1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
16. srp 2012

@saraha2 dobre ranko no ja uz mam taky mirne zazivaci problemy z tech nervu 😀

saraha2
16. srp 2012

@pawlla jsme poserky dvě,že? 😀

winky01
16. srp 2012

Ja som v piatok absolvovala prenos embrii.. Mam strach.. v pondelok idem prvy krat na krv.. a co ak to bude negativne.. Veľmi tužime po babatku.. Neviem na nic ine mysliet.. ☹

danny38
16. srp 2012

@mmirunda Téééda, to bych si váš sbor ráda někdy poslechla 🙂 Je vůbec taková možnost?

petinaaa
16. srp 2012

Ahoj holky, také bych se ráda podělila se svou zkušeností z 1. IVF. Měla jsem za sebou 4 biochem. těhotenství a protože jsem od svého gynekologa chtěla nabrat krev, aby zjistil, jesti nemám nějaký problém, poslal mě rovnou do centra. Zdálo se mi to divné, věřila jsem, že tam nepatřím, že se ani ještě nesnažíme tak dlouho (necelý rok). Ale přesto jsme se s přítelem objednali a vyrazili na první návštěvu. Pak nás čekalo celé kolo různých vyšetření, to jistě všechny znáte. Pro špatný spermio bylo rozhodnuto o metodě ICSI. Nakonec spermio dopadlo výborně, ale přesto jsme šli do této metody. Bylo mi odebráno 17 vajíček, z toho jich bylo zralých pouze 8, oplodnilo se jich šest a u všech kromě dvou se zastavil vývoj. Přestože jsem chtěla nechat zavést jedno embryjko, dala jsem na embryloložku a nechala si zavést obě poslední embryjka... no, a dopadlo to tak, že se udrželo jen jedno. Nyní jsem v 8.tt, s přítelem jsme slyšeli tlukot srdíčka našeho miminka a jsme neskutečně šťastní, že se to podařilo hned na první pokus. Doma už jednoho špuntíka máme, ten se raduje z miminka. Vím, že nás ještě čeká dlouhá cesta, ale ten pocit, že mám v bříšku toho malého drobečka, je tak nádherný. Věřím, že to dobře dopadne a dostaneme se do zdárného konce 🙂
Holky, chtěla jsem Vám popsat náš příběh, abyste viděly, že i na první pokus to může vyjít. Vždy v diskuzích narazím na nějaké "depresivní" příběhy a pak vystrašené holčiny, které teprve ten první pokus čeká. Proto bych ráda na našem příběhu ukázala, že vše není jen "pasivní a špatné", ale že se to může povést opravdu každému 🙂

pawlla
16. srp 2012

@saraha2 nooo to teda jsme 😀 Ale co uz kdo to nezazil tak nepochopi

dadenka111
16. srp 2012

@briuska ahoj co noveho? na krvicke si uz bola? 😕

dadenka111
16. srp 2012

Ahojte baby, tak uz po 40dnovom cakani dorazila mrcha. Uz druhy den chrumem Estrofem a ide sa na KET 😵 Neviem sa dockat, tesim sa. 🙂

danny38
16. srp 2012

@dadenka111 Budu mooooc držet pěsti 😉

dadenka111
16. srp 2012

@danny38 dakujem, najskor aj ja budem drzat paste tym malinkym nech sa rozmrazia. mame dve mladucke tie budu prve rozmrazovat a dve po PK, tak ale verim im 😵

pawlla
16. srp 2012

@dadenka111 tak to drzim palce me ket ceka v nedeli a kdy jdes ty ? 🙂

saraha2
16. srp 2012

@pawlla
@dadenka111 už se těším na testománii!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

pawlla
16. srp 2012

@saraha2 a v kolik mas zitra ten UTZ ? Uz bude urcite srdicko 🙂 a nejaka pekna fotecka

pawlla
16. srp 2012

@saraha2 jeeeej testy mi ani nepripominej nejhorsi je ze to nebudu moct vydrzet a i kdyz budou // tak stejne neni vyhrano to vim od minule dokud nebude srdicko tak to bude napjate .... Clovek aby se furt bal

saraha2
16. srp 2012

@pawlla hned ráno,ultrazvuky jsou od 8hod..bojím,bojím..... ☹ sem,tam cítím bříško jako na MS..tak nevím,jestli je to tím,že se tam něco děje,nebo jestli není něco špatně..

saraha2
16. srp 2012

@pawlla tentokrát už se přišlo na chybu!!!!!!!a hlavně!!mimísci se ti chytli,takže to je dobré znamení!!mě se to při prvním pokusu ani nechytlo a nikdo nevěděl proč ☹

pawlla
16. srp 2012

@saraha2 no to bude tim jak mimi roste a roztahuje se deloha takze kliiiid i kdyz me se to mluvi ja se snazim byt taky v klidu ale dneska jsem malem spalila obed jak jsem se zamyslela a studovala jsem ten rozpis jestli jsem na neco nezapomela 😀 a davaji ti ten agolutin ?

saraha2
16. srp 2012

@pawlla jj,píchám každý 4den..jsem píchala v úterý a další dostanu v pátek..prý pro jistotu...

pawlla
16. srp 2012

@saraha2 jasne ono to je pro mimi dobre a beres jeste neco utros nebo tak?

saraha2
16. srp 2012

@pawlla jo,jo..utrogestan 2-2-2 a prednison

pawlla
16. srp 2012

@saraha2 no me prave prednison zrusili tak uvidime doktor to chtel s co nejmensim poctem leku tak jsem z toho nejaka nervni nejak moc se to blizi a ten utros zavadis ?

dadenka111
16. srp 2012

@pawlla juj tak budem na teba mysliet v nedelu. ja teda koncom mesiaca pojdem. testovat som tento krat nechcela. tiez ma len znervoznovali, ze ciarky su ale nic z toho potom. takze si pockam na krvicku, alebo podla toho ako to budem citit.
mozem ti povedat, ze jedna kamoska brala prednison vyse roka a medzitim bola 8x na IUIckach a potom jej vysadili vsetky lieky aj prednison aj utrogestan a na 9. IUI sa to podarilo. neviem ci kvoli tym vysadenym liekom, nahoda alebo zazrak 🙂

dadenka111
16. srp 2012

@saraha2 😀 neblazni ja mam strach testovat 😕 . asi fakt pockam az na krvicku.

pawlla
16. srp 2012

@dadenka111 no ja musim testovat 14 den po ket a pak zavolat vysledek do car a pak az za 14 dni od testu jit na utz a krev to uz by melo byt srdicko u nas v car to tak delaji ale nevim jak dlouho to vydrzim ale urcote nebudu testovat moc brzo pac v den ket dostanu jeste injekci pregnylu a ten muze test jeste 10 dni ovlivnit a taky abych nebyla zbytecne nervozni uvidime jak se budu citit

fionna
16. srp 2012

Parametr citlivosti těhotenských testů je velmi důležitým ukazatelem kvality produktu. Z analytického hlediska platí, že čím nižší číslo, tím větší citlivost testu, neboť test je schopen zjistit nižší koncentraci analytu, v našem případě hCG hormonu. Zkopírovala jsem to z netu reklama na test hcg.
@janulkaa23
@lenkavav

dadenka111
16. srp 2012

@pawlla no tak to jo este na 12den moze byt pregnyl, takze skor sa ti neoplati. ja si mozno spravim rano pred krvou test 14dET nech potom nestresujem do 14tej vysledok. 😔
je to standard ten Pregnyl v den transferu? mne o tom nic nehovorili. 😕

pawlla
16. srp 2012

@dadenka111 no vetsinou jo me to po prvnim ET pichli prej to tak delaj vzdy tak nevim asi jak kterej car jo planuju testit tak 12 den jako mi ule i kdyz ten 12 den jsem uz minule mela pekne dalnice tak doufam ze to tentokrat bude v pohode az do konce tehu 🙂

mmirunda
16. srp 2012

@danny38 Jasně že je, ale jsi docela zdaleka. Sice jezdíme po republice, ale do Českých Budějovic asi ne ☹ Letos jsme byli v Praze na soutěži ( skončily jsme ve zlatém pásmu ) a pak byly holky v Itálii v červnu na nějakém festivalu, tam jsem s nima nebyla ☹ skrz peníze ohledně IVF ... Jinak pak míváme každoročně koncert ve Slavkově u Brna, pak jedeme do Vlachova Březí nebo kam to je. je toho docela dost, ale všechno z ruky. Leda bych ti poslala na půjčku naše CD co jsme natáčely v březnu jen pro naše účely 😉

saraha2
16. srp 2012

@pawlla od OPU zavádím..na mě je to moc velká potvora,abych to polkla 😀 oni řeknou testovat 14tý den...no to nechápu teda,když já to měla pokaždé dostat 10tý den po ET...tak buď testnu dřív,at vím,jestli jo,nebo ne..

pawlla
16. srp 2012

@saraha2 jo no jsou to velke ty tabletky taky to nesnasim jsem si koupila femibion a uz mesic ho dlabu a ten je taky docela velkej nemam rada polykani takovejch velkejch potvor 😀 no ja nevim s tim testovanim uvidim jak se budu citit ale do 14 dne to urcite nevydrzim to vim jiste 😀