1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

ramdy
15. črc 2012

@martina_81 já měla taky gonal, cetritide a ovitrel 🙂

ramdy
15. črc 2012

@martina_81 jj to máš pravdu, že většině z nás se omezil život jen na čekání 🙂

ramdy
15. črc 2012

dobré ráno všem, tak dnes jsem měla testovat, ale nechám to na zítra k doktorce, mám kontrolu 14.dní po ET, tak se vše rozhodne, ale myslím, že výsledek už znám. ☹ Při mém štěstí v životě, by to asi jinak ani dopadnout nemohlo. No uvidíme, třeba se stane zázrak. Jinak, budete-li chtít, tak tu tabulku klidně povedu. To čekání je děsné, píchání injekcí a čekání na UTZ, odběr vajíček a čekání, ET a čekání. Držím všem palce ke zdárným koncům.

herbie
15. črc 2012

Ahoj rada bych se k vam pridala do vasi diskuze 🙂 🙂 docetla jsem vas od zacatku a vsem nam drzim palce! Byla jsem tehotna pred 3 lety prirozenou cestou ale 8tt zamlkly potrat. Rok jsem se nesnazili a Ted rock a pul se snazime a bez uspesne 😠 byly jsme s partnerem na vsech vysetreni a ja jsem v poradku, ale partner na spatne sperma takze nam bylo doporuceno IVF na ktere jdeme posledni tyden v srpnu. Uz se tesim snad budeme uspesny!! Pani doktorka mi dala info ze potrebuje 10 vajicek na oplodneni budu brat antikoncepci ale jenom tyden a zavedou na poprve 1 embryjko prej chce aby jsme meli 1zdrave mimco a kdyz se nevydari tak na 2 zavadeji 2 embryjka. S partnerem Oba zobame 6 vitaminu denne byly taky pekne drahe tak je zobame poctive jsou to vitaminy ktere se jedi pred IVF doufam ze Tento mesic bude ma posledni mrcha haha

herbie
15. črc 2012

Omlouvam se za preklepy v mojim prvnim clanku 😒 😉

zuzij
15. črc 2012

@pawlla čím déle si ty injekce dávám,tim hůř se odhodlavam se pichnout. Měl jste to někdo taky tak?

mmirunda
15. črc 2012

@malinka_02 Tak nám jiná možnost než ICSI nezbývá, chlap má ty spermie hoodně špatný, takže přirozeně by se žádné vajíčko neoplodnilo ☹

mmirunda
15. črc 2012

@ramdy Ahojky a dobré ráno, na tabulku už se přihlásila @pawlla takže v pohodě 😉

mmirunda
15. črc 2012

@herbie Vítej mezi námi, jestli k nám budeš častěji chodit a chceš být v naší tabulce, napiš do IP @pawlla kam chodíš na kliniku, co máš všechno za sebou a kdy tě co čeká 😉 Máme tady takový přehlede, abychom se v tom neztrácely 😉

danny38
15. črc 2012

@herbie Ahojky, vítám tě 😉

saraha2
15. črc 2012

@martina_81 protože posledně jsme dali na všechny ICSI a výsledek nic moc...a taky kdyby jsme dali na všechno ICSI s PICSI,tak se do 50ti tisíc nevlezem ☹
@pawlla já se na ten agolutin snad taky poptám.. 😉 protože přes utroš mě zatím vždy MS přišla na čas..já vím,jak to dopadlo..si to živě pamatuju..ale musíš myslet poziztivně,že se chytly!a to je důležité!!!!uhnízdily se..a z toho teď budou vycházet a pohlídají si tě!uvidíš!!!
@mmirunda právě u nás je taky utroš od OPU až do nějakého tt..poptám se..
my jsme AH neměli,ale ted ho dáme..

saraha2
15. črc 2012

@martina_81
@mmirunda mů názor po nevydařeném pokusu je dát vše,na co máme.. 😉 monitoring dávat nebudem,protože to je 5000kč na den..což při 5 ti denní PK by bylo 25tis jen za toto..ale po zkušenosti s těma,kterým se ze tří oplodnily 3 a jedno uchytlo a to měli v den OPu špatný spermiogram..ale protože měli jen 3vajíčka,tak dali ICSI,PICSI i AH..takže my dáme taky 😉 a fertig.. 😀 a uvidíme..i doktorka mě říkala,že tentokrát budeme spoléhat na picsi a doufat,že to dopadne dobře..

saraha2
15. črc 2012

@mmirunda pokud má špatný spermio,tak bych doporučila i PICSI..u toho vyberou super hyper spermii..právě mě říkala i doktorka,že i když se spermie zdají být o.k.,když se udělá picsi,tak se vidí teprve ten rozdíl...a to nám to doporučila i s nadprůměrným sperm..no..tak si vyber..každopádně ICSI u nás moc nezafungovalo... ☹
@herbie vítej a přeji úspěšný start a hlavně..ty nejlepší výsledky potom!!!!!!!!!!

saraha2
15. črc 2012

@ramdy a MS stále nepřišla??????dokud není červená,tak to nevzdávej!jsem chytrá ted..taky jsem měla jasno hned,jak bylo na testu bílo..ale já dostala MS k tomu,takže tak..

saraha2
15. črc 2012

@zuzij holky k čemu je ten cetroide?ten já neměla..

mmirunda
15. črc 2012

@saraha2 Ahojky, jojo PICSI dáme taky 😉 na to jsem zapomněla

saraha2
15. črc 2012

@radina vysedíš!neboj!! 😉 určitě!!já se dozvím už zítra,jak dobře,nebo špatně jsem zahřívala....bojím,bojím....

saraha2
15. črc 2012

@malinka_02 o tom lepidlu slyším poprvé!to náš car nemá..já bych ho dala..ale když to u nás nedělají,tak budu doufat,že zafunguje ten silikon,co mě tam stříkli při operaci...

radina
15. črc 2012

@saraha2 aj ja idem zajtra na kontrolu, tiez uvidim, ci pokracujem v stimulke. Drzim palce !! aj ja bojiiiim 😖

zuzij
15. črc 2012

@saraha2 ahoj ten Cetrotide je aby zabránil předčasné ovulaci a uvolnění vajíček před OPU

saraha2
15. črc 2012

@radina ty už pícháš jak dlouho??
@zuzij aha..děkuji..tak na to já mám asi ten synarel..

lolitka25
15. črc 2012

Kocky, moze byt po decapeptyle pozitivny tehu test? Ovplyvnuje hcg?

martina_81
15. črc 2012

@saraha2 nám teda neříkali,že by to ICSI měli nějak podle počtu vajíček, prostě standart podle ceníku 7600 a za PK 3400, o počtu nikdo nic neříkal. a ten monitoring říkal za 5000,ale pochopila jsem,že za celou tu dobu kultivace,ne za 1 den!!! To by bylo naprostý šílenství.
@malinka_02 o lepidlu jsem teda taky neslyšela,ale známá,co kdysi chodila do Brna se mě ptala,jestli mi budou dávat "suchý zip",tak jestli je to ono, nevím,ale v caru mi nic neříkali a sama bych se asi nezeptala,abych nevypadala jak nějakej magor. 😀 😀

malinka_02
15. črc 2012

@mmirunda my to mame taky tak ma je morfologicky spatne.
@herbie ahoj a kde jdes na IVF?
@saraha2 nam prave rikali ze AH je pri ICSI zbyecne kdyz uz je obal porusen.Jaky silikon?
@mmirunda Me rikali ze na prvni pokus PICSI ze je zbytecne..
@ramdy obdivuju te ja bych nevydrzela netestovat! 😔

radina
15. črc 2012

@saraha2 Zacala som v stredu dipherelinom, a od stvrtku aj merional. Aky protokol mas?

saraha2
15. črc 2012

@martina_81 no..tak na to nás extra upozorňovali,že to je cena za den!!jak doktorka,tak embryoložka!!!u nás je to tak:PK-4000,ICSI 1-3oocyty á200,4-6 oocytů 8000 a každý další za 1000kč.PICSI 1-3spermie á2500,4-6spermií 8000 a každá další 1000.PK je za 4000.mnitoring vývoje embrya 4900 a je u toho v závorce,že je to cena za jeden den.a samozřejmě k ceně PICSI je nutno přičíst cenu ICSI!takhle je to tam napsané..
@malinka_02 tak nám neřekli,že je to zbytečné..právě něopak..že když jsme to nedali,at to vyzkoušíme...měla jsem operaci-polyp v děloze a koupila jsem si hyalobarier gel-ten mě tam vstříkli,aby zacelil jizvy a že udělá v děloze i prý takové lepkavé prostředí.. 😉 stálo to 3000Kč..
@radina já mám dlouhý..začla jsem v půlce minulého cyklu stříkat synarel do nosu a od druhého dne jsem píchala menopur.synarel jsem včera vysadila a píchal pregnyl..beru ještě prednison

saraha2
15. črc 2012

@martina_81 suchý zip?? 😀 tak to v ceníku nemám 😀

saraha2
15. črc 2012

@lolitka25 a to je jako pregnyl?na vyvolání ovulace???

mmirunda
15. črc 2012

@malinka_02 Tak my máme hodně špatné spermio, skoro 80% špatně vyvinutých spermií, takže PICSI dáme, aby byli vybrání jen ti nej nej bojovníčci 😵

radina
15. črc 2012

@saraha2 ahaaa, a kedy sa zvykne davat dlhy?