1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

plumeria
29. bře 2012

@vall83 Ahoj 🙂 , taky se přidávám s gratulací k tak bohaté "úrodě" a přeji, ať je jich co nejvíce zralých a z nich pak co nejvíce krásných, zdravých embryek 😉

marmina
29. bře 2012

@plumeria Mamatesty mám nakoupené do zásoby 😉 tak nám zítra hned napiš, jsme nedočkavky na novinky!

saraha2
29. bře 2012

vall ty jsi ty velikonoce vzala teda poctivě 😉 tím to nechci zlehčovat chuďátko,moc jsme na tebe myslely!!hlavní je,že už to máš za sebou!!!!!

vall83
29. bře 2012

@saraha2
@plumeria
dakujem vam holky... aj ja hovorim cisto velikonocna nadielka 🙂

verry
29. bře 2012

@saraha2 to uvidíme podle urody, ale asi jednoho bobíska 😵 😵 tak zejtra na sále 😀 😀

verry
29. bře 2012

@vall83 super! tak jsi to zvladla celkem v pohodě,že? a tolika vajuch?? no to slyším poprvé... ty jsi opravdu EXTREM 😀 😀 to bude miminek 😵 😵

vall83
29. bře 2012

Babulky prosiiiim o radu....ake su prve priznaky nalivania sa tou vodou....manzel mi kukol brucho a je pravda, ze ho ozaj mam velke a k tomu este veeelmi tvrde....

rory_g
autor
29. bře 2012

@vall83 Valli koukni do tématu OHSS, nahoře je vyhledávací okýnko...tak se určitě dočteš nebo Ti i poradí...snad se tomu vyhneš, hodně pij, neustále...držím palce 🙂
Našla jsem to: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ovarialn...

elapp
29. bře 2012

@vall83 opatruj sa kocanda! si hrdinka ... ps uz ti volali z guinessovky ? 🙂)

alinah
29. bře 2012

ahoj holky, tak k Vam tak nakukuju a rikam si ze se pridam.. picham si 5.den injekce a zitra jdu na kontrolu. tak jsem se chtela zeptat tech co uz byly na OPU - kolik dni jste stimulovaly? porad se nejak nemuzu dopocitat, bojim se aby to pak s ET nevychazelo na velikonoce a tak.. 🙂

vall83
29. bře 2012

@rory_g dakujem, no jedna to tam tak opisu...a ma sa stym hned ist lekarovi, alebo este nemusim....ja neviem co mam robit....manzel chce ist do nemocnice....

alinah
29. bře 2012

@vall83 jsi tedy fakt hrdinka! vsude i na cizich webech pisou opravdu hodne pit, a hodne bilkovin.. tak se drz

vall83
29. bře 2012

@elapp dakujem, ne mi mame volat zajtra....

elapp
29. bře 2012

@alinah hlavne nestresuj... aj keby ti to vychadzalo na velikonoce, v centrach robia aj cez sviatky. Ja osobne som mala kratky protokol, stimulovala som od prveho dna cyklu presne 14 dni, ale to je individualne podla ultrazvukov, ktore ti budu priebezne robit.... moze to byt plus/minus dva dni.

vall83
29. bře 2012

baby ideme do nemocnice....bru noc vsetkym...

marmina
29. bře 2012

@vall83 drž se!!!!

marmina
29. bře 2012

ahoj @alinah doba stimulace je individuální a jak píše elapp, v centrech jedou většinou i přes víkendy a svátky! takže žádný stres. Zeptej se zítra na kontrole, jak to vypadá.

zelvik
29. bře 2012

@vall83 Ježííš, drž se, ono to nic nebude, ale je lepší, ať ti to potvrdí lékař!!!! Myslím na tebe a pak taky přeju klidnou noc, pokud to jen trochu půjde!!!!

vall83
30. bře 2012

ahojcej babenky, dakujem vam vsetkym....v nemocnici ma prehlidli, ked ma prva dr. videl tak ozaj povedal ze mam velke brucho, sestricka si myslela ze som tehotna... 🙂 , prehliadol mi brucho, ale nastastie ziadna tekutina, len ze to su vedlajsie ucinky dajakych liekov, takze mam uz nacvik, uz viem ako budu vyzerat tehotna 🙂 , ale aj ma upozornil ze som velka adeptka na to, aby som to dostala, ze sa mam kontrolovat stale si merat obvod pasu, hooodne pit...v pondeli idu na kapacku, ta by tiez mala pomoct , aby som to nedostala....baby mi sme sa taaaak baaali.... 😕
dneska rano som zacala uzivat lieky kvoli tomu zvysenemu inzulinu a vedlajsie ucinky su tiez nafuknute brucho, tak som velmi zvedava pokial sa dokaze nafuknut, uz teraz ho mam ako balon 😀 😀 😀 😀
dneska volame na inf. o vajickach som velmi zvedava, dam vam potom vediet....este raz vam vsetkym dakujem, a prajem viam aby vas vsetko zle obislo.... 🙂

vall83
30. bře 2012

@saraha2 ahojcek myslim na teba, a telepaticky vsetko hypnotizuju aby bolo v pohode....uz sa tesim kedy pisnes... 🙂

vall83
30. bře 2012

@verry ahojcek aj na tebe myslim 🙂 dufam ze vsetko prebehlo ako malo ...tesim sa na spravicku... 🙂

rory_g
autor
30. bře 2012

@vall83 ahoj, to jsem ráda, že to nakonec dobře dopadlo 🙂 Jsem zvědavá na tu úrodu, jsi naše nosnice 😀
@saraha2 a @verry moc na vás myslím kočky 😵
@alinah vítej 🙂

marmina
30. bře 2012

ahoj @vall83 teda nemáš to jednoduchý 😒 hlavně aby bylo brzy vše o.k.! určitě za to budeš mít krásnou odměnu! 😉

vall83
30. bře 2012

takze sme to kukali, ze 46 ich bolo 33 pouzitelnych, a 25 sa zacalo rozvijat, tak 25 nam ich zamrazili, baby co stym budu delat? 🙂

marmina
30. bře 2012

@vall83 tyjo! tak slušné 😉 no, kdyby ti ET třeba nevyšel, ty bys už do KET nešla? kdyby jo, tak se ti budou hodit a třeba je nějaká možnost darovat, ale podmínky neznám

marmina
30. bře 2012

@marmina teď mě napadlo, že ty jdeš vlastně rovnou na KET 😉 a vy nemáte prodlouženou kultivaci? že je zamrazili už teď...to by se vám vyplatilo, když jich máte tolik, protřídily by se ty nejlepší

marmina
30. bře 2012

já si tady odpovídám sama sobě 😀 bože! To bylo na tebe @vall83

rory_g
autor
30. bře 2012

@vall83 týjo to je dětí 😀 A to vám hned zamrazili? Bez prodloužené kultivace?

crime
30. bře 2012

Ahoj holčiny, můžete mi, prosím, popsat, co vše bych musela podstoupit při IVF? Byli jsme tento týden poprvé s přítelem v Gennetu. Napoprvé měl špatný spermio, takže paní doktorka Langerová říkala, že pokud se to potvrdí i na podruhé, doporučila by rovnou IVF. Vím, že se to moc nemá, ale četla jsem si o tom něco na netu a dostala jsem z toho docela strach - z té dávky hormonů, injekcí, celková narkóza pro odběr vajíček a tak. ☹

marmina
30. bře 2012

ahoj @crime každý stimulaci snáží jinak, mě např. nebylo vůbec nic, jen větší žízeň a možná i chuť k jídu 😉, injekce jsem si píchala sama, nic mi to nedělalo a z narkózy jsem strach měla, ale je to zbytečné. Je to jen slabé uspání na 10 až 20 minut. Normálně se mi po narkóze motá hlava, teď jsem se hodinku až dvě prospala a pak úplně v pohodě, jen trochu bolí břicho. Rizika samozřejmě jsou, např. hyperstimulační syndrom. Ale mě se naštěstí vyhnul. Takže dá se tím projít i bez komplikací, ale každý je individuální, jinak reaguje, pak už je na lékařích aby to správně všechno odhadli.