1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kiwisek
11. kvě 2012

@vodni jj, no my jsme v den OPU při 1 IVF ve vzorku neměli žádné, pak po pár hodinách šel mm znovu a to tam prý pár jednotlivců našli, tak se s pomocí ISCI pokusili oplodnit 12 vajíček, no ani jedno se nechytlo :( teď máme o malinko lepší spermiogram - 0,7 mil. tak snad tam nějakou šikovnou najdou, tak nějaký dávky namraženy. Tak snad není najivní myšlenka, že spermije, kt. přežijí rozmražení by měli být kvalitnější? 😕

saraha2
11. kvě 2012

@rox já měla dlouhý protokol hned napoprvé..a když jsem se ptala proč,tak prý protože je hlavně lepší..tak nevím,podle čeho to dělají...PK-prodloužená kultivace.AH-asistovaný hatching-naříznutí obalu vajíčka,aby se embryjko lépe vyklubalo 😉 my měli taky spermio výborné,ale i tak nám ICSI doporučili...picsi je dobré v tom,že vyberou hyper super spermijky..
@marmina to chápu!!!!ale když to jinak nejde,tak to musíme vydržet!jsme přece holky šikovný,no ne? 😉 a i myšlení negativní sem určitě patří!!od toho jsme tady,aby jsme se podržely!!!!!!!!!!!!!!!a podpořily!vím,že se to všechno lehce řekne,ale věř,že vím...my čekáme na drobečka už 14let...

marmina
11. kvě 2012

@saraha2 za 14 let bych se asi zbláznila! a jak se cítíš? sarah, já bych ti tak přála, abys nemusela na další ivf! jsem na pondělí fakt hooodně zvědavá! budeš mít výsledky ten den?

lolitka25
11. kvě 2012

@rox ja zacinam koncom juna, zaciatkom jula - ako ucitelka musim dokoncit skolsky rok - a kedze sme zo zahranicia musime do tej prahy na cca 2 tyzdne dojst...

saraha2
11. kvě 2012

@marmina tak byla to i naše chyba,že to trvalo tak dlouho ☹ ..ale pořád jsme doufali,že když nenašli chybu,že se zadaří...a ono nic..já nic...dnes jsem byla v caru pro ty prášky,tak jsem sestřičce řekla,že když se mě rozjedou,že nepřijdu v to pondělí,ale až na ten ultrazvuk,až bude MS končit..tak na mě chudina koukala..prý nechcete přijít i tak?říkám,že ne...že když budou niagáry,že je to zbytečný 😀 prý tak jo teda..ale přeji vám,at přijdete s pozitivním výsledkem..no..jj,výsledky jsou vždy ten den kolem 13hod

marmina
11. kvě 2012

@saraha2 a ty už máš nějaké náznaky MS? nebo už tou karkulou tak najisto počítáš! doufám, že se zatoulá v lese 🙂

chmurkaxy
11. kvě 2012

@rox jeeej, to je krasne 🙂 to je ako ten moj doma 🙂 ja mam sice "len" 26, manzel ma 34 a stale sa mu smejem, ze sa otaca po detoch v kociku a nie peknych mamickach. ze co uz je toto za chlapa 🙂 uvidis, ze to vyjde. ale velmi sa mi paci, ze priatel chce mat s tebou to najkrajsie puto, ake sa na svete da medzi dvomi ludmi vytvorit 🙂 teraz to boli na zaciatku maja tri roky, co sa snazime o babo. Hned po polroku mi doktorka urobila vsetky testy, vraj ok, parkrat mi odsledovala ovulku, ze je super, no a potom prislo obdobie, kedy manzelovi klesol testosteron skoro na nulu. On ma take vykyvy, napriklad polroka nic, dopujem ho tabletkami, aby si ma aspon trosku vsimol, no a potom je obdobie, ze mesiac pred nim utekam :D na zdrave snazenie to ale nie je, tak sme to po roku zacali riesit aj v CAR. takze v podstate sa uz 2 roky krmim stale hormonmi, preto som jak gulicka 🙂 a vy to ako dlho riesite?

saraha2
11. kvě 2012

@marmina počítám s ní 😉 takže ani náznaky nesleduju... 😀

kiwisek
11. kvě 2012

@chmurkaxy ahojky 🙂 tak podla posledneho prispevku mame dost spolocneho ja (26) mm (34) - tiez zisteny velmi nizky testosteron (a to nas uz skoro poslali na TESE!!) - berie vitaminy, profertil aj hormony ( 3 mes.), tak som zvedava na vysledky nejake zlepsenie tam pozorujeme - z 0 na 0,7 mil/ ml. Tak sa utesujem, ze snad budu aj kvalitnejsie. 😝 a ako pises s tym, ze nema chut na sex, tak to ako o nas... som z toho bola isty cas aj dost nestastna - premyslala som, ze ho asi dost nepritahujem, aj ked ma ujistoval, ze opak je pravdou 😵 no nechapala som preco potom nema chut... aj casto velmi unaveny a apaticky byva.. tak sa mi po "diagnozeů u androloga viac veci vyjasnilo 🙂
No nadseny z tolkych liekov vobec neni... keby si tak moc nepiral dievcatko, tak by se na to urcite vykaslal.
a u teba su nejake problemy, ze musis brat hormony? my budeme mat v auguste 3 roky co sa pokousame o mimi a v 09/2011 sme boli na 1. konzultacii v CARe..

pawlla
11. kvě 2012

@vodni ahojky no my jsme meli AH, PK a ICSI to nam doporucil embryolog a to je mi 25 let, no u nas v CAR doporucuji tyhle podpurne procedury individualne nekomu to hodne pomuzu nekdy to neni potreba je to hodne individualni

rox
11. kvě 2012

@vodni Tak ted jsi mi zamotala hlavu jeste vice 😀 A je nejaky rozdil mezi poctem vajicek u dlouheho a kratkeho protokolu? Me rikal dr, ze ocekava u kratkeho cca 4-5 vajicek, takze na mrazacky asi nezbyde ☹ Ja se totiz bojim ze zadne poradne zrale vajicko u me nenajdou. Gratuluji ke klucikovi 🙂
@vodni coto je to AH prosimte? Ja jsem uz starsi kousek, tak me to zajima.

vodni
11. kvě 2012

@rox to je různé, já třeba měla minimum vajíček nehledě na protokol. Prostě, někdo má víc u krátkého, někdo víc u dlouhého. Např. na pokoji jsem při opu ležela s kočkou, měla 20 kousků z dlouhého, já z něj měla jediné vajíčko. A z krátkého jsem měla 5 (použít šly 3), jiná kočka 13. Je stejně lepší mít méně, ale kvalitní, prý kolem 10 je tak optimální. Ale to je fakt strašně individuální, dobré je nesrovnávat, prostě to nechat na doktorech asi - aspoň já jsem to tak udělala. Bylo mi jasný, že s naším materiálem (já i manžel) se moc zázraky dělat nedají 😀 AH = asistovaný hatching. Na stránce "mého" centra píšou tohle:
Lidské vajíčko je kryto obalem, zvaným zona pellucida. Ten pokrývá i vyvíjející se embryo. Před uhnízděním embrya do děložní sliznice musí embryo z obalu „vycestovat“. Tento proces je nazýván hatchováním /hetčováním/. Podpora vycestování, usnadní embryu uhnízdění v děloze. To je tzv. asistovaný hatching. V laboratoři se obal nařízne např. pomocí laseru nebo velmi jemné skleněné jehly (mikropipety) a tímto otvorem embryo snáze vyklouzne. Otvor po vpichu spermie při ICSI je ve většině případů nedostatečný a asistovaný hatching nemůže nahradit. K poškození embrya nemůže dojít

vodni
11. kvě 2012

@pawlla PK a ICSI nemá s věkem nic společného 😉 ICSI je dobrá tehdy, když je málo spermií nebo se nepohybují dobře (zjednodušeně řečeno, kdyby nebyla ICSI, tak by se v misce po přidání vajíček nic nestalo...). PK je dobrá tehdy, když je víc embryí, a je možné vybrat to nejlépe se vyvíjející 😉

rox
11. kvě 2012

@kiwisek Ja nevim kiwisku, ja bych spise rekla, ze vse co je rozmrazeny, ma horsi kvalitu.....maso z mrazaku taky nechutna lepe....nicmene to neznamena, ze spermijky budou spatne nebo mimisci neschopni zivota!! To urcite nee.
@saraha2 Ah, uz to ctu to je AH. Diky dobra vilo. My pujdem do vseho co nam nabidnout at jsou sance nevyssi.
@saraha2 Saro 14 let, to je strasna doba, kdyz si vemes ze uz to mohl bejt zdatnej pubertak...... ☹
@kiwisek Vis proc se ti zadne nechytly? Kvuli kvalite spermijek?
@chmurkaxy Ty jsi takova nezna dusicka, ja na chlapy spise vecne nadavam, a ty o nich tak hezky mluvis....je to moc mile, opravdu!Ale mas pravdu, deti jsou to nejvetsi pouto, i kdyz by se dva rozesli, tak porad uz zustanou navzdy spojeni pres dite. A proc mu klesa testosteron? To jsou docela velke vykyvy!! To ten muj je furt pri chuti, my sexujeme prakticky 5 dnu v tydnu...no v nasem veku docela vykon 😀 😀 😀 My to resime od lonskeho dubna, snazime se od predlonskeho rijna. V listopadu to byl ZT a v unoru dve TT, ale odeslo to s ms.

evikj33
11. kvě 2012

Ahoj holky 🙂 Vítám nové tváře @vodni @rox @petruska83 a přeji brzké splnění našich přání 😉 @marmina To mně mrzí,ale asi je toho na tebe moc,byli jste nemocní atd..možná je to i ze stresu jsi hodně unavena apořád nějaké starosti.Prcek,sliznice atd ☹ Netrap se ja po prvním nezdaru opravdu ty 3měsíce potřebovala,pomohlo to mně a asi i tělu.Bude dobře. 🙂 Jinak dnešní info OPU bude v pondělí v 11.h ,předpoklad 15.-18.vajuch,Doporučeno PK,takže ET by měl být v sob.Jinak nam dnes dr.řek at se rozhodnem zda chcem 1nebo 2 embrijka a manža mi pak na kávě oznámil že samozřejmně 2.Bud se zavtá alespon 1nebo budou obě a bude veselo 😕 Tak jse trochu paf.

vodni
11. kvě 2012

@evikj33 já jen nakoukla, já přání už splněné mám 😉

mia75
11. kvě 2012

Ahojte kecalky, zase tu toho pribudlo 🙂 @marmina Drz sa, dohovor svojmu telu, nech spolupracuje a nerobi prieky ☹ Beries vitaminy? Ja som skusala vselico - masaze, terapie, lebo je to napor na telo aj dusu.
@zelvik Posun? ☹ Ale embryjkam mesiac neuskodi a ty sa aspon lepsie pripravis, aby si to potom zvladla 9 mesiacov 🙂
@petruska83 a @vodni Ja chodim na Obilnak, ako samoplatca, takze asi nie som uplne najlepsi typ na info. Ja si platim este aj to, ze so mnou lekarka prehovori 🙂 Ale na Obilnak nemam pol zleho slova, ved kde najdes dojatu embryologicku, ktora skoro s tebou place nad nepodarenym KETom a potom sa tesi, ked po ET na UTZ vidi malinke? 🙂 Su velmi mili, ochotni a nemala som pocit, ze by tahali peniaze. Ja som mala kratky protokol a potesilo ma to,lebo som netrpezliva 🙂 ale ked som citala preco dlhy alebo kratky, tak dlhy ma dlhodobejsie pozitivne vysledky, je setrnejsi. Mne zabral 2x kratky. Dali sme si robit skoro vsetko - ICSI, PICSI, AH, PK. Ked uz som musela do seba cpat tie hormony, nech sancu zvysime na maximum. A pomohlo 🙂

plumeria
11. kvě 2012

@marmina Ahoj, co to čtu? Další komplikace? Ale do KETU je ještě čas, do té doby vše úspěšně přeléčíš, uvidíš, bude dobře😉
Na podporu léčby mykóz a jako prevence se, pokud už neužíváš, doporučují laktobacily na polykání (já si vždycky kupuju ty od fy Swiss). Měly by krom jiného i posilovat imunitu. No a do krku rychle nějaké antiseptikum, kloktat sůl, panáka slivovice, prostě nasadit všechny zbraně 😉 Doktorka mi doporučovala i pastilky Vincentka, prý prospívají krční sliznici.
Já vcelku věřím, že na tom oslabení obranyschopnosti má velký podíl stres, kterého je okolo IVF habakuk. Taky mě během stimulace a pak i po ETu bolelo dost v krku, dokonce jsem měla i čepy. Myslela jsem, že padnu, zrovna v tu nejnevhodnější chvíli. Zdálo se mi, že je všechno ztracené, ale nakonec to bylo v pořádku...
Vím, že se mi to lehce řekne, ale nevzdávej se. Na KET budeš určitě jako rybička😉

rory_g
autor
11. kvě 2012

@evikj33 ahojky, super, budeme na Tebe v pondělí moc myslet 😵
@mia75 já jsem na krátký nezareagovala, doufám, že se s dr domluvím na dlouhém a že se dá vyhnout stříkání do nosu, to nesnáším 😅 Ale počkám, co nám poví na konci května...

mia75
11. kvě 2012

@vall83 ohľadom tých mrazacikov - viete si predstaviť dať ich nejakému paru, ktorý nemôže mať vlastné embryjka? Teda pomôcť nejakým nešťastným manželom a nedať na vedecké účely. Ale po Nemecku by možno behali vaše biologické deticky 🙂

evikj33
11. kvě 2012

@rory_g Děkuju budou určo potřeba 🙂 Já bych dlouhý protokol ještě uplně nezavrhla.Jsem zvědava kolik vajuch bude zralých.Ale stačila 1ampule navíc a taková změna ze 2 na CCa 15až 18 😕 Tak snad to tentokrát dobře dopadne.A ty 3měsíce mužou s tělem fakt udělat hodně.Nejdřív jsem byla zklamabná,pak naštvaná,pak jsem měla depku(ohledně práce,změny sml.atd)Nechala jsem si ještě udělat to HSG a pak mně to vše nějak přešlo a teprv jsem volala do Caru.Hodně mi pomahá Dr.s jeho povahou a názorama,srší z něj pozitivní energie a hlavně mám k němu dúvěru 😉 To si myslím je taky duležité.

vall83
11. kvě 2012

@mia75 ahojcek mia...o tom tiez sme sa s mm bavili...nevadilo by nam urobit stastnych zobar ludi...ale co ak sa stretnu surodenci zamiluju sa do seba...atd...toho sa bojim...vzdy je moznost ze sa stretnu...ale kebyze nas o tom pare nformuju aby sme mi nasim detickam povedali vies ten a ten su tvoji surodenci do buducnosti a tie pary tiez by oboznamili svoje (teda nase)deti o tom ze po svete behaju ich surodenci priblizne tam a tam a volaju sa takto...tak urcite ano...ale ci je mozne sa na niecom takomto dohodnut...

mia75
11. kvě 2012

@vall83 Ja by som sa spytala na vašom mieste v CARe, musia mat takýchto prípadov plno. Mne to pripadá ako zabitie, ak sa len tak zničia. Ja viem že je to len embryo a k človeku má ešte ďaleko, ale predsa ... My sme to rozoberali a asi by sme embryá darovali nejakému paru. Veď aká je šanca, že sa akurát dajú dokopy s našim dieťaťom..

kiwisek
11. kvě 2012

@evikj33 tak se drž na OPU a ať se vám hezky vyvýjejí embryjka, ať máte taky mrazáčky, kdyby bylo potřeba 🙂

kiwisek
11. kvě 2012

@rox jj, kvalita spejmii byla velmi spatna kvuli nizkemu testosteronu se temer netvorili, no mm ma uz 3 mesice lecbu, tak doufame a verime ze v cervnu bude kvalita i pocet o dost lepsi 😎 a povede se 2 pokus 🙂

marmina
11. kvě 2012

ahoj @evikj33 na tebe jsem čekala 😉 za chvíli sem hodím tabulku. Tak nakonec už v pondělí! tak to je super zpráva a k tomu taková pěkná zásoba! Ať se jich co nejvíc oplodní aby bylo na ta dvojčátka 🙂 a ještě na sourozence 😀
ahoj @plumeria laktobacily jsem začala jíst už po ET, jedla jsem je i v těhotenství, taky si kupuju ty od Swiss! 🙂 Doporučil mi to dr., prý je to pro mimčo i maminu velký přínos, dost jsem o tom i přečetla na netu. Tak teď je jím dvakrát denně, jinak preventivně jsem zobala jen jednu. Na krk jsem si koupila septofort a chladím ho, zatím se to nezhoršuje, to počasí tomu asi moc nepřidalo, ale má přijít ochlazení, tak snad bude lépe. A co ty??? Jak to těhotenství prožíváš, co tě v nejbližší době čeká?

vall83
11. kvě 2012

@mia75 mi by sme taky chteli darovat, ale ozaj se bojim ze se stretnou...vies moji rosicia su rozvedeny a otec bol suknickar...raz som skoro tiez skoncila v takej podobnej situacii...stretla som jednoho syna z otcovej strany...bolo to nastastie v zacatku boli sme kamarati...ked som prisla domov povedala som mamke ze mam kamarada a ked som povedala meno sa zhrozila, vies nemal otcove meno, lebo to bolo nahodou a ona si nasla druhe v tehotnestve a ten ho vychovava, ako som hovorila otec bol suknickar....a mamka mi to rozumne vysvetlila tak sme ostali kamarati,ale ja som mu nepovedala nic, on nevedel ze jeho otec nieje jeho....a bol to fesacisko....tak nerada by som aby sa nahodou nieco stalo mojim detom......ale urcite by sme ich chceli darovat....uvidime co nam ktomu dr. povie, co a ako?

vall83
11. kvě 2012

@marmina ahojcek marmina....co to ctu....zadnej odklad...pekne sa liec...neboj...ono to ustupi, ja si myslim ze by to chcelo hooodne vitaminu....ja vitaminy uziva uz pol roka pred oplodnenim a stale ich papam...a su fit...normalne uz su odolna aj voci dcerinim bacilam...a to som pred tym bola vacne chora od nej.....takze nech ti dr. naordinuje vitaminky...ono je dobre uzivat tie laktoba.....ale ani ked ich mas moc nieje dobre, ked ich je malo sa to prejavy ale aj ked ich je vela sa to tak rovnako prejavy....

vall83
11. kvě 2012

@evikj33 ahojcek tak v pondelok budem na teba mysliet, nech vsetko prebehne len a len najlepsie...

marmina
11. kvě 2012

@vall83 no snad se nic odkládat nebude...já jsem zase byla před ivf hodně odolná, ani nepamatuji, kdy jsem byla naposledy nemocná, všichni kolem mě vždycky něco chytli a já jediná to ustála. No vidíš, o nadbytku laktobacilů jsem neslyšela! Nějaké vitamíny mi doporučila dr. na imunologii (E, D, kys. listová) a ostatní mám ze zeleniny a ovoce. Já nějak ty multivitamíny těžce trávím a v těhotenství mi z nich bylo vyloženě blbě. Zkusím se dát dohromady i po té psychické stránce.