1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
28. bře 2012

@rory_g no my už jsme tam byli na odběru-teda manžel a je to místnost s pohovkou,erotické časopisy tam jsou..stoleček,pak wc a umyvadlo 😉 napít se nemůžu,mám být nalačno!!šmarjá!3ampule krve mě brali včera-že už i na anestezii a na hormony..tak snad už nic..odběry sperm.se dělají od 7.30hod,takže manžel naznal,že tam musíme před půl osmou být,at jsme první 😉 s tím parkováním musím souhlasit,je to děs a hrůza tam..to např.v bohunicích si to sice zaplatíš,ale víš,že zaparkuješ..

saraha2
28. bře 2012

a manžel už krev dával na ty choroby-žloutenka atd..jsem sama zvědavá..mám si vzít košulku a přezůvky..nejhorší bude to,že se po ránu nemůžeš ani napít..toho bojím,bojím....

rory_g
autor
28. bře 2012

@saraha2 joo, pít se smí, voda nebo neslazený čaj, říkala mi to sestřička do telefonu, když jsem se objednávala, aby krev lépe tekla 🙂 No a mm byl fakt jen na wc 😀 asi jak tam měli tak narváno, tak to řešili takhle 😀
My se fakt museli prodírat ven, lidi stáli i venku, hrůza..a ty dotazníky jsme vyplňovali v té odběrové místnosti, zatímco brali lidem krev, ale to nám vůbec nevadilo

marmina
28. bře 2012

@rory_g tyjo, takže nalačno a brzy! asi pojedeme autem. Říkáš 5 ampulek!, tak můj rekord jsou 4...ufff 😝 snad to zvládnu, asi 2x jsem u odběru omdlela, ale v poslední době se držím, nesmím na to koukat 🙂 ...Chudák manžel, asi mu dopředu o tom wc ani nebudu říkat. Moc díky za info, jsi poklad 😵

rory_g
autor
28. bře 2012

@saraha2 jestli se před OPU nesmí pít, to nevím...to by Ti měli říct v CARu?

saraha2
28. bře 2012

to nebylo na mě!!pardon!!!!už jsem si toho všimla 😉 pardon!!!!!

rory_g
autor
28. bře 2012

@marmina to zvládneš, 3 jsou malé a ta dvě o něco větší, ale je to rychlovka 😉

saraha2
28. bře 2012

@rory_g mě řekli nic..od půlnoci hlady a žízní...

rory_g
autor
28. bře 2012

@saraha2 tak to asi kvůli narkoze, když jsem byla na operaci, tak jsem to také měla takhle..hlavně abys šla brzy na řadu a netrpěla dlouho o hladu a žízni 😅

marmina
28. bře 2012

@saraha2 my jsme asi 3 hodiny před OPU měli povoleno napít se trochu vody nebo čaje

saraha2
28. bře 2012

@marmina tolik ampulek,fuj,že??ale my jsme holky šikovný a všechno zvládnem!!já jsem teda srajda už profláknutá v caru..tam už všichni vědí,že musí honem,jinak omdlím🙂takže se ke mě chovají jak k miminu pomalu 🙂 jedna píchá a druhá na mě mluví...no hrůza se mnou..

saraha2
28. bře 2012

@marmina to se máte teda!mě řekli nic....a manžel co?ten dá jen ráno sperma,ne?a pak už nic..nebo se pletu?

marmina
28. bře 2012

@saraha2 jj, jen ty spermijky, jestli má všechny odběry hotový, tak už mu krev brát nebudou, když každý CAR to dělá trochu jinak, ale u nás šel manžel jen odevzdat materiál 😉
no my jsme měli přijet na půl osmou, takže jsem vstávala ve čtyři, trochu se napila a pak jsme tam jeli a tam mi řekli, že půjdu až za hodinu a půl, že jednu paní musí vzít přednostně, tak jsem myslela že tam nervama, žízní a hladem pojdu.... 😖

nemorosis
28. bře 2012

@marmina Ahoj, no vlastně dobře, děkuju. Nic mi není a ani se nijak zvláštně necítím. Měla jsem to tak vlastně i u prvního těhotenství, kdyby mi v 5. měsíci nezačalo růst břicho, ani bych nevěřila, že těhotná jsem. 😀 Na ultrazvuk jsem měla jít příští čtvrtek, ale manžel slouží, tak jsem se musela přeobjednat na pátek 6.4. To už bych měla být 5+4. Achjo, nejradši bych tam šla hned dneska! 🙂
Je super, že sis takhle šikovně zařídila imunologii v mezidobí, někomu se IVF třeba 2x nepodaří než ho na testy pošlou a vy už budete mít jasno. To je prostě skvělé, jsi šikulka. 🙂

nemorosis
28. bře 2012

@saraha2 Mně taky řekli od půlnoci nepít ani nejíst a je to kvůli tomu, abys během narkózy nevdechla žádnou natráveninu, jak se všechny svaly uvolní. Ale mně se vždycky strašně motá hlava, když nepiju dlouho, tak jsem ráno v půl šesté vypila půl litru vody a na řadu na OPU jsem stejně přišla až někdy v 9, za tu dobu se už všechno vstřebalo. Tím teda nechci nikoho k ničemu navádět, jen že jsem si říkala, je lepší se napít než jim padnout ještě před OPU. 🙂)

marmina
28. bře 2012

@nemorosis tak to je dobře, že je ti fajn! takže ani těhu nevolnosti?? závidím, já trpěla jak pes 😝 ale už se těším až zase přijdou 🙂 Tak broučka (nebo berušku) opatruj 😵
No, aspoň nám to fakt rychle uteče, asi za měsíc jedem do našeho centra aby mi přeběžně řekli, jestli budu před KET potřebovat stimulaci, jinak bych se to dozvěděla až ten další měsíc a pak by se to zase třeba odkládalo a na to my čekatelky nemáme zrovna nervy 😉 Ale jak tady zjišťuju i podle ostatních, co si člověk sám nezařídí, tak by měl dost smůlu a čekal by o dost déle. Ještě, že se má kde a s kým poradit!

nemorosis
28. bře 2012

@marmina A vy budete muset na KET čekat 2 měsíce? Třeba vám to zkrátí. 😉 Přesně vím, jak je těžké sbírat energii na další čekání, já už z toho byla tak unavená a pokaždé jsem to samozřejmě důkladně obrečela. Ale neboj, KET už vyjde!

marmina
28. bře 2012

@nemorosis ano, můžeme jít až po třetí menses, aby si vaječníky odpočinuly. Já to raději budu respektovat, nechci nic uspěchat, raději si měsíc počkám, když může být větší šance že to vyjde.

nemorosis
28. bře 2012

@marmina Aha, takže opravdu 2 měsíce a teď už jsi skoro v půlce jednoho, to je za chvíli 🙂

marmina
28. bře 2012

@nemorosis no, možná ani nestihnu ty výsledky z imuna 😀

verry
28. bře 2012

čaute kočky! včera jsem se sem nedostala, tak snad to někdy dočtu.. 😀 každopádně dnes jsem byla na kontrole a nakonec jdeme už v pátek na OPU 😅 😵 dnes večer si mám dobnout pregnyl. Zejtra už jsem bez injekcí... takže dnes jsem měla poslední dobaní 😀 ....holky,že já to mám nějak krátký celý,vidtě?????

verry
28. bře 2012

@saraha2 ahoj, pregnyl určitě na chvili před aplikacii vyndat, tak na 10minutek-dnes mě na to sestřička upozornovala! kdy jdeš na OPU? Já v pátek 😀

rory_g
autor
28. bře 2012

@verry ahojky, super zpráva 😵 A Tys začala stimulovat po MS? To bys měla krátký protokol, teda aspoň si to tak myslím 😀

verry
28. bře 2012

@rory_g jo, měla jsem krátky, začla jsem 2DC. Prej dr. mi původně říkala,že budou tak 3-4 UTZ před OPU....no,ale já jsem asi vyjimka-jen 2 a v patek OPU 😀 😀 ono lepší, aspon to pěkně utíka 🙂

zana21
28. bře 2012

Ahojky holky, každý den Vás tu pročítám a držím moooc všem palečky 🙂 My dnes byli na první konzultaci k IVF a stále váháme, zda jít do IVF či ještě zkusit IUI. Měli jsme v lednu a v únoru IUI, druhé se zadařio,ale skončilo to biochemickým těhotenstvím. Manžel teď odýždí na 2 měsíce pryč, tak že IVF nebo IUI by bylo možné až v červnu. Máme tedy čas se rozmyslet. Chtěla jsem se zeptat, šli jste rovnou do IVF nebo jste předtím zkusili IUI. Pokud ano, tak kolik? Díky moc za Vaše zkušenosti, snad nám to pomůže dobře se rozhodnout 🙂

zana21
28. bře 2012

@rory_g Ahojky, psali jsme si v diskuzi IUI, tak že vím, že chodíš k dr. Langerové. Dnes jsem byli na konzultaci k IVF a dala mi doporučení na imunologii, ale jenom já. Ptala jsem se jí, jestli i manžel a ona, že to je zbytečný. Ale tady jsem se dočetla, že chodíte oba. Tak jsem z toho jelen 🙂

verry
28. bře 2012

@zana21 ahooj, no my máme za sebou 6 IUI...a nic. Tak teď jdeme do IVF 😉 Ty hele, ale jestli se vám to povedlo po IUI, bejt váma jdu ještě do IUI. Povedlo se jednou,povede se po druhé 😵

zana21
28. bře 2012

@verry Díky moc za názor. Dr nám doporučila IVF, ale netlačila, řekla, ať si to rozmyslíme. Na jednu stranu jsme pro IUI, je to více šetrnější pro tělo. Ale na druhou stranu, už bych si moc dítě přála a teď se vše zastavilo kvůli manželově odjezdu, a co když IUI nevyjde...přeci jenom IVF má větší šanci. Je to hrozně těžké se rozhodnout 🙂

verry
28. bře 2012

@zana21 hele, měsíc sem měsíc tam...jak říkam,bejt vámi zkusím IUI.
jinak já to mám taky tak, přítel mi frčákuje každou chvili někam za hranice. A tak jsme ty IUI davali postupně, ale ted už jsme se rozhodli do IVF. Na nás IUI nefunguje 😅
jinak můžu říct za sebe názor, že jsem si představovala jak IVF bude děsné, a hle... v pátek jdu na OPU, hodně rychle to uteklo a vůbec mi to nepřijde...žádný vedlejší učinky nemám, cítim se uplně normálně jako kdyby byl jakeejkoliv jinej den, jen se liší tím,že ráno dobnu včelku 😀

rory_g
autor
28. bře 2012

@verry já bych měla mít taky krátký, teda doufám, 6.4. už se to dozvím 🙂
@zana21 ahojky, jsem ráda, že jsi se ozvala 🙂 Mě říkala dr Langerová taky jen mě, to spíš já jsem prudila, bála jsem se alergie na sperma a embryo.. Jinak po výsledcích z imuna bych se na Tvém místě rozhodla, jestli jít do IVF nebo bude stačit IUI.. asi bude někde chyba, proč to mimís u Tebe minule vzdal 😒 Já mám třeba prý tak silnou imunitu, že brání vajíčku se uhnízdit...