1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

adriene
29. pro 2012

@rory_g Máš pravdu, ono když se "něco děje", tak je člověk motivován a vše jde najednou lépe... kór, když to nese výsledky 😉 Je dobře, že Ti změna prospěla... 4 roky je už dlouhá doba, nedivím se, že jsi zdrhla a CAR změnila 😉 Také je to hodně o štěstí. Já jsem vděčná za to, že jsem otěhotněla bez velkých problémů a zdržování... vím, že to není samozřejmost a vážím si toho 😉

adriene
29. pro 2012

@irennn Žádné příznaky jsem neměla, ale cca 4 dny po ET jsem šla do práce, takže jsem neměla ani moc čas nad sebou přemýšlet. Zpočátku mě trochu pobolívalo u vaječníků a v podbříšku, ale to pak odeznělo. A po pár dnech jsem začala být víc unavená... otázkou ale je, zda to nebylo spíš z utrogestanu 😉

irennn
29. pro 2012

@adriene Tak to mám stejně...maličké pobolívání i v kříži,ale to mám i před MS a taky hodně víc spím...no uvidíme, musím to do 8.ledna vydržet...já jsem na neschopence, ptž. pracuju v nemocnici a do těch bacilů mi zakázali chodit.

adriene
29. pro 2012

@irennn Určitě to vydržíš, neboj 😉 Já šla na neschopenku až po potvrzení těhu, také pracuji v nemocnici... ale řekla jsem si, že to budu brát přirozeně... kdybych otěhotněla normálně, také bych určitou dobu nevěděla, že těhotná jsem. Snažila jsem se jen vyhýbat jistému riziku, které bylo evidentní.
Přeji ti, aby ti to klaplo 🙂

malinka_02
29. pro 2012

@rory_g
@adriene no ja bych chtela zkusit jeste jedno IVF a uvidime kdyztak potom, ono to uvidim uz pri rozpisu stimulace jestli mi zvysi davky aby bylo vic jak 6vajec a jestli se na nas bude koukat komplexneji..

danny38
29. pro 2012

Holky, ptám se kde se dá. Neslyšely jste někdy o někom, kdo by prodělal pásový opar v těhu? Na pravé straně břicha se mi objevily pupínky a moc se mi to nezdá 😕 Nechci zatím plašit, ale nějaké info by se hodilo.

adriene
29. pro 2012

@danny38 Pásák jsem zatím nikdy neměla, ale co vím, tak mu často předchází bolestivost místě následného výsevu... někdy i 14 dní bolestivosti, než vyskočí samotné opary...

danny38
29. pro 2012

@adriene Já už ho jednou měla na trojklanném nervu a ty pupínky jsou tomu dost podobné. Dočetla jsem se aspoň to, že by pro plod neměl být teď nebezpečný, jelikož už je vyvinutý, ale stejně mám obavy. Přinejhorším s manžou zajedeme zítra na pohotovost.

adriene
29. pro 2012

@danny38 Určitě nebude nebezpečný pro miminko... to buď bez obav 😉 a bolí tě to? Protože jestli ne... tak by to neměl být, ale nikdy člověk neví, no 🙂

danny38
29. pro 2012

@adriene Když po nich přejedu tak trochu jo a taky trošku pálí. Zvláštní je, že jsem četla, pokud někdo prodělá neštovice a později pak i pásový opar, tak že je navždy imunní, ale mě se to tedy nezdá. No hlavní je, že to Aničce už ublížit nemůže 🙂

adriene
29. pro 2012

@danny38 Jojo, nemůže... už je plně dovyvinutá 😉

ivapo
29. pro 2012

@irennn akorát mě bolely prsa.. ale to mě bolely už tyden před ET 🙂

ivapo
29. pro 2012

@danny38 ahoj .. to si radši dojeď na ženskou ambulanci pro jistotu!!!!!!! já byla včera na pásech a něco se jim nezdálo .. 3 krát mi ho delali.. 4 hodiny jsem v nemocnici strávila .. a dnes dopo znova a pry už dobře.. včera moc rychle bylo srdíčko...pry asi tema antibiotiky.. mala ma pry orientačně 2.50 Kg.. tak at tam aspon ještě 14 dni je .. ňo radśi 3 týdny!!

danny38
29. pro 2012

@ivapo Tak to je mazec. No hlavně, že je malinká v pořádku. Kdy jdeš na další?

ivapo
29. pro 2012

@danny38 už 2.1 naštěstí.. k memu dr.. a ty? Jo a na ty boxy si mám to další úterý zavolat hodinu před 2 hou.. jestli tam neni narváno porody ňo a můžeme se tam na to podivat!!

danny38
29. pro 2012

@ivapo Já jdu až 9.1. na monitor. To jako zavolat 1.1. nebo až ten další týden 8.1.?

zelvik
29. pro 2012

Ahoj holky, mám na vás dotázek - dneska ráno mi na chvíli ztvrdlo břicho, úplná boule. Ale fakt na chvíli. Není na něco takového brzo? A může to být nějaký problém?

adriene
29. pro 2012

@zelvik Brzo na to není, může to být i dříve... a bylo to jednorázové? Pokud jo, tak to není tak závažné... pokud by se ti to ale opakovalo třeba denně a opakovaně, chce to k lékaři a dají ti magnezium 😉

susanitademacho
29. pro 2012

Ahoj holky, tak jsem těhu, podle krve ze čtvrtka 206 HCG. Dneska jsem uklouzla na ledu a kostrčí spadla přímo na zem, bylo mi na zvracení, do mdlob a hlavně jsem začala hnedřvát, že je po všem☹ Na diskuzích jsem četla, že pád, pokud není na břicho (které teď rozhodně nemám), tak by neměl být snad problém, nekrvácím (zatím), říkám si, že kdyby plůdek nevydržel, kdy bych to poznala a začala krvácet? Mám pořádný bolesti kostrče, ale křeče v břichu nee.

ivapo
29. pro 2012

@danny38 asi je to jedno!?!? kdyžtak mi řeknou zavolejte 8. 1.. 1. 1 stejne nemohu.. jsme na oběd u tchyne

adriene
29. pro 2012

@susanitademacho To mě mrzí, že jsi takhle ošklivě upadla 😒 Ale snad bude vše v pořádku... spíš sis jen narazila kostrč! Kolikáty den jsi po transferu?

zelvik
29. pro 2012

@adriene Ne ne, zatím se to stalo jen jednou. A je fakt, že kdybych neležela a na tom břiše neměla ruce, asi bych si toho ani nevšimla. Takže kamarádku napadlo, jestli to nebyl spíš pohyb... Tak nevím 🙂

@susanitademacho Jejda, kostrč bolííí, já si ji narazila kdysi na školním lyžařském výcviku a občas bolí doteď :( Kde jsi proboha narazila na led v tomhle jarním počasí? Buď opatrná, spíš to tebou otřáslo, ale bublince to neublížilo.

danny38
29. pro 2012

@ivapo Tak mi dej pak vědět, určo bych se šla podívat 🙂

cora41
29. pro 2012

@susanitademacho ak mozes, tak si chod v pondelok na krv, ci ti stupa HCG, nech si spokojnejsia, ale hadam sa nic nestalo.. Ak je mimi silne, tak vydrzi 🙂 Drzim prsty 🙂

cora41
29. pro 2012

@zelvik no ja som ti akurat chcela povedat, ci to nebol tvoj prvy pohyb babatka 🙂 lebo tvoj tyzden by na to uz aj sedel 🙂

zelvik
29. pro 2012

@cora41 Možné to je 🙂 Tak to by byla pecka hodná oslavy 🙂

adriene
29. pro 2012

@zelvik Jasný, proč ne 😉 co se tvrdnutí týče... to by bylo spíše tuhé prknovité břicho a celé... Ty kontrakce dělohy lokální bývají spíše dole, často v pravém podbříšku... A z toho snad už vydedukuješ, co to asi bylo... 😀
Já měla první pohyb v 16.tt... ale bylo to spíš taková vlnka 🙂

cora41
29. pro 2012

@zelvik no moja, malo by sa ti to zopakovat do 2 dni a potom uz iba oslavuj🙂 ked tvrdne brucho, tak to mas pocit, ako by si nahle dostala svalovicu a naozaj sa ti stiahne cele brusko. "boule"je asi o niecom inom 🙂 teskaj sa 🙂

zelvik
29. pro 2012

@adriene
@cora41 Tak to teď budu ve střehu a číhat 🙂

saga_noren
29. pro 2012

fiha, pozeram, ze ste v tejto teme vsetky tehulky.....my by sme mali zacat s IVF v roku 2013....okrem toho, ze ma caka pichanie injekcii do brucha neviem nic ☹ dufam, ze sa k vam coskoro s bruskom pridam 🙂