1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
23. dub 2012

@cuddle určitě to tak je. mam kamaradku nevím kolik dní stimulovala, ale vím že jí taky cpali konský davky aby se ji aspon udelalo jedno vajíčko. Jedno se udělalo, asi 8buněčný-ale bohužel ji to taky nevyšlo.

cuddle
23. dub 2012

@verry no bohuzel i to je moznost, ale prave pri dalsim pokusu by ti meli dat neco jineho - jiny pripravek, jiny postup, aby zkusili neco jineho a ne porad to same, kdyz neni vysledek - hodne zalezi na kazdem caru jaky zvoli postup a jak dba o pacientky

pawlla
23. dub 2012

@verry tak to verim to musel byt pekny sok, ale mate mrazacky ale uvidite co vam reknou z vysledku krve to cekani je desne ja vim

rory_g
autor
23. dub 2012

@cuddle jen 8 dní no..ony ty dva folíci asi rostly rychle, nevím...Já si myslím, že mi navrhne ty dražší léky v peru a možná dlouhý protokol, zase řekne, že jsem mladá...

ruzich
23. dub 2012

ahojky holky tak test dnes opět ukázal dvě // 🙂 a zítra na krev tak už konečně to budu vědět na 100 procent.Akorát mám pořát bolesti v podbříšku doufám že to k tomu patří a že je vše ok.Nejak jsem ani neměla náladu proto jsem nic nepsala ale moc Vám všem držím pěstičky jste všichni moc statečný opravdu 😉

marmina
23. dub 2012

Vítáme nováčky v naší tabulce:
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen (bohužel nedopadlo, moc nás to mrzí pawlli), 2.IVF nebo KET červenec
@kive76 2x IUI (neúspěšné), 26.6. imuno, 1. IVF červenec/srpen

Miminko si moc přejí:
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben (neúspěšný ET 2 E), mrazáčky nemá, 24.4. UZV před IUI
@rory_g (Gennet Pha) OPU 21.4. (1 vajíčko) – bohužel se neoplodnilo, 29.5. domluva na dalším postupu
@zelvik (Pha Podolí) OPU 16.4. (6 vajíček a z toho 4 E), 19.4. ET (1 E), 3 E zamrazena – kdy zkusíš test?
@lucka2601 (Gennet Pha) zač. května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna
@vall83 (CAR v Německu) OPU 29.3. (46 vajíček), 25 embryí zamraženo, KET 27.4. – přeje si dvojčátka
@mia75 ET 17.4. (2.IVF - 2 embrya), mrazáčci nejsou, kontrola krve 30.4. – kdy budeš testit?
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor (nedošlo k ET), 2.IVF začátkem května
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen (neúspěšný ET 2 E), 3 zamrazena, 15.5. výsledky imuna, KET červen (se stimulací)

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací 🙂
@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), 6.4. - potvrzeno těhu, UZV 20.4. 7+6tt
@plumeria 20.3. ET (1.IVF), 30.3. - potvrzeno těhu, UZV 18.4. - 6+6tt
@alinah 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, krev 20.4. – oficiální potvrzení těhu

@verry (Sanus Pce) 4.4. ET (1 E), 5 E zamraženo, 13.4. našla na testu //, krev 18.4. - oficiální potvrzení těhu, nyní ve velké nejistotě ☹

Kdo nemá u svého jména název CARu a chce ho tam mít, tak mi dejte vědět.

mia75
23. dub 2012

Ahojte, ale ste sa rozpisali, ani nestačím čítať 🙂 ja hlásim napriek 10 hod denne v práci zatiaľ pohodu, podbruško vytrvalo pobolieva, ale iné symptómy nič. Testovať by som asi mala najskôr budúcu sobotu, ale bojiiiim ☹ Držte sa.

marmina
24. dub 2012

ahoj @mia75, holka, ty bys měla odpočívat! Do soboty to rychle uteče! Určitě nám dej pak hned vědět. Potřebujeme tady zase povzbudit dvoučárkovou dobrou zprávou 🙂

mia75
24. dub 2012

@marmina Ja sa musim oducit workoholizmu 😉 Problem je, ze aj ked som doma, som nervozna a pisem maily, volam a otravujem v praci 😀 Hovorim si, ze ked nemam fyzicky narocnu pracu a snazim sa nerozculovat, tak by to malo byt v poriadku. @dvoucarkova dobra sprava - provedeme, budeme se s detatkama snazit 🙂

alinah
24. dub 2012

ahoj holky, to se ani neda docist kdyz tu clovek chvili neni ☹

@verry co to slysim, drzim palce aby si to jeste mimi rozmyslelo! drz se!
@pawla je mi to moc lito!! ☹ ach jo!

jinak ja jsem jak @mia75, makam od rana do vecera, u me to neni bohuzel workololismus, ale proste jen strasne prace. aspon nemam cas se furt pozorovat. me totiz vubec nic neni. krome nepatrne vetsich prsou jak poznamenal vcera nas mladej 'mami, ty mas nejaky velky prsa' - a to jsou mu 3,5! 😀 9.5. jdu na kontrolu tak snad to bude vse ok. myslim ze to nevydrzim a skocim si jeste jednou na krev abych se ujistila 😉

saraha2
24. dub 2012

tak se hlásím!na ultrazvuku jsem dopadla tak,že tam zatím žádný filikul není,tak se mě pak doktorka v ordinaci ptala,jak dlouhý mám obvykle cyklus,tak jsem jí řekla,že vždy 28,že orloj bych mohla řídit..no ale ta,co dělala ultrazvuk,tak jí tam poznamenala jakési hyperercho-velikost už si nepamatuju..takže doktorka si myslím,že by mohlo jít zas o polyp,který mě odstraňovali v prosinci!takže..v pátek jdu znovu na ultrazvuk,ale ten už bude dělat doktorka z ambulance a že pokud by se polyp potvrdil,tak mě vezmou hned příští týden!mě jebne..nikdy jsem nic podobného neměla,se divím,že ani gynekolog to neviděl už i v tom prosinci,zjistili to až při té průchodnosti vejcovodů v nemocnici..četla jsem na netu,že i když se odstraní,tak se může udělat zas a už předtím mě doktorka říkala,že by mohl vadit při zahnízdění,takže proto jsme ho odstranili..a je tam zas cosi..achjooo..no..a další věc..byla tam se mnou jedna,která má v pátek OPu-už druhé IVF..ale..u prvního měla hyperst.,takže nebyl ET,ale až pak KET..tak jsem jí říkala,ať hodně pije..ona mě asi moc nevěřila a jak šla za doktorkou,tak se jí na to ptala,jestli by neměla více pít..a víte,co na to mudr??že to ne,že právě naopak!!!!!!!!!!!!že kdyby hodně pila,tak to může spíše ublížit!!!!!!!takže babo raď,co si teda myslet o tom,pít,nebo nepít.....a ještě jedno malé info-ten pár,jak byli s nama na IVF,tak minulý týden-což byly dva týdny po ET měli hodnoty přes 1000!!!!!že i sestřička na to koukala,že to je nějak moc!co vy na to?jsem jí říkala,jestli tam nebude mít víc,jak dva mimísky.. 😉

verry
24. dub 2012

@saraha2 ahooj , ty brdo, ti teda dávaj zabrat! a kolikaty den cyklu jsi dnes? je divný že tam folika nemáš 😖 a ten polyp...achjo, ale třeba se to nepotvrdí. A ten hyperstim. ? tak to si mě teda taky zarazila, však všude říkají hodně pít!

pawlla
24. dub 2012

@saraha2 no ja jsem taky mela tak vysoke hcg ale ja mela dvojcatka 🙂 . No tak to me mrzi dalsi problemy ach jo to je porad neco no a s tim pitim tak to jsem z toho paf 🙂 me taky rikali hodne pit at se to pekne prokrvuje no tak ted vubec nevim takove rozdilne info to je bida

saraha2
24. dub 2012

@verry dnes jsem 11den..ale folíky se normálně tvoří,když jsem byla na ultrazvuku na té průchodnosti,tak mě doktorka říkala,že tam je krásný folikul,tak je třeba ještě brzy,nebo to mám rozhašený z těch hormonů..no nevím,no..po čem h..to je hned,že,a co ty?jak jsi na tom???holky s tím pitím jsem byla taky v šoku,proto jsem vám to hned napsala!!jinak v děloze je prý nějaký stín-takže doktorka usoudila,že asi polyp..tak jí říkám zas?vždyť jsme jeden odstraňovali v prosinci??a ona že:no,lepší polyp,jak myom..a byla se mnou hotová raz,dva..že se teda na to ještě sama v pátek podívá,že ta,co tam je nemá tolik zkušeností s tímto,že jí tam jen poznačila nějaké to hyperecho..

saraha2
24. dub 2012

@pawlla ona si taky dávala dvě embryjka,takže si myslím,že tam bude mít obě 😉 říkala,že už obleče jen jedny kalhoty,že má zvětšené břicho a já na ni viděla,že má pusinu takovou větší..dnes bude mít výsledky kolem jedné,tak že mě dá vědět,jak je na tom

saraha2
24. dub 2012

utíkám za kamoškou na plk,pak se hned napojím 😉

verry
24. dub 2012

@saraha2 no vidíš, třeba se blbě podívala, a jeste to nezná. V patek tam bude určitě čisto, uvidíš. Nema cenu plašit.
já? no furt špiním, a dneska jsem uplně unavena a to dost, a to jsem včera usnula asi v sedm večer a spala do osmi do rana. Já -ranní ptače, do ted jsem byla vždycky vzhuru v šest. Nevím čím to je. Jinak mě přestali dnes bolet prsa, ale břuch cítím každou chvíli.
Uvidíme zítra, co mi poví.

marmina
24. dub 2012

ahoj @saraha2 takže na IUI nepůjdeš? je mi líto, že ti něco našli, ale snad to nebude vážné natolik, aby se ti další IVF muselo odložit! s tím pitím to je divný, u nás taky říkají, hodně pít a dostatek bílkovin...

@verry jestli nekrvácíš, tak přeci nemůže být vše ztraceno! a jestli jsi unavená, to je jednak z léků a taky příznak těhu! Doufám, že nám přineseš zítra dobré zprávy!!! 😉

marmina
24. dub 2012

Tak já mám čerstvé info, kolem 20. května začnu stimulovat na KET (který proběhne pravděpodobně první/druhý týden v červnu) 🙂 Tento cyklus mám pro jistotu taky hormonálně podpořený, abych na MS nečekala bůhví jak dlouho..

vall83
24. dub 2012

@marmina tak to je dobra sprava a prosim te kveten je maj? cize 5 mesiac?

marmina
24. dub 2012

@vall83 nojo, květen je máj, lásky čas 😀

evikj33
24. dub 2012

Ahoj holky ten duben si znás teda pěkně střílí 😒 Doufám že už ty aprílové zvraty brzo skončí a bude se pohodově stimulovat a následně těhulit,jak po Et,tak Ket.Tak pěkně to tady začalo,musíme už to prolomit.Já mám v květnu narozky někdy kolem OPU,pevně doufám že dostanu ten nejkrásnější dárek.Ještě 5dnu tabletky,pak do 3dnu snad mrcha a hura do píchání.Zítra jedu na kontrolu a pro injekce,tak doufám že mně taky nečeká nějaká jobovka 😠

vall83
24. dub 2012

ahojte holky.....mne tak straaasne boli hlava....muze to byt tym ultrogest...uz druhy den zavadzam....asi si hlavu obucham o stenu ja si to zni vytlucu 😀 😀

evikj33
24. dub 2012

@vall83 Jo tak to přesně dělal Utroš mně.Polykáš ho nebo zavádíš,ja to měla při polykání horší.I tak trvalo skoro týden než se to trochu ustálilo a tělo si na dávku hormonu zvyklo.Drž se 😕

mia75
24. dub 2012

@marmina Veľmi držím palce, aby bola stimulacia ok. Do června to utečie rýchlo, neboj.
@vall83 tie bolesti budú oscilovať. Jeden deň v hlave treští a bolí brucho, potom zase ok. Vydržať 🙂
@evikj33 Máš potom ET? Vychádza ti ešte na kveten?
@saraha2 Daj po piatku vedieť, ako s tým UTZ. A keď bude polyp a operácia, tak kedy budeš môcť začať znova? 3 mes? Ja mám 2 myomy a išla som do IVF aj keď ma doktori odhovarali.

mia75
24. dub 2012

Inak už ležím doma. Začalo mi byť divne, tak šup do postele

marmina
24. dub 2012

ahoj @vall83 to je dost možné! mě teda hlava nebolela, ale měla jsem často náběh na migrénu a dost je člověk unavený...vždycky jsem zaváděla, abych šetřila žaludek

@evikj33 věřím, že všechny z nás tu budou do roka těhule 😉

marmina
24. dub 2012

@mia75 děkuju. Copak? snad ne chřipková viroza? hezky se vylež a chvilku si dopřej lenošení!

evikj33
24. dub 2012

@mia75 3.5. -4.5.bych měla začít píchat cca 14.-15.5.by mělo být dle dr.OPU no a podle počtu pak ET cca 16-20.5.Máme mít PK,ale po předchozím nezdaru to bude určeno dle počtu vajček.Jinak máme jen ICSI No a 12.5. mám 33narozeniny tak si na dárek klido počkám. 🙂

vall83
24. dub 2012

@evikj33 zavadim nastastie...nechcela by som este vacsiu bolest hlavy... 😝 😝 dajukem..