,tak říkal dr.at schováme penízky radši na něco pěkného.Skoušel chlapečka na okamžik jsem zahlédla krásně obličejík,ale než stihl udělat fotečku,zamáchal ručkama a bylo prd. 😒 @malinka_02 @pentagras a další posílám čerstvou dávku Tfuj Tfuj Tfuj 😉 @zelvik Nezlob a věř prdelince-krásně roste a je Ok a Malinka nám sem v sob.hodí testík se // už bez Preg. 🙂

zelvik
13. lis 2012

@pentagras Nechci to v tobě znova nějak otvírat, kdyby ti to bylo nepříjemné, rozhodně mi ty dotazy zatrhni!!! Ale - budeš si třeba pořizovat jako pawwlla ten aggelsounds? Myslíš, že by něco takového bývalo i tehdy pomohlo? Já si pořád říkám, že bych ho pro klid duše pořídila, jenže už se vidím, jak budu 24 hodin denně chodit jako magor se sluchátkama na uších, aby mi nic neuniklo. A neumím si představit, co bych vlastně "získala", kdybych vyhmátla, že srdíčko netluče. I kdybych zaznamenala poslední nadechnutí - je vůbec čas, že to dopadne ve finále ještě dobře?
Brrr, nechci na to myslet, nedejbože to přivolávat (ale taky bohužel nejsi jediná v mém okolí, koho to týden před porodem potkalo, takže je děsivé, že se to stává). Jen uvažuju, co se vlastně dá/nedá dělat :(

evikj33
13. lis 2012

@pupidu Gratuluju ke slečně jen tak dál holky 🙂

pupidu
13. lis 2012

@evikj33 Děkuju, Eví 🙂

pentagras
13. lis 2012

@zelvik kočko, nejhorší je že nedá se nic, musel by to vidět dr na utz, ty nepoznáš nic přes ten AS, pokud srdíčko bije nikdo nic nepozná ale komplikace být muže, já si ho možná pořídím, furt o tom přemýšlím, ale stejně pokud přestane srdíčko tlouct nikdo nic neudělá jde o minuty ...Pomuže ti to když máš stres a uslyšíš že tluče tak te to uklidní to je celý

pentagras
13. lis 2012

@zelvik v otázce co se dá dělat, pořád stojím pevně zatím že jde o doktora, pokud je pečlivý -dobrý nemuže se nic stát, včas pozná možné komplikace, pokud je to de....nepozná nic

pawlla
13. lis 2012

@zelvik ja mam strach celkove az bude dite zrala a donosene tak si ho hned necham vytahnout zadne prenaseni a cekani na porod nechci aby to bylo jako u male byla velka a tahali ji ze me temer na posledni chvili pac uz nedychala
@evikj33 miminka jsou teda uz pekne velka a urcite je jeste nejakej ten patek v brisku udrzis 🙂

pentagras
13. lis 2012

@pawlla kočko a co jsi měla s malou??

pawlla
13. lis 2012

@pentagras to je hrozne ze vlastne nikdo nic nepozna a mas pravdu pokud stdicko prestane tlouct doma neudelam nic ..... Mam strach cele minule tehotenstvi jsem mela v pohode teda az na ten porod toho se bojim nejvice ze se neco na posledni chvili pokazi

pentagras
13. lis 2012

@pawlla no a co se stalo, jestli se mužu zeptat, já právě taky\ mám hruzu z konce!!Já už jsme ted domluvená, pokud se zadaří, jdu do nemocncie lehnout v 32tt a 37tt mimčo ven CS

pawlla
13. lis 2012

@pentagras tak spatny odhad vahy ja jako prvorodicka mala mela 4 kila a rodila jsem hrozne dlouho zacali byt spatne ozvay a mala byla uz hodne nizko sekci tak ji ze me tahali monitor rval dr rval na me at tlacim mala prestala dychat Pa mi skakala po brise byla to hruza v tu chvili jsem chtela jen umrit .... Vubec jsem o tom nechtela mluvit nebo to nekomu rikat ale je to hruza jak se muze behem par minut vse obratit

pawlla
13. lis 2012

@pentagras mala teda prezila museli ji rozdychavat ale slo o vteriny a mam ted strach a taky jakmile bude 32tt tak mimino pujde co nejdrive ven

pentagras
13. lis 2012

@pawlla holka to znám všechno, je to strašný, taky nenechám nic náhodě

b.bardyova
13. lis 2012

@mmirunda ahojky 🙂 tak som spat 🙂 rozhodli sme sa ist na dalsi vklad januar/ februar .snad to dobre dopadne

b.bardyova
13. lis 2012

@kalista32 ahoj to zalezi od poistavne :D do ktoreho centra ides

pawlla
13. lis 2012

@pentagras ja si klidne tu nadstandartni peci zaplatim hlavne aby to bylo v poradku i kdybych ten kazdej utz mela zaplatit, jako cele minule tehu jsem byla uplne v pohode vlastne i porod teda az na tech poslednich asi 10 minut vubec me to nenapadlo ze se ne o takoveho muze stat byla jsem cela potrhana no des. Hlavne hlad pekne brisko at se mi i pekne zavtra a kdy jdes na krev ?

zelvik
13. lis 2012

@pentagras
@pawlla No já se čím dál víc připravuju na to, že budu chtít doktora znásilnit na plánovaného císaře. Třeba ho přesvědčím, že indikací na to mám dost - RH - (vím, to samo o sobě není důvod), pak přešívané děložní vazy - kdoví jetsli by to vydržely (to jsem někde četla, že může být někdy důvod pro císaře) a pak mi můj gynekolog při každé návštěvě nezapomněl vždycky říct, že mám v děloze křečoví žíly. No ještě to tak, aby nějaká při porodu rupla...
Ježíš, to je zase téma, co? 😒

pawlla
13. lis 2012

@zelvik no dneska je to tak ze pokud se hodne snazis cisare si proste vydupes i kdyz ti nic neni, ja mam strach z porodu az bude mimi donosene proste sup s nim ven nebudu na nic cekat to bych umrela strachem

zelvik
13. lis 2012

@pawlla A co to znamená - hodně se snažit? Možná to v sobě časem probudím, ale tak "držkatá" zatím nejsem, abych si to vyřvala! a taky asi záleží kde, co?:(

pentagras
13. lis 2012

@pawlla jdu za 14dní na krev 🙂

pentagras
13. lis 2012

@zelvik kočo, jako záleží jakej je dr, mě ho ted už udělaj, ale jak je to smutný co, udělaj ale až kdy žse něco stane

pawlla
13. lis 2012

@zelvik tak uz 2 zname rodili sekci protoze si to vyrvali a staci to mit napsane od sveho gynekologa, tak uvidis jak to bud ne kazdy ma porod komplikovany ale kdyz mas uz takove komplikace uvidis co ti rekne pozdeji tvuj dr promluv s tim o tom a on urcite bude vedet co a jak... Nechci te strasit treba to pujde i normalne 🙂