1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

sarah321
25. lis 2012

@adelinkkaa taky jsem četla dost reakci že když bříško bolí je to ironicky dobře tak snad to tak beru.Dneska mě bolí jako když mám dostat mršku a hlavně teda kříže na ty trpím často 😒 Je mi 28 a embrijka jsme měli prej ukázkový tak se tím uklidnuju a hlavně já jsem v pořádku takže problém byl jen v manželovi tak snad se mu tam zalíbí a zustane tam 😀

evikj33
25. lis 2012

@gyty Jo tak to tě uplně chápu,já to měla na začátku podobně pořád někdo mluvil otom jaká jsou rizika,až jsem řekla dost a začla si prdelky užívat a těšit se naně-po screningu už jsem jim něco malinkého sem tam koupila a věřila že budou snáma a v pořádku-hlava děla hodně a na negativa tě upozornit musí,ale neznamenáto že to tak je vždy.Já zatím žádné kompl.nemám až na nevolnosti a občasné blindění ještě ted a pálení žáhy a včera jsem načala 31tt mám PN-protože je to automaticky bráno jako rizikač,ale doma zatím zvládám vše,občas mně to trvá déle,ale jde to.Jinak pokud jsi měla první těhu ok,tak mně dr.uklidnil že by neměl být problém-jen budeš rodit o něco dříve né až ve 40tt ale nejpozděj v 38tt já mimouše chválím za každej týden a doufám že to spolu zvládnem alespon do 36tt ukončeného. 😉 Zítra mně čeká opět poradna tak pak pisnu.Ale hlavně hlad bříško a věř miminkum že to spolu zvládnete 🙂

gyty
25. lis 2012

@kaijko JO z si to taky rikam! Je to jak horor! Nejen ze je me priserne zle a budto zvracim nebo se mi zvracet chce ale do toho sem este hrozne vystrasena! Kdyz sem byla tehotna poprve tak to probehlo cely jak po masle a ja si to vazne uzivala prestoze jsem musela hodne dlouho a nekolikrat lezet v nemocnici kvuli krvaceni. Byla sem tam vic jak doma ale stejne sem se niceho nebala vedela jsem ze to vsecko bude v poradku. A ted kdyz uz vim do ceho du co me ceka /i kdyz ted s dvojcatkama....je to jiny/ tak sem videsena az hruza! Bojim se jak zvladnu tehotenstvi, porod i starost o ty dve mrnata! Porad bych jen plakala - fakt ted se mnou ty hormony teda houpaj!!! Uz se ani nemuzu divat na televizi rozbreci me i terminator!

Tak to je pravda to sme od sebe jen o par dni to je skoro stejny! A muzu se zeptat ty cekas jedno nebo dve? A uz naky ditko mas? Nebo je to prvni?
Pomaha kdyz se clovek trochu vypise 😉

gyty
25. lis 2012

@evikj33 DIKY ZA PODPORU! Potrebuju sem tam taky cist, ze to nekdo zvlada! A jak to mas namichano vis? Kluci x holky x nebo jinak?Mas samozrejme pravdu! Ja ale uz pri transferu se nemohla rozhodnout jestli jedno nebo dve mela sem strach uz tenkrat....a pak ze uz to tolikrat nevyslo....a doktor taky porad opakoval urcite dve urcite dve az byly dve. Kdyz sem zjistila ze se to povedlo a ze tam jsou obe tak sem mela obrovskou radost a pak s navalem informaci se to zaclo nak hroutit, ale ja verim ze to prejde, ze za to muzou taky hormony protoze se vubec nepoznavam. Jak jsem psala pred chvili placu pri vsem v televizi - staci i ceskoslovensko ma talent. sem nejak mimo a to jak mi je ve dne i v noci zle a zvracim, jsem uplne vycerpana a unavena a stale se motam mi nepridava...fakt neuveritelnej rozdil proti prvnimu tehu...to sem nevedela ze sem tehotna skoro vubec
No nic konec negativum. muzu se zeptat jak pribiras? Me na nevolnost pomaha /asi tak na 15-20min/ kdyz neco snim takze v podstate neustale neco jim. u minulyho tehu sem pribrala 10kg. nehlidala jsem se nebo tak jedla jsem co jsem chtela. ted se zase hlidat nemuzu protoze jinak bych nebyla schopna se postarat o malyho uvarit - proste nic!!
uz vis jak bude probihat porod ? je asi jeste brzy na to vedet zda normalne nebo cisarem, ze?
Dekuju!!!

malinka_02
25. lis 2012

@nemorosis tak velika gratulace!!!!

malinka_02
25. lis 2012

@gyty no me prave nevyslo zatim nic, ivf ani 2 kety tak uz ztracim nadeji ze neco dalsiho vyjde tak kdyz nekomu vyjde xty ket tak mi to dava nadeji , ake ty uz si predtim tehotna byla tak to je jiny..

rory_g
autor
25. lis 2012

@nemorosis kočičko moc gratuluju k našemu prvnímu miminku, doufám, že brzy Matýska uvidíme na fotce a oběma vám přeju hlavně zdraví 😵 😵 😵

evikj33
25. lis 2012

@gyty Tak já taky váhala zda 1či 2,manža rozhod že dvě že bud se uchytí,alespon 1nebo 2 a bude veselo-já tak nějak od začátku tušila že jsou dvě a jak mně to dr.potvrdil měla jsem taky smíšenej pocit 😅 radost obava... postupem času sem se stím srovnala a jele týden od týdne do 1tr.scr.jsem se ještě bála zda bude u obou vše jak má a když to dobře dopadlo už jsem se naně moc těšila-pohlaví jsme se dověděli až ve 20tt a čekáme holčičku i kluka. 🙂 Takže to bylo pěkně namícháno(to jsem taky tak nějak tušila)Jinak jsem taky dost zvracela a ještě ted se to občas stává,hlavně poránu a přezden se mně navaluje,nebo pálí žáha-na chvilku pomáhaj lízatka Gravipop.Jinak jsem na začátku zhubla cca 5kg a zatím jsem pořád -2,5-3 kg ale já jsem byla silnější od začátku po vší té lečbě a hormonech +jsem chodila cca do 26tt na kontrolu se štitkou(mám sníženou funkci) u prvního jsem nabrala cca 8-9kg.Jak budem rodit se zatím neví já bych chtěla přirozeně-pokud by to neohrožovalo miminka,ale záleží na poloze hlavně 1plodu kterej je blíž pánve.Dr říkal že se to nejspíš rozhodne okolo 34tt a to mně předá do porodky a tam to mám snima konzultovat.AHlídat se musíš jen pokud jde o námahu a jídlo jím na co mám chut(s rozumem) a hlavně počem mně není zle 🙂 Takže třeba luštěniny,česnek atd..vubec nejím 😅 Držím pěsti at se ti to brzo srovná a trošku si to těhu užíváš a dojdeš co nejdál at jsou mimin ka zdravá a dopečená 😉

saraha2
25. lis 2012

@nemorosis gratuluju mooooc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

danny38
25. lis 2012

@nemorosis i já se přidávám s veeeelikou gratulací 😵

harley26
25. lis 2012

@adelinkkaa a měli jste i asistovaný hatching?

adriene
25. lis 2012

@gyty Kdybys měla chuť, je tu i diskuze o dvojčátkách, kde jsem i já a @evikj33 ... a spoustu dalších info, většinou ne hororového tipu 😉 https://www.modrykonik.cz/diskuse/o-tehotenstvi...

adelinkkaa
26. lis 2012

@harley26 ne neměly.Dneska jsem to nevydržela a znova udala a čárka je slabší zdá se.Holky co ještě čekají na testovani opravdu vydržte co nejdýl netestovat!!!!

harley26
26. lis 2012

@adelinkkaa já testovat fakt nebudu ... neboj, určitě se ti jenom zdá, že slábne, všechno bude dobrý! Já odpočítávám každou minutu ... od středy za týden jdu na krev, to už není taková hrůza ... Kdyztak pošli fotečku testíků naskládaných vedle sebe.. a máš stejný test?

adelinkkaa
26. lis 2012

@harley26 jj mám stejný ale přítel si odvezl foták a mobilem to nejde:-/uvidim zitra

saraha2
26. lis 2012

@adelinkkaa hlavně klid...mě taky zaváděli morulku...čárka byla pořád stejný duch a taky jsem plašila,že je dokonce slabší..no pak se zjistilo,že pomalu roste HCG..ale já do toho špinila ještě ☹ takže mě píchali každý druhý den agolutin a ještě cosi..měla jsem málo jakéhosi hormonu..nakonec to prcek doběhl 😉

saraha2
26. lis 2012

@adelinkkaa moje dr.říkala,že každé těhu je jiné a každé potřebuje jiný čas....takže vydrž,bublinka tam určitě bojuje,jak může!!!! 😉 jen má asi pomalejší start,jako ta moje 😉

harley26
26. lis 2012

Holky, tak sem dneska 5 den po ET a 12 den po injekci pregnylu. Ten už je určitě pryč z těla. Takže ted už zbývá jen trénovat pevnou vůli a netestovat. Nevím jak to vydržím. Jak jste na tom vy co čekáte na výsledek?? Jak se cítíte a necítíte? Já absolutně netěhotně ... pořád mě nikde nepíchá, nebolí .... čekám na nějaké znamení.

saraha2
26. lis 2012

@harley26 nebooj!!já se taky nijak necítila!!!!!!!!!!!!akorát od pátého dnes jsem začla špinit,takže jsem odevzdaně čekala MS.....a neměla jsem doma koupený test 😉

saraha2
26. lis 2012

@harley26 a hlavně..já byla přesvědčená,že to opět nevyšlo,takže jsem ani neměla chuť testit.....

ria191
26. lis 2012

@harley26 ja som dnes tiež 5 deň a tiež nič žiadne bolesti ani nič no čo už ☹

kaijko
26. lis 2012

@adelinkkaa Me taky zacala / slabnout, bylo to asi spatnym testem. Neboj!

adriene
26. lis 2012

@harley26 Chodila jsem pak do práce a nějak si pocitů nevšímala a radši se nepozorovala... jen jsem se každým dnem blížila ke dnu 14, kdy jsem šla rovnou na krev, bez testu 😉

harley26
26. lis 2012

@adriene tak to máme dost podobne, já už sem taky dneska v práci. Jaké to bylo, kdyz ti doktor oznamil výsledky? Poznalas hned jak si vstoupila do ordinace, ze to klaplo? 🙂

adriene
26. lis 2012

@harley26 Já vím, že to máme podobné, též jsem měla v týdnu OPU a spojila to s odpočinkem, s víkendem. Šetřila jsem se podobně jako ty. Hodně jsem polehávala, koukala na DVD, sem tam nějaká procházka, ale malá... nic významného 😉 No a v pondělí hezky už do práce. Snažila jsem se na to moc nemyslet, dokonce ani ne na to, že by se to povedlo... skoroo jsem tu myšlenku vytěsnila 😀 , to abych nebyla případně zklamaná.
U nás v CARu jsem šla ráno na odběry a pak jsem se vrátila do práce... o výsledky se volá sestřičce. Tak jsem v 10:30 zavolala a ona mi jen řekla: "Jsou pozitivní, jste těhotná. Moc gratuluji." 🙂

pawlla
26. lis 2012

@nemorosis jee tak to moc blahopreji je super ze uz tady mame prvni miminko 🙂

mmirunda
26. lis 2012

@nemorosis Moc moc moc moc gratuluju k Matějovi. Ať Vám dělá jen samou radost

adelinkkaa
26. lis 2012

@saraha2 jsem z toho dost nesvá:-/Mám jít až v patek na krev a začínám mít lehoulince bežový výtok a bolet břicho jako na MS.To bude tyden...

saraha2
26. lis 2012

@adelinkkaa já měla teda špinění..a MS měla přijít v pondělí a já v neděli už měla křeče,takže jsem si doma píchla agolutin a do caru jsem jela o den dřív to bylo v úterý,jinak jsem měla jít ve středu..takže v neděli mě manžel píchl agolutin,protože mám MS silnou,tak jsem se bála,že když mám jen dušíka,že to MS prorazí..v pondělí ráno jsem volala do caru a v úterý frčela na krev..ale něco pro uklidnění..druhý termín MS-to byla hrůza,v noci mě vzbudily hrozný křeče,jsem myslela,že to dostanu ☹ lítala jsem pořád na wc kontrolovat...nalkonec z toho byl průjem a MS nepropukla...pak už o.k...a to jsem si to už hlídala datumy,kdy byl termín na MS..

adelinkkaa
26. lis 2012

@saraha2 a prosím tě naco je ten agolutin?Mě má MS až v pátek přijít.Já ti tak zavidim že už jsi s prckem tak daleko🙂