1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mia75
9. kvě 2012

@chmurkaxy Neviem, ako dlho je to v Cechach, ale robi to Reprofit Brno. Problem je, ze stale je brana za matku ta, ktora dieta vynosi, aj ked geneticky material je od inych ludi. Takze bezpecnejsie je najst si slobodnu mamicku, zapisat tvojho manzela ako otca dietata a potom by si ty dieta adoptovala. Riziko je, ze to nahradna matka moze po porode odmietnut a si nahrana ☹ Tvoj manzel by platil alimenty a dieta by zilo s inou matkou. Su pravnici, co sa tomu venuju a vraj vela pripadov vyslo. Stoji to ca 200tis CZK. V USA je to uplne legalne v niektorych statoch, zmluva je schvalena sudom, takze si pre baby prides po porode a je tvoje 🙂 My sme cestovali ako blazni po celom svete, ale nema to po case hodnotu, ked nemas malinke. Taka strasna prazdnota ☹

pawlla
9. kvě 2012

@mia75 no co se tyka nahradnich matek tak moje setrenice byla nahradni maminkou a byla by klidne znovu v CARech to maji osterene sice v CR na to neni pravni uprava ale pravne se to nejak upravit da ale chte to spolehlivou a zodpovednou zenu a najit takvou neni lehke ja o tom uvazovala taky a mam v tom docela prehed ale nechtela bych aby to byl nekdo z rodiny to by nedelalo dobrotu. Urcite bych to neuskutecnovala na ukrajine a v USA je to zase nad nase financi moznosti. Tak uvidime jestli tohle druhe IVF vyjde a pak budeme resit co dal

pawlla
9. kvě 2012

@mia75 delaji to uz skoro ve vsech CARech teda tech soukromych v CR, dokud je ale nejaka nadeje chtela bych miminko nosit sama ale chapu zeny co nemaji delohu nebo maji zdravotni problem a nemohou dite odnosti, nekdo toto nahradni materstvi osduzuje priznam se taky jsem na to koukala skrz prsty ale jak se to zacalo dotykat i me tak jsem tak jsem si o tom hodne zjistovala, asi to bude znit trosku blbe ale chtela bych vlastni miminko ktere ma moje geny i za cenu ze by mi ho musela donosit jina zena o adopci jsem moc neuvazovala

chmurkaxy
9. kvě 2012

@mia75 a na to USA ale asi treba byt obcanom USA, nie? lebo inak je to medzinarodna adopcia a tam su sankcie, ak obides statnu instituciu, co sa tomu venuje.. ale s nimi je strasne zdlhava komunikacia, aj teraz som im pred tyzdnom pisala mail a este mi ani len neodpisali :(

mia75
9. kvě 2012

@pawlla Ja som na tom tiez tak, chcela by som, aby malo male moj /a priatelov/ geneticky material. Ja uz sa na nic nepozeram skrze prsty, clovek uz po case zo zufalstva zvazuje vsetko 🙂 Aj dom predat, aby to islo, mat male 😀 Radia urcite najst nahradnu matku mimo rodiny a neda sa to bohuzial 100% v Cechach pravne zabezpecit. Proste ta nahradna maminka ma vyhodu a fakt musis mat stastie na rozumnu a spolahlivu zenu. Urcite take su..
@chmurkaxy Musis ist cez agenturu, ktora dava schvalovat tie zmluvy sudu vopred, takze mas garanciu. Nie som na to odbornik, mam len nacitane nejake weby a skusenosti, co dali ludia na web. Asi treba googlit, ale viem, ze v USA je to v niektorych statoch uplne legalne, aj pre zahranicne pary. Len ta agentura, pravnici, sud a vsetky papierovacky + IVF stoji kopu penazi ☹

mia75
9. kvě 2012
chmurkaxy
9. kvě 2012

@mia75 to nam nevadi, penazi mame dost, len babatko nam chyba :( za takeho drobceka by sme dali vsetko na svete 🙂

pawlla
9. kvě 2012

@chmurkaxy No jo i kdyz ma clovek vsechno co chce tak to miminko proste chybi

pawlla
9. kvě 2012

@mia75 no to je prave to najit spolehlivou zenu ktera bude v tehotenstvi zodpovedna a nebude po porodu delat komplikace to je problem toho bych se asi docela bala, a v rodine by to asi neslo toho bych se bala zase z jinych duvodu, ale tak to ted nemusi resit doufam ze IVF napodruhe uz vyjde nam opravdu velky strach

chmurkaxy
9. kvě 2012

@pawlla Pavli, presne tak to citim aj ja. dufam, ze to vyjde, ak nie na druhy pokus, tak na treti, stvrty..
ak nie do mojej tridsiatky, tak to zacneme riesit niekde inde. prave som si precitala o Indii a nahradnom materstve, tato moznost sa mi asi zatial pozdava najviac 🙂

pawlla
9. kvě 2012

@chmurkaxy no ja taky verim ze to vyjde nektery z tech pokusi prece vyjit musi no ne ..... Co se tyka nahradniho materstvi tak se strasne bojim aby ta zena svym chovanim diteti neublizila v case tehotenstvi no a ceskoj se svyma zakonama je zase pozadu jak taky jinak ze 😒 ani nevim kde bych u nas hledala takovou nahradni matku musela bych si nejdrive asi poznat, ale doufam ze to nebude potreba a ze nam to vyjde a vam taky drzim moc palce a na kdy to mate naplanovane to IVF? Asi je to narocne mezi tim cestovanim ze

chmurkaxy
9. kvě 2012

@pawlla povodne sme mali ist v juni/juli, ked sa vratime z Ameriky. manzel sice mal ist dalej na sluzobku do Nemecka, ale ved Nemecko-Slovensko sa da zvladnut autom za 8 - 10 hodin, tak som v tom nevidela problem. myslela som, ze podla toho, kedy budem mat pichnut Pregnyl, mu zavolam, sadne do auta a pride. No ale zmenili mu destinaciu, ma ist naspat na Filipiny, co je cca 24 hodin (let asi 16 plus cakanie na letisku a prestupovy cas v Dubaji 4 hodiny), takze to sa mi zda dost neuskutocnitelne, aby som mu 36 hodin pred dala vediet. a zase, keby to aj zvladne, tak by som z toho mala zly pocit ja, ze sa kvoli polhodke v kabinke pretrmaca tri dni hore-dole. a doktor nam neodporucal mrazit spermie, ze by sme mali dost male sance. tak uvidime, kolko casu bude mat medzi vlnami, ked sa vrati z Filipin, kam ho poslu a tak.. podla toho urcime snad nejaky termin 🙂

pawlla
9. kvě 2012

@chmurkaxy jej tak to je dosti slozite ale nejak se to urcite uz udela abyste tlacili brzo kocarek ja mam druhe IVF v cervenci a jak jsem ted prisla o praci a jsem doma tak se docel dost nudim a porad nad tim premyslim, dokonce jsem premyslela jestli to nemam cele vzdat a zustat u te nasi jedne dcerky uz nechci zazit to co se stalo pi prvnim IVF ☹

chmurkaxy
9. kvě 2012

@pawlla jeeej, ty uz mas doma princeznicku? no hej, ked je clovek bez prace, tak ma vela casu na vselijake myslienky.. ja som tiez tak doma cely cas, co je manzel v robote, no a nerobi to dobrotu 🙂 a co sa ti stalo pri 1. IVF? ja sem chodim tak sporadicky, resp., dost casto, ale nestiham vzdy docitat to, co pribudlo, kym som tu nebola.. my sme uz raz mali biochemicke tehu prirodzene, potom pri 1. IVF tiez, no a teraz pri KETe takisto. mala som uz celkom pekne ciarky, doteraz si niekedy tu na MK pozeram albumy bab, kde maju tehu testy so slabulililinkou ciarockou a je z toho babo a vzdy si vzdychnem, ze kedy aj nam tie ciarky vydrzia 🙂
urcite pre to babo rob, co mozes, ak si presvedcena, ze este aspon jedno chces. ja sa tiez len tak nevzdam bez boja 🙂

kiwisek
10. kvě 2012

@evikj33 určitě to ted vyjde, vypadá to na pěknou úrodu 😉 držím palce aby se Ti OHSS obloukem vyhnul 🙂

pawlla
10. kvě 2012

@chmurkaxy no ja jsem otehotnela po IVF ale v 7tt jsem zacala krvacet SP no a musela jsem na revizi byl to hrozny sok uz jsem mimi videla i na ultrazvuku a tak nooo, ale nehodlam to vzdavat vsak to bylo teprve prvni IVF dr. mi dalsi dovolil az na zacatku cervence tak cekame. Pritom dcerku jsem mela uplne pririzene ani jsem nevedela jak 😀

saraha2
10. kvě 2012

dobré ráno Vám všem!!vypadá to na krásný den,tak honem kuchtím,at můžu hupnout do vody 😉 jsem zvědavá na Miu,jak dnes dopadne..dnes jsou tam i ti,co byli s nama-že minulý týden nebylo jasně vidět srdíčko,tak dnes mají taky ultrazvuk,tak čekám jen ty nej,nej zprávičky! 😉

saraha2
10. kvě 2012

musím zavolat do caru,prednison mám jen do soboty,tak co ted,jestli tam frknout zítra,nebo co teda ☹

saraha2
10. kvě 2012

@evikj33 tak to gratuluju!!taky pěkná nosnice se z tebe stala 😉 😀 je vidět,že dobře zahříváš 😉

mia75
10. kvě 2012

Ahojte kocicky, takze je tam jedno miminko, ma 5-6 mm, srdiecko este nevidiet (vraj je este skoro, este potrebuje tyzden). Fotka bude az buduci tyzden 🙂 Ale narastol mi myom v maternici, pacia sa mu tehotenske hormony, tak snad budu spolu dobre vychadzat s mimi. Ja sa toho strachu asi nezbavim :-/

zelvik
10. kvě 2012

@mia75 Ahojky, krásné zrávičky poránu. Ten myom snad ničemu vadit nemusí, ne? Mimi bude silnější a všechno to tam vevnitř urovná tak, aby se tam cítilo dobře, neboj!!!!

zelvik
10. kvě 2012

@evikj33 Ahojky, 18? noo taky pěkná úrodička🙂 To se to pak bude vybírat, když je z čeho. Tak přeju, ať se ti OHSS vyhne obloukem - někdy ale říkají, že pokud se rozjede po ET mírný OHSS, je to dobrá známka uhnízdění a těhu, takže ti přeju maximálně tenhle OHSS 🙂

@vall83 Jak ty se cítíš, vali? Vidíš, já ti to říkala, že domů na Slovensko už se budeš vracet s rckama v bříšku!!!!!! 😉

mia75
10. kvě 2012

@zelvik Dufam, ze tomu myomu to mimi nakope prdel. Ked bude po mame 🙂

zelvik
10. kvě 2012

@mia75 To si piš že jo!!!!!!!

zelvik
10. kvě 2012

Ahojky holky, jak jste se cítily po IVF, které nevyšlo? Nemyslím psychicky. Jsem nějaký 9. den cyklu, mrcha byla silnější, ale nic co by se nedalo vydržet. Ale co mě zaráží - jsem pořád unavená, jakoby bez energie. Nausínám na fleku, to ne🙂 , ale je mi líp, když můžu zavřít oči a jen odpočívat.
Tak nevím, jestli ta stimulace mě nějak nerozházela... nikdy jsem neměla problémy se štítnou žlázou, ale moje sestřenice ano a říkala, že únava je jeden z příznaků. Co vy holky, co se s ní léčíte @rory_g, @marmina... ?

marmina
10. kvě 2012

ahoj @mia75 a jaký jsi přesně týden těhu? neboj, mimčo nedá myomu šanci na růst! budeme držet palce!

@zelvik já jsem se po MS cítila právě plná energie, jak jsem vysadila Utrogestan, hrozně se mi ulevilo. Příznaky nemocné štítné žlázy jsem vůbec nepociťovala, ale určitě únava může být příznakem třeba snížené fce šž. Myslím, že stimulace ti dokáže rozházet cokoliv. Mě třeba překvapilo, že mi vůbec nenarostla sliznice a nechtěla přijít MS ačkoliv už jsem ji měla celkem pravidelně...spíš jsem čekala, že budu ještě nadopovaná hormonama a všechno bude naopak nastartované. Být tebou, tak si nechám udělat vyšetření šž, aspoň u svého praktického lékaře nebo gynekologa. Ať víš, na čem jsi, než půjdeš do KET. Já kdybych bývala šla hned po tom neúspěchu, pravděpodobně bych si zbytečně vyplácala zamrazená embrya. Teď doufám, že když se léčím, jsou šance větší!! Nezbývá mi než věřit...

saraha2
10. kvě 2012

@zelvik já jsem teda byla jak poblblá..pořád jsem čekala,kdy budu plná energie,jak tady psaly holky a nic...připadala jsem si taková mimo,jak něčím nadopovaná..

zelvik
10. kvě 2012

@marmina No mně kontrolovali šž na imunu a pak hormonální profil před IVF.

@saraha2 Jo, přesně - taky jsem si myslela, že mě to pak nakopne a naopak jsem utlumená:( Takže následně i otrávená...a nějak bez nálady do dalších experimentů se svým tělem...

rox
10. kvě 2012

@chmurkaxy A jako co pracuje tvuj manzel ze se takhle touhla po svete? A proc vam nedoporucili zamrazeni? Mate spatny spermio?

verry
10. kvě 2012

@zelvik ahoj, jak příše marmina jakmile vysadíš Uttrogestan tak začneš fungovat 🙂 já byla taky furt ko,,ale jak jsem ho vysadila, přišel příval energie 😉
jinak já se léčím se sníženou fcí štítný žlázy,,jo u mě příznaky unavy byli, ale od tý doby co beru Letrox,jsem ok